PamEla Anderson czyli Słoneczny Patrol czyli Honda PanEuropean ST 1300

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: PamEla Anderson czyli Słoneczny Patrol czyli Honda PanEuropean ST 1300

Post autor: wojtekk »

Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Marcin-BB
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 845
Rejestracja: 13.09.2008, 07:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: PamEla Anderson czyli Słoneczny Patrol czyli Honda PanEuropean ST 1300

Post autor: Marcin-BB »

Napisz coś od Siebie Wojtku po tych kilku tyś. km? :smile:
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: PamEla Anderson czyli Słoneczny Patrol czyli Honda PanEuropean ST 1300

Post autor: wojtekk »

Jestem zakochany :)

Już opanowałem manewry cisnsych zakrętów na małej prędkości.

Dokucza mi kanapa i zmienię na akcerosrujna. Pasażerki też się skarżą, że na mnie za bardzo leżą (obrywam w kask ich kaskiem).

Możliwość regulacji szyba mega przydatne. Jeżdżę cały czas w letnich ciuchach włącznie z rękawiczkami.

Kufry i ich ergonomia zachęcają do podróży.

Czytelność wskaźników ,.komputera spalania, ergonomia super.

Praca skrzyni+honda :)

Kardan-jestem zakochany (dźwięk a w zasadzie brak, przenoszenie mocy).

Dźwięk taki sobie. Szkoda, bo to spora fałka.

Sprawdzanie oleju - bajka (wziernik).

Nieco trudno było z opanowaniem wrzucania na cetralke.

Oddawanie mocy od dołu przy elastycznej skrzyni równa się super na miasto.

Nie mam jeszcze odwagi między autami.

Dziwię się, że tak późno.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Lukasz /adhd/
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1169
Rejestracja: 02.09.2016, 02:51
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PamEla Anderson czyli Słoneczny Patrol czyli Honda PanEuropean ST 1300

Post autor: Lukasz /adhd/ »

Hej!

PO-trafie się wypowiedzieć prawie na każdy temat, a już szczególnie na taki, na którym się totalnie nie znam... ;-)

Ale zbyt się cieszę, że "wróciłeś" ...
no i naprawdę nic nie wiem, jak się na "tym" jeździ ;-)

Łukasz /adhd/ :-)
Motorynka (Pony 50-M-3 ) --> SR-50 --> ETZ-251 X2 --> KLR-600 --> TDM-850 --> XL-1000V --> F-800GS--> KTM 990 R + 890 R

NIE ŁAM SIĘ
- Wajdek...
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PamEla Anderson czyli Słoneczny Patrol czyli Honda PanEuropean ST 1300

Post autor: magneto »

Cieszę się Twoim szczęściem :smile: Fajnie, że coś dla siebie znalazłeś i Cię to cieszy.
Pytanie: czy ze względu na wzdłużny wał korbowy nie buja za bardzo przy operacji gazem ?
Pytam, bo jakoś mi "cycki" chodzą po głowie (tylko nie takie obwisłe, a dumnie sterczące nieco ku górze - MG) :smile:
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1525
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: PamEla Anderson czyli Słoneczny Patrol czyli Honda PanEuropean ST 1300

Post autor: Sylwek »

magneto pisze: 09.11.2023, 19:12 Pytanie: czy ze względu na wzdłużny wał korbowy nie buja za bardzo przy operacji gazem ?
Pytam, bo jakoś mi "cycki" chodzą po głowie (tylko nie takie obwisłe, a dumnie sterczące nieco ku górze - MG)
Magneto;
to są poprawne gejsze i wałem nie bujają :grin: .
Natomiast M-G, BMW czy radzieckie nie nabyły takowych manier. Zresztą, wspominałem o tym (ale mogło Ci to umknąć w ilości poruszonych tematów).

Lukasz /adhd/ pisze: 07.11.2023, 03:05 no i naprawdę nic nie wiem, jak się na "tym" jeździ
Właśnie o to chodzi, "tym" się, po prostu, jeździ.
Na marginesie: od kilku lat, coraz bardziej zastanawia mnie liczba użytkowników motocykli klasy tzw. ciężki adv. Znakomita większość posiadaczy tych wehikułów nie zjeżdża z asfaltu. Przecież tu dużo lepiej sprawuje się np. Honda ST, GL, Yamaha FJR, Kawasaki GTR 1400, itp. Moda jaka czy co :omg: ?

Wojtku, fajnie że zakupiłeś Pamelę :thumbsup: . Oczywiście, towarzystwo z Kółka Nostalgicznego powie, że lepsza była ST 1100 :smile: .
(Choć po części podzielam ich zdanie,że ST 1300 jest jeszcze bardziej nudna niż poprzedniczka :lol: )
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: PamEla Anderson czyli Słoneczny Patrol czyli Honda PanEuropean ST 1300

Post autor: mirkoslawski »

Wojtas...mam nadzieję, że jeszcze kiedyś kupisz motocykl...

:haha:

A na poważnie - baaardzo się cieszę, że wróciłeś - tak egoistycznie trochę ;)
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: PamEla Anderson czyli Słoneczny Patrol czyli Honda PanEuropean ST 1300

Post autor: wojtekk »

magneto pisze: 09.11.2023, 19:12 Cieszę się Twoim szczęściem :smile: Fajnie, że coś dla siebie znalazłeś i Cię to cieszy.
Pytanie: czy ze względu na wzdłużny wał korbowy nie buja za bardzo przy operacji gazem ?
Pytam, bo jakoś mi "cycki" chodzą po głowie (tylko nie takie obwisłe, a dumnie sterczące nieco ku górze - MG) :smile:
Na razie nic takiego nie zauważyłem. W ogóle jestem zachwycony kardanem. W wersji leżącej cycków jest z nim problem. Tu nie ma słowa (pod warunkiem zmiany oleum). Dzwięk a w zasadzie jego brak (z łańcucha) oraz reakcja na gaz (oczywiśćie to może być złudzenie - placebo) zachwycają. Przyjedź do Białej to się przysiądziesz, zobaczysz, czy Ci leży.

Chyba ostatni raz się widzieliśmy w Lipie?
Sylwek pisze: 09.11.2023, 19:49
Właśnie o to chodzi, "tym" się, po prostu, jeździ.
Jeździ się zupełnie inaczej. Od pakowania kufrów, po stawianie szyby i tak dalej :) Za tydzień postaram się zrobić test długodupowy (10 h w siodle) i zobaczę, co moja dupa powie o tym, że po prostu jedzie :)
Sylwek pisze: 09.11.2023, 19:49
Na marginesie: od kilku lat, coraz bardziej zastanawia mnie liczba użytkowników motocykli klasy tzw. ciężki adv. Znakomita większość posiadaczy tych wehikułów nie zjeżdża z asfaltu. Przecież tu dużo lepiej sprawuje się np. Honda ST, GL, Yamaha FJR, Kawasaki GTR 1400, itp. Moda jaka czy co :omg: ?

Mnie zastanawia jeszcze jedno - chore ceny dużych adv. Za te pieniądze jest tyle pięknych motocykli!
Sylwek pisze: 09.11.2023, 19:49 Wojtku, fajnie że zakupiłeś Pamelę :thumbsup: . Oczywiście, towarzystwo z Kółka Nostalgicznego powie, że lepsza była ST 1100 :smile: .
(Choć po części podzielam ich zdanie,że ST 1300 jest jeszcze bardziej nudna niż poprzedniczka :lol: )
ST 1100 rozważałem oczywiście. Kwestia gaźnika mnie odrzuciła plus brak możliwości zmiany ustawień szyby. Ale niestety trzeba było sporo dopłacić. Nie ukrywam, że z chęcią bym się przejechał 1100 ale nikt blisko nie ma :(
mirkoslawski pisze: 09.11.2023, 20:02 Wojtas...mam nadzieję, że jeszcze kiedyś kupisz motocykl...

:haha:
Już nie mam kolegów :)

PS. Super, że wróciłeś! Pochwalisz się nabytkiem? Widzimy się w Białej? (masz rację, najpierw rozstawiamy namioty :) ).
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Siara00
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 58
Rejestracja: 27.07.2020, 22:33
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Legnica

Re: PamEla Anderson czyli Słoneczny Patrol czyli Honda PanEuropean ST 1300

Post autor: Siara00 »

Sylwek pisze: 09.11.2023, 19:49
Właśnie o to chodzi, "tym" się, po prostu, jeździ.
Na marginesie: od kilku lat, coraz bardziej zastanawia mnie liczba użytkowników motocykli klasy tzw. ciężki adv. Znakomita większość posiadaczy tych wehikułów nie zjeżdża z asfaltu. Przecież tu dużo lepiej sprawuje się np. Honda ST, GL, Yamaha FJR, Kawasaki GTR 1400, itp. Moda jaka czy co :omg: ?
Nogi się nie mieszczą. Jak ktoś ma 190cm w górę to niech zapomni o FJR, ST itd. :thumbsdown: To w moim przypadku. Ale moda jest, to fakt. I chińczycy, włosi dobrze to wykorzystują wdrażając swoje wariacje :) Kardan i ochrona przed wiatrem ponoć nie ma sobie równych w Pan European :)
wojtekk pisze: 31.08.2023, 11:09
CO masz na mysli z owiewkami? Ja mam 183 i mieszczę.
Sory za zwłokę, ale gdzieś przeoczyłem odpowiedź. No wlaśnie jak wyżej mam problem z kolanami opierającymi się o owiewkę. A szkoda bo bym chciał
Awatar użytkownika
chuck
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 88
Rejestracja: 24.04.2016, 07:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: DTR

Re: PamEla Anderson czyli Słoneczny Patrol czyli Honda PanEuropean ST 1300

Post autor: chuck »

Na marginesie: od kilku lat, coraz bardziej zastanawia mnie liczba użytkowników motocykli klasy tzw. ciężki adv. Znakomita większość posiadaczy tych wehikułów nie zjeżdża z asfaltu. Przecież tu dużo lepiej sprawuje się np. Honda ST, GL, Yamaha FJR, Kawasaki GTR 1400, itp. Moda jaka czy co :omg: ?
Się czuje wywołany do odpowiedzi
Myślę że powodów jest kilka (moda to jedno - być ADV na GS-sie z trzema kuframi jadąc na kawę 4 km + błoto w spray-u :grin: )
Chciałbym mieć kilka motków w garażu ale miejsce,kasa ,czas
Dla mnie to szukanie czegoś uniwersalnego - takiego chyba suv-a
95% jeżdżę z plecaczkiem i głównie po asfalcie i nawet przymierzałem się do fujarki ale żona powiedziała że podnóżki są za daleko do tyłu i większej trasy nie zrobi tak
Trampek na dwie osoby i dłuższe przeloty też tak sobie (kochany osiołek ale solo ) Swoją drogą trampek przy tym co dawał nie był jakoś strasznie lżejszy niż teresa którą teraz używam
Jeździmy asfaltowo ale często się zdarza z czarnego zjechać (Bałkany i nie tylko) Żaden ciężki teren ale
nawet po podlaskich szuterkach myślałem kiedyś że pogubię niektóre plastiki w viaderku jak się po tarce jechało - motki typu FJR ST GTR zmusiłyby w takich miejscach do lepienia plastików i plomb na zębach :niewiem:
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1525
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: PamEla Anderson czyli Słoneczny Patrol czyli Honda PanEuropean ST 1300

Post autor: Sylwek »

chuck pisze: 10.11.2023, 13:10 Się czuje wywołany do odpowiedzi
Myślę że powodów jest kilka (moda to jedno - być ADV na GS-sie z trzema kuframi jadąc na kawę 4 km + błoto w spray-u )
Chciałbym mieć kilka motków w garażu ale miejsce,kasa ,czas
Dla mnie to szukanie czegoś uniwersalnego - takiego chyba suv-a
95% jeżdżę z plecaczkiem i głównie po asfalcie i nawet przymierzałem się do fujarki ale żona powiedziała że podnóżki są za daleko do tyłu i większej trasy nie zrobi tak
Trampek na dwie osoby i dłuższe przeloty też tak sobie (kochany osiołek ale solo ) Swoją drogą trampek przy tym co dawał nie był jakoś strasznie lżejszy niż teresa którą teraz używam
Jeździmy asfaltowo ale często się zdarza z czarnego zjechać (Bałkany i nie tylko) Żaden ciężki teren ale
nawet po podlaskich szuterkach myślałem kiedyś że pogubię niektóre plastiki w viaderku jak się po tarce jechało - motki typu FJR ST GTR zmusiłyby w takich miejscach do lepienia plastików i plomb na zębach
Wszystko się zgadza :smile: , doprecyzuję jedynie.
Przebywamy na forum bądź co bądź, nieco adv. Ja natomiast, pisząc swoje słowa, brałem ogół posiadaczy różnych moto, które kręcą się w okolicy bliższej czy dalszej. Chociaż, miesiąc temu, w towarzystwie moim oraz szwagra, kumpel na FJR wjechał na Górę Skowronią w Kotlinie Kłodzkiej. Nie jest to jakiś wyczyn, ale człek niedawno zaczął jeździć na tej maszynie.

Siara00 pisze: 09.11.2023, 23:05 Sylwek pisze: ↑09.11.2023, 19:49

Właśnie o to chodzi, "tym" się, po prostu, jeździ.
Na marginesie: od kilku lat, coraz bardziej zastanawia mnie liczba użytkowników motocykli klasy tzw. ciężki adv. Znakomita większość posiadaczy tych wehikułów nie zjeżdża z asfaltu. Przecież tu dużo lepiej sprawuje się np. Honda ST, GL, Yamaha FJR, Kawasaki GTR 1400, itp. Moda jaka czy co ?
Nogi się nie mieszczą. Jak ktoś ma 190cm w górę to niech zapomni o FJR, ST itd. To w moim przypadku. Ale moda jest, to fakt. I chińczycy, włosi dobrze to wykorzystują wdrażając swoje wariacje Kardan i ochrona przed wiatrem ponoć nie ma sobie równych w Pan European
FJR ma bardziej sportową pozycję załogi niż ST 1300. Honda oferuje bardziej wyprostowaną pozycję obojga, seryjnie lepszą ochronę przed wiatrem i więcej wyposażenia. Do Yamahy można dołożyć podwyższenia kierownicy i już sporo zmienia to w dosiadzie. Jeździłem kilkoma egzemplarzami Yamahy, różnych serii, z takim gadgetem. Poliftowe mają dwu i trzystopniową możliwość regulacji wysokości siedziska.

Siara, a do Versysa 1000 przymierzałeś się?
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1429
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: PamEla Anderson czyli Słoneczny Patrol czyli Honda PanEuropean ST 1300

Post autor: herni74 »

Sylwek pisze: 09.11.2023, 19:49
magneto pisze: 09.11.2023, 19:12 Pytanie: czy ze względu na wzdłużny wał korbowy nie buja za bardzo przy operacji gazem ?
Pytam, bo jakoś mi "cycki" chodzą po głowie (tylko nie takie obwisłe, a dumnie sterczące nieco ku górze - MG)

Wojtku, fajnie że zakupiłeś Pamelę :thumbsup: . Oczywiście, towarzystwo z Kółka Nostalgicznego powie, że lepsza była ST 1100 :smile: .
(Choć po części podzielam ich zdanie,że ST 1300 jest jeszcze bardziej nudna niż poprzedniczka :lol: )
Dokładnie tak samo uważam ,ze St 1300 jest jeszcze bardziej nudna od St 1100. :haha: :haha:
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: PamEla Anderson czyli Słoneczny Patrol czyli Honda PanEuropean ST 1300

Post autor: wojtekk »

Koledzy :) Zawsze można na Was liczyć :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1525
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: PamEla Anderson czyli Słoneczny Patrol czyli Honda PanEuropean ST 1300

Post autor: Sylwek »

wojtekk pisze: 13.11.2023, 08:42 Koledzy Zawsze można na Was liczyć
Zwłaszcza w zakresie mniemanologii stosowanej :grin: .
i to by było na tyle :wink: .
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: PamEla Anderson czyli Słoneczny Patrol czyli Honda PanEuropean ST 1300

Post autor: wojtekk »

Dla osób rozważających równie nierozsądny zakup zostawiam nieco (w lengłidżu) recenzji które choć trochę pozwalają zracjonalizować ten absurd :)

https://www.youtube.com/watch?v=Atd2d9JSrlw
https://www.youtube.com/watch?v=MbMDgLsa7Oo
https://www.youtube.com/watch?v=KOq-Sjq7SsA

A tu może moje postanowienie na 2024:
https://www.youtube.com/watch?v=DR831TxrljE&t=107s

Plany na 2024: zrobić kilka długodystansowych testów.

Do zobaczenia!
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: PamEla Anderson czyli Słoneczny Patrol czyli Honda PanEuropean ST 1300

Post autor: wojtekk »

Fajne jest spalanie na poziomie 5.8 przy.... 120 km/h :) 140 powoduje wzrost do szalonych 6.2-6.5.

Jeden zakochany :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Qter
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3403
Rejestracja: 12.05.2011, 12:07
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Reguły
Kontakt:

Re: PamEla Anderson czyli Słoneczny Patrol czyli Honda PanEuropean ST 1300

Post autor: Qter »

W twoim wieku to musisz zacząć uważać z tymi podnietami :)

Lepiej wrzuć zdjęcia z wycieczki a nie jakieś linki w language.

Pzdr

Qter

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka

Geniusz tkwi w prostocie...

we don't cry very hard
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: PamEla Anderson czyli Słoneczny Patrol czyli Honda PanEuropean ST 1300

Post autor: wojtekk »

Jaki wiek, takie podniety :) Należy się cieszyć że są :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości