Podstawka central, central stand DIY

Montaż i instalacja akcesoriów dodatkowych, takich jak olejarki, stelaże, kufry, grzane manetki, gniazdka 12V, olejarki, halogeny itp.
MotoSłoik
Czytacz
Czytacz
Posty: 5
Rejestracja: 08.02.2021, 11:51
Mój motocykl: XL600V

Podstawka central, central stand DIY

Post autor: MotoSłoik »

Witam,

Szukam schematów do wykonania samemu podstawki centralnej do Transalpa PD06

Przeszukałem forum oraz zamiatam internet ale na razie bez skutku. Jeśli macie wiedzę skąd ściągnąć schemat to piszcie śmiało. Testy przeprowadzę na sobie ale jeśli uda mi się wykonać to zgodnie ze sztuką to chętnie zrobię kilka kolejnych nie za miliony monet w ramach walki z nudą :)

pozdrawiam!
Awatar użytkownika
bialy
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 224
Rejestracja: 19.05.2018, 21:49
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Podstawka central, central stand DIY

Post autor: bialy »

Nie wiem czy nie prościej będzie napaść jakiegoś trampkarza który już ma centralkę i pod groźbą spuszczenia paliwa, zdjąć podstawowe wymiary. :thumbsup:
Awatar użytkownika
Piotr76
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 393
Rejestracja: 08.08.2018, 22:23
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Głusko Duże

Re: Podstawka central, central stand DIY

Post autor: Piotr76 »

MotoSłoik pisze:Witam,

Szukam schematów do wykonania samemu podstawki centralnej do Transalpa PD06

Przeszukałem forum oraz zamiatam internet ale na razie bez skutku. Jeśli macie wiedzę skąd ściągnąć schemat to piszcie śmiało. Testy przeprowadzę na sobie ale jeśli uda mi się wykonać to zgodnie ze sztuką to chętnie zrobię kilka kolejnych nie za miliony monet w ramach walki z nudą :)

pozdrawiam!
Jeszcze nie kupiłeś trampka a już wiesz że będzie bez centralki? Coś mi tu nie pasuje.

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

Kwasówkę alu czarną i plastiki spawam
trudne przypadki od ręki a niemożliwe na jutro
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Podstawka central, central stand DIY

Post autor: grad74 »

MotoSłoik pisze: 08.02.2021, 11:59 Witam,

Szukam schematów do wykonania samemu podstawki centralnej do Transalpa PD06

Przeszukałem forum oraz zamiatam internet ale na razie bez skutku. Jeśli macie wiedzę skąd ściągnąć schemat to piszcie śmiało. Testy przeprowadzę na sobie ale jeśli uda mi się wykonać to zgodnie ze sztuką to chętnie zrobię kilka kolejnych nie za miliony monet w ramach walki z nudą :)

pozdrawiam!
Zależy z którego roku to Twoje PD06, bo bodajże z 88 i 89 miały centralkę przykręcaną na dwie śruby bodajże do ramy tuż przed mocowaniem wahacza . To były te centralki z takimi wywiniętymi dołami - genialnie się na tym trampka stawiało, zupełnie bez walki! A potem i PD06 i PD10 miały mocowaną do ramy poprzez taką poprzeczną do ramy i przechodzącą przez nią ośkę . Poza tym ze zrobieniem centralki nie ma żadnej filozofii. Wiem bo sam robiłem 2 do małego i 1 do dużego Varadero. A jak się zrobi cieplej to czeka mnie jeszcze dwie sztuki do innyh moto. To nie ma czego zepsuć, To chamski kawał żelastwa który ma być dobrze pospawany i tyle.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
MotoSłoik
Czytacz
Czytacz
Posty: 5
Rejestracja: 08.02.2021, 11:51
Mój motocykl: XL600V

Re: Podstawka central, central stand DIY

Post autor: MotoSłoik »

[/quote]Jeszcze nie kupiłeś trampka a już wiesz że będzie bez centralki? Coś mi tu nie pasuje.
[/quote]

Dokładnie tak :) Mam możliwość zrobienia u siebie a nie widziałem żadnego ogłoszenia z Trampkiem poniżej 7k z centraln podstawka.
A tak się składa, że planujemy ze znajomym z Łotwy mały trip w tym roku i to min dla niego szukam takiej podstawki. Poza tym, osobiście lubię takie rzeczy robić. Jak jeździłem na XT600Z też dorabiałem proste klamoty sam :)
MotoSłoik
Czytacz
Czytacz
Posty: 5
Rejestracja: 08.02.2021, 11:51
Mój motocykl: XL600V

Re: Podstawka central, central stand DIY

Post autor: MotoSłoik »

grad74 pisze: 08.02.2021, 17:04 Zależy z którego roku to Twoje PD06, bo bodajże z 88 i 89 miały centralkę przykręcaną na dwie śruby bodajże do ramy tuż przed mocowaniem wahacza . To były te centralki z takimi wywiniętymi dołami - genialnie się na tym trampka stawiało, zupełnie bez walki! A potem i PD06 i PD10 miały mocowaną do ramy poprzez taką poprzeczną do ramy i przechodzącą przez nią ośkę . Poza tym ze zrobieniem centralki nie ma żadnej filozofii. Wiem bo sam robiłem 2 do małego i 1 do dużego Varadero. A jak się zrobi cieplej to czeka mnie jeszcze dwie sztuki do innyh moto. To nie ma czego zepsuć, To chamski kawał żelastwa który ma być dobrze pospawany i tyle.
Dokładnie :) Na pewno jedna sztuka byłaby do PD06 z '89 ale min dzięki Tobie właśnie się dowiedziałem, że mocowania sa różne. Dzięki!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości