Konwersja lampy std na LED

Akcesoria do motocykla, gmole, kufry, sakwy, grzane manetki, słowem dodatkowe wyposażenie.
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Konwersja lampy std na LED

Post autor: Janek-2004 »

znalazłem na forum chyba afrykańskim wątek dotyczący konwersji oświetlenia z tradycyjnego na ledowy. Spiknąłem się z gościami z tej firmy - Doctor Light. Na YT i na stronie mają sporo zrealizowanych projektów - do TA jeszcze nie.
Poprosiłem o jakąś wstępną wycenę i więcej szczegółów w zakresie sposobu realizacji takiej zmiany - podesłali przykładowy filmik jak to będzie działać na przykładzie lampy od BMW.
Sama koncepcja jest podobna i system sterowania oświetleniem - zresztą kto jest zainteresowany to na filmie ogólnie jest to pokazane.
Opinie mają chłopaki też dobre, tylko podobno to nie są tanie rzeczy - czekam na ofertę.

https://youtu.be/bnj1PMkHWLo
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Konwersja lampy std na LED

Post autor: tomekpe »

Widziałem ich projekty, są świetne, ale kwestia legalności mnie odstrasza.

Nawet nie dlatego, że lubię być w 100% legalny, ale nie chciałbym przepychanek przy stłuczce.
Awatar użytkownika
janina
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 84
Rejestracja: 03.03.2015, 23:04
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Malbork

Re: Konwersja lampy std na LED

Post autor: janina »

tomekpe pisze:[..]
Nawet nie dlatego, że lubię być w 100% legalny, ale nie chciałbym przepychanek przy stłuczce.
Rozwiniesz myśl o "przepychankach"?

Widzieliście na żywo jak to świeci? W motocyklu z podobną lampą jak w trampku? W mojej 650 jest nie najgorzej, co nie znaczy że nie może być lepiej. :witch:
Honda XL650V Transalp; CRF300L.
Janek-2004
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 248
Rejestracja: 01.04.2018, 15:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Dębowiec

Re: Konwersja lampy std na LED

Post autor: Janek-2004 »

A propos przepychanek, to zapewne kolega miał na myśli przypadek, gdzie w razie zdarzenia policja lub ubezpieczyciel może na tej podstawie znaleźć "winnego" że brak homologacji i nieregulaminowe oświetlenie przyczyniło się do zdarzenia - jest to zwykłe odwracanie kota do góry ogonem ale niestety zgodne z literą prawa.

Natomiast wracając do tematu Doctor Light - nie widziałem na żywo jedynie z wątków forumowych, że robota na maksa zrobiona, efekt WOW i ponoć płaszcz światła odcina tak jak fabryczne, tylko kwita nie ma i tu jest jedna zagwozdka.
Druga to cena i nie wiadomo jak , kiedy, za co itp.
Wymieniłem kilka maili z prośbą o ofertę i szczegóły techniczne, logistyczne i finanse ale chłopaki są dosyć że tak powiem niezbyt wylewni, może zarobieni?

"Teraz co by sie Panu podobało i na czym zależy? Głównie na najmocniejszym świetle w nocy czy miałyby też być światła do jazdy dziennej?
Możemy zamontować soczewkę bi led i nap ring albo inny rodzaj światła pozycyjnego albo spróbować wcisnąć coś mocniejszego dla dziennych".

Mówię, że mocno w nocy i w dzień też musi coś świecić , to dostałem ofertę ze szczegółami: "myśle że tutaj byłby lepszy nawet zwykły ring. jakies 1400 zł"

Jak tak to odpuszczam, skoro nie wiadomo nawet za co dokładnie te 1400 oraz jak, co i z czym. pozostawię sobie moje "szperacze" też bez homologacji za 200 z

A propos homologacji.
Światła fabryczne - z homologacją

Obrazek

i lampki bez homologacji
Obrazek
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2513
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Konwersja lampy std na LED

Post autor: Artek »

Chciałem sobie sam zaadoptować soczewkę biksenon firmy marimoto. Przy gładkim szkle kilka osób robi to z fajnym efektem. Przesłona ładnie formuje linię odcięcia i doświetla prawą stronę.
Niestety prawo tu jest twarde i można sobie narobić kłopotów w razie W. Retofit jest dość popularny za wielką wodą.
Dominator.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości