Budżet

motocyklowo
mbogo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 31.07.2009, 17:40
Lokalizacja: Odludzie k. Opola

Budżet

Post autor: mbogo »

Kolejny dzień, czas na kolejne pytanie :)
Jaki Waszym zdaniem trzeba przeznaczyć budżet na to, by kupić TA w bdb stanie, tak by cieszyć się jazdą i niezawodnością? 7500? 10000? 12500?
Liczę na dyskusję i wskazówki.
Awatar użytkownika
tomas3h
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 152
Rejestracja: 31.07.2009, 14:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Re: Budżet

Post autor: tomas3h »

Myślę że można w prawie każdym przedziale cenowym dostać technicznie sprawne moto.Ja liczę że za około 6000zł uda mi się kupić starego rocznikowo ale w dobrym stanie technicznym trampka.Jeżeli były w nim dobrze przeprowadzone naprawy to silnik i inne podzespoły raczej będą w stanie jeszcze sporo km natłuc..
Wiadomo że młodsze roczniki mają nowocześniejszą konstrukcję i jakieś elementy ulepszone ale za to trzeba odpowiednio zapłacić,jeśli mnie na to nie stać to wolę starszy rocznik z dobrych rąk.
To takie moje skromne zdanie :blush: ,lepiej niech się wypowiedzą starzy wyjadacze na ten temat..
XL600V
Awatar użytkownika
stanik
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 93
Rejestracja: 16.04.2009, 23:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Re: Budżet

Post autor: stanik »

tak jak wyżej, ptanie jest niepełne, bo w sumie można odpowiedzieć, iż za każdą z tych kwpot można kupić dobre moto, ale za 7500 bezie to rocznik X, za 10000 PLN bedzie to X + 5 a za 12500 PLN moze to byc np X+8. Tak wiec zeby uzyskac bardziej dokladna odpowiedz, trzebaby zawezic jakos przedzial rocznikowy. Z drugiej strony, na moto mozna wydac kazda kwote, wiec trzeba przemyslec ile ta przyjemnosc moze nas kosztowac, pamietajac ze sam zakup to nie koniec wydatkow (nawet jak moto zadbany bardzo).
Pozdrawiam
mbogo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 31.07.2009, 17:40
Lokalizacja: Odludzie k. Opola

Re: Budżet

Post autor: mbogo »

No, ok. To jaki bylby ten rocznik "x"? :)
Spróbujcie w miare określić co przy tym budżecie będzie ceną przyzwoitą, a co już raczej okazją... - jeśli się da...

Rozumuję w ten sposób - założyłem, że wydam ok 7500zł. Czego się spodziewać przy tym budżecie?
Awatar użytkownika
PIES
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 316
Rejestracja: 02.11.2008, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Budżet

Post autor: PIES »

Np. 93r w oryginalnym lakierze, z przebiegiem 50 tys. z kompletem kufrów, gmolami, nowymi oponami i w ogole najlepszy na świecie. :tongue: mam i może sprzedam :grin:
Nie ma się co pipać w szczypę!!!
Awatar użytkownika
Magik
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 03.07.2008, 21:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Budżet

Post autor: Magik »

albo np rocznik 97, ale za to z lekko połamanymi owiewkami, pospinanymi taśmami, oczywiście oryginalnym malowaniu, bezwypadkowy, ble ble ble, popękaną szybą, ogólnie kiepskim stanie wizualnym, ale za to technicznie sprawnym... w tym roku założone nowe tarcze hamulcowe, naped i opony, na bierząco serwisowany... co nie Piesu? dały rade nasze trampki na wyprawie Krymskiej...
A one pragną wielkich wojaży, twardych facetów i mocnych wrażeń....
forhend
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 13.06.2008, 20:28
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Budżet

Post autor: forhend »

hehe,hmmm,chodzi po głowie jakis inny bajker?
Awatar użytkownika
Magik
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 94
Rejestracja: 03.07.2008, 21:03
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Budżet

Post autor: Magik »

forhend, wielkoludzie, sam o tym wiesz najlepiej ;-) póki co dewagacje i przymiarki
A one pragną wielkich wojaży, twardych facetów i mocnych wrażeń....
Awatar użytkownika
PIES
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 316
Rejestracja: 02.11.2008, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Budżet

Post autor: PIES »

Magic,dawały radę dawały, ale ja chciałbym po Striełce zapierniczać 6 razy w te i nazat 120 km/h :grin:
Byłem już bliski kupienia 6-tej szt. ale chwila zawachania zadecydowała, że właścicielem pierwszego modelu Afri stał sie ktoś inny. :swieczki: a już myślałem o wersji rajdowej z dużym zbiornikiem paliwa. Po tym spędziłem kilka godz. dzisiaj na szperaniu w sieci i szukaniu rozwiązania dla mojego trampka. Tuning zawieszenia i budy chodzi mi teraz po głowie,chyba tylko to mnie może powstrzymać przed sprzedażą :niewiem:
Mam przeczucie, że szykuje mi się tutaj :lanie:
Nie ma się co pipać w szczypę!!!
mbogo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 31.07.2009, 17:40
Lokalizacja: Odludzie k. Opola

Re: Budżet

Post autor: mbogo »

dzieki za info.
Awatar użytkownika
Bolek
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1127
Rejestracja: 30.09.2008, 20:39
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Libiąż

Re: Budżet

Post autor: Bolek »

Zadałeś cholernie trudne pytanie :smile:
Sam widzisz po odpowiedziach kolegów co można nabyć za te same pieniądze
-młodszy,ale rozbity
-starszy ale w idealnym stanie
Musisz sam zadecydować ile chcesz wydać a potem po prostu czytać ogłoszenia,no i koniecznie forum,bo tu co rusz ktoś coś sprzedaje :grin:
Jak się smucisz to jesteś smutas a jak się kłócisz to jesteś ....☺
mbogo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 31.07.2009, 17:40
Lokalizacja: Odludzie k. Opola

Re: Budżet

Post autor: mbogo »

bede kupowal za 2 miesiace (wtedy bedzie kasa - oby :wink: ).
i wtedy bede podejmowal ostateczna decyzje.
poki co - ciagle sie miotam (transalp<>f650gs<>transalp<>xtz750<>transalp<>v-strom<>transalp<>tdm<>transalp :omg: :lol: )

wypadnie pewnie na TA, choc pewny nie jestem :cool:
Awatar użytkownika
mad.dog
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 25.01.2009, 12:53
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budżet

Post autor: mad.dog »

Mi trampek zaczął chodzić po głowie jakieś 3 lata temu, od 2 lat szukałem czegoś dla siebie. Kupiłem na początku maja i nie żałuję. Zobaczyłem go i wiedziałem, że musi być mój :grin: W tych poszukiwaniach pod sam koniec też się miotałem, czy aby może nie terefere. Ale jednak zdrowy rozsądek wrócił i jest trampi w garażu! :yaho:
one life. live it.

Tiger T709 '01
Awatar użytkownika
Piwkos
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 164
Rejestracja: 23.02.2009, 17:21
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław/Gdynia

Re: Budżet

Post autor: Piwkos »

U mnie było jak u mad.dog - też szukałem Trampiego i wreszcie mam, nawet wczoraj dokonałe pierwszych pęknięć plastików pod czujnym okiem Piesa... A wracając do zagadnienia - to mój 1991 rok, pochodzacy niegdyś od Lungo :) za dobrą cenę
Motocykliści noga z gazu!!! ;)
Awatar użytkownika
mad.dog
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 25.01.2009, 12:53
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budżet

Post autor: mad.dog »

Nooo Piwkos, niezły Twój Trampi. Gdybym poszukiwał to też by mi ślinka ciekła na niego. Ostatnio hobbystycznie oglądałem ogłoszenia i to chyba jedna z najlepszych okazji w tym roku:) :thumbsup:
one life. live it.

Tiger T709 '01
Awatar użytkownika
Piwkos
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 164
Rejestracja: 23.02.2009, 17:21
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław/Gdynia

Re: Budżet

Post autor: Piwkos »

Też tak uważam, ma spory przebieg, ale co tam, jako pierwszy motor ma służyć do nauki. Parę rzeczy do wymianki i będzie śmigał mam nadzieję dłuuugie lata :crossy:
Motocykliści noga z gazu!!! ;)
forhend
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 13.06.2008, 20:28
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Budżet

Post autor: forhend »

PIES pisze:........ Po tym spędziłem kilka godz. dzisiaj na szperaniu w sieci i szukaniu rozwiązania dla mojego trampka. Tuning zawieszenia i budy chodzi mi teraz po głowie,chyba tylko to mnie może powstrzymać przed sprzedażą :niewiem:
Mam przeczucie, że szykuje mi się tutaj :lanie:
Piesku,dam ci dobrą rade :smile: wszak wiesz ,ze jestem starszy ,a co za tym idzie mądrzejszy :haha: a tak na powaznie ,nie baw sie w tuning czego z czego nie bedzisz zadowolony:)radze sprzedaj trampka ,dołóż co masz dołożyc w tuning+troszeczke i kup Afri,albo Tdm. :thanks:
Awatar użytkownika
PIES
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 316
Rejestracja: 02.11.2008, 18:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Budżet

Post autor: PIES »

Masz chyba rację Mędrcu :tongue: szukam pierwszej RD03, ponieważ jest lżejsza o prawie 30 kg o Twojej i ma większy prześwit. Można całkiem ładną kupić za rozsądne pieniądze, ale nie widzialem jeszcze żadnej z kuframi :sad:
Nie ma się co pipać w szczypę!!!
forhend
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 13.06.2008, 20:28
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Budżet

Post autor: forhend »

PIES pisze: ...ale nie widzialem jeszcze żadnej z kuframi :sad:


kufry zostawisz sobie od trampka :)
Awatar użytkownika
pałeł
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1154
Rejestracja: 21.06.2008, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: racibórz
Kontakt:

Re: Budżet

Post autor: pałeł »

forhend pisze:
PIES pisze:........ Po tym spędziłem kilka godz. dzisiaj na szperaniu w sieci i szukaniu rozwiązania dla mojego trampka. Tuning zawieszenia i budy chodzi mi teraz po głowie,chyba tylko to mnie może powstrzymać przed sprzedażą :niewiem:
Mam przeczucie, że szykuje mi się tutaj :lanie:
Piesku,dam ci dobrą rade :smile: wszak wiesz ,ze jestem starszy ,a co za tym idzie mądrzejszy :haha: a tak na powaznie ,nie baw sie w tuning czego z czego nie bedzisz zadowolony:)radze sprzedaj trampka ,dołóż co masz dołożyc w tuning+troszeczke i kup Afri,albo Tdm. :thanks:
bez sensu radzisz koledze zawias wszędzie taki sam trampkowi nic oprócz zawiasu nie brakuje no moze potem mocy ale to załatwia przełożenia
gsm 512 242 193 najłatwiej jest zadzwonić
facebook prywatny
mój fejs firmowy
czołowki i latarki
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości