[XL600V '88] dziwny dźwięk

Motocykl nie pracuje prawidłowo i nie masz zielonego pojęcia, jaki układ może być niesprawny? Napisz tutaj. ( po zdiagnozowaniu usterki temat zostanie bądź usunięty, bądź przeniesiony do właściwego działu).
Awatar użytkownika
borygo20
Czytacz
Czytacz
Posty: 9
Rejestracja: 20.01.2021, 09:19
Mój motocykl: XL600V

[XL600V '88] dziwny dźwięk

Post autor: borygo20 »

Cześć, od jakiegoś czasu mój Transalp zaczął wydawać dziwny dźwięk na biegu jałowym. Podczas jazdy wydaje mi się, że ustępuje albo jest zagłuszony przez wydech. Czy ktoś z Was ma pomysł jaka jest przyczyna tego dźwięku. Czy tak brzmią zawory, które trzeba wyregulować?
https://www.youtube.com/watch?v=u8Lpbj5896Q
Awatar użytkownika
MotoRyba
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 37
Rejestracja: 16.02.2022, 18:35
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [XL600V '88] dziwny dźwięk

Post autor: MotoRyba »

Mam podobny stukot. TA600 z 94r. Pojawia się przy mocno nagrzanym silniku i słychać to tylko na wolnych obrotach, uwydatnia się przy ruszaniu, potem milknie wraz ze wzrostem obrotów.
Zawory wyeliminowałem, robiłem regulację i nie pomogło. Zmieniłem łańcuszki rozrządu łącznie z napędem pompy oleju. Dalej to samo. Obstawiam sworzeń tłoka, albo sam tłok. Na razie jeżdżę i nic się nie dzieje, ani ciszej ani głośniej. W zimie będę szukał co to za stukadełko.
Rrrooaaaarrrr!!!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości