Jak szybko nagrzewają wam się sprzęty??

Montaż i demontaż elementów układu chłodzenia: termostat, pompa wodna, wiatraki, chłodnice, prowadzenie przewodów
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Jak szybko nagrzewają wam się sprzęty??

Post autor: jedras »

Problem w tym, że po przejechaniu ok 10km przy temperaturze powietrza 20 stopni wskazówka temperatury ledwo się rusza! Czy u Was też to tak wygląda? Czy spalanie rzędu 6.5l/100km w mieście może być tym spowodowane? Powolne rozgrzewanie może być spowodowane awarią termostatu lub brakiem osłony przed chłodnicą (tej za przednim kołem) Co o tym myślicie?

pozdrawiam Jędrek :)
Awatar użytkownika
orzeł
romeciarz
romeciarz
Posty: 20
Rejestracja: 13.06.2008, 01:23

Re: Jak szybko nagrzewają wam się sprzęty??

Post autor: orzeł »

Lanstralp
Awatar użytkownika
MiroMiro
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 83
Rejestracja: 14.06.2008, 08:10
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Re: Jak szybko nagrzewają wam się sprzęty??

Post autor: MiroMiro »

Mój sprzęt nagrzewa się bardzo szybko :wink: Ale to zasługa mojej Kobity :smile:
BMW R1200R
B3stia
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1142
Rejestracja: 01.06.2008, 23:11
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Leszno

Re: Jak szybko nagrzewają wam się sprzęty??

Post autor: B3stia »

co za zbreźnik :haha:
moja 650-tka też nie rozgrzewa się zupełnie dopiero w upały i przy wolnej jeździe sięga poziomu środkowego i załącza się wentylator
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Jak szybko nagrzewają wam się sprzęty??

Post autor: jedras »

U mnie dopiero po ok 15-20km jazdy wskazówka sięga połowy skali i to mnie zaczyna powoli martwić :D Patrząc na to z drugiej strony śmigając w terenie to jest zaleta, bo trampi się tak łatwo nie przegrzewa ;P
Fryzjer
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 789
Rejestracja: 16.06.2008, 23:43
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak szybko nagrzewają wam się sprzęty??

Post autor: Fryzjer »

Myślę że wszystko gra :thumbsup:
Moja wskazówka także się podobnie wychyla, na autostradzie 120km/h przelotowa, odcinek 180km, przy temp. 30-32 stopnie była wychylona o 1/3 odcinka do sródka skali. Wentylator słyszę tylko:
-po dłuższej jeździe w korku ale moto musi być konkretnie rozgrzane po trasce
-w terenie
W czasie jazdy poza miastem jeszcze się nie właczył nawet przy dzidowaniu :crossy:
Co do spalania w mieście 6,5 w 600-tce nie jest niczym nadzwyczajnym jeśli masz cieżką prawą dłoń :grin:
Capo RR "Wyzwanie jest dla tych, którzy wyruszają w drogę. Marzenia są dla tych, którzy zostają z tyłu" T.Sabine
Awatar użytkownika
zalileusz
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 166
Rejestracja: 27.06.2008, 12:15
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Posen

Re: Jak szybko nagrzewają wam się sprzęty??

Post autor: zalileusz »

Fryzjer pisze:Myślę że wszystko gra :thumbsup:
Moja wskazówka także się podobnie wychyla, na autostradzie 120km/h przelotowa, odcinek 180km, przy temp. 30-32 stopnie była wychylona o 1/3 odcinka do sródka skali.
u mnie przy normalnej jeździe też tak jest, ale wystarczy że stanę na światłach dłużej i po kilku
minutach załącza się wentylator - podobnie jest przy śmiganiu leśną drogą na pierwszym i
drugim biegu.
Ja mam takie wrażenie jakby silnik Trampka był mocno chłodzony przez pęd powietrza, dlatego
podczas jazdy >40km/h jest wszystko OK, ale w korku/na postoju/w terenie temperatura
szybko rośnie, tak jakby sama ciecz nie wyrabiała z chłodzeniem. W końcu z przodu to ten
silnik jest dość mocno schowany za owiewkami i osłonami. Ale to tylko moje osobiste przemyślenia
po trzech miesiącach ujeżdżania Trampeusza :wink:
"Lepiej jest podróżować, niż dotrzeć na miejsce!"
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Jak szybko nagrzewają wam się sprzęty??

Post autor: jedras »

Czyli wychodzi na to, że jestem przewrażliwiony i szukam dziury w całym?? :bija:
Awatar użytkownika
Scyzoryk
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 479
Rejestracja: 02.07.2008, 13:28
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: Jak szybko nagrzewają wam się sprzęty??

Post autor: Scyzoryk »

chyba jest OK. U mnie tez na krotkich trasach wskazowka ledwo sie podnosi. Nawet jak dluzej pojezdze bez stania w korkach to nie wyskakuje powyzej 1/3 skali.
Pozdrawiam
Scyzoryk


AT CRF1000
MARCIN
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 165
Rejestracja: 01.07.2008, 21:08
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Prawie Puławy

Re: Jak szybko nagrzewają wam się sprzęty??

Post autor: MARCIN »

u mnie również wskazówka tylko tyle się wychyla. tylko w korkach dochodzi do połowy skali
Awatar użytkownika
Daddy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 06.07.2008, 13:22
Lokalizacja: Kalisz

Re: Jak szybko nagrzewają wam się sprzęty??

Post autor: Daddy »

W jakim położeniu musi być wskazówka żeby włączył się wentylator w trampku 600??? Jeszcze nigdy mi się nie włączył, kiedyś miałem wskazówkę na 2/3 skali i nic.
XL600VX, XRV750 RD07A
Paweł
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 439
Rejestracja: 18.06.2008, 18:30

Re: Jak szybko nagrzewają wam się sprzęty??

Post autor: Paweł »

u mnie przy okolo 3/4 na wskazniku wlacza sie wentylator.
jak pochodzi kilka min na wolnych na postoju powinien sie wlaczyc.
Konkretnie i merytorycznie Panowie, merytorycznie...
Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
JUlO
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 83
Rejestracja: 27.07.2008, 22:10
Lokalizacja: Osjakow k. Wielunia

Re: Jak szybko nagrzewają wam się sprzęty??

Post autor: JUlO »

dzisiaj zagrzalem go prawie do granic tzn. skonczyla sie biala ramka i powoli wchodzilo na czerwone pole. a wentylator nic!!! wylaczylem go bo balem sie przegrzania. czy to jest normalne czy moze cos z czujnikiem temperatury a moze to wentylator? pomozcie....
"Mieć czy być?" - K.Staszewski
maryś
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 446
Rejestracja: 15.06.2008, 18:13
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Brodźce

Re: Jak szybko nagrzewają wam się sprzęty??

Post autor: maryś »

JUlO pisze:dzisiaj zagrzalem go prawie do granic tzn. skonczyla sie biala ramka i powoli wchodzilo na czerwone pole. a wentylator nic!!! wylaczylem go bo balem sie przegrzania. czy to jest normalne czy moze cos z czujnikiem temperatury a moze to wentylator? pomozcie....
jeżeli wchodziło na czerwone to napewno coś jest spierd....
wentylator możesz łatwo sprawdzić zepnij go na krótko i wtedy zobaczysz,
:wink:
Jadę jadę na motorze, wiater mi owiewa twarz...

TA 600 '96 / 990 ADV 2010
Awatar użytkownika
JUlO
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 83
Rejestracja: 27.07.2008, 22:10
Lokalizacja: Osjakow k. Wielunia

Re: Jak szybko nagrzewają wam się sprzęty??

Post autor: JUlO »

Zrobilem :grin: okazalo sie ,ze przewod od czujnika temperatury ktory jest zamocowany na uchwycie mocujacym wentylator z chlodnica, poprostu zasniedzial tak bardzo ze sie urwal. Nie tyle co sam przewod a uchwyt takze. Teraz co prawda wentylator trzyma sie na dwoch uchwytach ale chociaz chodzi i to jak nalezy, wystarczy ze wskazowka wychyli sie choc o minimetr za polowe skali a ten juz smiga. pozdrawiam :punk:
"Mieć czy być?" - K.Staszewski
Awatar użytkownika
Daddy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 06.07.2008, 13:22
Lokalizacja: Kalisz

Re: Jak szybko nagrzewają wam się sprzęty??

Post autor: Daddy »

No to jak to w końcu jest z tym wentylatorem??? jednemu włącza się przy 3/4 skali, drugiemu przy połowie a mnie jeszcze nigdy się nie włączył??? Jak spiłem go na krótko to działa. O co tu loto??? czy ustawia się go od jakiej temperatury ma się załączać?????????????????
XL600VX, XRV750 RD07A
Awatar użytkownika
RaF
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 132
Rejestracja: 13.06.2008, 09:00
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Żary

Re: Jak szybko nagrzewają wam się sprzęty??

Post autor: RaF »

B3stia pisze: moja 650-tka też nie rozgrzewa się zupełnie dopiero w upały i przy wolnej jeździe sięga poziomu środkowego i załącza się wentylator
U mnie identyko :smoke:

:crossy:
"Kto uważa ludzi za stado i ciągle przed nim ucieka, ten musi liczyć się z tym, że to stado dogoni go i weźmie na rogi" /Nietzsche/

A niech mnie chuje biorą na rogi, ja ich pierdole! .™ :>
Marek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 251
Rejestracja: 18.07.2008, 21:34
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak szybko nagrzewają wam się sprzęty??

Post autor: Marek »

Podczas wiosennego przeglądu, przy temperaturze powietrza +8stC uruchomiłem silnik. Silnik pracował na wolnych obrotach, po 30 minutach załączył się wentylator. Wskazówka nie osiągnęła czerwonego pola. To zanotowałem w książce eksploatacji XL650V, dn.12.03.08.
Awatar użytkownika
JUlO
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 83
Rejestracja: 27.07.2008, 22:10
Lokalizacja: Osjakow k. Wielunia

Re: Jak szybko nagrzewają wam się sprzęty??

Post autor: JUlO »

"Mialem te same objawy"
Temperatura wlaczenia wiatraka jest regulowana za pomoca czujnika temperatury umieszczonego w prawej chlodnicy ponizej wiatraka, byc moze ze wlasnie ten czujnik padl, choc jeszcze sie z czyms takim nie spotkalem czy to przy bzykach czy przy czterech kolkach. Do tego proponuje sprawdzic okablowanie, moj trampek ma juz 16 wiosenek i zasniedziale przewody to jakby normalka. Tobie tez propnuje zrobic przeglad przewodów bo jesli na krotko hula to powinna to byc wina instalacji. Acha sprobuj jeszcze podciagnac do niego przewody bezposrednio z baterii bez wczesniejszego demontazu wiatraka, odpal i poczekaj, wtedy sie dowiesz czy to czujnik temp.
Daddy pisze:No to jak to w końcu jest z tym wentylatorem??? jednemu włącza się przy 3/4 skali, drugiemu przy połowie a mnie jeszcze nigdy się nie włączył??? Jak spiłem go na krótko to działa. O co tu loto??? czy ustawia się go od jakiej temperatury ma się załączać?????????????????
"Mieć czy być?" - K.Staszewski
Awatar użytkownika
dandan
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 398
Rejestracja: 13.06.2008, 07:47
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: Jak szybko nagrzewają wam się sprzęty??

Post autor: dandan »

Nie wiem jak jest w innych trampkach, ale mój nie chciał zagadać bez podpiętego wentylatora. Kręcił i milczał, dopiero po włożeniu wtyczki zaczął pracę. Abo to jakie inne licho było :pob:

Normalnie w temp ok 20C wskazówka wskakuje na pole po ok 5-7km + 2 minuty pracy na postoju. Przy starym/walniętym termostacie mogłem przejechać 20 km zanim wskazówka drgnęła.
Transafricalp beta
T7
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości