Xl600 v 95r. Powyżej 3 tys przerywa, szarpie brak mocy Pomoc

Motocykl nie pracuje prawidłowo i nie masz zielonego pojęcia, jaki układ może być niesprawny? Napisz tutaj. ( po zdiagnozowaniu usterki temat zostanie bądź usunięty, bądź przeniesiony do właściwego działu).
Sebix
romeciarz
romeciarz
Posty: 28
Rejestracja: 14.03.2016, 02:00
Mój motocykl: XL600V

Re: Xl600 v 95r. Powyżej 3 tys przerywa, szarpie brak mocy P

Post autor: Sebix »

magneto pisze:Coś chyba BBCode się wysypał.. Poniżej link, żeby łatwiej było...

https://youtu.be/7QPEXZcunaU

Powodzenia :smile:
Dzięki
Sebix
romeciarz
romeciarz
Posty: 28
Rejestracja: 14.03.2016, 02:00
Mój motocykl: XL600V

Re: Xl600 v 95r. Powyżej 3 tys przerywa, szarpie brak mocy P

Post autor: Sebix »

Nowe membrany, nowe króćce, dalej bez zmian.
Magneto : co do sub-air cleaner'y w moim modelu nie występują chyba że w zupełnie innym miejscu ale mało to prawdopodobne.
Szukam dalej ...
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Xl600 v 95r. Powyżej 3 tys przerywa, szarpie brak mocy P

Post autor: magneto »

Sebix pisze:(...) Magneto : co do sub-air cleaner'y w moim modelu nie występują chyba że w zupełnie innym miejscu ale mało to prawdopodobne.
Szukam dalej ...
OK, myślałem że wszystkie mają, ale po konsultacjach z kolegą (TA '95-96) wyszło, że faktycznie w tych rocznikach nie ma..
A nie masz w swoich gaźnikach jakichś zaślepionych króćców (fi tak z 9-12 mm) ?
Tak gdybam, ale jakby gaźniki (jak od nowszego modelu ktoś by wstawił) wymagały podłączenia do w/w, a to byłoby zaślepione... :niewiem:
Co do prędkości opadania przepustnic - ani wcześniej w CB500, ani w Trampku z gaźnikami się nie bawiłem, więc nie wypowiem się. Z tego co pamiętam, to w DR350 opadała natychmiast, ale to "tylko trochę podobny" gaźnik był, więc to praktycznie nic nie wnosi :swieczki:
Walcz, bo sezon tuż, tuż... Powodzenia.
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
abdul25
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 102
Rejestracja: 23.06.2008, 00:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Wadowice

Re: Xl600 v 95r. Powyżej 3 tys przerywa, szarpie brak mocy P

Post autor: abdul25 »

Miałem kiedyś podobne problemy , wymieniłem filtr powietrza na HF oraz dokładnie uszczelniłem wszystkie połączenia airboxa czyli króćce airboxowe zarówno z gaźnikami jak i samą puszką airboxa i z drugiej strony airbox z komorą filtra powietrza , u mnie pomogło ...
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Xl600 v 95r. Powyżej 3 tys przerywa, szarpie brak mocy P

Post autor: tomekpe »

Raz widziałem takie przerywanie motocykla pod obciążeniem wskutek zaśniedziałej złączki elektrycznej.
Sylwek
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1524
Rejestracja: 13.03.2012, 11:08
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lisków

Re: Xl600 v 95r. Powyżej 3 tys przerywa, szarpie brak mocy P

Post autor: Sylwek »

tomekpe pisze:Raz widziałem takie przerywanie motocykla pod obciążeniem wskutek zaśniedziałej złączki elektrycznej.
Niedawno miałem przypadek, we wtryskowcu. Sprawdzone wszystko, co zazwyczaj pierwsze się ogląda: fajka, przewód, zasilanie, pompa, wtrysk, czujniki (od temperatury był walnięty i mylił tropy), ogólnie styki, etc. Winnym okazało się spalone uzwojenie altka. Po wypięciu kostki fazowej, pojazd ożył. Napięcie ładowania na klemach było nie najgorsze, a problem wyskakiwał po zagrzaniu pojazdu. Dopiero po kilku próbach, pokazał zonka na fazach.
kristofer
romeciarz
romeciarz
Posty: 32
Rejestracja: 25.06.2010, 21:41
Lokalizacja: skierniewice

Re: Xl600 v 95r. Powyżej 3 tys przerywa, szarpie brak mocy P

Post autor: kristofer »

Sebix na e-mail wysłałem tobie wiadomość. Też miałem taką przypadłość w swoim trampku ,postaram się pomóc.
Sebix
romeciarz
romeciarz
Posty: 28
Rejestracja: 14.03.2016, 02:00
Mój motocykl: XL600V

Re: Xl600 v 95r. Powyżej 3 tys przerywa, szarpie brak mocy P

Post autor: Sebix »

Drodzy koledzy,
Na początku chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Trudno uwierzyć ale.... Jak zawsze było banalne. A więc...
Rok czasu mój trampek stał w garażu
Gaźniki były czyszczone w wanience ultradźwiękowej, nowe świece nowe króćce nowe membrany i nic nie pomogło. Moduły sprawdzałem w innym motocyklu i chodziły wzorowo, wymieniłem kranik bo poprzedni właściciel przerobił go z podciśnieniowego na opadowy i nic. Cewki były sprawdzane, inpulsatory wymienione i bez zmian. Mechanicy wzruszali ramionami. Mówili żebym wsadził inne gaźniki itp. Usterka była banalnie prosta a rozwiązanie woziłem pół roku w bagażniku samochodu, co się okazało powodem był filtr powietrza. Stary filtr był twardy i nie dawał odpowiedniej dawki powietrza co powodowało czarne świece i plucie benzyna z wydechu, motocykl dławił się przy ok 4000 obrotów lecz odpalał wzorowo i na wolnych obrotach zachowywał się całkiem normalnie, co najlepsze motocykl bez filtra powietrza zachowywał się podobnie ponieważ dostawał za dużo powietrza. Tylko i wyłącznie wymiana na nowy filtr powietrza pomogło. Po roku czasu stałem się ponownie szczęśliwym posiadaczem transalpa. Pozdrawiam i jeszcze raz wszystkim dziękuję.

PS. Mam dojście do tanich membran i króćcy, dobrej jakości a membrany można wymienić bez klejenia i zrywania pierścieni, produkt finalny wygląda jak oryginał
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Xl600 v 95r. Powyżej 3 tys przerywa, szarpie brak mocy P

Post autor: magneto »

No to fajnie :smile:
Gratki z powodu rozwiązania zagadki.
Przy okazji potwierdza się potrzeba wymiany wszystkich "eksploatacyjnych rzeczy" po kupnie używki, bo nie wiadomo, kiedy, kto i w jakim stanie...

A teraz posprawdzaj jeszcze resztę - hamulce, światła, opony... Bo będzie baaardzo kusiło po tak długiej walce, a sezon już, już - w zasadzie można jeździć...

Powodzenia !

A szkoda, taki ekscytujący wątek był... :grin:

Edyta: Jeśli filtr był zaolejony, to posprawdzaj dokładnie odmę i inne podobne...
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości