WEBASTO multivan T4

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
marek79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 464
Rejestracja: 29.06.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz

WEBASTO multivan T4

Post autor: marek79 »

Zabieram się za montaż ogrzewania postojowego w multivanie
Ktoś z was montował to ustrojstwo ?
Piec lepiej zamontowować w aucie i wyprowadzić spaliny
czy piec na zewnątrz a wprowadzić tylko już ciepłe powietrze
Według mnie druga wersja jest bardziej logiczna.
Awatar użytkownika
robi003
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 109
Rejestracja: 06.09.2011, 07:05
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: DARŁOWO

Re: WEBASTO multivan T4

Post autor: robi003 »

Oryginalnie piec montowany był pod autem , nie zajmuje miejsca w środku i ciszej przy włączonym ogrzewaniu - trochę mniej słychać pompkę . Nie trzeba kombinować z wycinaniem otworów rurkę na tłumik i do powietrza do spalania . Ale trzeba zrobić otwory do poboru powietrza do grzania z wnętrza auta i do ogrzanego powietrza. Jeżeli to chińskie webasto ,to na początku wg użytkowników śmierdzi plastikiem , ale po jakimś czasie się wypala .Osobiście też skłaniałbym się do montażu pod spodem auta .
Życie jest proste .Jeśli naprawdę chcesz czegoś dokonać,zawsze znajdziesz sposób.Jeśli naprawdę nie chcesz czegoś zrobić,zawsze znajdziesz wymówkę.
kufel1233
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 16.11.2020, 16:50
Mój motocykl: XL600V

Re: WEBASTO multivan T4

Post autor: kufel1233 »

Przyłączam się do tematu bo montowałem chińskie Webasto w swoim. Ja zamontowałem swoje za siedzeniem kierowcy. Jest to wedługnie jedyne słuszne miejsce dla tego ogrzewania w T4. Nie wiem jak było oryginalnie, ale montaż całości pod spodem to zawracanie gitary bo trzeba rozprowadzać rury nawiewu. A w przypadku montażu w środku ogrzewa nam przelotowo powietrze bez żadnych rur. Wycinasz tylko dwa otwory większe i jeden mniejszy i to wszystko. Co do poprzedniego wpisu to chyba ktoś pisze kto nigdy nie miał z tym do czynienia tylko gdzieś usłyszał, że najlepiej na zewnątrz. Pompka paliwa i tak jest na zewnątrz pod samochodem. I mimo to ją słychać delikatnie, ale to nie przeszkadza. Ogólnie ja jestem bardzo zadowolony z miejsca montażu i z całego ustrojstwa. Bardzo przydatna rzecz w multivanie T4. Jakby co mogę przesłać zdjęcia jak to się u mnie prezentuje i podpowiedzieć jak zrobiłem. Pozdrawiam.
kufel1233
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 16.11.2020, 16:50
Mój motocykl: XL600V

Re: WEBASTO multivan T4

Post autor: kufel1233 »

kufel1233 pisze: 23.04.2023, 19:00 Przyłączam się do tematu bo montowałem chińskie Webasto w swoim. Ja zamontowałem swoje za siedzeniem kierowcy. Jest to według mnie jedyne słuszne miejsce dla tego ogrzewania w T4. Nie wiem jak było oryginalnie, ale montaż całości pod spodem to zawracanie gitary bo trzeba rozprowadzać rury nawiewu. A w przypadku montażu w środku ogrzewa nam przelotowo powietrze bez żadnych rur. Wycinasz tylko dwa otwory większe i jeden mniejszy i to wszystko. Pompka paliwa i tak jest na zewnątrz pod samochodem. I mimo to ją słychać delikatnie, ale to nie przeszkadza. Nie śmierdzi plastikiem a dźwięk dmuchawy w środku też jest do zniesienia. Ogólnie ja jestem bardzo zadowolony z miejsca montażu i z całego ustrojstwa. Bardzo przydatna rzecz w multivanie T4. Jakby co mogę przesłać zdjęcia jak to się u mnie prezentuje i podpowiedzieć jak zrobiłem. Pozdrawiam.
marek79
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 464
Rejestracja: 29.06.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: WEBASTO multivan T4

Post autor: marek79 »

Jeśli kolega ma fotodokumentacje to jestem zainteresowany.
Mój model ogrzewania postojowego
Air Top 3500 D
12V /36W
3,5 kW
JaTomek
Czytacz
Czytacz
Posty: 3
Rejestracja: 19.11.2020, 17:55
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: WEBASTO multivan T4

Post autor: JaTomek »

Ja w T5 mam zamontowane pod fotelem pasarzera. Miejsca nie zajmuje.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość