Porównanie konkurentów. Transalp vs V-Strom

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
Scyzoryk
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 479
Rejestracja: 02.07.2008, 13:28
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: okolice Piaseczna

Re: Transalp vs. Vstrom

Post autor: Scyzoryk »

tylko czy to wada czy zaleta :) ??

Bo niby detki nie zmienisz ale łatwiej i skuteczniej zastosujesz łatkę w sprayu
Pozdrawiam
Scyzoryk


AT CRF1000
Awatar użytkownika
kko
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 640
Rejestracja: 03.05.2010, 10:46
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Transalp vs. Vstrom

Post autor: kko »

Kołki do bezdętkowych też są łatwe w użyciu...
"Nie trzeba być cynikiem, wystarczy, że rozumie się ludzi" - T.P.

XL 1000V SD02
peterp079
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 25.08.2010, 15:57
Lokalizacja: Kielce

Re: Transalp vs. Vstrom

Post autor: peterp079 »

Pewnie że można. To akurat nie jest argumentem żadnym na tak lub nie dla jednego czy drugiego.
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Porównanie konkurentów. Transalp vs V-Strom

Post autor: Thorin »

Nowy V-strom http://www.motocykle.v10.pl/Suzuki,VStr ... 62804.html
Jak dla mnie całkiem wstrętny :lol:
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Porównanie konkurentów. Transalp vs V-Strom

Post autor: wojtekk »

Thorin pisze:Nowy V-strom http://www.motocykle.v10.pl/Suzuki,VStr ... 62804.html
Jak dla mnie całkiem wstrętny :lol:
Jak nie mogę czegoś mieć, to muszę sobie to obrzydzić :haha:
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Dober
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 775
Rejestracja: 26.08.2010, 22:39
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Porównanie konkurentów. Transalp vs V-Strom

Post autor: Dober »

Thorin pisze:Nowy V-strom http://www.motocykle.v10.pl/Suzuki,VStr ... 62804.html
Jak dla mnie całkiem wstrętny :lol:
Nie bardziej od TA 700...
Pewnie wlozylem kij w mrowisko,ale co tam...Wiele osób uważa,ze stare,dobre Trampki skończyły się na PD10 (a nawet ciut wcześniej).
Honda TransAlp 1997 => Suzuki V-Strom 650 AK8 => Suzuki V-Strom 650 AL2 => Suzuki GS500 K2 & BMW R1200GS 2009
oraz parę innych przelotnie ;-)
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Porównanie konkurentów. Transalp vs V-Strom

Post autor: jedras »

Dober pisze: Wiele osób uważa,ze stare,dobre Trampki skończyły się na PD10 (a nawet ciut wcześniej).
Z tym, że stare to pewnie się większość z Tobą zgodzi, ale że dobre to już pewnie nie :P
Awatar użytkownika
miroslaw123
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3622
Rejestracja: 14.06.2009, 13:28
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Kraków

Re: Porównanie konkurentów. Transalp vs V-Strom

Post autor: miroslaw123 »

Dla mnie nie jest taki brzydki, ale trzeba będzie zobaczyć na "żywo" wciąż brak osłon silnika w standardzie...
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Porównanie konkurentów. Transalp vs V-Strom

Post autor: Thorin »

wojtekk pisze:
Thorin pisze:Nowy V-strom http://www.motocykle.v10.pl/Suzuki,VStr ... 62804.html
Jak dla mnie całkiem wstrętny :lol:
Jak nie mogę czegoś mieć, to muszę sobie to obrzydzić :haha:
Oj pudło... V-strom nigdy mi się podobał (zaznaczam wizualnie), a ten nowy tylko pogłębia tą niechęć. Przed zakupem Trampka zastanawiałem się nad V-stromem, niestety suzuki przegrało konfrontację m.in. przed takie "smaczki" jak chłodnica oleju pod przednim kołem, aluminiowe koła, brak handbarów, zupełnie inna pozycja, brak osłon na lagach, mniejsze skoki zawieszeń itd. itd. W kategorii "brzydale" zdecydowanie bardziej pasuje mi GS800 i taki też pewnie będzie następny mój motór.
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Porównanie konkurentów. Transalp vs V-Strom

Post autor: wojtekk »

Thorin pisze:
wojtekk pisze:
Thorin pisze:Nowy V-strom http://www.motocykle.v10.pl/Suzuki,VStr ... 62804.html
Jak dla mnie całkiem wstrętny :lol:
Jak nie mogę czegoś mieć, to muszę sobie to obrzydzić :haha:
Oj pudło... V-strom nigdy mi się podobał (zaznaczam wizualnie), a ten nowy tylko pogłębia tą niechęć. Przed zakupem Trampka zastanawiałem się nad V-stromem, niestety suzuki przegrało konfrontację m.in. przed takie "smaczki" jak chłodnica oleju pod przednim kołem, aluminiowe koła, brak handbarów, zupełnie inna pozycja, brak osłon na lagach, mniejsze skoki zawieszeń itd. itd. W kategorii "brzydale" zdecydowanie bardziej pasuje mi GS800 i taki też pewnie będzie następny mój motór.
Pisałem o sobie :smile: A gs800 zacny ale drogi :( Poczekam jeszcze kilka lat.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
zimny
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2901
Rejestracja: 28.08.2010, 08:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Garwolin

Re: Porównanie konkurentów. Transalp vs V-Strom

Post autor: zimny »

Dobra, to ja się dołączę do dyskusji. Miałem okazję pojeździć na PD06, DL650, AT. Jak niektórzy wiedzą sprzedałem ostatnio Trampa. Wahałem się przy wyborze między nowszym TA, TDM900, DL650, AT i Varadero. Wiadro odrzuciłem z uwagi na masę i gabaryty. TDM początkowo mnie interesował - ale jednak okazał się zdecydowanie zbyt szosowy. TA wchodził w grę 650 z okolic 2005 roku (na tyle fundusze pozwalały) - jednak sprzedałem PD06 głównie z uwagi na trochę za małą moc i średnie zawieszenie do jazdy z bagażem i pasażerką. DL - poza tym że jest brzydki jak na mój gust, to jest bardzo poprawny motocykl. Na asfalcie wszystko super - ale jak tylko zjechałem na miękkie podłoże...niestety, to nie dla mnie. Jednak twierdzę że dla kogoś kto nie nastawia się na zbyt częste zjeżdzanie z asfaltu DL będzie świetnym wyborem. A TDM900 jeszcze lepszym :wink:

Więc wybrałem AT bo: zawieszenie daje radę na czarnym i w lesie, silnik jak w Trampku, moto w wielu aspektach serwisowych takie jak TA, mocy w sam raz do jazdy z bagażem i pasażerką (jak dla mnie), LC8ADV było za drogie :wink: A tak serio to po prostu zawsze na AT chorowałem i racjonalne argumenty nie trafiały :tongue:

Pozdr
zimny
Trampkarz emeryt.
DL1000 AL8
etop
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 809
Rejestracja: 24.02.2011, 09:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rastenburg Mazury NKE
Kontakt:

Re: Porównanie konkurentów. Transalp vs V-Strom

Post autor: etop »

jak to dlaczego wystarczy zobaczyć jak wygląda :lol:
Obrazek
kobietom, pacierza i alkoholu nie odmawiam
Paweł
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 439
Rejestracja: 18.06.2008, 18:30

Re: Porównanie konkurentów. Transalp vs V-Strom

Post autor: Paweł »

nie gorzej niż xlv700 :lol:
Konkretnie i merytorycznie Panowie, merytorycznie...
Nie dyskutuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
Dober
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 775
Rejestracja: 26.08.2010, 22:39
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Porównanie konkurentów. Transalp vs V-Strom

Post autor: Dober »

etop pisze:jak to dlaczego wystarczy zobaczyć jak wygląda :lol:
Obrazek
A co ci konkretnie się nie podoba?
Gmole Givi, metalowa osłona silnika, widoczny kolor;-)
Do tego o niebo lepsze reflektory, wygodniejsze i niższe siedzenie dla kierownika i plecaczka...
Nowy TA 700 nie lepszy...
Honda TransAlp 1997 => Suzuki V-Strom 650 AK8 => Suzuki V-Strom 650 AL2 => Suzuki GS500 K2 & BMW R1200GS 2009
oraz parę innych przelotnie ;-)
etop
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 809
Rejestracja: 24.02.2011, 09:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rastenburg Mazury NKE
Kontakt:

Re: Porównanie konkurentów. Transalp vs V-Strom

Post autor: etop »

wystarczy 3 drobne:
1. alufelgi według mnie powazny minus,
2. brak osłon silnika,
3. pozycja kierownika

a przede wszystkim to nie HONDA TRANSALP - nie zapominajmy gdzie jesteśmy bo :shit:
kobietom, pacierza i alkoholu nie odmawiam
Dober
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 775
Rejestracja: 26.08.2010, 22:39
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: Porównanie konkurentów. Transalp vs V-Strom

Post autor: Dober »

etop pisze:wystarczy 3 drobne:
1. alufelgi według mnie powazny minus,
2. brak osłon silnika,
3. pozycja kierownika

a przede wszystkim to nie HONDA TRANSALP - nie zapominajmy gdzie jesteśmy bo :shit:
Badzmy tolerancyjni...na forum oraz klubowiczami jest wiele osob, ktore nie maja JEDYNIE SŁUSZNEGO moto :tongue:
ad.1 - w DL felgi nie musza byc szprychowane, bo to moto na szose (ewentualnie lekki szuter), do tego opony bezdetkowe, ktore maja zwoje zalety
ad.2 - akurat ten, ktorego zdjecie przedstawiles ma oslone silnika, i do tego metalowa, a nie jak TA z ABSu
ad.3 - pozycja kierownika nie rozni sie wiele od pozycji na TA, ale za to jest duzo wygodniejsza (ze o plecaczku nie wspome)

Roznic jest duuuzo wiecej - zalezy kto do czego moto potrzebuje...6 bieg, mocniejszy silnik, reflektory, wskaznik paliwa etc.

Powoli ta dyskusja prowadzi do niczego. Na zasadzie wyzszosci jednych swiat nad drugimi. Kazda ze stron znajdzie cos dla siebie i bedzie bronic tego do ostatniej kropli paliwa ;-)

Ja akurat staram sie byc w miare obiektywny, jezdze TA, dosiadlem przez chwile DL i byc moze taka zagosci na dluzej w moim garazu.
A jest duzo wiecej ciekawszych moto: LC8, Tiger, znienawidzony przez niektorych GS etc...
Honda TransAlp 1997 => Suzuki V-Strom 650 AK8 => Suzuki V-Strom 650 AL2 => Suzuki GS500 K2 & BMW R1200GS 2009
oraz parę innych przelotnie ;-)
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Porównanie konkurentów. Transalp vs V-Strom

Post autor: Cynciu »

Wreszcie głos rozsądku :resp:

Jestem przekonany że co najmniej 60% maloknentów, gdyby Im ktoś zaproponował za free zamianę na młodszego DL-a nawet by się nie zastanawiała.
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
forhend
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 292
Rejestracja: 13.06.2008, 20:28
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Porównanie konkurentów. Transalp vs V-Strom

Post autor: forhend »

przeglądając forum ,zauwazyłem dosc znaczny wzrost wystawionych trampków na sprzedaż :)to tez chyba cos znaczy:)
ja osobiscie,te to przerabiałem,ale mówiąc szczerze,jeszce moto dla siebie nie znalazłem:)
do zobaczenia na trasie :crossy:
Andy
romeciarz
romeciarz
Posty: 34
Rejestracja: 02.11.2008, 13:43

Re: Porównanie konkurentów. Transalp vs V-Strom

Post autor: Andy »

Miałem Suzuki GS 500 i Bandit 600 ( i to nowe) jeżdziłem nimi do 30.000 km i sprzedawałem. Po ich urzytkowaniu postanowiłem, ze nigdy już nie kupię nic z Suzuki. Kupiłem Honde XL 700, też nówkę. Jakość hondy jest o niebo lepsza niż Suzuki. Silnik trampka na taki sam moment obrotowy jak DL 650 i to przy niższych obrotach, czyli jest bardziej elastyczny. Nie widzę powodów aby zachwycać się silnikiem Suzuki. Suzuki ma te 6 biegów, ale trampek przy prędkości przelotowej 110 - 120 nie pali więcej niż 5 litrów - czyli nie więcej niż DL 650. Do Suzuki dolewałem między przeglądami po ok. 0,5 l oleju, w hondzie jeszcze nie dolałem grama oleju (a mam 32.000 km). W Suzuki wymiana oleju co 6 tys. w hondzie co 12 tys. ustawianie zaworów w suzuki co 12 tys. w hondzie co 24 tys. Poczytajcie na forum DL 650 o silniku DL-a, hałasujących sprzęgłąch itp. to odechce się wam suzuki.
Awatar użytkownika
Bugi
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3271
Rejestracja: 27.06.2009, 09:23
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Porównanie konkurentów. Transalp vs V-Strom

Post autor: Bugi »

Tak piszecie ze DL nie nadaje sie w teren, ale tam gdzie TA wjedzie DL tez da rade, kwestia dobrego kierownika. Tez już słyszałem opinie że jakość hondy przewyższa suzuki. krótko jechałem DLem i podobały mi sie przyspieszenia i jamulce, które są zdecydowanie lepsze niż w TA.
Pozdrawiam
Bugi
jak cos działa, nie ruszaj bo spier...
był.. Pomarańczowy dzik :)
http://www.youtube.com/user/bugi275
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości