Proszę o ocenę Suzuki V Strom 1000

Kupić? Nie kupić? Porady odnośnie kupna, opinie o konkretnych egzemplarzach
blankito111
romeciarz
romeciarz
Posty: 27
Rejestracja: 02.05.2019, 18:52
Mój motocykl: XL600V

Proszę o ocenę Suzuki V Strom 1000

Post autor: blankito111 »

Cześć.Czy warto zainteresować się tym sprzętem? O co pytać sprzedawcę ewentualnie przed przyjazdem na miejsce?Dużo zdjęć w linku na aukcji

https://www.olx.pl/d/oferta/suzuki-dl-1 ... Rarkd.html
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Proszę o ocenę Suzuki V Strom 1000

Post autor: zimny »

Troszeczkę miałem do czynienia z VStromami, później napiszę co sądzę. Motocykl czysty i faktycznie przebieg może być niewielki. Ale jest kilka "ale" moim zdaniem.

EDIT - nie ma naklejek na bokach. Po lekkim szlifie powinny być podrapane, ale jednak. Poza tym, nie ma napisów VStrom ani z jednej ani z drugiej strony. Wypełnienie zegarów - ten czarny plastik wypełniający kokpit coś jakby niezupełnie pasuje ale jako że to Suzuki to może i tak jest. Kanapa odstaje z przodu - jak jest prawidłowo zapięta to nie ma prawa tak być.

Więcej rzeczy nie odnotowałem ale byłbym ostrożny. Bardzo ostrożny.

Pomijam sam wybór modelu - pośród 3xDL650 miałem taki DL1000 z 2004, i pomimo paru zalet, nie jest to do końca udany sprzęt, moim zdaniem. Ale może się oczywiście podobać. Wpakowałem w niego sporo kasy i pracy a i tak nie opanowałem ani kultury pracy silnika choć sporo się udało poprawić, ani prowadzenia które było takie sobie, ani wysokiego środka ciężkości który dodawał mocno masy odczuwalnej temu nielekkiemu motocyklowi.
Najbardziej mnie drażniło spalanie, bo żeby zejść do 6.5L to musiałem jechać jak 125tką. Normalnie 7,5 i nie mniej.

W obecnym motocyklu podobnej mocy i pojemności żeby przekroczyć 6 to musiałbym się ostro starać.

Na plus, ogromny plus - charakter, oddawanie mocy silnika, power jaki zapewnia oraz dźwięk. Tylko to trzeba lubić, bo piec nie jest zbyt miły i kulturalny dla użytkownika przyzwyczajonego np do kultury Hondy.

Niemniej, w takim budżecie to z litrowców ciekawy może być wybór, polecałbym jednak 2004+ z poprawionym nieco koszem sprzęgłowym (inny układ sprężyn, kosz nadal tłucze ale sprężyny nie pękają). Warto z tej klasy wagowej zerknąć na Varadero moim zdaniem.

Pozdrawiam
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości