Trampek czy xt660z 😉

motocyklowo
azure
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 146
Rejestracja: 27.12.2014, 17:02
Mój motocykl: XL600V

Re: Trampek czy xt660z 😉

Post autor: azure »

Marcin-BB pisze: 10.01.2024, 11:04 Seryjna XT660Z to masa transalpa 600 ale dużo wyżej położony środek ciężkości, dlatego wrażenie, że waży tyle co afryka albo i więcej.
Ceny tego motocykla są chore i nie współmierne do tego co oferuje.
Jeśli chcesz mieć sprzęt bardziej uniwersalny niż TA to Yamaha XT660 R a z przeróbek to jedynie solidna płyta pod silnik, co by tych partacko poprowadzonych dołem wydechów nie pogubić w lesie! :smile: To też jest drogie i zadbanych egzemplarzy jak na lekarstwo. Ja sprzedałem po jednym sezonie, bo po latach spędzonych na afryce i trampku wibracje tego dużego singla mnie zwyczajnie wkurwiały. Przy jeździe wkoło domu jest jeszcze do zniesienia, ale dłuższe przeloty asfaltem były dla mnie męczące. Wiem- ludzie na tym świat objechali, objechali też świat na hondach wave 110 i shl-kach, ale nie jak mam wybór i kasę- to wolę wybrać sobie motor, który mnie nie męczy.
Najtaniej z powyższych wyjdzie kupić zadbanego transalpa 600 i trochę pomodzić zawieszenia. Będzie wygodnie, dość uniwersalnie i w miarę tanio.
Jak jest budżet to celuj w CB500X przy założeniu że częściej jeździsz asfaltem albo w crf300, jak ma być bardziej OFF. :smile:
Ciekawe co piszesz z tymi wibracjami, bo ja ich nie odczuwam... ale ! Mam LC4 625SXC i w nim też nie ma wibracji, gdzie jeżdżąc kolegów LC4kami drżały okrutnie.

Wszystko co napisałeś poza tym co wyżej zgoda.
Ostatnio zmieniony 10.01.2024, 12:33 przez azure, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
mazi
http://www.yamahaxt.pl
azure
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 146
Rejestracja: 27.12.2014, 17:02
Mój motocykl: XL600V

Re: Trampek czy xt660z 😉

Post autor: azure »

Marcin-BB pisze: 10.01.2024, 11:13
azure pisze: 09.01.2024, 10:50 Transalp:
https://photos.app.goo.gl/fmD3DQNfLe5hMk2
Z czego są te boczki w transalpie- sam to robiłeś?
DIY
Pozdrawiam,
mazi
http://www.yamahaxt.pl
azure
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 146
Rejestracja: 27.12.2014, 17:02
Mój motocykl: XL600V

Re: Trampek czy xt660z 😉

Post autor: azure »

mirkoslawski pisze: 10.01.2024, 11:13 Miałem XT660R i sprzedałem, bo przy moim wzroście (187 cm) pozycja jest bardzo niewygodna. Według mnie to motocykl dla kogoś do 180 cm a na seryjnym zawieszeniu dodatkowo kogoś do 80 kg. Ludzie kombinują z obniżaniem podnóżków i podnoszeniem kierownicy ale wedlug mnie niewiele to zmienia. W każdym razie powodzenia w poszukiwaniu - a najlepiej oczywiście się poprzymierzac i przejechać, sprawdzić samemu.
Nie wiem jakbym się na nim czuł mając 190cm wzrostu, przy 182 jest ok. Środek ciężkości nie dokucza, wręcz jest to dużo poręczniejszy motocykl niż TA z bakiem AT dotankowany do maxa.
Pozdrawiam,
mazi
http://www.yamahaxt.pl
dario9z
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 100
Rejestracja: 20.02.2019, 20:09
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Trampek czy xt660z 😉

Post autor: dario9z »

Dla dużego chłopa Tenera jest najlepsza, wiem bo mam, trampek i R-ka taka maluśka.
Tenerka pokazuje wszystko co najlepsze w terenie, o ile nie jest on za ciężki. Po szosie jedzie, ale trzeba tą jazdę polubieć. Moja akurat nie wibruje, albo nie odczuwam, albo jeżdżę wolno zazwyczaj 90-110km/h. Da się objuczyć jak wielbłąd i zasięg spokojnie ponad 500 km na zbiorniku.
Transalp to bardziej król szos, lekich szutrów i długich wypraw asfaltowych w nieznane. Kultura silnika V-ki jest nie do pogardzenia w długich trasach.

Podsumowując:
- samotne wyprawy, więcej terenu, jesteś dużym chłopcem, nie przeszkadza Ci charaktrerystyka singla, potrzebujesz dużego zasięgu na jednym tankowaniu, podoba Ci się sylwetka rajdowa, pomyśl na Tenerą,
- jeśli jednak planujesz więcej asfaltu ze zjazdami na szuter pomyśl nad Transalpem
free
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 75
Rejestracja: 12.06.2016, 11:55
Mój motocykl: Africa Twin

Re: Trampek czy xt660z 😉

Post autor: free »

Czytam wasze opinie i dzięki za nie na te chwile.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości