Brak światła mijania

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
yellow6
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 14.02.2019, 22:57
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Białystok

Brak światła mijania

Post autor: yellow6 »

Witam!
Wczoraj przyszedł czas na badania techniczne a że problem z kierunkowskazami nasilil sie mocno, wyczysciłem je z samego rana i zadowolony pojechałem na badania. Przeszedł w cuglach. Niestety po powrocie do garażu - po badaniach odbył sie krotki oblot próbny - zauważyłem, że nie działają światła mijania. Wymiana żarówki nic nie dała. Wszystko reszta działa bez zarzutu: kierunki, drogowe, cynkówa, klakson, tył. Tylko brak świateł mijania. Rozebrałem konsolke jeszcze raz ale nie zauważyłem żadnego problemu. Od czego zaczać dalsze sprawdzanie? Jest jakis przekaźnik świateł? Bezpieczniki? Może ktoś miał taki problem i poradził?
yellow6
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 14.02.2019, 22:57
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Białystok

Re: Brak światła mijania

Post autor: yellow6 »

Po dłuższym posiedzeniu w garażu i rozbiurce owiewek i podszybia aby dostyać sie do kostek, po sprawdzeniu nwszystkiego co możliwe ..... okazało sie, że winny jest przełacznik mijania/drogowe. Jak nim się porusze to światła mijania sie zapaliły. Generalnie trzeba "nacisnać" ten przycisk od góry i wszystko działa ale nie wiem na jak długo. Czy ktoś wie czy ten włacznik można naprawić/wymienić/usprawnić? Bo ogólnie to trochę tam ciasno w tej konsoli i z wylutowaniem to cięzko moze chyba być. Może ktoś przy nim majstrował??
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 731
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Brak światła mijania

Post autor: Solidworks »

yellow6 pisze:Po dłuższym posiedzeniu w garażu i rozbiurce owiewek i podszybia aby dostyać sie do kostek, po sprawdzeniu nwszystkiego co możliwe ..... okazało sie, że winny jest przełacznik mijania/drogowe. Jak nim się porusze to światła mijania sie zapaliły. Generalnie trzeba "nacisnać" ten przycisk od góry i wszystko działa ale nie wiem na jak długo. Czy ktoś wie czy ten włacznik można naprawić/wymienić/usprawnić? Bo ogólnie to trochę tam ciasno w tej konsoli i z wylutowaniem to cięzko moze chyba być. Może ktoś przy nim majstrował??
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... ka#p370649
Pierwsze wyszukanie :thumbsup:
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
yellow6
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 14.02.2019, 22:57
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Białystok

Re: Brak światła mijania

Post autor: yellow6 »

Dziekuje za podpowiedź. Ja swoim wyłacznikiem troche popotrząsałem i - o dziwo - wszystko wróciło do normy tak jak wcześniej samo sie zepsuło. Jak na razie wszystko działa choc to tak troche ryzykownie bo nie wiadomo na jak długo.
nostrik
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 170
Rejestracja: 27.09.2017, 23:57
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Szczecin

Re: Brak światła mijania

Post autor: nostrik »

:lol: W weekend miałem to samo. Pojechaliśmy z kumplem na oblot okolicznych powiatów, i na jednym z postojów kumpel mówi, że nie mam światła. Pozycyjne jest, długie też. Na najbliższej stacji wymieniłem żarówkę. Działa, super. Wracamy na trasę. Jest fajnie, kilometry lecą, słoneczko świeci, żarówka też, ale... i teraz najlepsze: najpierw zrobiłem ze 50 kilosów na pirata, a po wymianie drugie tyle jechałem na długich :haha:
Kontrolka jakoś tak jaśniej świeciła, ale najpierw myślałem, że mi się wydaje, bo słońce oślepiało. Później próbowałem tym od migania, i właściwym przełącznikiem, nic. Zaskoczyło przypadkiem, jak poruszałem góra dół.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości