Bagażnik na kufer

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Awatar użytkownika
dudi
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 99
Rejestracja: 18.06.2008, 21:45
Mój motocykl: XL650V

Bagażnik na kufer

Post autor: dudi »

Odc. I cyklu pt. "tanie wojażerowanie"
Jak zrobić bagażnik na kufer po taniemu (ten "kupny" jest drogi, mało pojemny i podwyższa niepotrzebnie środek ciężkości) ?
:P

otóż wystarczy kupić 4- 6 zacisków do linek stalowych
http://picasaweb.google.com/trapi650/Ta ... 1324441922
(markety budowlane, rolnik, żeleźniak itd) po 1 zł/szt., nawiercić otwory po bokach kufra i bagażnik gotowy
http://picasaweb.google.com/trapi650/Ta ... 6446534930

(można także zastosować wariant lux - uchwyty do szafek w kolorze alu w kształcie relingów - http://s-meble.pl/meble_kuchenne/uchwyty.html

można też zakupić w sklepie motoryzacyjnym urocze haczyki tapicerki (te akurat w sklepie z częściami do fiata)
http://picasaweb.google.com/trapi650/Ta ... 7029474594

Rozwiązanie testowane w sposób ekstremalny i ... działa rewelacyjnie!
:D :thumbsup:
http://picasaweb.google.com/lh/viewPhot ... 4813848034

http://picasaweb.google.com/lh/viewPhot ... 1099184194
Ostatnio zmieniony 14.07.2008, 11:40 przez dudi, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Bagażnik na kufer

Post autor: Daniel 87 »

gdzieś Ty jechal?? dookoła świata bez postoju? :P
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
dudi
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 99
Rejestracja: 18.06.2008, 21:45
Mój motocykl: XL650V

Re: Bagażnik na kufer

Post autor: dudi »

Niestety nie dookoła świata... :sad: Po prostu włóczyłem się w "strefie euro", a tam przelicznik nie wychodzi najlepiej, więc jak się dorwie jakiś tani market (zwłaszcza w Grecji gdzie w ogóle o markety trudno) to się do ładuje ile wlezie (żeby konserw smyczonych z kraju na dłużej starczyło...) :wink:
Druga sprawa to, że lubię zbaczać z typowych szlaków turystycznych i zwiedzać "dziksze" miejsca Europy...
Awatar użytkownika
radekbrt
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 45
Rejestracja: 17.09.2010, 16:36
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotów

Bagażnik na kufer.

Post autor: radekbrt »

Witam..

Każdy się chwali swoimi dokonaniami to i ja się pochwalę..:)

W tym sezonie na dłuższe wyjazdy było szkoda mi miejsca na karimaty i namiot w kufrach czy na nich(lub jechałem bez bocznych,a za sobą nie lubię mieć cokolwiek), a druga sprawa że nie zawsze sam.
Poskutkowało to zrobieniem własnej konstrukcji bagażnika na kufer. Jak tylko wspomniałem o tym koledze to także reflektował i przez to zostały wykonane dwa.

Wykonany został on z pręta 8mm, montowany na 4 śruby z dystansowym i zarazem uszczelniającym wężykiem. Całość wypiaskowana i pomalowana proszkowo na czarno.

Mój bagażnik zrobił ze mną ok 3500km z czego przez ok 1600km przewoził namiot dla 12 osób który ważył ponad 10kg.
Kolega zrobił więcej kilometrów, miedzy innymi jadąc z nim do Lwowa i drugim razem na Bałkany bez żadnych problemów.

A tutaj kilka fotek zamontowanego bagażnika..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widoczne na tym zdjęciu aluminiowe kufry także są domowej roboty..:)
Obrazek


Swój sprzedałem wraz z Banditem, ale jutro mam zamiar wykonać kolejny do Trampka..:D
Mam jeszcze kilka swojskich moto wyrobów, którymi z czasem się pochwalę..:)
Pozdrawiam.
Suzuki DL 650 AK7 V-Strom - od 11.2011 do ....
Honda XL600 Transalp - od 09.2010 do 10.2011
Suzuki GSF 600S Bandit - do 09.2010
Awatar użytkownika
Jaro-Ino
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2820
Rejestracja: 22.01.2010, 00:41
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Bagażnik na kufer.

Post autor: Jaro-Ino »

Jak bardzo zmienia się prowadzenie motocykla, szczególnie jego zachowanie w zakrętach z tak wysoko umieszczonym środkiem ciężkości?
Awatar użytkownika
leslaw
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 543
Rejestracja: 04.04.2010, 21:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: WROCLAW (okolice)

Re: Bagażnik na kufer.

Post autor: leslaw »

Sądzę, że tu się nic nie wymyśli. Prawa fizyki są takie same dla wszystkich. Im wyżej środek ciężkości, tym moto mniej stabilne. Zaś im większe obciążenie bagażnika tylnego, tym łatwiej o " wheelie ". W sumie taki bagażnik to fajna sprawa, ale wymaga rozsądku przy załadunku. :thumbsup:

pozdr.
Bartasso
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 03.10.2010, 19:43
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań/Złotów

Re: Bagażnik na kufer.

Post autor: Bartasso »

jaro jak dla mnie to nie było róznicy, oponki pozamykane tak czy to na serbskich rumuńskich czy chorwackich drogach:D
Awatar użytkownika
radekbrt
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 45
Rejestracja: 17.09.2010, 16:36
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotów

Re: Bagażnik na kufer.

Post autor: radekbrt »

Na tym Bagażniku na górze przewoziłem namiot dla dwunastu osób który waży ponad 10kg, do tego pełen kufer i plecaczek z tyłu i dwa boczne aluminiaki jak widać. Fakt Bandit stracił na stabilności ale tragedii nie było, na zakrętach większa ostrożność ale i tak ładnie pozdzierane opony. Kolega Bartasso świadkiem:) Teraz do transalpa zrobię na bank identyczny i będę go użytkował. Przydaje się jak nic innego na duże objętościowo a lekkie rzeczy..
Suzuki DL 650 AK7 V-Strom - od 11.2011 do ....
Honda XL600 Transalp - od 09.2010 do 10.2011
Suzuki GSF 600S Bandit - do 09.2010
Awatar użytkownika
dzikm
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 81
Rejestracja: 03.04.2010, 20:22

Re: Bagażnik na kufer.

Post autor: dzikm »

Ja bym nie ładował takich ciężkich rzeczy tak wysoko, strasznie to pogarsza frajdę, 10kg tak wysoko to jak pasażer na tylnym siodełku, poza tym taki cały kufer givi to ma z 10kg ładowności jeszcze mocowanie kufra się wyrwie przy jakiejś lekkiej glebie terenowej.
Lepiej taki bagażnik zrobić z leciutkich rurek i wrzucić tam wielkogabarytowe lekkie rzeczy typu karimata śpiwór.
Olpór powierza przy dużych prędkościach jest spory ale turystycznie nie jeździ się szybko i dodatkowo to nie przeszkadza w rozłożeniu masy w terenie.
Ciężkie rzeczy lepiej wrzucić w kufry boczne sakwy na boki jak najniżej.
Nie ma się co sprzeczać każdy rowerowy turysta wie o tym.
Ciężary do bocznych sakw, lekkie graty na bagażnik z tyłu.
(Tu każdy kg ma znaczenie jak się ma tylko mięśnie bez silnika).
Awatar użytkownika
radekbrt
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 45
Rejestracja: 17.09.2010, 16:36
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotów

Re: Bagażnik na kufer.

Post autor: radekbrt »

dzikm pisze:Ja bym nie ładował takich ciężkich rzeczy tak wysoko, strasznie to pogarsza frajdę, 10kg tak wysoko to jak pasażer na tylnym siodełku, poza tym taki cały kufer givi to ma z 10kg ładowności jeszcze mocowanie kufra się wyrwie przy jakiejś lekkiej glebie terenowej.
Lepiej taki bagażnik zrobić z leciutkich rurek i wrzucić tam wielkogabarytowe lekkie rzeczy typu karimata śpiwór.
Olpór powierza przy dużych prędkościach jest spory ale turystycznie nie jeździ się szybko i dodatkowo to nie przeszkadza w rozłożeniu masy w terenie.
Ciężkie rzeczy lepiej wrzucić w kufry boczne sakwy na boki jak najniżej.
Nie ma się co sprzeczać każdy rowerowy turysta wie o tym.
Ciężary do bocznych sakw, lekkie graty na bagażnik z tyłu.
(Tu każdy kg ma znaczenie jak się ma tylko mięśnie bez silnika).

Wszystko co napisałeś to prawda.. jednak sytuacja: 600km od domu, wypadek jednego motocykla który miał to na tylnim siedzeniu, nie może jechać dalej, wraca busem do domu na pace, zmusiła do takiego wykorzystania tego bagażnika żeby było gdzie spać, ze świadomością tego co napisałeś powyżej..

Ale to nie zmienia faktu że jest to idealne miejsce na wielkogabarytowe lekki przedmioty.
Suzuki DL 650 AK7 V-Strom - od 11.2011 do ....
Honda XL600 Transalp - od 09.2010 do 10.2011
Suzuki GSF 600S Bandit - do 09.2010
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość