Prawidłowa temp. 650

Montaż i demontaż elementów układu chłodzenia: termostat, pompa wodna, wiatraki, chłodnice, prowadzenie przewodów
piotrek91
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 27.11.2015, 21:56
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Prawidłowa temp. 650

Post autor: piotrek91 »

Słowem wstępu. Po świętach kupiłem planowanego już od dawna trampka. Niestety sesja skutecznie uniemożliwiała mi jakikolwiek pobyt w domu (tym samym ciekanie na moto). Dzisiaj nastąpiło pierwsze dalsze śmiganie. W sumie nabiłem ok 120 kilometrów - wiem, że dla niektórych zimno, no ale cóż zrobić :)
Tak obserwując pulpit zastanawiał mnie wskaźnik temperatury. Było sporo trasy, trochę miasta, trochę pałowania - jak to na moto.
Do czego zmierzam, wskaźnik temp. doszedł to pewnego miejsca i dalej ni cholery. Niezależnie od tego czy było pałowanie czy trasa czy miasto. Z początku myślałem, że jeszcze podskoczy, ale stał w miejscu cały czas. Bez wahań, po prostu nie przekroczył tej bariery. U mnie było ok 7 stopni. Wiem, że to zimno i tak dalej, ale trochę mnie to zastanawia. I tu moje pytanie, czy taka temperatura jest normalna dla tego modelu czy mam szukać przyczyny w czujniku/termostacie. W linku zdjęcie wskaźnika.

http://zapodaj.net/6b7b5bf5bf9f4.jpg.html

Pozdro 600!
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 480
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Prawidłowa temp. 650

Post autor: Krzych BBI »

Znawcą nie jestem ale w sobotę zmieniałem olej w silniku i musiałem rozgrzać moto... Trochę na wolnych obrotach...mała przejażdżka, a wskazówka wskaźnika temperatury tylko trochę zmieniła położonie. Temperatura otoczenia ok. 4-5 stopni C. Uważam, że w Twoim trampku jest wszystko :ok: Wentylator huczał ? :smile:
piotrek91
Czytacz
Czytacz
Posty: 8
Rejestracja: 27.11.2015, 21:56
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA

Re: Prawidłowa temp. 650

Post autor: piotrek91 »

No właśnie nie huczał
Awatar użytkownika
Krzych BBI
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 480
Rejestracja: 13.04.2012, 21:09
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Prawidłowa temp. 650

Post autor: Krzych BBI »

To wg mnie jest wszystko :ok:
Awatar użytkownika
Piter!!!
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 360
Rejestracja: 24.10.2015, 16:38
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Prawidłowa temp. 650

Post autor: Piter!!! »

Norma. Mam tak samo. Myslalem że to termostat, wyjęłem, otwiera się książkowo, a wentylator włącza się dwa milimetry poza połową skali. Tttm. I potwierdzi to wiele osób. Jeździć i się nie przejnować.
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: Prawidłowa temp. 650

Post autor: Kristobal »

Potwierdza to forum w wielu miejscach, wystarczy poszukać, ten dział nie jest aż taki duży... :dupa:
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości