Konwersja z lampy angielskiej na europejską xl700v

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
sidleniwiec888
Czytacz
Czytacz
Posty: 5
Rejestracja: 21.05.2023, 14:57
Mój motocykl: XL700V

Konwersja z lampy angielskiej na europejską xl700v

Post autor: sidleniwiec888 »

Czołem, mam lampę angielską, czy istnieje jakiś sposób żeby przerobić ją na wersję cywilizowaną. Jakaś przesłona, coś dokleić, zeszlifować, czy zostaje wymiana lampy na naszą?
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3403
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: Konwersja z lampy angielskiej na europejską xl700v

Post autor: Qter »

Tylko wymiana lampy bo świeci nie w tą stronę. Można jeszcze kombinować z samym szkłem ale nie wiem czy jest to osobny element.

Pzdr

Qter

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka

Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
sidleniwiec888
Czytacz
Czytacz
Posty: 5
Rejestracja: 21.05.2023, 14:57
Mój motocykl: XL700V

Re: Konwersja z lampy angielskiej na europejską xl700v

Post autor: sidleniwiec888 »

No nic, trzeba będzie się szarpnąć, ale spróbuję ją rozebrać, może coś się uda pomodzić.
Awatar użytkownika
mapol
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 17.11.2014, 22:22
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Lublin

Re: Konwersja z lampy angielskiej na europejską xl700v

Post autor: mapol »

Można jeszcze kombinować z samym szkłem ale nie wiem czy jest to osobny element.
"Szkło" jest plastikowe i gładkie, niewpływa na rozkład wiązki światła. Angielskie pojazdy jeżdżące po kontynencie mają często naklejki na reflektorach ograniczające oślepianie. Odbłyśnik i gniazdo żarówki decydują czy reflektor jest anglik czy kontynent. Żarówka jest identyczna. W TA600 przerobiłem żarówkę i lampa świeciła prawie prawidłowo, ale w TA700 chyba to nie przejdzie :sad:
Pozdr
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości