UWAGA ukraińscy oszuści

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
skklub
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 79
Rejestracja: 25.06.2008, 22:28
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

UWAGA ukraińscy oszuści

Post autor: skklub »

Witam,

Piszę ten post ku przestrodze. Wczoraj wróciłem z Krymu, wyprawa super z małym jednym nieprzyjemnym wyjątkiem. A mianowicie na wężle komunikacyjnym Kijów - Odesa i Umań - Lwów tuż za zjazdem spotkała nas nieprzyjemna sytuacja. Nawiasem mówiąc scena została odegrana niesamowicie. Jeden z oszustów pokazuje, że coś się stało w motocyklu zatrzymujemy się kawałek za nim ok. 50 - 100 m, po chwili podchodzi do nas następny OZUST i pyta się czy coś się stało i czy może jakoś pomóc odpowiadam mu, że nic się nie stało, w pewnej chwili przechodzi drugi OSZUST i znika. Na ziemi leży portwel gościo podnosi go i pyta się czy to nasz za chwilę pojawia się ten, który zgubił portfel i zaczyna się przedstawienie. Opisać je długo to zajmie. Jedno jest pewne jak się zatrzymać to kilkaset metrów dalej bo jak się zatrzyma zaraz to straty będą albo w gotówce albo w sprzęcie.
Jeżeli będzie zainteresowanie tą sytuacją to opiszę ją w miarę pojawiających się postów.

Pozdrawiam i życzę jak najmniej takich sytuacji w trasie
MARCIN
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 165
Rejestracja: 01.07.2008, 21:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Prawie Puławy

Re: UWAGA ukraińscy oszuści

Post autor: MARCIN »

i co się stało z tym portfelem? i co za przedstawienie odstawili?
forhend
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 13.06.2008, 20:28
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: UWAGA ukraińscy oszuści

Post autor: forhend »

dawaj szczegóły ku przestrodze innym :shock:
Awatar użytkownika
Belkot
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 250
Rejestracja: 13.06.2008, 07:41
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Makówka

Re: UWAGA ukraińscy oszuści

Post autor: Belkot »

:shock: :niewiem:
Na koniec Świata i jeszcze dalej ...
http://picasaweb.google.com/bodgan.adamiec
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3092
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: UWAGA ukraińscy oszuści

Post autor: henry »

Człowieku, o co Ci chodzi ? :niewiem: Masz coś do powiedzenia, to mów. To oczywiste, że wszyscy są zainteresowani taką historią.
Chcesz pisać jakiegoś tasiemca ?
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
OLO
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 89
Rejestracja: 17.06.2008, 10:16
Lokalizacja: Gliwice

Re: UWAGA ukraińscy oszuści

Post autor: OLO »

Pisz dalej, chyba wiem co będzie, ale chętnie przeczytam Twoje zakończenie :thumbsup:
Awatar użytkownika
wąski
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 159
Rejestracja: 09.08.2009, 09:53
Lokalizacja: Lubartów-Lublin

Re: UWAGA ukraińscy oszuści

Post autor: wąski »

pisz kolego co było dalej, chyba że przy pifku opowiesz...... :fuck: :kolejka:
By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd.
— Stanisław Jerzy Lec (1909-1966)
Awatar użytkownika
kamikazemario
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 609
Rejestracja: 18.09.2008, 20:10
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: UWAGA ukraińscy oszuści

Post autor: kamikazemario »

henry pisze:Człowieku, o co Ci chodzi ? :niewiem: Masz coś do powiedzenia, to mów. To oczywiste, że wszyscy są zainteresowani taką historią.
Chcesz pisać jakiegoś tasiemca ?
Może to będzie coś jak "Moda na Sukces" :lol:
CBR 600 F3
Odważni nie żyją wiecznie, lecz zbyt ostrożni nie żyją wcale..
Awatar użytkownika
Nowy
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 415
Rejestracja: 07.05.2009, 07:12
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Łódź/Supraśl
Kontakt:

Re: UWAGA ukraińscy oszuści

Post autor: Nowy »

no opisz w końcu, wszyscy jesteśmy ciekawi. no i chodzi również o nasze bezpieczeństwo w tamtych rejonach
Awatar użytkownika
PIES
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 316
Rejestracja: 02.11.2008, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: UWAGA ukraińscy oszuści

Post autor: PIES »

Opowieści z mchu i paproci, mnie to nie interesuje :tongue: nie mów nic :tongue: :tongue: :tongue:
Nie ma się co pipać w szczypę!!!
skklub
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 79
Rejestracja: 25.06.2008, 22:28
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Re: UWAGA ukraińscy oszuści

Post autor: skklub »

Witam,

Otóż ten, który jakoby zgubił portfel wychodzi z pomieszczenia zdenerwowany i pyta czy nie widzieliśmy jego portfela odpowiadamy, że nie jednak on mówi, że miał dużo pieniędzy i żeby pokazać mu czy nie schowaliśmy ich do swoich portfeli. Wszystko się tak szybko dzieje, że nie wiadomo kiedy z mojego portfela znika 100 zł.
Jestem pewien, że gdybyśmy nie chcieli pokazać to straty byłyby w sprzęcie. Wystarczy niech kopnie w owiewki czy w kufer a zdają sobie sprawę, że te rzeczy są drogie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Magik
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 03.07.2008, 21:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: UWAGA ukraińscy oszuści

Post autor: Magik »

niezła ściema, haha pokaż czy masz w portfelu kase, bo mi własnie taka zginęła hahaha, bez obrazy, ale na coś takiego się nabrać
A one pragną wielkich wojaży, twardych facetów i mocnych wrażeń....
Marek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 251
Rejestracja: 18.07.2008, 21:34
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lublin

Re: UWAGA ukraińscy oszuści

Post autor: Marek »

Tytuł tego tematu trochę niefortunny bo kradną wszędzie, jeśli zauważą okazję. W centrum Rzymu podszedł do mnie niskiego wzrostu młodzian i pokazał mapę z pytaniem gdzie się znajduje. Mapę trzymał nisko więc musiałem się nachylić. W tym czasie drugi młodzian, którego wcześniej nie widziałem wsadził mi rękę do kieszeni i zaczął wyjmować pieniądze. Przytrzymałem go za rękę i dostał kopa w dupę, ten z mapą zwiał. Wcześniej kupowałem lody i wydaną resztę włożyłem do kieszeni. Musieli to widzieć. Wtedy tam były jeszcze liry i sprawiały kłopot w przechowywaniu. O innych sposobach naciągania turystów pod różnymi szerokościami nie warto pisać aby nie powstał tutaj gotowy instruktaż dla złodziei.
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3092
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: UWAGA ukraińscy oszuści

Post autor: henry »

No tak. W takich sytuacjach, wszystko dzieje się na ogół bardzo szybko, więc " ofiary " nie mają wiele czasu na logiczne myślenie. Przed monitorem, na spokojnie ( i bezpiecznie ), wszystko wygląda inaczej.
Natomiast napastnicy, mają przygotowanych kilka wariantów rozwoju wydarzeń, więc od początku są na lepszej pozycji. Jeżeli jesteśmy w większej grupie, najlepiej mocno zacieśnić szyki i ostra kontra, ( jeżeli nawet dostaną bańki, policji na pewno nie będą wzywać ), jeżeli nie mamy przewagi, najlepiej gaz i w " nogi ".
Na szczęście, takie nieprzyjemne sytuacje nie są częste, więc statystycznie " prawie " nic nam nie grozi :smile:
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
skklub
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 79
Rejestracja: 25.06.2008, 22:28
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Re: UWAGA ukraińscy oszuści

Post autor: skklub »

Witam,

Marek nad tytułem sporo się zastanawiałem i wybrałem właśnie taki, żeby jak najwięcej osób tutaj zaglądało. Zgadzam się z wami koledzy jak najbardziej taka sytuacja może się przytrafić wszędzie. Na wschodzie, zachodzie, północy i południu Europy. Jednak ukraina wbrew pozorom jest w miarę bezpiecznym państwem i może dlatego moja czujność była taka a nie inna. Bardzo szybko się zorientowałem, że coś jest nie tak i po przejechaniu ok. 1 km zatrzymałem się i sięgnąłem po portfel. Jednak doszliśmy do wniosku z kumplem, że nie ma sensu się tam wracać bo możemy ponieść jeszcze większe szkody a kasy i tak nie odzyskamy. Jadąc dalej sami z siebie się śmialiśmy, że w taki prosty sposób daliśmy się obrobić.
Post ten napisałem tak ku przestrodze innym, jeszcze raz powtórze. Jak JAK KTOŚ POKAZUJE, ŻE COŚ CI W MOTOCYKLU, SAMOCHODZIE SZWANKUJE, ZATRZYMAJ SIĘ 500, 1000 M DALEJ.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dominik
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 50
Rejestracja: 23.10.2008, 20:08
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Szczuczyn

Re: UWAGA ukraińscy oszuści

Post autor: dominik »

Dzięki za rady 3 września wybieram się własnie na Ukrainę.
Ja kiedyś w Częstochowie miałem podobną sytuację. Co do sedna sprawy radzę cyganów omijać też z daleka jak zaczepiają itd.
Dwie cyganki przygadały do mojej żony wyciągnęły od niej stówę mi ciśnienie podniosły.
Miała do wyboru dostaję w gały i stówę może se zatrzymać lub dzwonię na niebieskich do wyboru... Zobaczyły że się wkurzyłem i oddały pieniądze. W sumie to mogło by być goraco i do domu kanałami bym musiał wracać :grin:
Były: Honda Dominator 650, Honda Transalp XL 600, Triumph Tiger 955i
Matiasz
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 07.02.2009, 17:09
Lokalizacja: Słupsk

Re: UWAGA ukraińscy oszuści

Post autor: Matiasz »

Trzeba zawsze uważać, a najlepiej na takie wyprawy jeżdzić w kilka osób to zawsze bezpieczniej. Pozdro :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości