Dodatkowe oświetlenie

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Slawol74 »

Powitać . Pytanko poszukuje czegoś co doświetli pole widzenia . po ostatniej jeździe stwierdzam - ciemność , ciemność widzę . Znalazłem takie cóś ale nie znam się za bardzo co wy na to ? https://www.olx.pl/oferta/halogeny-moto ... 53898b8dd8
Awatar użytkownika
rety00
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 44
Rejestracja: 28.02.2014, 15:50
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Piła

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: rety00 »

Możesz trafić na upierdliwego "Pana Władzę" i mieć nieprzyjemności z powodu braku homologacji tych światełek.
p.s. na ebay'u znajdziesz te halogeny za jakieś ~35 zł za sztukę z przesyłką
http://www.ebay.com/itm/161862943500?_t ... EBIDX%3AIT
Zdrówka
Tomek
Neo
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 17.10.2015, 22:20
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Neo »

rety00 pisze:Możesz trafić na upierdliwego "Pana Władzę" i mieć nieprzyjemności z powodu braku homologacji tych światełek.
Mam podobne, na razie raz policjanci oglądali mój motocykl ale że było to przy okazji wspólnego postoju na parkingu, to pewnie przez grzeczność nie dopytywali o homologację. Co innego pewnie może być w trakcie normalnej kontroli. Na Aliexpress również jest pełno oświetlenia tego typu, wyskoczą po wpisaniu na przykład "motorcycle led spot".

Tu od razu pytanie: ma ktoś tego typu oświetlenie ledowe z homologacją? Czy jest to możliwe tylko dla lamp halogenowych?
Konto zamknięte na stałe.
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Adam_M »

Wiem, że to innego rodzaju światła, ale mam takie w aucie i w nocy świecą w miarę mocno ;)
http://www.nssc.eu/nssc-drl-810a-v2.php
komplet kosztuje około 100zł, myślicie, że jest sens zakładać takie światła jako dodatkowe, doświetlające?
XJ600N 94'->TA600V 96'
Neo
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 17.10.2015, 22:20
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Neo »

Adam_M pisze: myślicie, że jest sens zakładać takie światła jako dodatkowe, doświetlające?
Lepsze takie niż paski meblowych LEDów które widywałem u co bardziej oszczędnych sąsiadów;) Tak na poważnie to według mnie są to światła dzięki którym masz być widziany na drodze, a nie oświetlające cokolwiek. Obstawiam, że poziom rozproszenia wykluczy sens stosowania w nocy czy jako doświetlenie na szutrach ale że nie widziałem tych konkretnych w działaniu, to jedynie sobie gdybam. Wolałbym wziąć coś bardziej skupionego i ukierunkowanego na drogę plus trochę pobocza.
Konto zamknięte na stałe.
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Adam_M »

Halogeny ledowe, soczewkowe (bo tylko te chyba będą spełniały wymagania jak piszesz) do motocykli z homologacją to ogromny koszt. Te bez homologacji można kupić za 200zł. Pytanie czy Policja aż tak będzie się czepiać?
XJ600N 94'->TA600V 96'
Neo
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 155
Rejestracja: 17.10.2015, 22:20
Mój motocykl: nie mam motocykla

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Neo »

A no właśnie, zależy od konkretnego policjanta i sposobu poprowadzenia rozmowy. Na razie wmówiłem sobie, że w razie kontroli będę przekonywał, zgodnie z prawdą z resztą, że z dodatkowych lamp korzystam tylko na drogach bocznych i gruntowych żebym wcześniej miał szansę zobaczyć dziurę czy zwierza jakiegos wyskakującego znienacka. Śliskie tłumaczenie, wiem ale nic lepszego nie wydumałem :)

[aktualizacja]
Skoro na razie ustaliliśmy, że reflektory bez homologacji to swego rodzaju kompromis między kosztami i ilością światła, to dodam tylko, że kupiłem dwa reflektory typu flood czyli świecące dość szeroko. Po pierwszych jazdach wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem byłby zakup zarówno szeroko jak i wąsko (spot) świecących oraz zamontowanie jednego po prawej, drugiego po lewej stronie motocykla.
Ostatnio zmieniony 28.09.2016, 08:55 przez Neo, łącznie zmieniany 1 raz.
Konto zamknięte na stałe.
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Adam_M »

Ale chyba najlepsze tłumaczenie jakie może być ;) mój brat założył sobie kiedyś do motocykla, jako światło doświetlające zakręty (na dolnej półce przy lagach) światło przeciwmgłowe uniwersalne. koszt 30zł. Robiło robotę. Latał tak ze 3 lata, dopiero na przeglądzie jakiś cwaniaczek się doczepił, że trzeba zdjąć. A policja nigdy ;)
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
KLOSZ
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 340
Rejestracja: 09.10.2012, 14:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa -> Łódź
Kontakt:

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: KLOSZ »

Slawol74 pisze:Powitać . Pytanko poszukuje czegoś co doświetli pole widzenia . po ostatniej jeździe stwierdzam - ciemność , ciemność widzę . Znalazłem takie cóś ale nie znam się za bardzo co wy na to ? https://www.olx.pl/oferta/halogeny-moto ... 53898b8dd8
To z olx to oferta naszego kolegi forumowego (Tropas: memberlist.php?mode=viewprofile&u=667) . Poszperaj w ogloszeniach na forum to tez go znajdziesz. Te lampki sa calkiem spoko, montowalem je w kilku motkach, widzialem tez jak swieca w czasie jazdy, a do tego kolega zapewnia wymiane gwarancyjna w razie awarii i dostarcza je z gotowym okablowaniem szytym na miare pod trampka i dolozonymi uszczelnieniami, ktorych nie ma w egzemplarzach z Aliexpressu czy innego Geeka.

Co do dywagacji o policjantach...nie wiem jakie Wy macie doswiadczenia Z PRAKTYKI (a nie takie, co to jak trafisz na upierdliwego w ciemej ulicy to...).
Osobiscie od 4 lat jezdze trampkiem z dodatkowymi halogenami wlaczonymi na okraglo w dzien, a czasem i w nocy, wczesniej przez 3 lata jezdzilem FJRką, w ktorej mialem zalozone dodatkowe swiatla LED z przodu i tez jezdzilem z nimi wciaz wlaczonymi i zaden policajnt ani diagnosta sie nimi nie zainteresowal (oczywiscie na przeglad je wylaczalem ;) ).
Jesli masz cos zamontowane ale tym nie swiecisz, to mozesz zawsze powiedziec, ze to dodatkwe oswietlenie do jazdy po zamknietym terenie Twojego podworka), chociaz, jak wspomnialem. Pies z kulawa noga sie tymi dodatkowymi lampkami u mnie nigdy nie interesowal.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.
Awatar użytkownika
ZeRT
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 14.08.2015, 10:14
Mój motocykl: XL600V

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: ZeRT »

Przy montowaniu dodatkowych bling blingów trzeba też zachować rozsądek, żeby nie oślepiać nocną porą innych uczestników ruchu, zbyt intensywne światło albo takie w trybie "przeciwlotniczym" na pewno zwrócą uwagę stróżów prawa.
Bądź szalony, ale nie głupi
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 839
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Hawk1985 »

Jeszcze do niedawna poleciłbym "zabójców wiewiórek" tutaj wkleiłem jak świecą viewtopic.php?f=111&t=6955&p=331850#p331850 a tu można je kupić https://pl.aliexpress.com/item/1PC-Moto ... 04517.html dwa halogeny w egipskich ciemnościach sprawiają że jest jasno jak w dzień.
Nie wiem jak wypadną w porównaniu z tymi od kolegi z forum, ale wg mnie byłyby warte swojej ceny.
Z tym że jeden przestał mi działać nie wiedzieć czemu :/ oddałem go do naprawy zobaczę co spec elektronik powie.
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Slawol74 »

Zamówione u kolegi z forum czekam za przesyłką i do dzieła .Instrukcja przestudiowana . Wczoraj znowu jechałem wieczorkiem :omg: .
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Adam_M »

Też zastanawiam się nad tymi ledami, ale to może na przyszły sezon;) Pochwal się jak już założysz ;)
Przy innych halogenach ledowych widziałem, że jest możliwość przełączenia mocy świecenia, czy w tych jest tak samo?
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
KLOSZ
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 340
Rejestracja: 09.10.2012, 14:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa -> Łódź
Kontakt:

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: KLOSZ »

Tak, jest możliwość przęłączenia 0 lub 100% mocy ;)
A tak serio, serio, te nie mają takiej opcji, ale za to fajnie świecą.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: tomekpe »

Koledzy, kto aktualnie sprzedaje na forum te halogeny? Ogłoszenie kolegi Tropas-a wygląda na nieaktualne, a wolę nasze forum niż OLX :)
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3966
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: ostry »

tomekpe pisze:Koledzy, kto aktualnie sprzedaje na forum te halogeny? Ogłoszenie kolegi Tropas-a wygląda na nieaktualne, a wolę nasze forum niż OLX :)
Jeśli Tropas nie będzie miał, to możesz spytać u wojtekwitek .
viewtopic.php?f=169&t=21049&p=331603#p330627. Brałem u niego, bo mieszkamy 5 km od siebie i pomógł mi to zamontować. Wspominał coś jeszcze o mocniejszych, 30 W. Nie wiem czy aktualnie coś ma i nie mam w tym interesu. Wiem jedynie że nawiązał jakiś tam kontakt z Chińczykiem i nie ma problemu z rekalamacją w razie W.
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Slawol74 »

Proszę tak to wyszło. Nie mają żadnej regulacji świecenia . Świecą nieźle w słoneczny dzień o wiele bezpieczniej teraz jeździć . W ciemności nie sprawdzałem może dzisiaj . I taki pomysł zastosowanie gumek z obejmy na rury jak na foto . Na OLX były fotki jak świecą w nocy u kolegi Tropas było o niebo jaśniej niż bez ledów . http://www.fotosik.pl/zdjecie/959d110b814a3599 , http://www.fotosik.pl/zdjecie/7b2ce21ae225c505 Sprawdzałem na OLX ogłoszenie Tropasa aktualne . Link w pierwszym moim poście
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: tomekpe »

Mi chodziło o forumowe ogłoszenie. Napisałem PW do kolegi Tropasa i sprawa załatwiona.
Awatar użytkownika
Slawol74
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 240
Rejestracja: 10.10.2015, 17:29
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Slawol74 »

Wczoraj wieczorne latanie . Załączam dodatkowe ledy i szok . Jak mogłem jeździć bez ? . Po prostu różnica taka jak między świniobiciem a polowaniem . Aż chce się teraz latać tam gdzie ciemność zupełna . Tylko żeby trwałe były .
Awatar użytkownika
arczi
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 195
Rejestracja: 09.03.2016, 14:22
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Brzeg

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: arczi »

...... i żeby nie padało.
Wszyscy ,,och i ach'' , a głównej wady nikt nie zauważa.
Niestety :sad:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość