Wymiana wałka zdawczego

Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.
edzo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 11.04.2016, 16:41
Mój motocykl: XL650V

Wymiana wałka zdawczego

Post autor: edzo »

Witam

Panowie i Panie czy możecie poradzić gdzie najlepiej kupić wałek zdawczy do Trampka 650 oraz czy jest jakiś tańszy zamiennik? Jak dobrze kojarzę do AT pasuje wałek z Hondy Shadow, czy do Trampka też jest jakaś tańsza wersja? Z góry dziękuję za info.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mallory
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 133
Rejestracja: 27.09.2013, 09:05
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Wymiana wałka zdawczego

Post autor: mallory »

Po zalogowaniu masz wszystkie motocykle, do których to pasuje.

https://www.cmsnl.com/honda-xl650v-tran ... iNmOgzYuU
160 euro.

A afryce sprawa z wałkiem i hondą shadow wyszła w kontekście braku dostępnych (w pewnym czasie) wałków dedykowanych do właśnie afryki. Po ok. roku honda znowu zapełniła magazyny i już problemu nie ma. Kwestia, że od shadow jest trochę tańszy nie jest najważniejsza i nie jest kluczowa przy wymianie wałka - ta stówa czy dwie rozpłynie się w całkowitym koszcie rozpołowienia silnika ... jeżeli wałek jest do wymiany to może i rozrząd ma dosyć (w AT komplet łańcuszków, napinaczy i ślizgów to ok 1700 pln) sprzęgło... a kompresja....itd... itp... to mogą być grube tysiące.
Awatar użytkownika
Fihu
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 329
Rejestracja: 21.02.2013, 20:13
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Wymiana wałka zdawczego

Post autor: Fihu »

Mam, niby używka ale nie zobaczysz śladu na nim, jak nowy.
Ogólnie przy wymianie mogę pomoc/wymienić/doradzić wielokrotnie to robiłem :wink:
Daj znać
RD03 + XL 250 S
Lecz ja na moim kutrze sam sobie sterem wędkarzem i rybą
edzo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 11.04.2016, 16:41
Mój motocykl: XL650V

Re: Wymiana wałka zdawczego

Post autor: edzo »

Dzięki za odpowiedzi. U mnie wymiana wałka będzie robiona przy okazji wymiany pompy oleju, którą niestety sam uszkodziłem. Z dużymi kosztami liczę się, ale mój Trampek sporo ze mną już przejechał i zasłużył sobie na odpowiednie traktowanie, także kosztowne ;)
Awatar użytkownika
mallory
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 133
Rejestracja: 27.09.2013, 09:05
Mój motocykl: mam inne moto...

Re: Wymiana wałka zdawczego

Post autor: mallory »

edzo pisze:Dzięki za odpowiedzi. U mnie wymiana wałka będzie robiona przy okazji wymiany pompy oleju, którą niestety sam uszkodziłem. ...
jak to się stało? Pytam żeby się ustrzec.
edzo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 11.04.2016, 16:41
Mój motocykl: XL650V

Re: Wymiana wałka zdawczego

Post autor: edzo »

Uszkodziłem pompę oleju podczas montażu pompy wody. Z pompy wody wychodzi wałeczek który musi spasować się w wałkiem pompy oleju, ja niestety nie zrobiłem tego jak należy i teraz muszę srogo za to zapłacić :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości