Starsza Pani - La Vieille Dame xl650v 2000r.

Planujesz większy remont? Chcesz prowadzić dzienniczek czynności serwisowych? Chcesz opisywać metamorfozy swojego motocykla, tuning. przeróbki itp? A może po prostu chcesz się pochwalić wymarzoną maszyną? Tu możesz o tym napisać.
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Re: Starsza Pani - La Vieille Dame xl650v 2000r.

Post autor: Janek-2004 »

MrWaski pisze: 06.09.2023, 18:21 Od dawna oglądam takie wynalazki jak na poniższym filmiku. Muszę to kiedyś wypróbować.
Nie wiem na ile to są wytrzymałe technologie...

Na targach motoryzacyjnych kupiłem zestaw 2 małych buteleczek. W jednej był klej właśnie typu kropelka tylko nieco więcej niż na filmie, a w drugiej biały proszek - ale nie do robienia kreski. Dokładnie pełnił rolę popiołu z tego filmu. Pokleiłem tym całą osłonę w trampku. jeszcze jako wzmocnienie dołożyłem podkładkę i dosłownie zalałem tym klejem zmieszanym z proszkiem. Takie twarde diabelstwo się zrobiło, że papier ledwo się tego czepił.
Kiedyś później przeczytałem, że ten proszek to mogła być soda (kuchenna)??? - trzeba to sprawdzić.
Awatar użytkownika
Szymon.zim
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 29.07.2019, 18:44
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Ajaccio - Corsica - Francja
Kontakt:

Re: Starsza Pani - La Vieille Dame xl650v 2000r.

Post autor: Szymon.zim »

Teraz będę kleił i szpachlował laminat. W końcu będzie cała czasza w jednym kawałku i to na 5 śrub.



https://m.youtube.com/watch?v=0fm7srcra6Q
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Starsza Pani - La Vieille Dame xl650v 2000r.

Post autor: magneto »

Gratki !
Ale... taka owiewka potencjalnie może być niebezpieczna.... Poczytaj o Ś.P. IZI-m [R.I.P]
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
Szymon.zim
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 29.07.2019, 18:44
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Ajaccio - Corsica - Francja
Kontakt:

Re: Starsza Pani - La Vieille Dame xl650v 2000r.

Post autor: Szymon.zim »

magneto pisze: 03.11.2023, 18:23 Gratki !
Ale... taka owiewka potencjalnie może być niebezpieczna.... Poczytaj o Ś.P. IZI-m [R.I.P]

Domyślam się, że był jakiś wypadek i owiewka się nie poddała w wyniku czego doszło do uszkodzenia ciała?
Gdzie konkretnie o tym można przeczytać? Kim był IZI-m?

To może ta owiewkę mocować na nylonowe śruby aby pod obciążeniem mogły się poddać a owiewka wtedy spadnie?
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Starsza Pani - La Vieille Dame xl650v 2000r.

Post autor: magneto »

Kim był IZI ?
Przez chwilę zastanawiałem się, jak można nie wiedzieć... Ale to już 13 lat...
Człowiek Legenda. Robert IZI Gałka.
Wątek wspomnieniowy na FAT:

https://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=104

Film o NIM:

https://www.youtube.com/watch?v=UU57a0rawQg

Co do owiewki - były takie "gdybania", że gdyby była inna, to byłoby inaczej, ale... kto wie ?
Powodzenia z Trampkiem.
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Huzar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 302
Rejestracja: 12.12.2020, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja:

Re: Starsza Pani - La Vieille Dame xl650v 2000r.

Post autor: Huzar »

Po wstepnej obróbce, zmatuj czachę 240 i połóż szpachle natryskową. Potem podkład i lakier nawieszchniowy Trzymaj się zasady im cieniej tym lepiej. Pare takich wesołych wynalazków motocyklowo samochodowych umalowałem,sporo pracy, efekt extra po uprzednim dokładnym spasowaniu elementu.
Awatar użytkownika
Szymon.zim
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 29.07.2019, 18:44
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Ajaccio - Corsica - Francja
Kontakt:

Re: Starsza Pani - La Vieille Dame xl650v 2000r.

Post autor: Szymon.zim »

magneto pisze: 06.11.2023, 09:14 Kim był IZI ?
Przez chwilę zastanawiałem się, jak można nie wiedzieć... Ale to już 13 lat...
Człowiek Legenda. Robert IZI Gałka.
Wątek wspomnieniowy na FAT:

https://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=104

Film o NIM:

https://www.youtube.com/watch?v=UU57a0rawQg.

Zobacze później. Coś mi to mówi chyba z opisu książki Szamborskiego o tym Jak zjadłem Marko Polo Kirgistan i tamte kierunki. A może to inna osoba. Dzięki

Co do owiewki - były takie "gdybania", że gdyby była inna, to byłoby inaczej, ale... kto wie ?
Powodzenia z Trampkiem.
Awatar użytkownika
Szymon.zim
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 29.07.2019, 18:44
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Ajaccio - Corsica - Francja
Kontakt:

Re: Starsza Pani - La Vieille Dame xl650v 2000r.

Post autor: Szymon.zim »

Huzar pisze: 06.11.2023, 11:51 Po wstepnej obróbce, zmatuj czachę 240 i połóż szpachle natryskową. Potem podkład i lakier nawieszchniowy Trzymaj się zasady im cieniej tym lepiej. Pare takich wesołych wynalazków motocyklowo samochodowych umalowałem,sporo pracy, efekt extra po uprzednim dokładnym spasowaniu elementu.


Dziękuje za wskazówki.
Dla mnie trochę zbyt specjalistycznie to zabrzmiało z ta szpachla natryskowa. Nawet nie mam jeszcze garażu i mieszkając tutaj na Korsyce nie mam takich wynalazków jak kompresor itp. aby zarobić to samemu profesjonalną techniką. Raczej zwykła szpachla pójdzie w moich warunkach i farby w aerozolu. Tyle co mogę zrobić na parkingu pod blokiem lub w garażowym boxsie. Nie będę az tak bardzo tracić energii aby zrobić perełkę. To ma być wciąż użyteczna maszyna. Pewnie szybko zadrapie lakier. Bardziej przydadzą mi się rady jak to pomalować farbami w aerozolu. Jeszcze nie wiem czy zmienię kolor całości czy zrobię minimum malując na już kupiona farbę w fabrycznym odcieniu hondy. Wszystko zależy od tego czy będę miał miejsce do grzebania spokojnie wieczorem przez długi czas. Mam taki zestaw na początek jak podkład, kolor i klar. Na owiewkę powinno wystarczyć. Najpierw wpasuje otwory wraz ze stelażem pod lampy. Później położę szpachle. Całość wyszlifuje i zmatowię pod podkład…

W praktyczne jak to wyjdzie to jeszcze zobaczymy.
Huzar
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 302
Rejestracja: 12.12.2020, 22:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja:

Re: Starsza Pani - La Vieille Dame xl650v 2000r.

Post autor: Huzar »

Aaa to szprejdoza,tylko zeby nie wyszła chujoza :wink: Dobre podkłady wypełniające w spreyu ma autocolor i spectral. Bezbarwny wytrząchaj a potem podgrzej go lekko sobie opalarką przed aplikacją.
Awatar użytkownika
Szymon.zim
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 29.07.2019, 18:44
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Ajaccio - Corsica - Francja
Kontakt:

Re: Starsza Pani - La Vieille Dame xl650v 2000r.

Post autor: Szymon.zim »

Huzar pisze: 06.11.2023, 15:44 Aaa to szprejdoza,tylko zeby nie wyszła chujoza :wink: Dobre podkłady wypełniające w spreyu ma autocolor i spectral. Bezbarwny wytrząchaj a potem podgrzej go lekko sobie opalarką przed aplikacją.
Opalarki też brakuje 🤷‍♂️ Są tylko chęci.
Chwilowo przeprowadzka i brak sił. Choć już znalazłem moje 7m2 garażu.
Awatar użytkownika
Szymon.zim
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 29.07.2019, 18:44
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Ajaccio - Corsica - Francja
Kontakt:

Re: Starsza Pani - La Vieille Dame xl650v 2000r.

Post autor: Szymon.zim »

magneto pisze: 06.11.2023, 09:14 Kim był IZI ?
Przez chwilę zastanawiałem się, jak można nie wiedzieć... Ale to już 13 lat...
Człowiek Legenda. Robert IZI Gałka.
Wątek wspomnieniowy na FAT:

https://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=104

Film o NIM:

https://www.youtube.com/watch?v=UU57a0rawQg

Co do owiewki - były takie "gdybania", że gdyby była inna, to byłoby inaczej, ale... kto wie ?
Powodzenia z Trampkiem.

Ok to już wiem. Tak to o nim było wspominane w książce która kończyłem czytać na początku tego roku.

Trzeba mieć świadomość, że Motocyklizm niesie to ryzyko utraty zdrowia i życia. Nawet bez brawurowej jazdy. Dziura w drodze czy złapana guma. Owiewka faktycznie może wadzić. W rajdowych maszynach jeszcze jest sporo gratów upchniętych na wieży co pewnie tez wielokrotnie bywa przyczyna obrażeń. To co można zrobić to chyba starać się jeździć ostrożnie i utrzymywać maszynę sprawna. Na resztę spraw jednak nie mamy wpływu.

Dziękuje za informacje
Awatar użytkownika
Szymon.zim
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 29.07.2019, 18:44
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Ajaccio - Corsica - Francja
Kontakt:

Re: Starsza Pani - La Vieille Dame xl650v 2000r.

Post autor: Szymon.zim »



Zmiany zmiany....
Awatar użytkownika
Szymon.zim
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 29.07.2019, 18:44
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Ajaccio - Corsica - Francja
Kontakt:

Re: Starsza Pani - La Vieille Dame xl650v 2000r.

Post autor: Szymon.zim »

Niszczę plastikową owiewkę...
Na własne życzenia generuję koilejne problemy do rozwiązania.

Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Re: Starsza Pani - La Vieille Dame xl650v 2000r.

Post autor: Janek-2004 »

Oglądałem na YT film. Jak patrzę na trampka to lekki sentyment czuję - miałem 650 z 2004. Na majówkę planuję wyjazd na Sardynię to może do tego czasu skończysz projekt Starszej Pani. Jeżeli tak to można przez Korsykę na Sardynię. Chętnie zobaczę na żywo.
Awatar użytkownika
Szymon.zim
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 29.07.2019, 18:44
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Ajaccio - Corsica - Francja
Kontakt:

Re: Starsza Pani - La Vieille Dame xl650v 2000r.

Post autor: Szymon.zim »

Janek-2004 pisze: 17.12.2023, 16:05 Oglądałem na YT film. Jak patrzę na trampka to lekki sentyment czuję - miałem 650 z 2004. Na majówkę planuję wyjazd na Sardynię to może do tego czasu skończysz projekt Starszej Pani. Jeżeli tak to można przez Korsykę na Sardynię. Chętnie zobaczę na żywo.

Zapraszam jak coś to kontak do mnie znajdziesz na stronie www.tutajjestem.pl
Chwilowo mam tydzień wolny bo złapałem przeziębienie. Więc i prace garażowe są też wstrzymane. Wznowię po nowym roku.
Zatrzymałem się na etapie demontażu stacyjki i systemu HISS. Więc nie wiem czy w tym tempie zdążę do wiosny. Do ogarnięcia mam całą przeróbkę elektryczną, czujniki temperatury i prędkości. Na koniec jeszcze malowanie. Hmmm i tu nie wiem czy zostane przy czarnym czy coś po całości innego. Lagi i półki do malowania oraz co mi się mało chce ale tylny wachacz również by się przydało. Rama to w przyszłości a teraz może małe zaprawki. jak kiedyś będę skazany robić silnik to i rame mozna ogarnąć.

Nie przypuszczałem, że tyle do zrobienia wyjdzie przy zakładaniu tego kitu Boano. To taka prowokacja półproduktu. Reszta to indywidualizacja i fantazje. Tylko to trzeba wszystko minimalistycznie zrobić.

Wpadłem na pomysł aby wywalić stacyjkę i imobilaizer. Otwieranie fotela na osobną dźwignię. Wywalić ssanie z kierownicy i umieścić obok gaźnika.
Zrobić tylko jeden główny odłacznik pradu (hebel elektryczny) na czerwony kluczyk. W ten sposób zmienię przekrój głównego przewodu zasilającego instalację i dam nowe zabezpieczenie główne 40A. Rodziele zasilanie trochę inaczej. Wtedy odpada mi zupełnie dodawanie przekażnika za stacyjką pod dodatkową instalację. Jedynie dam dwa przekaźniki pod swiatła bo tam niechcę puszczać dużego prądu przez przełączniki. Jeśli dla utrzymania klimatu zostane przy żarówkach H4 oraz jako doświetlenie H7 (ale tylko spięte ze swiatłem drogowym na osobnym włączniku) to fabryczna stara instalacja może się juz grzać i będa spadki napięcia. Chyba, że faktycznie światło będzie słabe to zamienniki LED wejdą ale instalację trzeba zrobić pod możliwe planowane obciażenie.

W kolejce mam już 7 epizodów. Jednak będę emitował to co jakiś czas.
Wyrzucam też zawór PAIR - czy tkoś to juz robił i jakie moga być skutki uboczne w xl650v?????
Co dajecie do uszczelnienia czujnika temperatury gdy się go już wykręci i przy wkręceniu ponownie? - Taśma teflonowa czy jakas sprawdzona pasta uszczelniająca?

Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2513
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Starsza Pani - La Vieille Dame xl650v 2000r.

Post autor: Artek »

Boano!
Marzyłem kiedyś :grin:

Gdybyś jednak chciał wywalić hiss, to podpowiem na PW co trzeba zrobić. :cool:

Jestem ciekawy, jak wypadnie porównanie świecenia lamp boano do oryginału.


Niezmiennie polecam zbudowanie instalacji na jednym przekaźniku bistabilnym i sterowaniu światłami palcem wskazującym. http://ww.forum.transalpclub.pl/viewtop ... 97#p403497
Dominator.
Awatar użytkownika
Szymon.zim
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 29.07.2019, 18:44
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Ajaccio - Corsica - Francja
Kontakt:

Re: Starsza Pani - La Vieille Dame xl650v 2000r.

Post autor: Szymon.zim »

Artek pisze: 19.12.2023, 16:35 Boano!
Marzyłem kiedyś :grin:

Gdybyś jednak chciał wywalić hiss, to podpowiem na PW co trzeba zrobić. :cool:

Jestem ciekawy, jak wypadnie porównanie świecenia lamp boano do oryginału.


Niezmiennie polecam zbudowanie instalacji na jednym przekaźniku bistabilnym i sterowaniu światłami palcem wskazującym. http://ww.forum.transalpclub.pl/viewtop ... 97#p403497
Mi ten kit chodził po głowie 4 lata. Widocznie odkładałem grosze z każdego niewypitego piwa.
Lampy na żarówkach nie sądzę aby swieciły lepiej od poprzedniej. Zresztą od zawsze jeździłem na zamienniku LED H4 więc nawet nie wiem jak się jeżdziło na żarówce. Jeśli będzie zbyt ciemno to pójdą ledy.

Raczej ten zestaw powoduje to, że trzeba dokonać pewne zmiany. Plastiki bardzo były uciążliwe.
To będzie kolejne moto zombi. Prawie marte a jednak trochę wciaż żywe. Teraz przypomina mi się zajwka modelarska i rzeźbienie.

Sam jestem cieka tego wszystkiego i jak wypadnie wyobrażenie do rzeczywistości.

Kurczę i jeszcze jedno. Od czego podejdzie mi kranik do tego zbiornika z rezerwą. Nawet jak by był ręczny bez zaworka podciśnienia.
Czy faktycznie jest to gwint M22x1mm i czy zmieści się tam coś innego niż od hondy (ta rurka centralna z siatką). Bo chyba xl600v ma inny gwint M18???
Awatar użytkownika
Szymon.zim
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 29.07.2019, 18:44
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Ajaccio - Corsica - Francja
Kontakt:

Re: Starsza Pani - La Vieille Dame xl650v 2000r.

Post autor: Szymon.zim »

Wesołych Świąt


Mozolne prace wkraczają w nowy rok.

Awatar użytkownika
Szymon.zim
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 129
Rejestracja: 29.07.2019, 18:44
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Ajaccio - Corsica - Francja
Kontakt:

Re: Starsza Pani - La Vieille Dame xl650v 2000r.

Post autor: Szymon.zim »

Dlugi1
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 415
Rejestracja: 14.06.2017, 09:52
Mój motocykl: XL650V

Re: Starsza Pani - La Vieille Dame xl650v 2000r.

Post autor: Dlugi1 »

Podziwiam za chęć dłubania, tym bardziej - że jak widać - materiał/produkt niewdzięczny. Pewnie sporo kasy kosztowało a grzebania koło tego widzę, że sporo. Mam nadzieję, że efekt końcowy będzie zadowalający, ciekawy licznik, od razu z GPS i mapami? Zdaje się, że też temperaturę pokazuje (choć może być zakłamana - krótka czujka).
Czy wygodnie będzie się jeździć z taką nieprzezroczystą owiewką? W dodatku ostrą w razie W? :-( Weź choć na krawędź załóż jakiegoś przeciętego igielita.
Widziałem na jednym z filmów, że mieszałeś w dłoni 3-4 przekaźniki - serio tyle będziesz zakładał? Mam 2, (bo do tej pory nie założyłem rozdzielacza od zimnego), jeden przekaźnik dawał prąd po stacyjce a drugi był do załączania halogenów - miałem tam wtedy 2x55W, teraz mam ledowe więc niepotrzebny).
U siebie jeszcze na początku instalowania elektrycznych dodatków podciągnąłem z akku pod kierownicę gruby kabel, tam go rozdzieliłem, mam tylko po 1 dodatkowym oczku przy biegunach aku, u Ciebie było więcej.
I ponownie cierpiałem widząc jak obchodzisz się z plastikami :-)
Ale moim zrzędzeniem się nie przejmuj, czekam na ciąg dalszy i efekt końcowy :-)
Pzdr.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości