Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

motocyklowo
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: wilq.bb »

Robiłeś kopie zapasowe? Jeśli nie to będziesz pewnie kolejnym, który idealnie pasuje do powiedzania:
"Ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili"

Co do odzysku to raczej :dupa: jak bez kopii działasz. - pytanie czy wymiana szkła nie wchodzi w grę?
Przykładowa cena z aledrogo: http://allegro.pl/szybka-dotyk-ekran-wy ... _c=Product
Wiec chyba bez tragedii jak za naprawę bądź co bądź fajnego fona.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
IrekLubinPL
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 11.04.2016, 05:02
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Lubin

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: IrekLubinPL »

Kopie zapasowe robiłem, bo należę do tych którzy dmuchają na zimne :D A w podanym przez Ciebie linku jest * która dyskwalifikuje mój telefon... Szkło lezy obok urządzenia a coś co prawdopodobnie było "digitalizerem" wisi swobodnie na jakiejś małej taśmie... Oni oferują wymianę szkła zewnętrznego, a w moim wypadku w grę wchodzi wymiana całości wyswietlacza, co raczej mija się z celem (cena). Resztę postaram się pobrać od Ciebie na prv :)
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Hawk1985 »

Mam takie pytanie, na forum ktoś pytał o tani motocykl turystyczny którym można pojechać na wschód.
Ktoś zapodał Hondę z silnikiem V wyglądającą jak przodek trampka, motocykl był typu naked/turystyk miał przednią lampę okrągłą, wyglądem przypominał trochę suzuki gs 500.
Przeglądam forum ale nie mogę znaleźć tego tematu a nie pamiętam co to za motocykl był. :niewiem:
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
makumba
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 638
Rejestracja: 22.08.2013, 21:23
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: makumba »

Honda NTV ?
xl650v, drz 400
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Hawk1985 »

tramp_xlv pisze:Honda NTV ?
Otototo, dziekuję! :ok:
NTV 650 Revere
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: KrzysieG »

Pewnie już gdzieś to bylo obgadane, ale raczej nie znajdę. Chcę kupić moduł zapłonowy na zapas do mojego trampka z 89r, ale moduł jest z trampka z 87r. I tu jest szybkie pytanie: czy będzie pasował z 87 do 89 ?
Awatar użytkownika
Fihu
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 329
Rejestracja: 21.02.2013, 20:13
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Fihu »

Będzie. Każdy pojedynczy będzie pasował :smile:
RD03 + XL 250 S
Lecz ja na moim kutrze sam sobie sterem wędkarzem i rybą
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Next22 »

Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: KrzysieG »

Zapomniałem dodać, że jest pojedyńczy do sprzedania. wygląda tak: Obrazek
Awatar użytkownika
Fihu
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 329
Rejestracja: 21.02.2013, 20:13
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Fihu »

Ok, więc jak są sprzeczne informację to lepiej nie kupuj :wink:
Z mojego doświadczenia wynika że to to samo bo nie raz używałem modułów zamiennie zarówno przy trampku 87, 89 jak i AT rd03, ale mogłem mieć nieoryginalne motocykle.
RD03 + XL 250 S
Lecz ja na moim kutrze sam sobie sterem wędkarzem i rybą
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Adam_M »

Szukam tematu o różnicach między zębatką zdawczą 15 i 16 zębów. Gdzieś o tym czytałem ale temat mi uciekł. pomożecie?
XJ600N 94'->TA600V 96'
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 731
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Solidworks »

Adam_M pisze:Szukam tematu o różnicach między zębatką zdawczą 15 i 16 zębów. Gdzieś o tym czytałem ale temat mi uciekł. pomożecie?
viewtopic.php?f=110&t=20126&p=318135&hi ... 2F#p318135

http://www.gearingcommander.com/

:smile:
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Adam_M »

Dzięki, to jeszcze pytanie,mam założoną przednia zębatkę 16 zębów, czy przy wymianie napędu zmieniać zębatkę przednia na taka sama, czy na oryginalna 15 zębów? Ma ktoś doświadczenie z taka i z taka zebatka zdawcza? Jak jest wtedy z łańcuchem? Musi być dłuższy? Ja nie liczyłem swoich ogniw xD no i jazda glownie asfalt.
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: tomekpe »

Adam_M pisze:Dzięki, to jeszcze pytanie,mam założoną przednia zębatkę 16 zębów, czy przy wymianie napędu zmieniać zębatkę przednia na taka sama, czy na oryginalna 15 zębów? Ma ktoś doświadczenie z taka i z taka zebatka zdawcza? Jak jest wtedy z łańcuchem? Musi być dłuższy? Ja nie liczyłem swoich ogniw xD no i jazda glownie asfalt.
Wymieniałem samą zębatkę w ramach jednego łańcucha, w obie strony z 15z na 16z i z powrotem, nie musi być w nim żadnych zmian. To niezależne rzeczy.

Jeśli mowa o zębatce to są fani jednego i drugiego rozwiązania. Na głównie asfalt (szczególnie na przeloty) 16z to raczej dobry pomysł.

Dla mnie 16z przy jeździe w korkach daje zbyt wysokie przełożenie, jest ciut za szybko na jedynce, a i w trasie nie do końca mi się podobało - przy 120+ było super, ale tak do jazdy 90-100 kmh nie mogłem sobie znaleźć odpowiedniego biegu (to w XL650V). Ostatecznie wróciłem do 15z na codzienne przejazdy, a być może jeszcze założę 16z w jakąś dalszą trasę.
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Adam_M »

Mhm, ja jeżdżę na 16z odkąd mam trampka i nie zauważyłem specjalnie żeby w korkach miał za szybką jedynkę ;) a na przyśpieszenie nie narzekam ;) przez 3lata się już przyzwyczaiłem to tak zostawię ;) Czytałem też, że na większej zębatce spalanie jest mniejsze, bo na tej samej prędkości są mniejsze obroty silnika. Dzięki za odpowiedzi !:)
XJ600N 94'->TA600V 96'
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: tomekpe »

Adam_M pisze:Mhm, ja jeżdżę na 16z odkąd mam trampka i nie zauważyłem specjalnie żeby w korkach miał za szybką jedynkę ;) a na przyśpieszenie nie narzekam ;) przez 3lata się już przyzwyczaiłem to tak zostawię ;) Czytałem też, że na większej zębatce spalanie jest mniejsze, bo na tej samej prędkości są mniejsze obroty silnika. Dzięki za odpowiedzi !:)
Problem z odczuciem "za szybko" pojawił się u mnie po przesiadce, więc trudno abyś go zauważył :) Może warto sprawdzić, jak Ci się będzie jeździło na 15stce - bo wtedy motocykl będzie nieco żwawszy. To o spalaniu to oczywiście prawda, powinno być niższe na 16stce.
Awatar użytkownika
Adam_M
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 790
Rejestracja: 26.02.2014, 12:19
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Targówek/Wesoła

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: Adam_M »

Chyba mi dobrze z tą zębatką 16z. Widziałem, że 16 pasują od xrv650(89-90) do trampków, ale jeszcze popytam sprzedawców. różnica w cenie nieznaczna ;) Ale co jakiś czas dowiaduje się, że Niemiec pozmieniał to i owo w trampku, a to opona od 650 z tyłu(rozmiarowo), a to 16 zębatka zdawcza :D ciekawe co jeszcze znajdę w tym motku :D
XJ600N 94'->TA600V 96'
dzielus
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 114
Rejestracja: 10.10.2016, 21:27
Mój motocykl: XL600V

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: dzielus »

Panowie, wyszukiwarka nic nie podpowiada, więc pytam :) Całkowita długość lag w XL600V od korków do ośki to...?
Deflektory.com
Profesjonalne deflektory motocyklowe. Dwa rodzaje mocowań, pięć kształtów, łącznie 15 rozmiarów!
Rabaty dla użytkowników Forum!
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: wilq.bb »

dzielus pisze:Panowie, wyszukiwarka nic nie podpowiada, więc pytam :) Całkowita długość lag w XL600V od korków do ośki to...?
To...zależy od obciążania :tongue: na twoje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
dzielus
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 114
Rejestracja: 10.10.2016, 21:27
Mój motocykl: XL600V

Re: Szybkie pytanie-szybka odpowiedź

Post autor: dzielus »

wilq.bb pisze:
dzielus pisze:Panowie, wyszukiwarka nic nie podpowiada, więc pytam :) Całkowita długość lag w XL600V od korków do ośki to...?
To...zależy od obciążania :tongue: na twoje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi
Bez obciążenia :) Takie fabryczne wartości :thumbsup:
Deflektory.com
Profesjonalne deflektory motocyklowe. Dwa rodzaje mocowań, pięć kształtów, łącznie 15 rozmiarów!
Rabaty dla użytkowników Forum!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: wesol i 0 gości