Zgubiłem kluczyk od TA, co teraz?

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
filu1980
Czytacz
Czytacz
Posty: 1
Rejestracja: 30.01.2010, 20:14

Zgubiłem kluczyk od TA, co teraz?

Post autor: filu1980 »

Witam
Mam honde transalp z 1999roku ale zgubiłem kluczyk do stacyjki.Kto mi pomoze bo nie wiem co teraz zrobić.
Awatar użytkownika
Buba20
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 111
Rejestracja: 11.08.2008, 15:41
Lokalizacja: Wieruszów
Kontakt:

Re: honda transalp

Post autor: Buba20 »

młotek + śrubokręt = i jeździsz, a tak realnie to chyba teraz tylko wymiana stacyjki
"Patrz w lusterko, spójrz dwa razy - motocykle są wszędzie"
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: honda transalp

Post autor: pałeł »

jest w motocyklu hiss ? czyli imobilazer ?
jak tak to masz problem :)
motocykl sprzedawany jest z dwoma kluczykami i numerem seryjnym imobilazera :)
a możesz kupić w hundzie blank kluczyka i dac speca do otwierania zamków niech dorabia wzór
ewentualnie kupić cała stacyjkę z kompletem kluczy :D
Ostatnio zmieniony 30.01.2010, 21:04 przez pałeł, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: literki
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: honda transalp

Post autor: piotreklodz »

niektórzy "dorabiacze kluczy" potrafią dorobić kluczyk do zamka na podstawie wkładki, ale czy do stacyjki ???, jeśli da się ją jakoś rozebrać to pewnie tak
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
grzesieks103
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 20.01.2009, 18:29
Lokalizacja: Sochaczew

Re: honda transalp

Post autor: grzesieks103 »

Możesz w tej firmie zapytac http://www.bobik.pl/ , kiedys do nich dzwonilem i powiedzieli mi ze nie ma problemu z dorobieniem. Tylko ceny mają dosc wysokie,z tego co pamietam to porównywalne z serwisem Hondy(dorobienie kluczyka z immobilazerem ok 300-350) wiec nie mało
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
hynas
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 111
Rejestracja: 18.06.2008, 23:05
Lokalizacja: Poddębice

Re: Zgubiłem kluczyk od TA, co teraz?

Post autor: hynas »

Ze stacyjki też można chyba dorobić, dorabiałem troche w drugą strone do samochodu, w nowej stacyjce miałem układane zęby dla starego kluczyka w którym miałem immo, w ten sposób zaoszczędziłem sporo grosza i problemów z kodowaniem nowych kluczy.
Triumph Tiger 955i
Awatar użytkownika
ateneus
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 29.07.2009, 11:54
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zgubiłem kluczyk od TA, co teraz?

Post autor: ateneus »

Znalazlem ostatnio goscia na allegro, ktory wystawil na sprzedaz HISS'a, oferuje kluczyki oryginalne, programowanie itp.

Kluczyk oryginalny (surowka) bez chipa wycenil mi na 70 PLN, uwazam jest to w miare tanio.

Odezwij sie nie do niego (jesli masz HISS'a oczywiscie). Ponizej link do aukcji:
http://www.allegro.pl/item894786565_hon ... czyki.html

Tylko z dorobieniem / programowaniem ewnetualnym u niego bedziesz chyba mial problem, bo gosc jest z Wawy.

Ewentualnie wymiana stacyjki (co Ci taniej wyjdzie):
http://www.allegro.pl/item908499439_hon ... rawdz.html
Fryzjer
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 789
Rejestracja: 16.06.2008, 23:43
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zgubiłem kluczyk od TA, co teraz?

Post autor: Fryzjer »

Też zagubiłem swój komplet i są spece którzy na pdst. wkładki są w stanie dorobić klucz. Ceny od 80zł we Wrocławiu. Znacznie ułatwia sprawę pokazanie podobnego kluczyka na pdst. którego fachowiec dobierze właściwy surowiec.
W TA 600 jednym kluczykiem otwierasz 3 zamki:stacyjka, korek zbiornika, zapięcie na kask/schowek z narzędziami.
Demontaż stacyjki to grubsza sprawa-trzeba wiercić, łatwiej zdemontować zapięcie na kask/schowka z narzędziami i na jego podst. dorobić kluczyk..

Powodzenia
Capo RR "Wyzwanie jest dla tych, którzy wyruszają w drogę. Marzenia są dla tych, którzy zostają z tyłu" T.Sabine
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Zgubiłem kluczyk od TA, co teraz?

Post autor: Driverd2 »

Fryzjer pisze:Też zagubiłem swój komplet i są spece którzy na pdst. wkładki są w stanie dorobić klucz. Ceny od 80zł we Wrocławiu. Znacznie ułatwia sprawę pokazanie podobnego kluczyka na pdst. którego fachowiec dobierze właściwy surowiec.
W TA 600 jednym kluczykiem otwierasz 3 zamki:stacyjka, korek zbiornika, zapięcie na kask/schowek z narzędziami.
Demontaż stacyjki to grubsza sprawa-trzeba wiercić, łatwiej zdemontować zapięcie na kask/schowka z narzędziami i na jego podst. dorobić kluczyk..

Powodzenia
To ja się pozwolę nie zgodzić :) u mnie do stacyjki mam jeden kluczyk do pozostałych zamków mam Drugi kluczyk i jeszcze jeden mam nie wiem od czego wygląda jak kawałek kciuka z tym że płaski chodzi o kształt i na nim są takie wyżłobienia jak by lekkie nawiercenia i nie wiem kompletnie do czego to jest.
Fryzjer
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 789
Rejestracja: 16.06.2008, 23:43
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zgubiłem kluczyk od TA, co teraz?

Post autor: Fryzjer »

Diverd2 tak więc coś masz namieszane :banghead:
Capo RR "Wyzwanie jest dla tych, którzy wyruszają w drogę. Marzenia są dla tych, którzy zostają z tyłu" T.Sabine
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Zgubiłem kluczyk od TA, co teraz?

Post autor: Driverd2 »

No ale jeśli on też tak miał to tylko nie potrzebnie wyda kasę, ja nie twierdzę że nie miał mój właśnie zmienionej np stacyjki albo korka i zamka do zapinania kasku bo to jednak motocykl używany i sprowadzony ale co do kluczyka to i ja sobie muszę dorobić bo mam jeden do stacyjki i jeden do pozostałych zamków. A wie ktoś do czego jest to co pisałem czyli ten dziwny kluczyk? A dodam że alarmu nie zlokalizowałem bo koleś od dorabiania powiedział że to może od alarmu, czy to może nie jest coś na podstawie czego właśnie powinni dorobić mi w hondzie odpowiedni kluczyk?
Ostatnio zmieniony 13.02.2010, 16:40 przez Driverd2, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zgubiłem kluczyk od TA, co teraz?

Post autor: Daniel 87 »

Słuchaj jedziesz do dealera Hondy podajesz numer VIn i jesli stacyjka nie byla zmieniana sprzedadza ci klucz do twojego moto:) dorabiany na podstawie nr VIN
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
grzesieks103
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 20.01.2009, 18:29
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Zgubiłem kluczyk od TA, co teraz?

Post autor: grzesieks103 »

Dzwoniłem do Warszawy pod numer z linka od Ateneusa, i gość powiedział że koszt dorobienia kluczyka z HISS to 200pln,jeśli się ma jeden kluczyk. Czyli ponad 100 pln mniej niż w firmie Bobik i w servisie
Pozdrawiam
Korzen
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 645
Rejestracja: 09.06.2009, 13:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Siedlce

Re: Zgubiłem kluczyk od TA, co teraz?

Post autor: Korzen »

Daniel 87 pisze:Słuchaj jedziesz do dealera Hondy podajesz numer VIn i jesli stacyjka nie byla zmieniana sprzedadza ci klucz do twojego moto:) dorabiany na podstawie nr VIN
Hej. Tak poprostu? To ja poprosze Twoj VIN :grin:
Powinni prosić o dowód rejestracyjny czy coś? ;)
Wiem, że jak kolega dorabiał motor to musiał wstawić go do Hondy bo kodowali klucz do stacyjki.
Odebrał pięknie wymyty motor.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Karolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 07.01.2010, 22:14
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Re: Zgubiłem kluczyk od TA, co teraz?

Post autor: Karolek »

Pozwolę się przyłączyć do dyskusji.jeśli chodzi o sam kluczyk bez Hiss-dobry klucznik dorobi wg zamka lub stacyjki(jednak często jest potrzebna stacyjka gdyż w niektórych modelach klucz w zamku np korka paliwa nie wchodzi do końca i nie było by możliwe wg niego dorobionym kluczem uruchomienie stacyjki) Jeśli chodzi o HISS-miałem kiedyś problem z CBR 600 z 2000 r.Kupiłem ją bez kluczyka -serwis ok 3000 zł(wymiana modułu)nie umieli mi pomóc.Znalazłem w Bydgoszczy kolesia który mi pomógł-dostarczyłem mu moduł i surowy kluczyk z serwisu.Zrobił to tak że wywiercił dziurkę w module ,wpiął się do niego i wgrał nowe kody a może w ogóle wszystko wykasował-nie wiem-w każdym razie moto odpaliło od pierwszego strzału.Ten sam system jest w XL 650-jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy w tej kwestii służę namiarem na chłopaka bo jest sprawdzony.Za używany zestaw zamków,moduł i stacyjkę w holandii chcieli ode mnie ok 250-300 € ale towar jest deficytowy-tak że warto mając HISS zawczasu zrobić sobie klucz zapasowy.
Pozdr
Karolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 07.01.2010, 22:14
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Re: Zgubiłem kluczyk od TA, co teraz?

Post autor: Karolek »

zapomniałem dopisać że ta impreza kosztowała mnie chyba 500-600 zł-już dokładnie nie pamiętam
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zgubiłem kluczyk od TA, co teraz?

Post autor: Daniel 87 »

kluczyk bez hissa czyli wszystkie trampki 600, wystarczy vin :) moze nie w moto ale w VW kumplowi uciekl kluczyk do auta
1 telefon numer win 350 zet bo z immobiliserem i klucz za 2 tyg na miejscu w polsze.
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: Zgubiłem kluczyk od TA, co teraz?

Post autor: Andrzej77 »

Może ktoś wrzucić fotkę, gdzie będzie widać, w którym miejscu w xl600 jest zamek do zapinania kasku. Bo jeśli przez 3 lata ja na niego nawet przypadkiem nie trafiłem, a on tam jest, to od jutra nie piję :egh:
W miejscu gdzie wskazuje instrukcja, u mnie jest... nic.
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zgubiłem kluczyk od TA, co teraz?

Post autor: Daniel 87 »

a przy schowku na narzędzia masz taki hamski drut? ten rygiel zamykający schowek. To jest tzw helmet holder :)
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
Andrzej77
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 487
Rejestracja: 29.03.2009, 23:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kobylanka

Re: Zgubiłem kluczyk od TA, co teraz?

Post autor: Andrzej77 »

Daniel 87 pisze:a przy schowku na narzędzia masz taki hamski drut? ten rygiel zamykający schowek. To jest tzw helmet holder :)
Usystematyzujmy:
U mnie nie ma niczego w miejscu, które pokazuje instrukcja. Albo ktoś rozszabrował mi trampka!
Czy żeby dostać się do ewentualnego zaczepu na kask trzeba odkręcać lewy boczek? Czyli klucz nr 10 jako breloczek? Sorry, ale wolałbym kask zakopać gdzieś w okolicy...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ufaj Allahowi, ale wielbłąda zawsze przywiązuj do płotu
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości