Ku Przestrodze

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Ku Przestrodze

Post autor: Driverd2 »

Ale nie tak cudownie jak trampkiem :)
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3092
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Ku Przestrodze

Post autor: henry »

Szkoda,że nikt nie nagrał naszych gleb, na drodze do Libuchory :sad:
Aj jaj jaj, tam się dopiero działo :ysz: :swieczki: trzech naraz :crossy: :banghead:

Świętoszki, co nigdy, nic nie przegięli :lol:
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
tomas3h
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 152
Rejestracja: 31.07.2009, 14:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Ku Przestrodze

Post autor: tomas3h »

Przemek_100 pisze:Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci gaźnikiem
- no to ja już szukam jakiegoś gaźnika na alledrogo :lanie:
Sory Panowie ja rozumiem że można wyprzedzać gdy inni jadą z naprzeciwka,ale nie tak że już muszą uciekać na pobocze,przecież to jest zagrożenie złapania poślizgu przez taką puszkę,kiedy dwoma kołami jedzie po poboczu,dla mnie to jest debilizm i koniec :banghead:
Wielu tu się użalało co kierowcy puszek odwalają,wymuszenia itp.ale kierowcom motocykli to już wolno wszystko tak? :cool: Szkoda gadać...
XL600V
bulbex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 15.12.2009, 00:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ku Przestrodze

Post autor: bulbex »

Takie zachowanie jak tych goldasów to głupota... A sami się z takich śmieją i wytykają... żal
Ostatnio zmieniony 18.01.2010, 23:55 przez bulbex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Ku Przestrodze

Post autor: pałeł »

nie szkoda wam klawiatury ??
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
Awatar użytkownika
kamikazemario
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 609
Rejestracja: 18.09.2008, 20:10
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: Ku Przestrodze

Post autor: kamikazemario »

Pałeł zrozum, że to jest forum. Na forum z założenia się rozmawia, wymienia uwagi, opinie itd. Może Tobie szkoda czasu na czytanie :egh:
CBR 600 F3
Odważni nie żyją wiecznie, lecz zbyt ostrożni nie żyją wcale..
Awatar użytkownika
grzesieks103
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 20.01.2009, 18:29
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ku Przestrodze

Post autor: grzesieks103 »

Moim zdaniem temat jest wart podjecia dyskusji,chocby dlatego że każda dyskusja o bespieczenstwie na naszych drogach i uczestnikach tychże dróg może zmniejszyć ilośc wypadków.Wiadomo że każdemu zdarzyło się wyprzedzać na trzeciego,bądż na linni ciągłej,nie mniej jednak nie oznacza to ze jestesmy uprzywilejowani do takiego postępowania
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wolo
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3484
Rejestracja: 05.11.2008, 15:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Poznań

Re: Ku Przestrodze

Post autor: Wolo »

Grzesiek, takich dyskusji jest na pęczki na wszystkich forach motocyklowych i trzeba być człowiekiem wyjątkowej wiary, aby ufać, że one coś zmienią.
Zapraszam na FM, to forum przoduje.
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
Awatar użytkownika
tomasz
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 544
Rejestracja: 23.07.2009, 16:21
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Re: Ku Przestrodze

Post autor: tomasz »

Jak to bywa w takich wątkach... :wink:
wszyscy piszą jak chcieliby robić, albo jakimi być
po przyciśnięciu "wyloguj" życie wraca do normy...
no jest tak czy nie ??? :grin: :haha: :haha: :pob:
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.
— Paulo Coelho
Alchemik
miód jest dla mięczaków! prawdziwi twardziele żują pszczoły...
Awatar użytkownika
kamikazemario
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 609
Rejestracja: 18.09.2008, 20:10
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: Ku Przestrodze

Post autor: kamikazemario »

grzesieks103 pisze:Moim zdaniem temat jest wart podjecia dyskusji,chocby dlatego że każda dyskusja o bespieczenstwie na naszych drogach i uczestnikach tychże dróg może zmniejszyć ilośc wypadków.Wiadomo że każdemu zdarzyło się wyprzedzać na trzeciego,bądż na linni ciągłej,nie mniej jednak nie oznacza to ze jestesmy uprzywilejowani do takiego postępowania
Hmm ja może długiego stażu za kierownicą skutera, samochodu i motocykla nie mam, ale nigdy mi się nie zdarzyło wyprzedzać na trzeciego :ysz:
CBR 600 F3
Odważni nie żyją wiecznie, lecz zbyt ostrożni nie żyją wcale..
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Ku Przestrodze

Post autor: Driverd2 »

A co zrobić jak się takiego na drodze spotka...http://motoryzacja.interia.pl/news/7-za ... 46871,1612
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Ku Przestrodze

Post autor: miroslaw123 »

:cry: trzeba bardzo szybko uciekać... a poważnie to niestety ale nie da się nic zrobić...
Ps. dlaczego wszyscy (motocykliści) chcą brać odpowiedzialność za jakiegoś pijanego wariata? Ja NIE i ma go głęboko w :dupa:
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Ku Przestrodze

Post autor: Driverd2 »

A ja za niego nie chcę wcale brać odpowiedzialności, pił to po co jechał kto mu kazał, głupota i tyle.
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Ku Przestrodze

Post autor: Cynciu »

miroslaw123 pisze::cry: trzeba bardzo szybko uciekać... a poważnie to niestety ale nie da się nic zrobić...
Ps. dlaczego wszyscy (motocykliści) chcą brać odpowiedzialność za jakiegoś pijanego wariata? Ja NIE i ma go głęboko w :dupa:
Niestety odwaracanie się :dupa: nie jest najlepszym rozwiązaniem.
To właśnie tacy wariaci kreują negatywny wizerunek motocyklisty. Jeśli będziemy się odwracać :dupa:, nie dziwmy się, że inni nie będą dla nas uprzejmi i wszyscy będziemy postrzegani jako wariaci, samobójcy...

Co zrobić? Nie wiem. To zależy od sytuacji. Na pewno nie pozwalać kolegom z naszego otoczenia dotykać kluczyków z moto po imprezce. Zacząć od własnego otoczenia.
Takiego świra jeśli tylko można pomóc zatrzymać bez narażania życia - nie wahał bym się ani chwili.
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
Awatar użytkownika
leslaw
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 543
Rejestracja: 04.04.2010, 21:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: WROCLAW (okolice)

Re: Ku Przestrodze

Post autor: leslaw »

Zarzutów ma tyle że czekają go chyba dłuuuuuugie wakacje. I dobrze, bo stanowi poważne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.
AndyAmik
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 07.04.2010, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ku Przestrodze

Post autor: AndyAmik »

Wydaje mi się, że teraz angielscy adwokaci nauczą go rozumu. Moto nieubezpieczone, pijany - do pokrycia koszty szpitala dla angielki, zwrot kosztów podróży (pewnie turystka), nawiązka za straty moralne przed sądem angielskim. Ci to dają dużo, szczególnie, że to nie u nich. Ja go nie żałuję, utracił wcześniej prawko, wiedział co robi. Prasa powinna nagłośnić skutki finansowe tego wypadku. Wypoczynek we więźniu mało prawdopodobny, pewnie zawiasy, a i tak kolejka jest długa. I nie radził bym mu jechać do Anglii. Tam mają dobre bazy danych. Ci mu to będą pamiętać.
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Ku Przestrodze

Post autor: miroslaw123 »

Prawie wszyscy macie prawo jazdy kat. B i jeździcie autami,a więc identyfikujecie się ze wszystkimi sprawcami wypadków samochodowych... Chyba jednak nie... Nie próbujmy idealizować motocyklistów, bo nie jesteśmy idealni i nigdy nie będziemy! Zawsze będzie jakaś czarna owca w każdym towarzystwie a my powinniśmy je temperować - i to jest zadanie dla Wszystkich i od tego się nie uchylam i staram się reagować i temperować ułańską fantazję :boks: często własną :niewiem:
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Ku Przestrodze

Post autor: Cynciu »

miroslaw123 pisze:Prawie wszyscy macie prawo jazdy kat. B i jeździcie autami,a więc identyfikujecie się ze wszystkimi sprawcami wypadków samochodowych... Chyba jednak nie... Nie próbujmy idealizować motocyklistów, bo nie jesteśmy idealni i nigdy nie będziemy! Zawsze będzie jakaś czarna owca w każdym towarzystwie a my powinniśmy je temperować - i to jest zadanie dla Wszystkich i od tego się nie uchylam i staram się reagować i temperować ułańską fantazję :boks: często własną :niewiem:
Mirku - debile są na 2, 4 kółkach i na piechotę. Ja (jak wszyscy) nie identyfikuje się z żadnym z nich. Praca nad pozytywnym wizerunkiem nie polega na idealizowaniu kogokolwiek tylko na pozytywnych przykładach. Niestety media w pogoni za sensacją nagłaśniają przeważnie przypadki debili. Powinni rzeczywiście przedstawić konsekwencje jakie poniesie debil, nie tylko poszkodowani. Oczywiście nigdy nie będzie tak aby wszyscy byli fajni, uczciwi, szczerzy,....... , ale niech ku...wa wiedzą, że inni patrzą na nich tak jak na to zasługują a nie odwracają się plecami.
Nie piszę tego jako zarzut do kogokolwiek na forum, tylko jako pożywkę do dalszego działania zgodnie z hasłem: "MOTOR - NIE DLA IDIOTÓW" :lol:
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Ku Przestrodze

Post autor: miroslaw123 »

Cynciu pisze: Praca nad pozytywnym wizerunkiem nie polega na idealizowaniu kogokolwiek tylko na pozytywnych przykładach. Niestety media w pogoni za sensacją nagłaśniają przeważnie przypadki debili. Powinni rzeczywiście przedstawić konsekwencje jakie poniesie debil, nie tylko poszkodowani.
zgadzam się z tym w 100% nawet w 1000%
Ps. bodajże w filmie "U Pana Boga w ogródku" padło dobre, prawdziwe (niestety) stwierdzenie o prasie (można rozciągnąć na media):
"Ludzie są źli i chcą czytać że inni są jeszcze gorsi". Niestety bez mediów nie będzie żadnej poprawy tzw. "wizerunku motocyklisty".
A my róbmy swoje; jeździjmy jak najlepiej i w miarę zgodnie z przepisami, dziękujmy tym którzy zrobili miejsce dla nas, i pilnujmy się nawzajem!
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Ku Przestrodze

Post autor: Cynciu »

Tak tez czynił będę :thumbsup:
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość