Dwa kółka inne niż Trampek - sugestie, propozycje, lista...

motocyklowo
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Dwa kółka inne niż Trampek - sugestie, propozycje, lista...

Post autor: falco »

Raczej nikt wątku nie śledzi ale traktuję go jako zbiór informacji (dla siebie) na teraz i zaś...

Tymczasem, skoro tysiące dostawców i kurierów na całym świecie nie mogą się mylić, tak i ja wziąłem na testy 2 te same a jakże różne 125 ze stajni Y.

X-Max 125, 2013 używany, ok. 30 tys nalotu. Ogłoszenie... z mojego osiedla. ;) Właściciel (chyba Turek) niesamowity - dopiero co się spotkaliśmy a już dał mi sprzęt do jazdy absolutnie bez żadnego zabezpieczenia! Chciałem zostawić chociaż dokument czy telefon - nic nie chciał!!!

X-Max 125, 2020 najbogatsza wersja, łącznie ze Stop&Go (co mnie początkowo zaskoczyło, bo nie skojarzyłem znaczenia kontrolki A) demówka, niemal nówka.

Dla jasności, choć, to ten sam model, to porównując do starszych modeli jest kompletnie inną konstrukcją, od wyglądu po sprawy techniczne.
Nowa wersja Iron Max (a następnie T-Max), to zupełnie inny świat - od kapitalnej sylwetki, po świetne zachowanie na drodze. Zresztą obecna 125, to dokładnie to samo, co 300, różni się tylko i wyłącznie pojemnością (i mocą rzecz jasna - dokładnie o połowę). Waga niemal ta sama - 125 jest raptem o 6kg chudsza.

Niestety 125 nie jest dla mnie, nie twierdzę, że jest zła, bo konstrukcja X-Maxa jest świetnie przemyślana i wykonana, ale wyprzedzanie TIR-a czy kilku osobówek, to już niezłe wyzwanie. Trzeba naprawdę mocno się przygotować, koniecznie dbając o dłuuugi rozbieg i zapas miejsca, po odkręceniu manetki do końca... niewiele się dzieje... ;) Do ok. 50 zbiera się przyzwoicie, bez problemu utrzymuje 90, ale stówa, to już końcówka możliwości. X-Max na maxa pokazał na blacie tyle co Maluch czy Garbus 1.2 - 105km/h. Celowo pomijam wyjątki od reguły.

Dźwięk silnika/tłumika, zwłaszcza w starszej wersji, to typowy (osobiście mnie wkurzający) skuterowy bzzzyk. Nowy ma troszkę lepszy dźwięk (na wolnych niemal nie słyszalny i nie mówię o S&G. ;) Jednak, aby jechać dynamicznie (na możliwości 14koni), trzeba cały czas dobitniej kręcić manetkę, co jednocześnie powoduje zwiększenie "byczenia".

Spalanie - rewelacja z czego Y słynie: 2.2 - 2.5l.

Różnica w cenie 125 vs 300 nie jest na tyle duża, aby w/g moich kryteriów kupować 125, chyba, że skuter ma być dla kogoś, kto nie ma prawkkA, to wybór jest inny.

Tym samym po szerokich przemyśleniach, porównaniach, rozmowach, jazdach i testach... pozostaję przy poszukiwaniach 300 w nowej wersji Iron Max.
dobranocka
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
długi
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 343
Rejestracja: 14.09.2017, 15:00
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: LUBIN (ZdolnyŚląsk)

Re: Dwa kółka inne niż Trampek - sugestie, propozycje, lista...

Post autor: długi »

Ja ostatnio zakupiłem do stajenki Aprilię Atlantic 125.Dla kobity oczywiście.Do tej pory byłem sceptyczny co do skóterów,ale pojeździłem trochę i muszę przyznać że na miasto rewelacja.Jak będę stary,to chyba jakiegoś Burgmana dołożę do stajni :roll:
Punk,Rock,Sex i......motocykle....Było:Jawa350TSx5,YamahaXJ900,SuzukiRF900R,YamahaFzs600Fazer,Transalp600+TriumphTiger955i,CBR 1000F Dual.Jest:Transalp 600+Bandit 650SA...
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Dwa kółka inne niż Trampek - sugestie, propozycje, lista...

Post autor: zimny »

długi pisze: 22.07.2021, 06:15 Ja ostatnio zakupiłem do stajenki Aprilię Atlantic 125.Dla kobity oczywiście.Do tej pory byłem sceptyczny co do skóterów,ale pojeździłem trochę i muszę przyznać że na miasto rewelacja.Jak będę stary,to chyba jakiegoś Burgmana dołożę do stajni :roll:
Mialem taka tylko ze 200. Ta sama buda. Zrobiłem że 30 tys w dwa lata, naprawdę tani i zacny sprzęt!

Falco! Ty jeszcze nie kupiłeś?? Jak tak pójdzie to zima cię zastanie :)
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Dwa kółka inne niż Trampek - sugestie, propozycje, lista...

Post autor: falco »

zimny pisze: 22.07.2021, 11:02 Falco! Ty jeszcze nie kupiłeś?? Jak tak pójdzie to zima cię zastanie :)
Wiesz (chyba?), że ja zarówno do sprzedaży jak i kupna podchodzę niezwykle pedantycznie, za to nie stąpam po polu minowym a jak przychodzi się rozstać, to sprzęt idzie od razu, zazwyczaj do 1 zainteresowanej osoby.

Druga sprawa jest taka, że 300 IM, jako świeżynka jest jeszcze nieliczna w ogłoszeniach (pomijam nowe i prawie nowe, bo tych jest trochę, ale są poza budżetem).

Rozpuszczam wici, nęcę, zapuszczam żurawia tu i tam, więc może do następnej zimy coś się znajdzie...
Już dawno nie robię nic na wariata, ostatnio usłyszałem, że... okrzepłem, choć bardziej się boję, że... zestarzałem... :cool:

Tyle wywodów nie w temacie.
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1524
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Dwa kółka inne niż Trampek - sugestie, propozycje, lista...

Post autor: Sylwek »

falco pisze: 23.07.2021, 00:52 Już dawno nie robię nic na wariata, ostatnio usłyszałem, że... okrzepłem, choć bardziej się boję, że... zestarzałem... :cool:
Nie starzej się zanadto. Zobacz, co przed Tobą:

3874

:grin: :grin:
Awatar użytkownika
Sal
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 136
Rejestracja: 05.11.2016, 18:50
Mój motocykl: XL650V

Re: Dwa kółka inne niż Trampek - sugestie, propozycje, lista...

Post autor: Sal »

Czytałem w tym roku, że Aprilla wypuści ciekawe moto - Tuareg 660. I jest. Wprawdzie jeszcze bezcenne, bo w salonach tylko można się zapisać, ale poczytać już można https://motogen.pl/aprilia-tuareg-660-2 ... ecia-film/
Ma dobrą moc, dobrą masę, spory skok na obu kołach. Tylko czy ktoś wie, jaką to ma trwałość?
Filmik z przemyśleniami:
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1524
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Dwa kółka inne niż Trampek - sugestie, propozycje, lista...

Post autor: Sylwek »

Również czytaliśmy :smile: .
Tu:
viewtopic.php?f=191&t=27823 :smile:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości