Alternator czy regulator napięcia

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
pszczolkov
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 119
Rejestracja: 12.12.2014, 09:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Alternator czy regulator napięcia

Post autor: pszczolkov »

Cześć,

Mam problem z ładowaniem. Cały czas mam na aku około 12V a po odpaleniu na światłach schodzi do około 11.5V. Kupiłem nawet nowy akumulator z myślą, że to może jego wina ale problem się powtarza. Rozładowuje się nawet do tego stopnia, że trzeba go odpalać na kablach.

Czy możecie mnie nakierować w czym może być problem albo jak go szukać? Nie chce wymieniać znowu dobrych elementów.
Pozdrawiam, Jakub

TA XL600V PD06 1988 -> TA XL600V PD06 1993
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Alternator czy regulator napięcia

Post autor: wilq.bb »

Podmień z kimś regulator - 20 min roboty i będziesz wiedział z czym problem - a jakaś 600tkę znajdziejsz w Poznaniu.
Jak nie pomoże to altek, ale mało prawdopodobne
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2689
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Alternator czy regulator napięcia

Post autor: grad74 »

No i jakość połączeń elektrycznych czyli styki sprawdź.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości