Typ/model w podpisie

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
sqmir
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 20.04.2009, 10:38
Lokalizacja: piastów pruszków centrum wawy

Typ/model w podpisie

Post autor: sqmir »

proposal - brakuje mi przeglądając to forum informacji kto jakim sprzętem jeździ - do jakiego modelu się odnosi.
Idealnym rozwiązaniem jest podpis w profilu - który powinien zawierać model TA(lub nie tylko).
Teraz aby to funkcjonowało perfekcyjnie to po zmianie podpisu w profilu, zmiany powinny skutkować tylko dla nowych postów a podpisy w postach starszych nie powinny być zmieniane.To bardzo ułatwiło by życie a tak wielokrotnie osoba pisząca odnosi się w stylu "w moim trampku .." - ale k... w którym?
XL 1000- |'02| kiedy nie wystarcza siła argumentów - konieczny jest argument siły.
B3stia
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1142
Rejestracja: 01.06.2008, 23:11
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Leszno

Re: Typ/model w podpisie

Post autor: B3stia »

W profilu jest odpowiednia rubryka lecz nie wszyscy ją wypełniają.
A o pozostawieniu jej przy starszych wypowiedziach jest niemożliwe w tej wersji forum.
Awatar użytkownika
sqmir
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 20.04.2009, 10:38
Lokalizacja: piastów pruszków centrum wawy

Re: Typ/model w podpisie

Post autor: sqmir »

poczekaj, poczekaj. możne by dodać do tego pola co sie przy każdym poście wyświetla po lewej stronie?
a jak ktoś nie wypełni to z default'u jakiś tekst - mocno irytujący :wink:
XL 1000- |'02| kiedy nie wystarcza siła argumentów - konieczny jest argument siły.
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Typ/model w podpisie

Post autor: maju »

sqmir pisze: możne by dodać do tego pola co sie przy każdym poście wyświetla po lewej stronie?
Wówczas lewa kolumna będzie się sztucznie rozciągać, bo ludzie dużo piszą...

Wystarczy kliknąć guzik "profil" poniżej i wszystko jasne.
Awatar użytkownika
Wacek
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 287
Rejestracja: 15.03.2009, 12:27
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: za miedzą Warszawa

Re: Typ/model w podpisie

Post autor: Wacek »

Mnie na przykład częściej interesuje, kto jakim sprzętem jeździ, niż kiedy założył konto.
był: XL 600V '96
jest: RD04 '92
Awatar użytkownika
ateneus
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 29.07.2009, 11:54
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typ/model w podpisie

Post autor: ateneus »

Jest gotowy mod do PHPBB3 ktory umozliwia tworzenie nowych pol, wyswieltanych i w profilu i w tym polu obok postu.
Mo dosc rozbudowane funkcje wlacznie z ograniczeniem ilosci znakow wpisywanych w pole, dlugosci pola ,rodzaju znakow (alfanumeryczne, cyfry, dowolne...). Mozna wybrac czy takie pole bedzie wyswietalne przy rejestracji, oraz czy bedzie do tej rejestracji wymagane.

Instalowalem ten skrypt na swoim forum. Dziala OK. Tylko... :banghead: nie moge go teraz wygooglowac. A nigdzie w panelu administracyjnym nie mam nt. jego informacji.

Druga opcja, to "reczna" modyfikacja, czyli wyswietlenie juz tych istniejacych danych z profilu, w drugim miejscu, ale tu trzeba samemu poskubac w kodzie...

Jak bedzie wola w narodzie, a glownie w administracji, to moge poszukac skuteczniej tego mod'a...
Awatar użytkownika
ateneus
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 29.07.2009, 11:54
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typ/model w podpisie

Post autor: ateneus »

Wyczytalem, ze ta funkcjonalnosc wlasnych pol profilu jest w bazowym skrypcie, aczkolwiek nie zawsze jest "wlaczona" a przez to nie zawsze widoczna w konsoli administratora. Moze i faktycznie to sama sciezke przedreptalem dawno temu i po prostu wlaczylem tylko tego juz zainstalowanego mod'a, nie dokladajac nic nowego. Skleroza nie boli... :hammer:

Ale jest, dziala, generalnie sprawdza sie, wiec mysle ze sprawdziloby sie to i w tym przypadku. :thumbsup:
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Typ/model w podpisie

Post autor: maju »

Nie chodzi tutaj o problem braku gotowych skryptów itp.
Wszystko można zrobić z poziomu kodu źródłowego forum.
Już w tej chwili jest dodane kilka dodatkowych pól, przerobione są listy i inne.

Każdy wpisuje model swojego motocykla jak chce i trudno będzie zmusić wszystkich do jednakowego zachowywania się. Oczywiście można zrobić pola wyboru, ale wtedy wszystkie nietypowe maszyny nie będą uwzględnione, a to nie będzie się podobać kolejnej grupie użytkowników.
Dlatego aby wypośrodkować i wszyscy mogli wpisać swój typ motocykla, to pole nie ma ograniczeń znaków, przyjmuje dowolne nazwy.
Fryzjer
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 789
Rejestracja: 16.06.2008, 23:43
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Typ/model w podpisie

Post autor: Fryzjer »

Wacek, Ateneus a w podpisie nie łaska? :tongue:
Capo RR "Wyzwanie jest dla tych, którzy wyruszają w drogę. Marzenia są dla tych, którzy zostają z tyłu" T.Sabine
Awatar użytkownika
Wacek
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 287
Rejestracja: 15.03.2009, 12:27
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: za miedzą Warszawa

Re: Typ/model w podpisie

Post autor: Wacek »

Fryzjer pisze:Wacek, Ateneus a w podpisie nie łaska? :tongue:
No dobra :tongue:
Ale nie chodzi o to, żebym ja się chwalił... Ja wiem, jaki mam sprzęt. :cool: Chodzi o to, żebym ja widział, jakie mają inni! :)
był: XL 600V '96
jest: RD04 '92
Awatar użytkownika
ateneus
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 77
Rejestracja: 29.07.2009, 11:54
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Typ/model w podpisie

Post autor: ateneus »

Fryzjer pisze:Wacek, Ateneus a w podpisie nie łaska? :tongue:
Nie no, laska, laska. Ktos zglosil potrzebe, wiec ja napisalem co wiem co mozna zrobic z poziomu kodu zrodlowego.

Natomiast rzeczywiscie takie rozwiazanie generowaloby problem dla osob majacych inne maszyny niz trampki.

A wiec ja w-te-pedy wpisuje w podpis i jestem happy. :yaho:
Awatar użytkownika
sqmir
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 20.04.2009, 10:38
Lokalizacja: piastów pruszków centrum wawy

Re: Typ/model w podpisie

Post autor: sqmir »

co racja to racja. dobra wola i chęć szczera... :punk: bo jak kto mnie kijem to ja go :lanie: . ot taki typ ze mnie :grin: dla przekory choćby :grin: wiec faktycznie, lepiej prośbą niż groźba.
XL 1000- |'02| kiedy nie wystarcza siła argumentów - konieczny jest argument siły.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości