Montaż kamery sportowej

Montaż i instalacja akcesoriów dodatkowych, takich jak olejarki, stelaże, kufry, grzane manetki, gniazdka 12V, olejarki, halogeny itp.
knapers85
Czytacz
Czytacz
Posty: 6
Rejestracja: 26.08.2015, 21:17
Mój motocykl: XL650V

Montaż kamery sportowej

Post autor: knapers85 »

Witam kolegów,

Być może to niewłaściwy dział, ale chciałem spytać, gdzie najlepiej zamontować kamerkę(typu GoPro) do trampka xl650? Chciałbym obserwować otoczenie przed motocyklem(nie zegary czy kierownicę), natomiast trochę obawiam się czy to nie będzie drgało powodując kiepską jakość rejestrowanego materiału...
Macie jakieś pomysły/własne doświadczenie z mocowaniem tego typu sprzętu?

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
wojtasmazi
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 120
Rejestracja: 22.06.2015, 21:47
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Poznań

Re: Montaż kamery sportowej

Post autor: wojtasmazi »

Możesz zamontować do gmoli.......
Z żadnymi przyssawkami bym raczej nie ryzykował.
Część osób przypina ten kamerę do kasku ale tutaj nie umiem się wypowiedzieć jak to wygląda jeśli chodzi np o bezpieczeństwo, ale raczej kiepsko.

Co do drgań do jadąc po asfaltowych gładkich drogach myśle nie będzie tragedia ale zjeżdżając na szuter czy gdzieś do lasu to drgań już nie unikniesz.
Awatar użytkownika
Tuonela
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 66
Rejestracja: 03.11.2011, 10:47
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż kamery sportowej

Post autor: Tuonela »

Nawet na gmolach widoczne będą drgania od silnika. Ja się z takiego montażu wycofałem. Jednak na kasku amortyzacja działa dużo lepiej. Kamera na kasku bywa uciążliwa w "krzakach"
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Montaż kamery sportowej

Post autor: tomekpe »

Doradzałbym jednak zamocować na kasku, na górze; GoPro ma na tyle szeroki kąt widzenia, że motocykl i zegary będą na dole kadru. A wtedy też można nakręcić coś po bokach obracając głowę.

W takim położeniu drgania nie są zauważalne na filmach. Przy zamocowaniu do motocykla i jeździe poza trasą jednak bym się o to obawiał.
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 731
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Montaż kamery sportowej

Post autor: Solidworks »

Jak śmigasz po mieście to na kierownicy polecam. Jak w terenie to tylko na kasku. Ja mam na kierownicy i jest ok. Mocowanie z alledrogo z aluminium pasujące do Gopro i SJ4000.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
mariusz1970
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 106
Rejestracja: 15.10.2017, 08:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Montaż kamery sportowej

Post autor: mariusz1970 »

Co do kamerki sportowej, od poniedziałku w biedronce będzie za 69.90 HYKKERa. Może to być ciekawa rzecz. W samochodzie mam założony wideorejestrator tej marki i hula już drugi rok :thumbsup: lato, zima ani razu go nie wyjmowałem.
Robert Linde
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 45
Rejestracja: 27.11.2016, 17:07
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Zgierz

Re: Montaż kamery sportowej

Post autor: Robert Linde »

Ja zamontowałem z boku kasku, jak dla sony najlepsze mocowanie ( ze względu na kształt) przy szczękowym kasku. Co do wibracji, wiem że można dokupić tłumiki drgań ale jak to się sprawdza w terenie?, sam jestem ciekawy. Co do mocowania na moto: fajne ujęcia, ale łatwiej zgubić.Moim skromnym zdaniem odradzałbym chińczyka. Nawet na kasku bedzie to kiepski materiał a przy złej pogodzie t już :dupa:
Awatar użytkownika
tomekpe
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2476
Rejestracja: 30.07.2010, 11:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Milanówek

Re: Montaż kamery sportowej

Post autor: tomekpe »

Robert Linde pisze:Ja zamontowałem z boku kasku, jak dla sony najlepsze mocowanie ( ze względu na kształt) przy szczękowym kasku. Co do wibracji, wiem że można dokupić tłumiki drgań ale jak to się sprawdza w terenie?, sam jestem ciekawy. Co do mocowania na moto: fajne ujęcia, ale łatwiej zgubić.Moim skromnym zdaniem odradzałbym chińczyka. Nawet na kasku bedzie to kiepski materiał a przy złej pogodzie t już :dupa:
To jest niebezpieczne miejsce na kamerę. Upadek, uderzenie skronią i kłopoty gotowe. Patrz wypadek Michaela Schumachera.
Solidworks
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 731
Rejestracja: 03.02.2014, 22:09
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Montaż kamery sportowej

Post autor: Solidworks »

Po kilku latach mogę szczerze polecić mocowanie z przodu na szczęce. Nie ma lepszego rozwiązania na kasku. Najbezpieczniejsze i najlepsza scena. Przy mocowaniu z boku cokolwiek może zahaczyć o kask przy upadku bądź jeździe.
CB500 97r. --> XL 650 V6 2006r. --> TDM 900 2008r.
Robert Linde
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 45
Rejestracja: 27.11.2016, 17:07
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Zgierz

Re: Montaż kamery sportowej

Post autor: Robert Linde »

Schumacher? ! A czy my jeździmy wyczynowo ,czy dla przyjemności? To forum TA czy CBR ? Lubie czarne nie stronie od szutru. Nie narzucam swojego poglądu tylko dziele się swoimi spostrzeżeniami.(jeden woli ogórki inny ogrodnika córki a jeszcze inny jak ........) Czyli montujmy tam gdzie nam pasuje i wyciągajmy wnioski. Wszystko z zdroworozsądkowym podejściem.
Pawel
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 506
Rejestracja: 05.11.2017, 09:44
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Orzesze

Re: Montaż kamery sportowej

Post autor: Pawel »

Wszystko jest uzależnione od sposobu mocowania kamery do kasku oraz kształtu kasku. Nie wiem jak to jest w przypadku innych producentów kamer, ale jeśli chodzi o mocowania przylepiane takie jak w GoPro (i do nich podobne), które są zaokrąglone aby móc przyklejać je do kasku, to nie w każdym miejscu kasku mocowanie ładnie dolega. Na kasku są miejsca bardziej lub mniej zaokrąglone. Przyklejane mocowanie musi dolegać całą powierzchnią, aby trzymać jak należy i kamerka po pewnym czasie lub przy większej prędkości nie odpadła od kasku. Prawidłowy sposób montażu mocno ogranicza wybranie odpowiedniego miejsca.

Ja początkowo chciałem zamocować kamerę na szczęce, bo jest wtedy najlepszy kadr, ale z powodu nieregularnego kształtu mojego kasku w tym miejscu zamocowałem kamerę z boku kasku, tak aby łapała w kadrze jak najmniej kasku. Jestem z tego miejsca montażu bardzo zadowolony :thumbsup: .
luk2asz
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1642
Rejestracja: 15.05.2009, 11:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Kraków

Re: Montaż kamery sportowej

Post autor: luk2asz »

Robert Linde pisze:Schumacher? ! A czy my jeździmy wyczynowo ,czy dla przyjemności? To forum TA czy CBR ? Lubie czarne nie stronie od szutru. Nie narzucam swojego poglądu tylko dziele się swoimi spostrzeżeniami.(jeden woli ogórki inny ogrodnika córki a jeszcze inny jak ........) Czyli montujmy tam gdzie nam pasuje i wyciągajmy wnioski. Wszystko z zdroworozsądkowym podejściem.
Schumacher miał wypadek na nartach, uderzył głową w kasku z kamera ( z boku montowaną) o skałę. Nie trzeba jechać formułą.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości