POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Temat dla nowych użytkowników forum
turek
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 417
Rejestracja: 04.10.2013, 12:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: turek »

filippo42 pisze:Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Mam na imię Filip i jestem z Dębicy. Jestem posiadaczem Hondy Transalp 650 z 2006r, motor posiadam od 25.09.2016. Wczoraj (02.10.2016) Wybrałem się z żoną na wycieczkę do Krakowa, niestety po 5km jazdy autostradą motor odmówił posłuszeństwa i pracował tylko na jeden gar.. Na szczęście zjawił się wspaniały człowiek o imieniu Piotr, na forum znany jako Poss'ter. Piotrek wracał ze zlotu trampków, ze swoim motorem na lawecie, zatrzymał się i zapytał czy trzeba pomóc. Załadowaliśmy moją Hondę na lawetę i zawiózł nas do Krakowa do swojego znajomego który posiada takiego transalpa jak ja. Zostawiłem go u niego żeby zobaczył co boli mój motor. Diagnozy jeszcze nie wystawił. Chciałem jeszcze raz serdecznie podziękować Piotrowi i Danielowi za pomoc - super ludzie. To jest mój pierwszy motor i dopiero zaczynam przygodę z dwoma kółkami. Mam nadzieję, że nic poważnego się nie stało z moim trampkiem. Tak oto wyglądała moja pierwsza wycieczka na dwóch kółkach :) Pozdrawiam Filip
uuuu
oby moto nie był trefny.
PS
a wcześniejszy właściciel nie udzielił jakichś informacji??
"Vita sine libertate nihil est"
---------------------------------
http://www.art-land.pl
Awatar użytkownika
filippo42
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 03.10.2016, 13:24
Mój motocykl: XL650V

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: filippo42 »

uuuu
oby moto nie był trefny.
PS
a wcześniejszy właściciel nie udzielił jakichś informacji??[/quote]


Nic nie mówił. Zaczęło się tak dziać po umyciu moto. Wcześniej wymieniłem olej, filtry i świece. Jak jest zimny jest ok, a jak się zagrzeje obroty spadają poniżej 1000 i dodając mu gazu kręci do 2500 obrotów i gaśnie. Mam nadzieje, że mechanik coś wyczaruje i nie będzie to nic poważnego.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: Nadol »

turek pisze:
filippo42 pisze:uuuu
oby moto nie był trefny.
PS
a wcześniejszy właściciel nie udzielił jakichś informacji??

Nic nie mówił. Zaczęło się tak dziać po umyciu moto. Wcześniej wymieniłem olej, filtry i świece. Jak jest zimny jest ok, a jak się zagrzeje obroty spadają poniżej 1000 i dodając mu gazu kręci do 2500 obrotów i gaśnie. Mam nadzieje, że mechanik coś wyczaruje i nie będzie to nic poważnego.
To jest prosty motocykl i łatwy do naprawy. Przeważnie jakaś "pierdółka" zawodzi. Będzie dobrze :thumbsup:
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
poss'ter
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 931
Rejestracja: 02.01.2013, 18:10
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Gdańsk

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: poss'ter »

filippo42 pisze:Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Mam na imię Filip i jestem z Dębicy. Jestem posiadaczem Hondy Transalp 650 z 2006r, motor posiadam od 25.09.2016. Wczoraj (02.10.2016) Wybrałem się z żoną na wycieczkę do Krakowa, niestety po 5km jazdy autostradą motor odmówił posłuszeństwa i pracował tylko na jeden gar.. (...) Pozdrawiam Filip
Siema Filip,
Witamy na forum tradycyjnym naszym pokaż :dupa:
Trampka ogarniesz (zapewne moduł) a że wygląda na zadbany egzemplarz to fajny będzie z niego kompan. Statystycznie to wszystkie niespodziewane awarie na kolejne 10 lat masz już za sobą. Regularnie go serwisuj i pozostała Ci niczym niezmącona :crossy:
P.
"NIE ŁAM SIĘ" - Wajdek
erwinswiatek
Czytacz
Czytacz
Posty: 1
Rejestracja: 04.10.2016, 19:01
Mój motocykl: XL650V

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: erwinswiatek »

Czołem
po zakupie XL 650 jako pierwszy moto -melduje się na pokładzie i pozdrawiam z Tarnobrzega
Awatar użytkownika
kolec
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 74
Rejestracja: 01.10.2011, 23:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: NDM

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: kolec »

Hej!
Nie było mnie tu tak długo, że aż trzeba się znowu przywitać. Tym razem już na innym motocyklu po pierwszych krokach na trampku, ale wracam bo tutaj jednak towarzystwo najlepsze, a klimaty nadal te same :smile:.
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: Nadol »

kolec pisze:Hej!
Nie było mnie tu tak długo, że aż trzeba się znowu przywitać. Tym razem już na innym motocyklu po pierwszych krokach na trampku, ale wracam bo tutaj jednak towarzystwo najlepsze, a klimaty nadal te same :smile:.
Siema Kolec!
Czym teraz pomykasz?
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
kolec
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 74
Rejestracja: 01.10.2011, 23:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: NDM

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: kolec »

Kawasaki KLR 650 C więc traktorek, ale jak dla mnie bomba. Na papierze niby tak dużej różnicy nie ma, ale prostota obsługi i bardziej offowa budowa mnie przekonały w 100%. Łatwość mnie skusiła do jak dla mnie "grubszych" samodzielnych prac, ale to postaram się opisać przy wolnej chwili no i z offu zamiast strachu mam teraz przyjemność :lol: ale to tylko ja :wink:
Awatar użytkownika
oloelektro
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 05.10.2016, 22:30
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Dębica , Czarna

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: oloelektro »

Witam wszystkich . trampka zakupilem pare dni temu . mam nadzieje e Dębica nie bedzie trefna jak i tu :
filippo42 napisał(a):
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Mam na imię Filip i jestem z Dębicy. Jestem posiadaczem Hondy Transalp 650 z 2006r, motor posiadam od 25.09.2016. Wczoraj (02.10.2016) Wybrałem się z żoną na wycieczkę do Krakowa, niestety po 5km jazdy autostradą motor odmówił posłuszeństwa i pracował tylko na jeden gar.. Na szczęście zjawił się wspaniały człowiek o imieniu Piotr, na forum znany jako Poss'ter. Piotrek wracał ze zlotu trampków, ze swoim motorem na lawecie, zatrzymał się i zapytał czy trzeba pomóc. Załadowaliśmy moją Hondę na lawetę i zawiózł nas do Krakowa do swojego znajomego który posiada takiego transalpa jak ja. Zostawiłem go u niego żeby zobaczył co boli mój motor. Diagnozy jeszcze nie wystawił. Chciałem jeszcze raz serdecznie podziękować Piotrowi i Danielowi za pomoc - super ludzie. To jest mój pierwszy motor i dopiero zaczynam przygodę z dwoma kółkami. Mam nadzieję, że nic poważnego się nie stało z moim trampkiem. Tak oto wyglądała moja pierwsza wycieczka na dwóch kółkach :) Pozdrawiam Filip
moto kupilem do odnowy lakierniczej plan jest na żółty albo złoty wg palety nowego trampka obecny ,mam 2001 r i przez zime bede go piescil na nowy sezon .
zamilowanie Rajdy sam. elektryka automatyka :D pzdr i witam
Awatar użytkownika
leoon
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 09.10.2016, 15:15
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Sądecczyzna

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: leoon »

Witam.
Mój rejon: Sądecczyzna - ładnie mnie Bozia ulokowała.
Historia dwóch kółek: w czasach szkolnych ( a wiec wieki temu ) Romet 50, później nostalgia za tym co już było - moja rówieśnica WSK 125 ( druga miłość po żonie i dzieciach ), no ale zachciało się jeździć coraz dalej od domu i doszedł Trampek 600. Pozdrawiam wszystkich.
PiotraS
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 273
Rejestracja: 28.11.2015, 17:59
Mój motocykl: nie mam już TA

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: PiotraS »

Witam wszystkich nowo przybyłych :smile:
kufry aluminiowe, akcesoria - zapraszam na priv - PiotraS
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: Adam_M »

Sporo ostatnio nowych ludzi na forum :) szerokości! :)
XJ600N 94'->TA600V 96'
dzielus
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 114
Rejestracja: 10.10.2016, 21:27
Mój motocykl: XL600V

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: dzielus »

Cześć,

Melduję się wraz z swoim pierwszym drogowym jednośladem Transalp XL600V z 1996 roku. Motocykl nieco zaniedbany, więc forum jako skarbnica wiedzy przy pracach naprawczych będzie niezbędne :) Poprzedni sprzęt to RM 125 oraz CRF 250R.
Plan to przemykanie zakorkowanym Poznaniem i może trochę turystyki.
Awatar użytkownika
filippo42
Czytacz
Czytacz
Posty: 4
Rejestracja: 03.10.2016, 13:24
Mój motocykl: XL650V

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: filippo42 »

Witam wszystkich. Honda naprawiona okazało się, że to pierdoła.. Zagięty wężyk od odpowietrzania baku.. Szczęście w nieszczęściu, że to tylko to!

Pozdrawiam
fp
Awatar użytkownika
MartaG
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 51
Rejestracja: 12.04.2016, 22:01
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: MartaG »

Cześć!

Mam na imię Marta i od wczoraj jestem właścicielką XL650V.
Skończyłam właśnie swój drugi sezon. Moim pierwszym motocyklem był Suzuki VX800 na którym objechałam Polskę wzdłuż wschodniej i południowej granicy.
W planach mam dalsze podróże, a VX nie jest zbyt wygodnym i poręcznym motocyklem, dlatego postanowiłam zmienić maszynę :)

Pierwsze kilometry na Transalpie mam już za sobą i szkoda tylko, że pogoda nie sprzyja dalszym wypadom.

Pozdrawiam wszystkich gorąco!

Marta
prochu
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1049
Rejestracja: 21.06.2011, 22:52
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kaszebe

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: prochu »

Witaj Marta :dupa: :dupa: :dupa: .

Zerknij na nasz lokalny 3City :ok:

Pozdrawiam :thumbsup:
Nie łam się
- Wajdek
Awatar użytkownika
Mamut
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 17.10.2016, 15:49
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: W-wa /Zaborów

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: Mamut »

Cześć tu Mamut . Witam szacowne grono ;)
turek
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 417
Rejestracja: 04.10.2013, 12:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: turek »

Witajcie klasyczną :dupa:
"Vita sine libertate nihil est"
---------------------------------
http://www.art-land.pl
edi600
Czytacz
Czytacz
Posty: 1
Rejestracja: 18.10.2016, 13:45
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: edi600 »

Hejka witam, już za chwilkę będę szczęśliwym posiadaczem trampka i cieszę się że znajdę się w tak doborowym gronie .Mój trampek nie jest w idealnym stanie trzeba go "tylko trochę" dopieścić :) powinno się udać do wiosny ,mam nadzieje ze nie zamęczę Was pytaniami :)Pozdrawiam wszystkich.
Kitokaro
Czytacz
Czytacz
Posty: 2
Rejestracja: 02.03.2014, 15:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Elbląg, Gdańsk

Re: POWITALNIA - dla nowych użytkowników

Post autor: Kitokaro »

Witam wszystkich,
Jestem użytkownikiem trampka od 4 lat. Forum czytam i przeglądam równie długo. najwyższa pora się normalnie przywitać :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości