mazury 2010

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
Awatar użytkownika
Dlugi
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 14.06.2008, 00:12
Lokalizacja: Orzysz

Re: mazury 2010

Post autor: Dlugi »

Generalnie jeśli przemieszczasz się po mazurach to zaplanuj sobie ciekawie trasy, staraj się omijać główne drogi. Praktycznie wszędzie dojedziesz bocznymi dróżkami, szutrami, wszędzie natkniesz się na jakąś malowniczą wieś oraz drogę prowadzącą wzdłuż jakiegoś mniejszego bądź większego jeziora.

Mały przykład z moich okolic:
Jadąc z Orzysza do Mikołajek (35km asfaltem droga nr.16) wybierz inną trasę np.
Orzysz-Jeglin-Karwik-Niedźwiedzi Róg-Wejsuny-Onufryjewo-Wierzba-Tutaj wjeżdzasz motocyklem na prom i przepływasz jezioro Bełdany- później kilka kilometrów szutrem przez las i jesteś w Mikołajkach.

http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&dof ... 54324&z=13

Cała trasa to malownicze wsie, szutry, lasy, przepiękny widok na Śniardwy i jej wyspy przez całą wieś Niedźwiedzi Róg, w Popielnie będziesz przejeżdżał przez las doświadczalny należący do Stacji Badawczej Rolnictwa Ekologicznego i Hodowli Zachowawczej Zwierząt.

ewentualnie na bazie tej trasy wycieczka dookoła jeź Śniadrwy.
http://www.orzysz.pl/index.php?k=254
"tyle dróg budują, tylko kurw. nie ma dokąd iść..."
J.Himilsbach
Awatar użytkownika
PIANEK
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 16.01.2010, 23:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Mrągowo

Re: mazury 2010

Post autor: PIANEK »

Jak będziesz w miał zamiar być w Mrągowie to pisz :) postaram sie zalatwic jakieś pole namiotowe. I pokarze Ci ciekawe szutry prowadzące nad samymi jeziorami piękne widoki. Np. jest bardzo ładna szutrowa trasa do okoła jeziora Tałty można ja np. zacząć od Mrągowa później na Mikołajki z Mikołajek do Rynu (w Rynie jest jakiś zamek ) a z Rynu można polecieć Do Giżycka :)
Awatar użytkownika
arkadius9
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 27.10.2008, 21:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: mazury 2010

Post autor: arkadius9 »

Wielkie dzieki za rady i oferowana pomoc:):) napewno sie odezwe.!!!! i juz stawiam kolejke :drinking: :drinking:
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: mazury 2010

Post autor: Bolek »

Kurde,ale tam ładnie a ja tam jeszcze nigdy nie byłem :banghead:
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Awatar użytkownika
arkadius9
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 27.10.2008, 21:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: mazury 2010

Post autor: arkadius9 »

zastanawiam sie jeszcze nad zmiana na wyjazd opon na typowo offowe..nie wiem czego sie spodziewac po tamtych traskach ...moze macie jakies doswiadczenia ..na czym jezdzicie tam na miejscu??
Awatar użytkownika
PIANEK
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 16.01.2010, 23:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Mrągowo

Re: mazury 2010

Post autor: PIANEK »

Ja dopiero co kupilem trampka . Ale wczesniej po tych trasach latalem yamaha xt 600 na mitasach e-07 i super sie spisywały bo i na asfalt dobre i na szutry :)
Awatar użytkownika
KAPRAL
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 173
Rejestracja: 15.11.2008, 11:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Jaworzno

Re: mazury 2010

Post autor: KAPRAL »

witam,
Powiem tak...ja na Mazurach byłem kilkadziesiąt razy dawniej zwiedzając samochodem i namiocik a od kilku ładnych lat odpoczywam aktywniej czyli na jachcie :grin: od strony wody zawsze gdzie nie stanę czy na dziko czy w porcie jest :zabawa: Mazury to naprawdę piękne okolice i w każdym mieście czy wiosce jest co zobaczyć , zwiedzić czy się pobawić.W sezonie jest mase imprez organizowanych przez choćby firmy piwowarskie czy inne.Jeśli chcecie imprez to do jakiegokolwiek miasta zawitacie coś znajdziecie...jeśli spokoju to na przepiękne wioski!!!
Jeśli znajdziecie troche czasu to jak już ktoś wspomniał wyżej zachaczcie OBOWIĄZKOWO o spływ kajakowy np KRUTYNIĄ... jest kilka opcji, wszystko załatwiają...wy tylko wiosłujecie :lol: Polecam firmę AS Tour: http://www.splywy.pl/krutynia/index.html :smile:sprawdzona firma a po drodze wstąpcie też do GALINDI : http://www.galindia.com.pl/
Jeśli będziecie w Mikołajkach to wskoczcie do Hotelu Gołębiewski na baseny...bo warto a kasowo całkiem ok!AQUA PARK! jestem co roku i zawsze dobrze się bawimy!
Jest tego tyle że ciężko będzie Wam w te 10 dni...ja lata jeżdze i zawsze coś nowego się odkryje choć na motórze jeszcze nie byłem a szuterki przez las są BOSKIE! a ja jechałem puszką :sad:
Mógłbym opisywać godzinami miejsca które warto zaobaczyc ale inni koledzy by mnie :lanie: że nie mogą się wykazać :grin: więc na koniec jeśli moge coś jeszcze podpowiedzieć to nie jeżcie do WILCZEGO SZAŃCA (bunkry Hitlera) poprostu porażka! zapłacicie kupe pieniędzy bo doją jak.... :banghead: , komary was zetną na amen (tylko tam, nie mylić z całymi Mazurami :wink: ) a oglądać jest mało co bo wszystko ruina! :lanie: Hitler kazał wszystko zniszczyć przed wycofaniem się wojsk i tak też uczynili. STO RAZY LEPIEJ jedżcie do MAMEREK ...TAM JEST CO OGLĄDAĆ I WSZYSTKIE BUNKRY NIE NARUSZONE super sprawa a i kasy zostanie w kieszeni! a obok macie zaraz kanał Mazurski: http://mazury.info.pl/atrakcje/kanal-mazurski/ ale to tylko moje zdanie z którym nie muszą się wszyscy zgadzać.
Pozdrawiam i życze udanego wypadu...a może i sie spotkamy? :zabawa:
Ostatnio zmieniony 30.01.2010, 12:20 przez KAPRAL, łącznie zmieniany 1 raz.
XL 650V 03/04

Prawdziwych przyjaciół poznaje się po tym że wiedzą o tobie wszystko i dalej nimi są...
Awatar użytkownika
Dlugi
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 67
Rejestracja: 14.06.2008, 00:12
Lokalizacja: Orzysz

Re: mazury 2010

Post autor: Dlugi »

arkadius9 pisze:zastanawiam sie jeszcze nad zmiana na wyjazd opon na typowo offowe..nie wiem czego sie spodziewac po tamtych traskach ...moze macie jakies doswiadczenia ..na czym jezdzicie tam na miejscu??
jeśli nie jedziesz specjalnie zakosztować off roadu typu bagna albo np. poligon w Orzyszu po kilku dniach ulewy to sobie poradzisz na większości gum. :lol:
"tyle dróg budują, tylko kurw. nie ma dokąd iść..."
J.Himilsbach
Awatar użytkownika
arkadius9
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 27.10.2008, 21:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: mazury 2010

Post autor: arkadius9 »

Długi.Troche mnie uspokoiłes..w takim razie nie bede kombinowal z gumami:).sprawdzimy sie w terenie na tych co mam.
Kapral.Daj znać w jakim okresie wybierasz sie na mazury ..widze ze jest tam kilku konkretnych gości wiec może warto zorganizować małe co nieco:):)..pozdro dla wszystkich i dzieki za wszystkie rady
Awatar użytkownika
wąski
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 159
Rejestracja: 09.08.2009, 09:53
Lokalizacja: Lubartów-Lublin

Re: mazury 2010

Post autor: wąski »

ja również nigdy , byłem w tamtym rejonie ale po waszych opisach odnośnie tego zakątka Polski na 100% wybieram się tam w tym roku.
Mam już trasę teraz tylko czekać wiosny i naprzód ku jeziorom...... :crossy:
By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd.
— Stanisław Jerzy Lec (1909-1966)
Awatar użytkownika
bajrasz
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 462
Rejestracja: 15.06.2008, 14:23
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Re: mazury 2010

Post autor: bajrasz »

Przemyśl również, czy nie warto się tam dostać "ścianą wschodnią" wzdłuż Bugu. To już by była bardzo wypaśna wycieczka.
pozdrawiam
Bajrasz


http://www.4adv.pl
...Wrocław od zawsze poddaje się ostatni-/Kazik-Mars atakuje/
Awatar użytkownika
wąski
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 159
Rejestracja: 09.08.2009, 09:53
Lokalizacja: Lubartów-Lublin

Re: mazury 2010

Post autor: wąski »

dokładnie taki mam zamiar.
Najpierw do włodawy a później cały czas wzdłuż bugu aż do siemiatycz, później z simiatycz przez kleszczele do Białowieży zobaczyć z bliska żubra a potem na Augstów. Bliżej wiosny wrzucę mapkę z trasą i jeżeli ktoś będzie chętny do wspólnego wyjazdu to chętnie widziane towarzystwo :thumbsup:
By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd.
— Stanisław Jerzy Lec (1909-1966)
Awatar użytkownika
mad.dog
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 25.01.2009, 12:53
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: mazury 2010

Post autor: mad.dog »

Wąski, podoba mnie się koncepcja. Zawsze chciałem się przejechać tzw. szlakiem tatarskim. Jak będzie cieplej to się może zgramy i polecimy razem.
one life. live it.

Tiger T709 '01
Awatar użytkownika
piotreklodz
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1001
Rejestracja: 04.11.2009, 21:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurowice

Re: mazury 2010

Post autor: piotreklodz »

jak tylko czas pozwoli i termin podpasuje , też chętnie się przyłączę :smile:
uwielbiam tamte regiony Polski, choćby ze względu na niesamowitą życzliwość ludzi
Tylko Honda -> XL600V + XR 400R = :-)
Awatar użytkownika
hetfield
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 267
Rejestracja: 17.08.2009, 23:06
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: mazury 2010

Post autor: hetfield »

Brzmi interesująco. Jeśli zgramy się w terminach to chętnie dołączę :wink:
Awatar użytkownika
PIANEK
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 16.01.2010, 23:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Mrągowo

Re: mazury 2010

Post autor: PIANEK »

Jesli bedzie mi pasowało z terminem to ja tez sie dołączam :) Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
arkadius9
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 27.10.2008, 21:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: mazury 2010

Post autor: arkadius9 »

widze ze towarzystwo zaczyna sie zbierac calkiem calkiem ..super...wiec jest co planowac..:)
Awatar użytkownika
marecki999
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 543
Rejestracja: 08.09.2008, 18:14
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Węgorzewo-Kal-Giżycko

Re: mazury 2010

Post autor: marecki999 »

TAK czytam i spogladam... MAZURY... ZACHWYT...! JEST NAS TU PARU!!!
ORGANIZUJMY JAKIEŚ SPOTKANKO... JAKIŚ TRANSALP ZLOT NA MAZURACH!!! :drinking: :zabawa:
Korzen
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 645
Rejestracja: 09.06.2009, 13:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Siedlce

Re: mazury 2010

Post autor: Korzen »

ale mnie nakreciliscie tymi jazdami
ide posłuchać jak trampek pracuje :ok:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
ciames
romeciarz
romeciarz
Posty: 30
Rejestracja: 13.05.2009, 11:00
Lokalizacja: Ełk

Re: mazury 2010

Post autor: ciames »

Witam.
Przyłączam się do ew. spotkania na mazurach i oczywiście zapraszam do Ełku gdzie jest zamek krzyżacki i knajpa na wodzie w sezonie letnim.
CIAMES
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości