Wypady, spotkania

Awatar użytkownika
substi
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 211
Rejestracja: 07.01.2012, 14:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wypady, spotkania

Post autor: substi »

substi pisze: 12.04.2022, 13:00 Biały mi jedynie przychodzi na myśl duży plac, to stare lotnisko pod Ornetą - kiedyś się tam jeździło ósemki robić, nikt tam nie przeszkadzał, tylko w weekendy było trochę motocykli, no i można by pojechać na lotnisko w Gryźlinach zobaczyć czy jest jakiś plac nieogrodzony. bo tak bliżej Olsztyna to faktycznie może być ciężko. Pozdrawiam :crossy:
Transalp XL 600 V
Awatar użytkownika
bialy
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 224
Rejestracja: 19.05.2018, 21:49
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Wypady, spotkania

Post autor: bialy »

substi pisze: 12.04.2022, 13:00 Biały mi jedynie przychodzi na myśl duży plac, to stare lotnisko pod Ornetą - kiedyś się tam jeździło ósemki robić, nikt tam nie przeszkadzał, tylko w weekendy było trochę motocykli, no i można by pojechać na lotnisko w Gryźlinach zobaczyć czy jest jakiś plac nieogrodzony. bo tak bliżej Olsztyna to faktycznie może być ciężko. Pozdrawiam :crossy:
No tak, ale Orneta jest trochę daleko żeby pojechać tylko po to żeby z godzinkę pokręcić się wokół pachołków :)
Jak na jakieś większe zawody - TAK. Bardzo dobre miejsce :)
Kiedyś jeździliśmy tam na KJS'y :ok:

Gryźliny, z tego co kiedyś widziałem, nie są wybetonowane / wyasfaltowane więc niestety, nie nadają się.

Zaczyna się robić pogoda, pewnie niebawem się wybiorę popachołkować zanim sezon się na dobre rozkręci :thumbsup:
Awatar użytkownika
jankes
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 140
Rejestracja: 27.06.2018, 19:36
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bartoszyce

Wypady, spotkania

Post autor: jankes »

substi pisze:
bialy pisze: 28.03.2022, 20:09 Ponieważ pogoda ma się popsuć, to wykorzystaliśmy dobrą aurę na delikatną rundkę asfaltami :)

https://calimoto.com/calimotour/ride-on ... l1gBSm7su7
oo, to się minęliśmy, ja leciałem na Olsztynek, później Szczytno i Olsztyn. Bardzo fajna traska z szybkimi łukami.

W Wielką Sobotę lub Poniedziałek Wielkanocny planuję przejechać odcinek TET od Pasłęka w kierunku Lidzbarka Warmińskiego, tempem mocno turystycznym, nie pisać wolnym (nie chcę sobie i dla moto nic zrobić na początku sezonu), termin zależy od pogody i od tego co moja familia wymyśli.

Jak by był ktoś chętny, to napiszę bliżej terminu.

P.S. Biały fajny pomysł z tymi pachołkami, ale gdzie je rozstawić na parkingu żeby nikt nie furczał, to jest pytanie.
Akurat do wtorku jestem na wyjeździe służbowym , wiec nie uda mi się wyskoczyć , a chętnie bym poleciał tym TET . Planuje w maju zrobić jakaś fajna pętle po Mazurach . Można się zgadać i zwołać większa ekipę .

Z ostatniego wypadu po warmińskich bezdrożach .

Obrazek



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pasja trwa przez całe życie. Pochłania Twój najcenniejszy czas ale to nie czas stracony. To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.
Awatar użytkownika
bialy
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 224
Rejestracja: 19.05.2018, 21:49
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Wypady, spotkania

Post autor: bialy »

Ja bym z chęcią się przejechał szutrami, ale mam słabe doświadczenie. Raczej byłbym hamulcowym :blush:
Awatar użytkownika
jankes
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 140
Rejestracja: 27.06.2018, 19:36
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Wypady, spotkania

Post autor: jankes »

bialy pisze:Ja bym z chęcią się przejechał szutrami, ale mam słabe doświadczenie. Raczej byłbym hamulcowym :blush:
Szybko nie jeżdzę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pasja trwa przez całe życie. Pochłania Twój najcenniejszy czas ale to nie czas stracony. To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.
Awatar użytkownika
substi
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 211
Rejestracja: 07.01.2012, 14:56
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wypady, spotkania

Post autor: substi »

jankes pisze: 14.04.2022, 09:50
bialy pisze:Ja bym z chęcią się przejechał szutrami, ale mam słabe doświadczenie. Raczej byłbym hamulcowym :blush:
Szybko nie jeżdzę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hehe, ja też szybko nie latam po szutrach :D, bo się boję żeby się nie połamać.....

A co do szutrów, to 30 kwietnia jest impreza, która nazywa się Enduro Suwalszczyzna organizowana przez Bazę motocyklową Malesowizna ( informacje na FB), Ponoć kameralne spotkanie z wytyczoną traską 120 km po szutrach w spokojnym tempie. Jak by miał ktoś ochotę, to ja startuję w piątek 29 kwietnia z Olsztyna, gdzieś o 16:20.

Druga impreza, to jak by się ktoś wahał czy jechać, albo pojechałby, a nie ma z kim, to IZI Meeting, pierwszy weekend czerwca (informacja na https://izimeeting.com/) impreza na Dolnym Śląsku w zamku Grodziec. Ja startuje w czwartek, W piątek planuję oblecieć trochę Czechy i wieże widokową Sky Walk, w sobotę objazdówka ze wszystkimi a w niedzielę planuję odwiedzić Sky Bridge w Czechach, powrót w poniedziałek na spokojnie.

Jankes, jak coś to jestem chętny, na objazdówkę w maju, lub jednodniowego tetha po naszych terenach, ale to bliżej maja pisz jak będziesz coś organizował. Generalnie niech każdy pisze, jak będzie gdzieś jechał, może się uda spotkać :grin: :crossy:
Transalp XL 600 V
Awatar użytkownika
jankes
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 140
Rejestracja: 27.06.2018, 19:36
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Wypady, spotkania

Post autor: jankes »

substi pisze:
jankes pisze: 14.04.2022, 09:50
bialy pisze:Ja bym z chęcią się przejechał szutrami, ale mam słabe doświadczenie. Raczej byłbym hamulcowym :blush:
Szybko nie jeżdzę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hehe, ja też szybko nie latam po szutrach :D, bo się boję żeby się nie połamać.....

A co do szutrów, to 30 kwietnia jest impreza, która nazywa się Enduro Suwalszczyzna organizowana przez Bazę motocyklową Malesowizna ( informacje na FB), Ponoć kameralne spotkanie z wytyczoną traską 120 km po szutrach w spokojnym tempie. Jak by miał ktoś ochotę, to ja startuję w piątek 29 kwietnia z Olsztyna, gdzieś o 16:20.

Druga impreza, to jak by się ktoś wahał czy jechać, albo pojechałby, a nie ma z kim, to IZI Meeting, pierwszy weekend czerwca (informacja na https://izimeeting.com/) impreza na Dolnym Śląsku w zamku Grodziec. Ja startuje w czwartek, W piątek planuję oblecieć trochę Czechy i wieże widokową Sky Walk, w sobotę objazdówka ze wszystkimi a w niedzielę planuję odwiedzić Sky Bridge w Czechach, powrót w poniedziałek na spokojnie.

Jankes, jak coś to jestem chętny, na objazdówkę w maju, lub jednodniowego tetha po naszych terenach, ale to bliżej maja pisz jak będziesz coś organizował. Generalnie niech każdy pisze, jak będzie gdzieś jechał, może się uda spotkać :grin: :crossy:
Kurde tyle dobroci a z racji zawodu jaki wykonuje i tym bardziej w tych głupich czasach nie mogę aż tak mocno przewidzieć czy mogę pojechać na dane wydarzenia. O Enduro Suwalszczyznie myśle za każdym razem jak tylko zobaczę ogłoszenie na Fb. Widzę że jesteś fanem takich spotkań. Dobrze wiedzieć że jest taka osoba. Co do objazdu Mazur będę dawał znać . Na pewno to zrealizuje w tym sezonie .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pasja trwa przez całe życie. Pochłania Twój najcenniejszy czas ale to nie czas stracony. To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wypady, spotkania

Post autor: magneto »

Czy ktoś się wybiera na MotoMajówkę w Krośnie k/ Ornety ? W tym roku w końcu będzie :ok:

https://www.facebook.com/Warmiński-Klub ... II-7osOKwA
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
dano
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 04.02.2014, 16:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wypady, spotkania

Post autor: dano »

magneto pisze: 24.04.2022, 19:21 Czy ktoś się wybiera na MotoMajówkę w Krośnie k/ Ornety ? W tym roku w końcu będzie :ok:

https://www.facebook.com/Warmiński-Klub ... II-7osOKwA
Cześć Arturo, jeśli pogoda się sprawi ( żeby tylko nie lało) to jadę :thumbsup:
dano
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 04.02.2014, 16:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wypady, spotkania

Post autor: dano »

Witam, a wybiera się ktoś z Was na II ZLOT "Stary Tramp" ( 13-15 MAJA 2022 ) ?
Do zapisania się na zlot pozostało 5 dni, jest już 116 chętnych.

http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=3&t=27973
Awatar użytkownika
jankes
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 140
Rejestracja: 27.06.2018, 19:36
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: Wypady, spotkania

Post autor: jankes »

dano pisze:Witam, a wybiera się ktoś z Was na II ZLOT "Stary Tramp" ( 13-15 MAJA 2022 ) ?
Do zapisania się na zlot pozostało 5 dni, jest już 116 chętnych.

http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=3&t=27973
Siemka. Chęci są ale możliwości nie ma. Przez to wszystko co się dzieje na wschodniej części Polski wszystkie plany z tamtego roku( zlot starego trampa, moto myczki) przeszły mi w niepamięć. Do puki tam się nic nie uspokoi nie mogę nic planować na zaś. Spontaniczne wyjazdy jak najbardziej, bo wiem na tydzień do przodu czy będę w domu czy nie. Możemy zrobić sobie swój zlot. Bierzemy namioty i śmigamy gdzieś nad jezioro.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pasja trwa przez całe życie. Pochłania Twój najcenniejszy czas ale to nie czas stracony. To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.
Awatar użytkownika
bialy
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 224
Rejestracja: 19.05.2018, 21:49
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Wypady, spotkania

Post autor: bialy »

magneto pisze: 24.04.2022, 19:21 Czy ktoś się wybiera na MotoMajówkę w Krośnie k/ Ornety ? W tym roku w końcu będzie :ok:

https://www.facebook.com/Warmiński-Klub ... II-7osOKwA
Jak mi nic nie pokrzyżuje planów, to jadę :thumbsup:

Chociaż wolałbym jakiś cel w stylu bunkrów czy zwiedzania jakiegoś miejsca "niekościelnego" bo ostatnio jakoś często celem proponowanych wypadów motocyklowych jest właśnie jakieś sanktuarium czy coś w tym stylu :)

Chyba trzeba wziąc organizację we własne ręce :pob:
dano
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 04.02.2014, 16:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wypady, spotkania

Post autor: dano »

jankes pisze: 26.04.2022, 21:32
dano pisze:Witam, a wybiera się ktoś z Was na II ZLOT "Stary Tramp" ( 13-15 MAJA 2022 ) ?
Do zapisania się na zlot pozostało 5 dni, jest już 116 chętnych.

http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=3&t=27973
Siemka. Chęci są ale możliwości nie ma. Przez to wszystko co się dzieje na wschodniej części Polski wszystkie plany z tamtego roku( zlot starego trampa, moto myczki) przeszły mi w niepamięć. Do puki tam się nic nie uspokoi nie mogę nic planować na zaś. Spontaniczne wyjazdy jak najbardziej, bo wiem na tydzień do przodu czy będę w domu czy nie. Możemy zrobić sobie swój zlot. Bierzemy namioty i śmigamy gdzieś nad jezioro.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cześć jankes. cyt. "Możemy zrobić sobie swój zlot. Bierzemy namioty i śmigamy gdzieś nad jezioro. "
Świetny pomysł. Czasu wszyscy mają mało, ale może coś uda się zrobić.
Pozdro.
dano
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 04.02.2014, 16:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wypady, spotkania

Post autor: dano »

bialy pisze: 26.04.2022, 21:36
magneto pisze: 24.04.2022, 19:21 Czy ktoś się wybiera na MotoMajówkę w Krośnie k/ Ornety ? W tym roku w końcu będzie :ok:

https://www.facebook.com/Warmiński-Klub ... II-7osOKwA
Jak mi nic nie pokrzyżuje planów, to jadę :thumbsup:

Chociaż wolałbym jakiś cel w stylu bunkrów czy zwiedzania jakiegoś miejsca "niekościelnego" bo ostatnio jakoś często celem proponowanych wypadów motocyklowych jest właśnie jakieś sanktuarium czy coś w tym stylu :)

Chyba trzeba wziąc organizację we własne ręce :pob:
Cześć biały.
Można zrobić dwie pieczenie na jednym ogniu. cyt."wolałbym jakiś cel w stylu bunkrów czy zwiedzania jakiegoś miejsca "niekościelnego" ".
Niedaleko Krosna (Orneta) bunkrów jest w huk. Zobacz na link, byłeś tam? Można to miejsce zahaczyć, jest bardzo blisko 5-7 km.

https://www.google.com/maps/place/Forty ... 20.2496105
Awatar użytkownika
bialy
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 224
Rejestracja: 19.05.2018, 21:49
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Wypady, spotkania

Post autor: bialy »

O. super pomysł. Nie byłem jeszcze w tym miejscu :) :thumbsup:
Do dogadania, może Krosno a w drodze powrotnej umocnienia :)
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wypady, spotkania

Post autor: magneto »

dano pisze: 29.04.2022, 22:17(...)
Niedaleko Krosna (Orneta) bunkrów jest w huk. Zobacz na link, byłeś tam? Można to miejsce zahaczyć, jest bardzo blisko 5-7 km.

https://www.google.com/maps/place/Forty ... 20.2496105
Tylko koniecznie weźcie silne latarki, by ogrom przestrzeni w tych bunkrach/schronach ogarnąć :smile6: :lol: :wacko:
Ja tak się przygotowałem parę lat temu i... Sami zobaczycie / zobaczymy...
Jak zdrowie pozwoli, to jutro może jeszcze czegoś ciekawego w okolicach poszukam (plany są...). Dam znać.
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wypady, spotkania

Post autor: magneto »

Nie w niedzielę, a dziś... takie tam koło Górowa Iławeckiego:
Koło takiej "drogi":

Obrazek z Dysku Google

Jest taka dziwnie niezarośnięta przestrzeń:

Obrazek z Dysku Google

... a pod nią... :

Obrazek z Dysku Google

Obrazek z Dysku Google

Obrazek z Dysku Google

Jakby było zainteresowanie, a ja nie mógłbym być w niedzielę, to podaję dokładną ( co do 1 metra ! ) lokalizację:

(MGRS) 34U DF 63525 19252 :tongue: - takie czasy...

Albo jeszcze inne - wszak układów współrzędnych jest cała masa :
Układ współrzędnych mapy 1992 (EPSG 2180) X: 718237 Y: 593570 :wacko:

Już na poważnie - chodzi o to miejsce:
https://www.google.pl/maps/place/Podzie ... 20.4395854

To jeszcze jakieś 40 km od Krosna na PnWsch...

Byłem, zobaczyłem... Jechać tylko tam... chyba bez sensu. W okolicach jest sporo innych ciekawostek, ale chyba trza by było wszystkie rozkminić i wtedy jakiś wyjazd "tematyczny" zrobić...
Ja - silną latarkę biorę :smile6:
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
dano
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 04.02.2014, 16:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wypady, spotkania

Post autor: dano »

magneto pisze: 30.04.2022, 10:54
dano pisze: 29.04.2022, 22:17(...)
Niedaleko Krosna (Orneta) bunkrów jest w huk. Zobacz na link, byłeś tam? Można to miejsce zahaczyć, jest bardzo blisko 5-7 km.

https://www.google.com/maps/place/Forty ... 20.2496105
Tylko koniecznie weźcie silne latarki, by ogrom przestrzeni w tych bunkrach/schronach ogarnąć :smile6: :lol: :wacko:
Ja tak się przygotowałem parę lat temu i... Sami zobaczycie / zobaczymy...
Jak zdrowie pozwoli, to jutro może jeszcze czegoś ciekawego w okolicach poszukam (plany są...). Dam znać.
Cześć Artur. Dobrze prawisz, użyte słowo "bunkrów" jest trochę na wyrost :mouthshut: :smile: . Powinno być bunkierków lub schronów :lol: . Jeżeli ktoś nie był, może zobaczyć/zwiedzić. Jest w tym miejscu zrobiona ścieżka dydaktyczna z opisami i mapą. Przez Ciebie wynaleziony obiekt wydaje się, po pierwsze primo "większy", po drugie primo " interesujący", po trzecie primo ulimo "przeze mnie nieznany". :resp:
Awatar użytkownika
bialy
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 224
Rejestracja: 19.05.2018, 21:49
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Wypady, spotkania

Post autor: bialy »

Taki plan objazdowy ze zwiedzaniem może być fajny :)

Może ta strona pomoże w planowaniu? Chociaż Fortyfikacji Trójkąta Lidzbarskiego na niej nie ma... Dziwne :)

http://mapa.polskaniezwykla.pl/
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wypady, spotkania

Post autor: magneto »

OK,
czyli tak - impra zaczyna się o 10, msza (chciałbym być) o 12. Poświęcenie (nigdy mi, ani motocyklom nie zaszkodziło) o 13:30. Ja chciałbym wyjechać z OL ok 10-10:30. Jak ktoś chętny, to proszę o odzew, wyjazd z Orlenu na Wojska.
Ew. spotkamy się na miejscu. Parada - dla mnie raczej odpada, ale co kto woli.
Powrót - o ile ktoś chce zobaczyć tę halę pod Kamińskiem ("Fortyfikacje..." są praktycznie po drodze, można zajechać), to - aby ominąć wahadła na 51-nce między Lidzbarkiem, a Dobrym - to może taką traską (o ile Lidzbark - Jeziorany już wyrównali, był koszmar, nawet w kategoriach Trampkowych...) ?

https://www.google.pl/maps/dir/54.31981 ... 778422!3e1

Trasa w Google dla rowerów, legalne odcinki moto mogą odbiegać od pokazanych, ale jakiejś tragedii nie będzie. Jadę CB500 i uważam, że nie powinno być jakichś znaczących problemów (najwyżej mnie zostawicie :roll: )
Chyba ciekawiej, trochę dalej, ale widoki fajne a i "serpentyna" po drodze się znajdzie :smile:
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości