TA AT KTM

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
xalps
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 20.10.2009, 13:00
Mój motocykl: mam inne moto...

TA AT KTM

Post autor: xalps »

witajcie,

mam pytanie, nie mam jeszcze motonga ale wybieram ciągle pomiędzy Transalp 650, AT lub...KTM 950 Adv.
o ile na temat xl650 i AT jest gdzie i co <szacun> poczytać to na temat KTM'a niewiele.

czy TA przy wadze kierowcy> 100km daje rade w terenie? 53 km to trochę...nie malo :egh: ?
znów AT jest w cenie niemal KTM'a który to budzi największy szacun. moto ma potencjal ale nie wiem czy nie bedzie nie do ogarnięcia na początek.

wszelkie rady mile widziane.
xl650v -> xl1000
Awatar użytkownika
esenpe
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 26.04.2009, 11:15
Lokalizacja: Morąg /Warmia
Kontakt:

Re: TA AT KTM

Post autor: esenpe »

Jak nie nie dosiadałeś jeszcze motonga to ja osobiście odradzałbym Ci KTM'a, strasznie mocny, ale to tylko moja ocena. Musisz się każdym przejechać i wybrać ten, który Ci będzie pasował.
Suzuki XF650 Freewind
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3966
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: TA AT KTM

Post autor: ostry »

A dzień dobry , dzień dobry "Powitalnio".
Jedyne co mogę i chce mi się o tej godzinie poradzić, to wyszukiwarka lub ewentualnie prześledzenie tytułów tematów , gdzie zagadnienie wałkowane było x razy.
Literówkę machnąłeś określając swą wagę w kilometrach :cool: - czepiam się, idę spać. :tongue:
A esenpe dobrze ci radzi, zacznij od czegoś z małą mocą. No a jak tylko teren, to Trampek odpada. Dobranoc.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: TA AT KTM

Post autor: Marcin-BB »

Nie będę się wymądrzał, ale tak jak koledzy wcześniej poradzę zacząć od najmniejszego i najsłabszego motocykla z tych, które wymieniłeś. KTM-em nie jeździłem, ale kolega to ujeżdżał przez kilka miesięcy...... i wrócił do afryki, którą miał wcześniej. Adventure to dobry motocykl ale bardzo wymagający - więc na pierwszy się zdecydowanie nie nadaje. Mocny ale i ciężki, dużo pali i jest drogi w utrzymaniu- jeśli oczywiście mówimy tu o sumiennym serwisie zgodnie z instrukcją. A do nauki jazdy w teren to tak naprawdę najlepiej kup sobie jakąć 250-kę.
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: TA AT KTM

Post autor: pałeł »

marcin dobrze radzi 250 2t rulez :thumbsup:
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: TA AT KTM

Post autor: Marcin-BB »

Albo dr 350 - tylko gdzie znaleźć taki w przyzwoitym stanie- nie mówiąc o ludzkich pieniądzach??
Rafal
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 72
Rejestracja: 08.07.2009, 11:40
Lokalizacja: Jaworzno

Re: TA AT KTM

Post autor: Rafal »

Hej,

Polecam Trampka na początek . Dla mnie pierwszy sezon, drugie moto i TA dużo wybacza na trasie i w terenie ,ale lekkim- szuter. Na ostry teren dla mnie za ciężki i oczywiście na moje umiejętności. Bo chłopaki to wymiatają na TA, AT w ciężkim terenie , że hej :)

Ja teraz szukam jako drugiego moto właśnie coś 125-250cm na naukę w terenie .


Także bierze TA , jak też na szosę coś potrzeba .

Pozdro
CB450S->XL600->VT750->XT660R
Awatar użytkownika
hetfield
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 267
Rejestracja: 17.08.2009, 23:06
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: TA AT KTM

Post autor: hetfield »

W teren do nauki polecam DR 350. Średnio mocna (30KM), ale niezawodna, prosta w budowie i jak na początki enduro zupełnie wystarczająca.
Moja bestia :smile:
Do dalszej turystyki szukam Trampka :smile:
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: TA AT KTM

Post autor: Wolo »

Trochę czytałem na temat takich tanich enduro 4T i było sporo opinii, że Yamaha XT 350 wychodzi lepiej w ogólnym rozrachunku, niż DR 350. Mniej się psuje, lżejsza, większa dostępność i niższa cena części... no, może Suza ciekawiej wygląda. Jak Ty to oceniasz?
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
Franz
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 222
Rejestracja: 18.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: TA AT KTM

Post autor: Franz »

Wolo pisze:Trochę czytałem na temat takich tanich enduro 4T i było sporo opinii, że Yamaha XT 350 wychodzi lepiej w ogólnym rozrachunku, niż DR 350. Mniej się psuje, lżejsza, większa dostępność i niższa cena części... no, może Suza ciekawiej wygląda. Jak Ty to oceniasz?
Kolega Wolo !
Nie piżdzij. Przejedź się jednym , drugim i oceniaj
Nie wiem gdzie tak piszą . Nie czytam. Nie jestem zainteresowany.
DR 350 górą we wszystkim. Jeździłem trochę i jednym i drugim


Motocyklista o wadze 100 kg na Dr 350 będziw wyglądał :lol: :thumbsdown:
Ostatnio zmieniony 22.10.2009, 10:27 przez Franz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: TA AT KTM

Post autor: Marcin-BB »

Chyba trochę zdryfowaliśmy od tematu zasadniczego. Chłopak chciał wiedzieć który z trzech podanych sprzętów będzie najodpowiedniejszy na początek...... Trochę dziwne pytanie na forum transalpa, ale odpowiedź tylko jedna i oczywista. :smile:
Xalps zacznij od xl 600v - najtańsza i najprostsza maszyna w tym zestawieniu. na początek to i tak duża. Jeśli zamierzasz jeździć dużo off road to tak jak pisaliśmy coś w przedziale 250-450 ccm będzie odpowiedniejsze do nauki. Jeśli szukasz bardziej uniwersalnego motocykla i tylko czasem zjeżdżasz z czarnego to 50 KM transalpa wystarczy.
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: TA AT KTM

Post autor: Bolek »

xalps pisze:czy TA przy wadze kierowcy> 100km daje rade w terenie? 53 km to trochę...nie malo :egh: ?
Wystarcza w zupełności,jak sobie kupisz 100 konnego potwora to tylko paliwa więcej będziesz lał :grin:
Jak będziesz jeździł sam nigdy Ci mocy nie braknie :cool: ,ale we dwójkę czasem brakuje manetki :grin:
Wybierz Afri i tak jesteś początkujący i musisz sprzęt ogarnąć ,od razu w teren nie pojedziesz ,kupowanie słabszego,później mocniejszego jest spoko, tylko wiąże się z utratą gotówki :sad:i czsu na szukanie.
KTM-a nie znam,ale ma opinie dość narowistego,chociaż jak nigdy nie jeździłeś na takich sprzętach ,to nie masz porównania i jak siądziesz na takiego wariata to się przyzwyczaisz do jego charakterystyki :grin:
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
Awatar użytkownika
Mroq
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 375
Rejestracja: 16.06.2008, 09:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: TA AT KTM

Post autor: Mroq »

na początek to najlepiej takiego ze 100 KM ,żeby zapierdalał chociaż ze 250
AT RD 07a
Awatar użytkownika
mazi
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 310
Rejestracja: 22.06.2008, 18:33
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: TA AT KTM

Post autor: mazi »

R1 - to moj typ... :thumbsup: :grin:
Awatar użytkownika
PIES
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 316
Rejestracja: 02.11.2008, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TA AT KTM

Post autor: PIES »

To już teraz pewnie wiesz co kupić w teren :haha:
Tak na serio moim zdaniem, jak chcesz jeżdzić w terenie, to żaden z tych trzech, to są motocykle do turystyki. Polecam na początek tak jak pisali przedmówcy DR 350, ale to tylko w przypadku zerowych umiejętności, będzie naprawdę super. Jeśli już panujesz nad wszystkimi czynnościami na moto i robisz to instynktownie to w/w DR po miesiącu jazdy może być za słaba i w tym przypadku polecam 125 w dwupaku, wystarczy na 2 lata. Kiedy to już nie będzie mieć przed tobą tajemnic, możesz wsiadać na wszystko co ma dwa koła :roll:
Nie ma się co pipać w szczypę!!!
Awatar użytkownika
Bugi
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3271
Rejestracja: 27.06.2009, 09:23
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: TA AT KTM

Post autor: Bugi »

mazi pisze:R1 - to moj typ... :thumbsup: :grin:


tak jak i moj :grin:
a tu jej możliwości http://www.youtube.com/watch?v=A0d3B7MPqUg
Pozdrawiam
Bugi
jak cos działa, nie ruszaj bo spier...
był.. Pomarańczowy dzik :)
http://www.youtube.com/user/bugi275
Awatar użytkownika
Hiszpan11
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 251
Rejestracja: 19.06.2008, 11:08
Lokalizacja: Żyraków obok Dębicy

TA AT KTM

Post autor: Hiszpan11 »

PIES pisze:To już teraz pewnie wiesz co kupić w teren :haha:
Tak na serio moim zdaniem, jak chcesz jeżdzić w terenie, to żaden z tych trzech, to są motocykle do turystyki. Polecam na początek tak jak pisali przedmówcy DR 350, ale to tylko w przypadku zerowych umiejętności, będzie naprawdę super. Jeśli już panujesz nad wszystkimi czynnościami na moto i robisz to instynktownie to w/w DR po miesiącu jazdy może być za słaba i w tym przypadku polecam 125 w dwupaku, wystarczy na 2 lata. Kiedy to już nie będzie mieć przed tobą tajemnic, możesz wsiadać na wszystko co ma dwa koła :roll:
Czytajac slowa Kolegi i patrzac na swoje rece po dwoch miesiacach od tej pamietnej dla mnie przejazdzki,
Zgadzam sie z nim 125 w"dwupaku" daje rade
Pozdro i zeby sie na Tobie goilo jak na przyslowiowym ..... po tej 125 na poczatek
Kufry I Osłony Aluu Stelaże Boczne Kontakt na Biuro@adventureparts.pl !!!
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: TA AT KTM

Post autor: Wolo »

Franz pisze:
Wolo pisze:Trochę czytałem na temat takich tanich enduro 4T i było sporo opinii, że Yamaha XT 350 wychodzi lepiej w ogólnym rozrachunku, niż DR 350. Mniej się psuje, lżejsza, większa dostępność i niższa cena części... no, może Suza ciekawiej wygląda. Jak Ty to oceniasz?
Kolega Wolo !
Nie piżdzij. Przejedź się jednym , drugim i oceniaj
Nie wiem gdzie tak piszą . Nie czytam. Nie jestem zainteresowany.
DR 350 górą we wszystkim. Jeździłem trochę i jednym i drugim


Motocyklista o wadze 100 kg na Dr 350 będziw wyglądał :lol: :thumbsdown:
Franz, dobrze by było, gdybyś następnym razem odpowiadając na posta najpierw go przeczytał. :egh:
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości