Stopka centralna-zdjęcia TA 1989

Montaż i instalacja akcesoriów dodatkowych, takich jak olejarki, stelaże, kufry, grzane manetki, gniazdka 12V, olejarki, halogeny itp.
pszczolkov
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 119
Rejestracja: 12.12.2014, 09:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Stopka centralna-zdjęcia TA 1989

Post autor: pszczolkov »

Witam,

Byłby ktoś w stanie poratować zdjęciem stoki centralnej z każdej strony? Albo jeżeli ma ktoś możliwość do tego zdobienie małego wymiarowanie to byłoby świetnie :)
No chyba że ktoś kto mieszka w Poznaniu lub okolicach ma takową stopkę i pozwoliłby mi przyjechać i samemu rzucić na nią okiem ale to już byłoby chyba aż za dużo :grin: chce zrobić taką samemu i potrzebuje wymiarów :smile:
Pozdrawiam, Jakub

TA XL600V PD06 1988 -> TA XL600V PD06 1993
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Stopka centralna-zdjęcia TA 1989

Post autor: Adampio »

IMHO Trampek z tego rocznika nie miał jeszcze firmowej stopki centralnej, a nawet jak tu pisano nie ma nawet punktów mocowania onej.
Mój Trampi ma coś dziwnego:
736
603
604
Ponieważ ostatnio ta stopka zostaje na ziemi i trzeba jej pomóc nogą żeby się złożyła, będę do niej zaglądał więc jak nie zapomnę to obfotografuje. Ale nie dziś i nie jutro bo gorąc okrutny :swieczki:
Awatar użytkownika
Tasak69
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 11.03.2013, 17:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Strzegom -Dolny Slask

Re: Stopka centralna-zdjęcia TA 1989

Post autor: Tasak69 »

Mam zbędna centralkę do pierwszych wersji TA600 (tych z bębnem, z lat 89-91 -one nie mają uchwytów pod centralkę - tam montuje się je w inny sposób - prosto do ramy).
To solidna, przemyślana konstrukcja (jest bardziej skomplikowana niż 'zwykła' stopka do późniejszych trampków).
Ta moja nie wygląda na szybką robotę w garażu -raczej jakiś firmowy wyrób.
Ma swoje lata i widoczne ślady używania ale jest kompletna, sprawna, gotowa do założenia - oddam za 150zł + wysyłka.

ps. Nie mam jak teraz wrzucić fotek - po week się postaram jeśli będzie zainteresowanie.
Zdrówka!
pszczolkov
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 119
Rejestracja: 12.12.2014, 09:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Stopka centralna-zdjęcia TA 1989

Post autor: pszczolkov »

No to świetnie :) o obu przypadkach dziękuję za zainteresowanie i oczywiście proszę o foteczki :smile: a co do garażowej roboty to akurat pracuje w firmie zajmującej się konstrukcjami stalowymi więc myślę że damy radę :ok: jednakże jeżeli mi się nie uda to się pewnie odezwę :smile:
Pozdrawiam, Jakub

TA XL600V PD06 1988 -> TA XL600V PD06 1993
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Stopka centralna-zdjęcia TA 1989

Post autor: Next22 »

Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Stopka centralna-zdjęcia TA 1989

Post autor: grad74 »

Tasak69 pisze:Mam zbędna centralkę do pierwszych wersji TA600 (tych z bębnem, z lat 89-91 -one nie mają uchwytów pod centralkę - tam montuje się je w inny sposób - prosto do ramy).
To solidna, przemyślana konstrukcja (jest bardziej skomplikowana niż 'zwykła' stopka do późniejszych trampków).
Ta moja nie wygląda na szybką robotę w garażu -raczej jakiś firmowy wyrób.
Ma swoje lata i widoczne ślady używania ale jest kompletna, sprawna, gotowa do założenia - oddam za 150zł + wysyłka.

ps. Nie mam jak teraz wrzucić fotek - po week się postaram jeśli będzie zainteresowanie.
Jeśli można to na razie do czasu dodania fotek rezerwuar plisss :grin: A odebrał bym pewnie łosobiście. :crossy: Szczegóły pójdą na PW.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Tasak69
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 11.03.2013, 17:49
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Strzegom -Dolny Slask

Re: Stopka centralna-zdjęcia TA 1989

Post autor: Tasak69 »

Tak moja wygląda (właściwie to już Grada):
Centralka_TA_Old_4.jpg
Centralka_TA_Old_1.jpg
Centralka_TA_Old_3.jpg
Powierzchnia na górze nie jest płaska (jest wyprofilowana pod ramę) - nie jest to banalnie pospawane kilka rurek (niestety).
Zdrówka!
pszczolkov
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 119
Rejestracja: 12.12.2014, 09:37
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Stopka centralna-zdjęcia TA 1989

Post autor: pszczolkov »

Dziękuję bardzo :smile:
Pozdrawiam, Jakub

TA XL600V PD06 1988 -> TA XL600V PD06 1993
Awatar użytkownika
renant
romeciarz
romeciarz
Posty: 34
Rejestracja: 03.05.2012, 07:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zgierz

Re: Stopka centralna-zdjęcia TA 1989

Post autor: renant »

Mam trampka z 1987r i chciałbym się dowiedzieć odnośnie stopki centralnej. Gdzie ją można kupić ( sklep, producent)? Czy ktoś na forum ją produkuje? Czy ta od Africy RD 03 pasuje do trampka z '87? Czy ktoś z okolic Łodzi posiada TA z taką centralką i mógłby udostępnić do zwymiarowania?
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: Stopka centralna-zdjęcia TA 1989

Post autor: Next22 »

Gdzie ją można kupić?
Raczej tu na forum czasem ktoś coś czasem na olx trzeba szukać -czekać aż coś wypłynie :smile:
Od afry nie pasuje . generalnie od niczego nie pasuje .
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
renant
romeciarz
romeciarz
Posty: 34
Rejestracja: 03.05.2012, 07:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zgierz

Re: Stopka centralna-zdjęcia TA 1989

Post autor: renant »

Jeżeli ktoś ma na zbyciu, to ja jestem chętny zakupić.
Awatar użytkownika
Szyszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 21.06.2017, 13:55
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stopka centralna-zdjęcia TA 1989

Post autor: Szyszka »

Do kupienia jest na przykład tutaj:
http://www.darkojak.rkr.pl/Deflektor/
Ja szukam dla siebie od jakiegoś czasu i nie jest łatwo. Kolega mi powiedział o jakimś szrocie motocyklowym pod Radomiem. Może podjadę w weekend, ale sądzę, że takie stopki centralne szybko stamtąd znikają :)
Awatar użytkownika
KrzysieG
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 679
Rejestracja: 27.05.2011, 14:25
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olkusz

Re: Stopka centralna-zdjęcia TA 1989

Post autor: KrzysieG »

IMHO Trampek z tego rocznika nie miał jeszcze firmowej stopki centralnej, a nawet jak tu pisano nie ma nawet punktów mocowania onej

A ja miałem to szczęście, że mocowanie jest, nawet Darkojak się zdziwił. Stopka od niego pasowała idealnie. Trampiszon z 89r. Tak więc nie wiem czy nie miały, czy może pod koniec dodawali. Silnik czarny.
Awatar użytkownika
renant
romeciarz
romeciarz
Posty: 34
Rejestracja: 03.05.2012, 07:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zgierz

Re: Stopka centralna-zdjęcia TA 1989

Post autor: renant »

Ja mam trampka z 87r i Darkojak nie produkuje stopek do tego rocznika. Do mojego musi być stopka przykręcana na dwie śruby do ramy, z tego co się zdążyłem zorientować.
Awatar użytkownika
renant
romeciarz
romeciarz
Posty: 34
Rejestracja: 03.05.2012, 07:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zgierz

Re: Stopka centralna-zdjęcia TA 1989

Post autor: renant »

Nie znalazłem na forum, bo nie wiem jak nazwać podpórkę do TA za pomocą której można podnieść tył motocykla na bocznej stopce podpierając go z prawej strony za wahacz. Czy ktoś wie czy istnieje oryginalna podpórka Hondy (lub inny producent) pasująca do gniazda istniejącego w prawym ramieniu wahacza w TA 1987 -1989. W tym modelu nie ma fabrycznego mocowania stopki centralnej, więc wydawało by się, że powinno coś istnieć do zamontowania w gnieździe wahacza.
Jeżeli jeździcie bez centralki to jak sobie radzicie z unoszeniem tyłu gdy jest potrzeba?
Awatar użytkownika
chemik
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 148
Rejestracja: 28.11.2018, 17:07
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ustroń

Re: Stopka centralna-zdjęcia TA 1989

Post autor: chemik »

Na olxie jest taka:

https://www.olx.pl/d/oferta/stopka-cent ... N2Iuf.html

To chyba ta przykręcana do ramy.
chemik vel Robert1984
Awatar użytkownika
Artek
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2513
Rejestracja: 09.10.2011, 16:33
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: ZMY

Re: Stopka centralna-zdjęcia TA 1989

Post autor: Artek »

Ta dziura w wahaczu to tuleja ustalająca część hamulca nożnego.
Tak, można tam wyrzeźbić jakąś podpórkę.


Osobiście w garażuq używam podnośnika samochodowego i podstawiam pod osłonę silnika lub kiwaczkę. Rzadko wieszam motor.
Kuzynowi (model trampka, który masz) do smarowania łańcucha podkładałem pod nakrętkę osi kawałek grubszego patyka i też spełniało swoją rolę.

Awaryjnie u siebie stosuję kufer givi.
Dominator.
Awatar użytkownika
magneto
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 838
Rejestracja: 28.07.2013, 21:03
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Stopka centralna-zdjęcia TA 1989

Post autor: magneto »

Artek pisze: 11.01.2022, 19:23 (...) Kuzynowi (model trampka, który masz) do smarowania łańcucha podkładałem pod nakrętkę osi kawałek grubszego patyka i też spełniało swoją rolę. (...)
Ja do DR350 miałem nawet dorobioną odp. deseczkę z wycięciem na nakrętkę osi.
Tylko - MAŁA uwaga - trzeba koniecznie pilnować, by nie robić tego na pochyleniu terenu "z górki", w kierunku jazdy... Skutki mogą być opłakane... Jeśli już, to po zaparciu przedniego koła o jakąś przeszkodę, aby motocykl nie mógł poruszyć się do przodu. Bo jak ruszy... to... "cały misterny plan... w p....du", składa się kosa i dalej wiadomo :dupa:
Psy szczekają, a motocykl jedzie dalej...
RUSSIAN GO HOME !
Awatar użytkownika
renant
romeciarz
romeciarz
Posty: 34
Rejestracja: 03.05.2012, 07:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Zgierz

Re: Stopka centralna-zdjęcia TA 1989

Post autor: renant »

Ja właśnie zdemontowałem centralkę, ponieważ podniosłem TA na zawieszeniu i ona nie sięga ziemi. Dlatego szukam podpory, by móc w razie potrzeby uniesienia tylnego koła, wykorzystać boczną stopkę.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Stopka centralna-zdjęcia TA 1989

Post autor: grad74 »

chemik pisze: 11.01.2022, 18:33 Na olxie jest taka:

https://www.olx.pl/d/oferta/stopka-cent ... N2Iuf.html

To chyba ta przykręcana do ramy.
To jest bardzo fajna centralka (miałem kiedyś taką w starszym TA) i baaardzo dobra cena. Jak ktoś szuka to radzę brać bo taniej nie znajdzie.
magneto pisze: 11.01.2022, 21:34 Tylko - MAŁA uwaga - trzeba koniecznie pilnować, by nie robić tego na pochyleniu terenu "z górki", w kierunku jazdy... Skutki mogą być opłakane... Jeśli już, to po zaparciu przedniego koła o jakąś przeszkodę, aby motocykl nie mógł poruszyć się do przodu. Bo jak ruszy... to... "cały misterny plan... w p....du", składa się kosa i dalej wiadomo :dupa:
Ale psz nie od dziś wiadomo żeby nigdy nie parkować motocykla "z górki" tylko zawsze "pod górkę" z w/w powodów.
renant pisze: 13.01.2022, 10:09 Ja właśnie zdemontowałem centralkę, ponieważ podniosłem TA na zawieszeniu i ona nie sięga ziemi. Dlatego szukam podpory, by móc w razie potrzeby uniesienia tylnego koła, wykorzystać boczną stopkę.
W sumie jak Ci ta centralka nie przeszkadzała , bo nie jeździłeś w terenie , to trochę szkoda. Zawsze to lepsze do zmiany kołą lub przesmarowania łańcucha niż jakiś patyś. A ni myślałeś żeby ją "przedłużyć"? Zimny tak robił i z kosą i z cntralką jak założył zawieszenie afrykańskie do Trampka i za jego radą je też tak zrobiłem. Jak nie masz samemu możliwości lub znajomego spawacza, to myślę że jak za dobrą flaszkę każdy "tłumikarz" Ci to pospawa. I będziesz się cieszył stateczną podporą życiową :wink: :lol:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości