Yamaha Tenere 700

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
ryszard
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 25.05.2015, 07:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Tczew

Re: Yamaha Tenere 700

Post autor: ryszard »

Bardzo kompaktowa i fajna ta tenera 700.
Przymierzając się do nowego motocykla różnica w cenie między africa twin 1000 a Yamaha tenere 700 jest dość spora. Dysponując budżetem około 40 000 na używany motocykl dla osoby 186 cm wzrostu i dobre 100 kg wagi 🙂to który z tych byłby lepszy według Ciebie ?
marcopolo
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 212
Rejestracja: 07.04.2017, 08:01
Mój motocykl: XL700V

Re: Yamaha Tenere 700

Post autor: marcopolo »

ryszard pisze: 12.07.2023, 09:49 Bardzo kompaktowa i fajna ta tenera 700.
Przymierzając się do nowego motocykla różnica w cenie między africa twin 1000 a Yamaha tenere 700 jest dość spora. Dysponując budżetem około 40 000 na używany motocykl dla osoby 186 cm wzrostu i dobre 100 kg wagi 🙂to który z tych byłby lepszy według Ciebie ?
Również brałem pod uwagę Afrykę gdy zastanawiałem się nad nowym motocyklem. Zniechęciła mnie wyższa masa o 30kg, ogólnie gabaryty AT i cena. Skoro bierzesz pod uwagę T7 to znaczy, że bierzesz pod uwagę również jazdę w terenie, a skoro tak, to ja wybrałbym zdecydowanie T7. Poza tym za ok 40 tys. zł kupisz AT z ok 2017 r. i przebiegiem ok 50 tys. km, natomiast T7 w tej kwocie będzie prawie nowa. Nie chciałbym się wymądrzać, bo Afryką nie jeździłem i trudno mi powiedzieć czy wyższa cena uzasadnia lepsze walory na asfalcie, bo na pewno nie w terenie. Jeśli nie zamierzasz zjeżdżać z asfaltu i na dodatek robisz długie trasy z pasażerem to Afryka będzie lepszym rozwiązaniem tyle że droższym. W przeciwnym wypadku Tenere jest idealna dla faceta Twojej postury.
...jak nie teraz to kiedy?
Awatar użytkownika
ryszard
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 25.05.2015, 07:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Tczew

Re: Yamaha Tenere 700

Post autor: ryszard »

Dzięki za odzew. Generalnie jeżdżę sam 80 % jakieś dzikie asfalty mało użytkowane przez puszki , reszta raczej szuterek bez ciężkiego terenu z racji obawy przed połamaniem :smile:. Według tego co piszesz tenera byłaby bardziej poręczna w codziennym użytkowaniu i jednak mniej wyeksploatowana .Kwota trochę duża jak za pojazd który użytkuje się bardziej sezonowo ale radość z jazdy i energię do życia jaka daje jest nie do przecenienia. Nic trzeba bedzie zbierać pln-y na to cudeńko 🙂.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości