XT 660 R Sofia Mirkoslawska

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: XT 660 R Sofia Mirkoslawska

Post autor: mirkoslawski »

azure pisze:Ładna ta Sofija... :grin: Wrzuć jej jeszcze jakiegoś sensownego USDa i będzie malinka :-)

Mocy wystarcza?
Na razie mało latałem ale z tego co widzę, to jest dobrze - zdecydowanie bardziej narowista niż AT/TA więc muszę się "wjeździć".

Na razie zawieszenie zostaje bo skarbonkę już dawno rozbiłem :lol:
Awatar użytkownika
herni74
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1429
Rejestracja: 19.08.2008, 20:11
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Stalowa Wola/Mielec

Re: XT 660 R Sofia Mirkoslawska

Post autor: herni74 »

eeeeee hello....ale trochę Cie chyba poniosło z tą " bardziej narowista" niż AT/TA ... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: XT 660 R Sofia Mirkoslawska

Post autor: mirkoslawski »

herni74 pisze:eeeeee hello....ale trochę Cie chyba poniosło z tą " bardziej narowista" niż AT/TA ... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
No wcale nie poniosło :smile: inaczej oddaje moc niż Vałka i moje zdanie jest moje. Miałem i TA i AT więc mogę coś powiedzieć na ten temat. Stosunek mocy do masy jest podobny a to singiel więc takie jest odczucie moje, jedynie słuszne :wink:
Awatar użytkownika
bosi
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 375
Rejestracja: 04.04.2012, 00:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kraków

Re: XT 660 R Sofia Mirkoslawska

Post autor: bosi »

Potwierdzam. XTR w subiektywnym porównaniu z Trampkiem 600 jest żwawa, psotna i chętna do zabawy. Zwłaszcza gdy ma fajny komin i zawadiackiego kierownika.
'89 TA, '86 1VJ, '86 XT350, '06 XT660R (są), '93 TT250R, '96 DR650SE (były)
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: XT 660 R Sofia Mirkoslawska

Post autor: Next22 »

Też się zgodze z przedmówcami :)
xtz660 zapierdala w off-ie jak gupia w porownaniu z moja babką AT.
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: XT 660 R Sofia Mirkoslawska

Post autor: wilczek »

Pod Mirkiem, to wszystko zapierdala :wink: :mouthshut:
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: XT 660 R Sofia Mirkoslawska

Post autor: falco »

Całe szczęście, że mdłe niebieskie poszło w zapomnienie, bo mała, czarna zawsze modna! :tongue:
Powiedz jak to jest z "gumą w sprayu", bo co osoba, to inna opinia, od dawna szukam czarnych obręczy do T.Apacza, ale albo cena zabija, albo krzywulce bądź obdrapańce... :egh:

Malowałeś przed montażem/zapleceniem czy na żywca z oklejeniem, da się w ogóle (ładnie) osłonić szprychy i oponę?
Ponoć wystarczy jeden ruch łyżką lub o coś zahaczyć i wszystko odejdzie, nie miałem okazji obejrzeć "gumowych" kół z bliska a na fotkach gó...o widać. ;)

Czarne obręcze rządzą! :punk:
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: XT 660 R Sofia Mirkoslawska

Post autor: mirkoslawski »

falco pisze:Całe szczęście, że mdłe niebieskie poszło w zapomnienie, bo mała, czarna zawsze modna! :tongue:
Powiedz jak to jest z "gumą w sprayu", bo co osoba, to inna opinia, od dawna szukam czarnych obręczy do T.Apacza, ale albo cena zabija, albo krzywulce bądź obdrapańce... :egh:

Malowałeś przed montażem/zapleceniem czy na żywca z oklejeniem, da się w ogóle (ładnie) osłonić szprychy i oponę?
Ponoć wystarczy jeden ruch łyżką lub o coś zahaczyć i wszystko odejdzie, nie miałem okazji obejrzeć "gumowych" kół z bliska a na fotkach gó...o widać. ;)

Czarne obręcze rządzą! :punk:
Ja malowałem już w Kryśce - wytrzmuje od wymiany do wymiany (opon) a przecież ja i w offie latam więc u Ciebie, Falcoszczaku, to no problemo :wink:

Ja maluję po zmianie opon (później, czyli po kolejnej wymianie tylko poprawiam). Nie ma poptrzeby zasłaniać opon bo z nich schodzi guma sama (po wyschnięciu) a z nypli i szprych - wystarczy później "paznokciem". Ja na felgę kładę 3-4 warstwy (na dwa koła wychodzi około 1,5 spraya po 400 ml czyli zostaje na poprawki czyli jakieś 70 PLN za 2 spraye).

Dla mnie - WARTO :wink:
Awatar użytkownika
bathory
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 635
Rejestracja: 20.12.2011, 15:48
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: XT 660 R Sofia Mirkoslawska

Post autor: bathory »

Potwierdzam tezę, że XTR lata się zupełnie inaczej niż TA, żwawej, dynamiczniej, po prostu większy fun :)
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: XT 660 R Sofia Mirkoslawska

Post autor: mirkoslawski »

I kolejna dawka zdjęć i parę zdań na temat dalszych udoskonaleń/poprawek:
1) Kolektory owinięte bandażem - 10 m ledwo starczyło na odcinki na zdjęciach. Owinięte ażeby nie przypalać spodni lub innych (np. nogi) :wink:
2) Zabawa z szybą - musiałem pomodzić, podocinać bo jednak to ma być "a'la adventure" a nie cross/enduro więc ochrona przed wiatrem/deszczem powinna być przynajmniej minimalna. Druga sprawa to to, że wymodziłem sobie mini stelaż/uchwyt na navi itp.
3) Wymieniłem klocki z przodu bo stare miały ze 2 mm.
4) Poprawiłem fabrykę - gumy zabieraka "wzmocnione" dętką - teraz zero luzów. To chyba najsłabsza strona XT (szybko się zużywają).
5) Chciałem zamontować jeszcze gumy na lagi ale okazało się, że jedna ze śrub jest wyślizgana :thumbsdown: (jednak nie tylko w Polsce "mechanicy" potrafią) i to akurat taka, do której dostęp jest po zdjęciu stelaży lampy i właściwie całego przodu...a więc robota na przyszłą zimę bo teraz już mi się nie chce.
6) Kanapa podwyższona i poszerzona u MX Wulkan - jednak robota nie wyszła zbyt dobrze. Materiał zbyt naciągnięty co powoduje odstawanie kanapy od baku...Na razie MX Wulkan nie odpowiedział (a przeczytał) na moją wiadomość więc będę informował o dalszej "przygodzie kanapowej" bo raczej nie zostawię tak tego tematu. W ogóle jakoś z szanownym MX Wulkan nie najlepiej mi się współpracuje (słaby kontakt, niedotrzymywanie terminu i gdybym miał polecić to musiałbym się zastanowić :egh: - zobaczymy jak podejdzie do mojej reklamacji)
7) Gmole na owiewki od Kolegi Arkadius - dobra robota :thumbsup:


Przejechałem jakieś 120 km (z czego 70 km po offie) więc nie mam co pisać na razie o wrażeniach ale nie jest źle :wink: :grin:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2513
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: XT 660 R Sofia Mirkoslawska

Post autor: Artek »

Na wyślizgane śruby stosuję od niedawna Helicoil-świetna sprawa(potrzeba min. wiedzy-ogarniesz, jeśli nie znasz). Po przeróbce kolektora to zbiornik i wąż płynu hamulca tylnego nie jest za blisko rury?
Moto fajne ale tylko letko zazdraszczam. :wink:
Dominator.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: XT 660 R Sofia Mirkoslawska

Post autor: mirkoslawski »

Artek pisze:Na wyślizgane śruby stosuję od niedawna Helicoil-świetna sprawa(potrzeba min. wiedzy-ogarniesz, jeśli nie znasz). Po przeróbce kolektora to zbiornik i wąż płynu hamulca tylnego nie jest za blisko rury?
Moto fajne ale tylko letko zazdraszczam. :wink:
Helicoil'u nie próbowałem ale mam swój patent na odkręcanie (brzeszczot/kątówka + punktak + śrubokręt ewentualnie młoteczek i pójdzie :wink: ) - a jak nie pójdzie to skorzystam :thumbsup:

Wąż i pompa są jakieś 3-4 cm od rury więc są bezpieczne, zdjęcia trochę "oszukują" ale dzięki :smile:
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2513
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: XT 660 R Sofia Mirkoslawska

Post autor: Artek »

No to źle Cię przeczytałem... Sofii się łeb śruby zjechał, a gwint cały. Na uszkodzone gwinty to H... stosuję.
Dominator.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: XT 660 R Sofia Mirkoslawska

Post autor: mirkoslawski »

Artek pisze:No to źle Cię przeczytałem... Sofii się łeb śruby zjechał, a gwint cały. Na uszkodzone gwinty to H... stosuję.
:thumbsup:
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: XT 660 R Sofia Mirkoslawska

Post autor: wilczek »

Sofia ma zjechany łeb ??? :grin: :lol:
Awatar użytkownika
Marcin 78
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 113
Rejestracja: 08.06.2014, 23:23
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: XT 660 R Sofia Mirkoslawska

Post autor: Marcin 78 »

mirkosławski a w komplecie spryu nie miałeś ,po psiknięciu napewno lepiej się go nawija i później estetyczniej wygląda :cool:
zwyczajnie HONDA
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: XT 660 R Sofia Mirkoslawska

Post autor: mirkoslawski »

Marcin 78 pisze:mirkosławski a w komplecie spryu nie miałeś ,po psiknięciu napewno lepiej się go nawija i później estetyczniej wygląda :cool:
Był już nasączony :smile:
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2513
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: XT 660 R Sofia Mirkoslawska

Post autor: Artek »

Alternatywa do bandaży to tak wygląda: http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 68&t=20071
Dominator.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: XT 660 R Sofia Mirkoslawska

Post autor: mirkoslawski »

Dzisiaj trochę polatane i pare spostrzeżeń:

- spalanie (200 km z czego 130 średn off) - 5l.

- pozycja za kierownicą w porównaniu do AT mniej wygodna i teraz postaram się powiedzieć, co mam na myśli :grin: W AT mogłem stać prosto - nawet na prostych kolanach, co było bardzo dobre do długich przelotów np. po szutrach. W XT też mogę się wyprostować ale wtedy ciężar idzie bardziej na przednie koło, przez co takie "stanie na prostych kolanach" jest możliwe TYLKO na równych szutrach i generalnie po twardym/ubitym ale generalnie i tak pozycja stojąca była wygodniejsza AT . Jak zaczyna się sypkie/błoto/doły - trzeba zgiąć kolana i tu zaczyna się przewaga (wymuszona pozycją) nad AT, tzn. większa kontrola nad moto poprzez pozycję bardziej dynamiczną (WYMUSZONĄ przez układ "stopki - kierownica"). Reasumując - AT ma wygodną pozycję na stojąco na długich przelotach, XT wymusza pozycję, która bardziej kontroluje motór ale męczy szybciej.

- Heidenau K74 - w off (błoto, trawa, piach, kamienie) po 200 km - 10/10! :ok: Na wilgotnym asfalcie przy 2 stopniach uślizg koła przy 1, 2 i 3 :grin: hamowanie na mokrym (zimnym) asfalcie - jak w błocie :lol: jazda w koleinach (na asfalcie) - MASAKRA! Moto chodzi jak chce...ale było zimno a koleiny były naprawdę paskudne...dodatkowo wysokość kostki - 15 mm :wink:

- XT idzie na koło z 2 biegu na gazie :grin: Zawieszenie daje radę (choć nie jest to 'TO") - tam gdzie latałem AT latam XT i chyba nawet z większą prędkością :mouthshut:

- SINGIEL - i tutaj na razie mam największe "ale". Oddaje moc na koło o wiele agresywniej niż vałka przez co w offie łatwiej o uślizg (na mokrym, zimnym asfalcie też :grin: ) i inaczej...no kurde na razie po 6 latach na Vałkach nie mogę się przekonać do singla...ale daję sobie jeszcze czas ;)

Co zrobiłem:
1) przedłużona i poszerzona kosa

Co do zrobienia:
1) przedłużenie dźwignie zmiany biegów - jest za krótka do "plastików"
2) montaż gniazda zapalniczki i halogenów


wkleję parę zdjęć i filmik z dzisiaj :smile:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

https://youtu.be/JVeXn9DGW0Q
Ostatnio zmieniony 06.12.2015, 18:31 przez mirkoslawski, łącznie zmieniany 2 razy.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: XT 660 R Sofia Mirkoslawska

Post autor: mirkoslawski »

Właśnie sprawdziłem - mam ZAJE>>>STY komin :grin: MS-RACING - wydechy tej firmy oprócz motocykli, są np. w tuningowanych Lamborghini :omg:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość