Tampek 700 czy gejes800?

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
chankrymski
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 536
Rejestracja: 02.03.2010, 13:44
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Krosno

Tampek 700 czy gejes800?

Post autor: chankrymski »

Witam wszystkich.
Moja obecność w klubie jest krótka tak samo jak mój staż na moto. W zeszłym sezonie nabyłem 11 letniego trampiszona. Zakochałem się:D :crossy: tylko ze to pewnie będzie krótka miłość. Mam do dyspozycji troszkę gotówki i na wiosną zaplanowałem 700tkę. Tylko że...... co sądzicie o gs800? Nie miałem okazji dosiadać ale może ktoś....
Awatar użytkownika
jaro5000
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 05.02.2009, 15:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Tampek 700 czy gejes800?

Post autor: jaro5000 »

serce mówi honda, ale rozum szwargocze po niemiecku. Myślę, że najlepiej zrobisz jak umówisz się w salonie na jazdy próbne. Osobiście nie miałem okazji śmigać 800ką, ale kumpel się rozpływał po testowej przejażdżce w Bielsku. Sorry za mało pomocny post
xl600v
sum
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 201
Rejestracja: 03.08.2009, 11:54
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Tampek 700 czy gejes800?

Post autor: sum »

a co Ci napisali na forum GS-a ? ;)

jest w ogóle takie forum ... ?

sam myślę nad gs 800 ale wiem, że jeszcze nie moto mnie ogranicza a raczej ja je więc staram się nie myśleć i przeczekać jeszcze z rok ...
Pozdrawiam Sławek

R1200GSA
http://www.okiemsuma.blox.pl
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: Tampek 700 czy gejes800?

Post autor: Bolek »

Nie powinienem tu tego pisać,ale gs-800 to moje marzenie ,niestety nie osiągalny cenowo :swieczki: ,mam nadzieję,że tymczasowo :grin:
To znacznie lepsze moto od Trampka :mouthshut: Jedyne co ma gorsze to kanapa,jest węższa i mniej wygodna,oraz dźwięk silnika na oryginalnym tłumiku, porażka :lol:
Dźwięk V-ki wymiata :thumbsup:
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Tampek 700 czy gejes800?

Post autor: Driverd2 »

To skoro gs 800 ma kiepski dźwięk to może R1200GS :) bokser to i pewnie ładnie chodzi, mi się marzy ale tak samo jak kolega wyżej dla mnie nie osiągalny cenowo, ale Trampek jest i tak najdobry :)
Awatar użytkownika
stanik
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 93
Rejestracja: 16.04.2009, 23:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Re: Tampek 700 czy gejes800?

Post autor: stanik »

bez jazd testowych chyba się nie obędzie :)

Kumplowi, który ma na co dzień Varadero i Afrykę jedynie zwrócił uwagę na zawieszenie, które jemu do gustu nie przypadło (myślał o zamianie Afryki na GS800). Ale ja to bym chyba przecierpiał, bo 800-tka też mi się bardzo podoba. Zdecydowany mój faworyt z tej dwójki.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Tampek 700 czy gejes800?

Post autor: pałeł »

ktm lc4 690 :)
a jesli miałbym miedzy 700 a 800 to jednak 800 gs :)
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
hiszpan
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 270
Rejestracja: 22.03.2009, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: gostynin

Re: Tampek 700 czy gejes800?

Post autor: hiszpan »

popieram zdania kolegów (800 gs) :thumbsup: ......pomimo że kocham trampka :wub:
Awatar użytkownika
chankrymski
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 536
Rejestracja: 02.03.2010, 13:44
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Krosno

Re: Tampek 700 czy gejes800?

Post autor: chankrymski »

wygląda na to, że to wszystko kwestia kasy...hmm zastanawiam się jeszcze nad stwierdzeniami "gejesa bez laptopa nie naprawisz".Czy to prawda? Ale jazdy próbne to koniecznie...
sum
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 201
Rejestracja: 03.08.2009, 11:54
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Tampek 700 czy gejes800?

Post autor: sum »

chankrymski pisze:wygląda na to, że to wszystko kwestia kasy...hmm zastanawiam się jeszcze nad stwierdzeniami "gejesa bez laptopa nie naprawisz".Czy to prawda? Ale jazdy próbne to koniecznie...
wydaje mi się, że chodzi o to
http://www.bmw-motorrad.pl/Technologia/ ... a_CAN.html

wg mojego rozumowania na przykładzie kierunków
- nie ma oddzielnych kabli zasilających do każdego kanału kierunków
- biegnie przez cały motor jedna szyna zasilająco - informacyjna i to ona przekazuje info co ma się włączyć a co nie
- plusy tego napisało juz bmw
- minusy - każde urządzenie musi umieć komunikować się z taką szyną i tak w przypadku kierunków oprócz żarówek mają one w sobie procesor czytający dane i potwierdzający włączenie i miganie

osobiście tego nie widziałem ale z tego co bmw pisze to wg mnie tak to działa
ciekawe czy 800-tka to ma już zamontowane czy dopiero 1200
Pozdrawiam Sławek

R1200GSA
http://www.okiemsuma.blox.pl
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Tampek 700 czy gejes800?

Post autor: miroslaw123 »

kurcze, znajomy zmienił niedawno suzi dl650 na gs800, niestety nie miałem mozliwości się przejechać nim...jeszcze :wink: nie da się ukryć że gs to 6 biegowa maszyna i 200 paczki pleci, jeśli chodzi o zawieszenie to właśnie dlatego znajomy zmienił sprzęty, ale jeszcze dalekich podróży nie odbył... osobiście jak bym wybierał to chyba poszedł bym w tą niemiecką solidność...
Awatar użytkownika
torak
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1417
Rejestracja: 12.06.2008, 22:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tampek 700 czy gejes800?

Post autor: torak »

miroslaw123 pisze:osobiście jak bym wybierał to chyba poszedł bym w tą niemiecką solidność...
NIe napalaj się tak bardzo. Od pewnego czasu pojazdy projektują i budują księgowi.
Ps. Szyna CAN w moto? :ohmy: Świat schodzi na psy. Bez lawety lub złotej karty bym za granice nie wyjechał.
O wyjazdach na wschut to już w ogóle :lanie: :banghead:
pomarańczowe zaloty czas zacząć
http://www.artmebel.szczecin.pl
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Tampek 700 czy gejes800?

Post autor: miroslaw123 »

Więc dziś posadziłem swoje szanowne 4 litery na gs 800 i było ...... :smile: fajnie.... siedzi się niżej niż na TA, sprzęt sprawia wrażenie lżejszego, a to zapewne dzięki umieszczeniu baku pod siedzeniem, ogólnie sprzęt fajny choć nie ma żadnych osłon i cały silnik na wierzchu i łatwo o uszkodzenie, wiec od razu wydatki na akcesoria. Ogólnie to dużo w nim plastików choć osłania tylko szybka, w owiewkach delikatne wytłoczenia, ale dla mnie 188 cm (czy właściciela jeszcze więcej...) wystarcza.
Ps. wszystko porównuje do 650!
Awatar użytkownika
chankrymski
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 536
Rejestracja: 02.03.2010, 13:44
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Krosno

Re: Tampek 700 czy gejes800?

Post autor: chankrymski »

A to ciekawe, bo piszą, że gs800 ma kanapę na 880 mm co w porównaniu z trampiszonem jest wyżej o jakieś 40mm. Ciekawe czy taki knypel jak Ja dałby sobie rade (172cm)..... :smile:
Awatar użytkownika
wentyl
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 68
Rejestracja: 19.02.2009, 12:21
Lokalizacja: PRA

Re: Tampek 700 czy gejes800?

Post autor: wentyl »

ale w ofercie są akcesoryjne siedzenia obniżane !
wczoraj miałem okazje przejechac sie 800-tką z przebiegiem 280 km ( 2 dni temu wyjechała z salonu). Jak dla mnie zaje...sty sprzęt, z obnizonym siodłem porównałbym pozycję na nim do trampka 600, lekko sie manewruje, zakręty bierze jak po sznurku, sprzęt kolegi więc nie dawałem mu w gaz bo motor na dotarciu- ale do 5 tys. zbierał sie dośc dobrze, tylko biegi jakieś krótkie.
oryginalna szyba od razu nadaje sie do wymiany !
tyle z mojej strony.pozdro !!!
motocykl daje wolność, kobieta ją zabiera...
Awatar użytkownika
Jaca
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 48
Rejestracja: 17.07.2008, 17:26
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żory

Re: Tampek 700 czy gejes800?

Post autor: Jaca »

Cześć,

Poczytaj sobie opinie na http://advrider.pl
Przechodzisz do spotu: GSpot dla mniejszych GS-ów

Musisz się zalogować.

Ogólnie porównując do TA 700 to sprzęt wydaje się być lżejszy, lepiej się prowadzi, jest mniej zabudowany, silnik bez porównania mocniejszy. Jeśli chodzi o siedzenie to faktycznie jest sporo węższe od 700.
Ja zastanawiam się miedzy 1200 a 800.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MISIEK
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 554
Rejestracja: 15.06.2008, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tampek 700 czy gejes800?

Post autor: MISIEK »

Latałem i na tym i na tym. i zrobiłem na każdym z nich jakieś 400-500 km. Trampi 700 nie rzucił mnie na kolana. Owszem nawet się zbierał i udało mi się rozpędzić go do 180 km/h a heble Z ABS-em są świetne, ale niestety nadal ma gumowata ramę i ciągle łapie shimmy gdy puści się kierę przy ok 80-90 km/h. Poza tym w wersji z ABS-em nie da się go wyłączyć co dyskwalifikuje sprzęta w kwestii jazdy w terenie, bo na szuterku czy piasku heble po prostu nie zadziałają.
BMW jest o wiele dynamiczniejszy i mocniejszy. Trochę wkurzała mnie agresywna i "nadwrażliwa" reakcja na gaz, lekki ruch manetką i już zapier... nie podobał mi się tez dźwiek na oryginalnym wydechy - brzmi jak Cinquecento 700. To jednak wszystko co mam mu do zarzucenia. Poza tym maszyna jest w porządalu ABS i inne cuda można powyłączać, zaś niższą kanapę możesz po prostu bez dopłaty zamówić. Moto w lekkim terenie sprawuje się nader przyzwoicie w cięższy teren nie wjeżdżałem bo testowe sprzęty były na szosowych oponach. Na asfalcie prowadzi się o niebo lepiej niż poczciwy Trampuś. Zeby było śmieszniej wersja F 650 gs(ta z dwucylindrowym silnikiem 800cm3) niewiele ustępuje F 800 gs. Aluminiowe felgi i pojedynczą tarczę z przodu można przeboleć. Mniejszą o kilkanaście koni moc również, a kilka tysi zostaje w kieszeni.
Nie mam już Transalpa, Supertenery ani nawet Afryki...
Awatar użytkownika
jaro5000
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 215
Rejestracja: 05.02.2009, 15:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Tampek 700 czy gejes800?

Post autor: jaro5000 »

kolega maher w swojej 700-ce najzwyczajniej w świecie wyciąga bezpiecznik od ABS jak zjeżdża z asfaltu :dupa:
xl600v
Awatar użytkownika
MISIEK
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 554
Rejestracja: 15.06.2008, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tampek 700 czy gejes800?

Post autor: MISIEK »

jaro5000 pisze:kolega maher w swojej 700-ce najzwyczajniej w świecie wyciąga bezpiecznik od ABS jak zjeżdża z asfaltu :dupa:
jak ktoś się uprze to może i glizdą but zawiązać
Nie mam już Transalpa, Supertenery ani nawet Afryki...
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Tampek 700 czy gejes800?

Post autor: Wolo »

MISIEK pisze:jak ktoś się uprze to może i glizdą but zawiązać
:lol:
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości