[K] Sto dwudziestkę piątkę dla Lubej

Awatar użytkownika
Gudziee
romeciarz
romeciarz
Posty: 27
Rejestracja: 20.05.2012, 11:30
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdańsk

[K] Sto dwudziestkę piątkę dla Lubej

Post autor: Gudziee »

Witajcie.

Poszukuję coś na początek dla mojej Księżnej coby trochę zaznajomiła się z tajnikami jazdy i od razu nie wylądowała na oiomie :mouthshut:

Pojemność 125cm do trzecie :thumbsdown:

Najlepiej z biegami, nie automat :crossy:

Proszę o info jak ktoś coś :thanks:

Pozdr
Ile osób jest potrzebnych do udanej wyprawy? - tylko jedna. Ta która poprowadzi Trampka! :)
Awatar użytkownika
Kristobal
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1181
Rejestracja: 19.06.2011, 15:48
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WKZ/WR
Kontakt:

Re: [K] Sto dwudziestkę piątkę dla Lubej

Post autor: Kristobal »

XR 125. Małe słabe z guzikiem przyjazne i będzie przyzwyczajana do terenu :wink:
http://www.motorcyclenews.com/bike-revi ... 125l/2003/
http://otomoto.pl/oferta/honda-xr-125-ID3hjiWz.html
Honda XL350R'85/ Yamaha XJR1200'95/ Kawasaki KLE650'09
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Odp: [K] Sto dwudziestkę piątkę dla Lubej

Post autor: wilq.bb »

Warto w strone TDR-ki sie obejrzec. Calkiem normalne gabaryty idealne dla kobiety, z reszta nasza forumowa kolezanka powozi taki sprzet i bardzo sobie chwalila. Dodatkowo nie kosztuje to furmanki pieniedzy jaka sobie licza za male wiadro. Ostatnio widzialem rekord - wiadro 125 za 13k papiera...toz to duze taniej chodza.

wytapatalkowane - sorry za bledy i brak polskich znakow
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1199
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: [K] Sto dwudziestkę piątkę dla Lubej

Post autor: zaczekaj »

Na forum Afry jest Honda xr 125, rok 2007, cena bodajże 6500

wytapatalkowano
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
Gudziee
romeciarz
romeciarz
Posty: 27
Rejestracja: 20.05.2012, 11:30
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [K] Sto dwudziestkę piątkę dla Lubej

Post autor: Gudziee »

No spodobał jej się wygląd Hondzi :) Co mnie lekko zdziwiło :ohmy: Może to byłoby to. Biorę pod uwagę Wasze oferty. Takim sam bym pośmigał w terenie czasem :grin:

Patrzyłem też za TDR. Wygląda jak Yamaha TDM 3VD. Bardzo ładny moto. Myślę, że by nie najgorzej się wpasował do jej charakteru :witch: Tylko czy serio on 5-6l/100km pali? Toć to ogrom jak na tą pojemność.

Ogólnie to Wiaderko odpada ze względu, że tak się niepojętnie ceni. Przecież to rozbój żeby 125 kosztowała więcej niż normalny moto..

Patrzyłem jeszcze Suzuki DR125, też do Hondy XR niedaleko ma.

Namyślamy się dalej. Na razie daje jej na swoim trochę brykać. Niech się uczy.

Pozdr
Ile osób jest potrzebnych do udanej wyprawy? - tylko jedna. Ta która poprowadzi Trampka! :)
Awatar użytkownika
stary pingwin
romeciarz
romeciarz
Posty: 25
Rejestracja: 13.09.2013, 10:15
Mój motocykl: XL650V
Kontakt:

Re: [K] Sto dwudziestkę piątkę dla Lubej

Post autor: stary pingwin »

Kupiłem ostatnio dla żony Hondę CLR 125. Motorek nadzwyczjnie żwawy, leciutki, jeździ jak bmx z silniczkiem. Bardzo łatwy do opanowania, nie przytłacza gabarytami i masą, przez co łatwiej się oswoić. Spokojnie daje radę na polnych drogach i leśnych ścieżkach. Ceny do tego też bardzo atrakcyjne. Gdybym musiał jeździc codziennie na moto po mieście, to sto razy bardziej wolałbym tego pierdopęda niż trampka. No i spalanie ma takie jak by chodził na powietrze.
Awatar użytkownika
Gudziee
romeciarz
romeciarz
Posty: 27
Rejestracja: 20.05.2012, 11:30
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [K] Sto dwudziestkę piątkę dla Lubej

Post autor: Gudziee »

Obejrzałem się za tą Hondzią CLR. Powiem Wam, że dość mnie oczarowała. Udało mi się znaleźć jakąś w trójmieście to z ciekawości sprawdzę ten motorek. Cena też jest całkiem pozytywna. Tylko widzę, że fabrycznie bez szyby jest. To nie jest problem Stary Pingwinie? Jak się Twojej kochanej jeździ na nim?
Ile osób jest potrzebnych do udanej wyprawy? - tylko jedna. Ta która poprowadzi Trampka! :)
Awatar użytkownika
stary pingwin
romeciarz
romeciarz
Posty: 25
Rejestracja: 13.09.2013, 10:15
Mój motocykl: XL650V
Kontakt:

Re: [K] Sto dwudziestkę piątkę dla Lubej

Post autor: stary pingwin »

Co Wy z tymi szybami wszyscy? To jest motocykl musi wiać :) 125 nie pojedzie 160, szyby nie brakuje absolutnie. Żona uwielbia ten motorek, ma poczucie, że to ona nim kieruje a nie odwrotnie, to bardzo ważne dla kobiety :)
Awatar użytkownika
stary pingwin
romeciarz
romeciarz
Posty: 25
Rejestracja: 13.09.2013, 10:15
Mój motocykl: XL650V
Kontakt:

Re: [K] Sto dwudziestkę piątkę dla Lubej

Post autor: stary pingwin »

Zresztą, każda akcesoryjna do okrągłej lampy będzie pasowała.
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1199
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: [K] Sto dwudziestkę piątkę dla Lubej

Post autor: zaczekaj »

Im mniej wystających elementów na wysokości głowy/szyi tym lepiej.

Ostatnio jadąc pasem czołgowym Trampkiem z wysoka szyba mega się wystraszyłam gdy Trampek wyskoczył w górę a ja się za nisko podniosłam. Oberwałam szyba akurat w miejscu szybki w kasku, szybka była otwarta. Mogłam stracić oka albo złamać nos !

Co by na temat było to jeszcze jest endurowata dt 125, trochę mniej uterenowiona honda transcity (nx 125) i już całkiem inny suzuki van van 125. Znajoma na tym kawał Europy zjechała i znowu gdzieś wyjechała.
Z kursów pamiętam jeszcze yamahe ybr 125.

wytapatalkowano
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
Nadol
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3272
Rejestracja: 11.07.2011, 09:18
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Marki

Re: [K] Sto dwudziestkę piątkę dla Lubej

Post autor: Nadol »

Van van fajne moto, ma coś w sobie.
Tu porównanie 125-tek: http://www.motogen.pl/Honda-MSX-125-Kaw ... 22772.html
Nadol aka n4d01
srebrna 650, srebrny lub biały kask, WH....
Romet Ogar 200 -> MZ ETZ 150 -> ......... -> Honda XL 650 V

"Samochodem przemieszczasz ciało, motocyklem podróżuje dusza"
Awatar użytkownika
stary pingwin
romeciarz
romeciarz
Posty: 25
Rejestracja: 13.09.2013, 10:15
Mój motocykl: XL650V
Kontakt:

Re: [K] Sto dwudziestkę piątkę dla Lubej

Post autor: stary pingwin »

Van van i TW to moto które uważają za fajne wszyscy... którzy nimi nie jeździli. Kiepsko jeżdżą, kiepsko skręcają i są do tego brzydkie. Wiem bo sprawdzałem przed zakupem różne opcje organoleptycznie.
Awatar użytkownika
stary pingwin
romeciarz
romeciarz
Posty: 25
Rejestracja: 13.09.2013, 10:15
Mój motocykl: XL650V
Kontakt:

Re: [K] Sto dwudziestkę piątkę dla Lubej

Post autor: stary pingwin »

Ale to moja subiektywna opinia.
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1199
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: [K] Sto dwudziestkę piątkę dla Lubej

Post autor: zaczekaj »

My tu pitu pitu ale nie wiemy najważniejszego. Motór po jakiej nawierzchni będzie jeździł? Szukamy czegoś uniwersalnego, Bardziej asfaltowego, czy bardziej off?

wytapatalkowano
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
Gudziee
romeciarz
romeciarz
Posty: 27
Rejestracja: 20.05.2012, 11:30
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [K] Sto dwudziestkę piątkę dla Lubej

Post autor: Gudziee »

Może macie rację. Nigdy nie jeździłem bez szyby. Może faktycznie nie jest tak źle jeżeli strumień powietrza się tak nie kondensuje na kasku. Jakoś te streety muszą jeździć. Poza tym nie będzie chciała szybciej jeździć, bo będzie nieprzyjemniej :thumbsup:

Mówimy o moto uniwersalnym. Nie chce jej przyzwyczajać do szosy za bardzo, bo może na offie też jej się spodoba. Zawsze będzie mogła trochę bardziej poświrować gdzieś na szutrze, a do nauki to najlepiej.
Ile osób jest potrzebnych do udanej wyprawy? - tylko jedna. Ta która poprowadzi Trampka! :)
Awatar użytkownika
Fihu
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 329
Rejestracja: 21.02.2013, 20:13
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: [K] Sto dwudziestkę piątkę dla Lubej

Post autor: Fihu »

Brat jeździ na suzuki dr 125 SE- ostatnio spalanie mu wyszło 2.95/100km, a emerycko jeździć nie umie :lol:
Fajnie, bo części jest do tego dużo i sa stosunkowo niedrogie, silnik taki sam jak w suzuki gn 125, ale ma 6 biegów.

Stare XL 125 są mega, ale jest strasznie mało części do niej, i większośc wymaga remontu głowicy, a to już duży problem , kwestia ceny :wink:
RD03 + XL 250 S
Lecz ja na moim kutrze sam sobie sterem wędkarzem i rybą
cezeters
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 07.01.2015, 00:12
Mój motocykl: XL600V

Re: [K] Sto dwudziestkę piątkę dla Lubej

Post autor: cezeters »

XL DT DR itepe to DUŻE małe motocykle enduro (koła 21 i 18-17 cali) pytanie do czego potrzebuje sprzętu twa Luba. Jesli ty jako trampkarz będziesz ją ciągnął w lasy i w stronę łąkowych stogów siana to wiedz ,że jeśli Ona niska i drobna jest to może mieć problem z ujarzmieniem sprzęta. Może się to skończyć urazem do moto, a nawet do ciebie :tongue: jeżeli ciężko jej będzie dosięgnąć ziemi nogami to trza sprzętu na którym komfortowo i przede wszystkim bezstresowo rozpocznie przygodę z motocyklami. ja swoja na siłę wsadzałem na taką 125 enduro i pomimo na maxa obniżonych zawieszeń jej 162cm nie pozwalały na sprawne i bezpieczne poruszanie się po drogach (problemy z manewrami typu zawracanie wycofywanie zatrzymanie zwłaszcza przy koleinach ) teraz coś mniejszego ma ( bardziej szosowe niestety) i nogami bez problemu dostaje i czuje się swobodniej i pewniej.
Polak z angielskim prawkiem na japońskim motocyklu wyprodukowanym we Włoszech i na francuskich tablicach ... Swiat jest za mały ... :-)
andrzejj
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 93
Rejestracja: 27.09.2014, 17:27
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Żywiec

Re: [K] Sto dwudziestkę piątkę dla Lubej

Post autor: andrzejj »

W trące swoje dwa grosze...
Jeśli chodzi o wysokość i pewnie też ciężar i łatwość w manewrowaniu to moja żona po przymiarkach do wszystkich enurowantych 125 (dr,dt) stwierdziła że to za duże, ciężkie i w ogóle nie gramotne... Już była blisko żeby zrezygnować aż nie spróbowała sr'a, podobnych rozmiarów jest również gn 125. Bardzo przyjazny motek na początek i do nauki, ale tylko na ON.
Awatar użytkownika
tadzik
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 490
Rejestracja: 21.02.2015, 21:06
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [K] Sto dwudziestkę piątkę dla Lubej

Post autor: tadzik »

Moja na ON to wybrała suzuki VL 125 Intruder. Jej się w ogóle czopry podobają. Dodatkowo motong jest niski, środek ciężkości nisko, motur lekki, pali 2,7 l/100, same plusy. Może w tym kierunku?
Pozdro, tadzik
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój. ©Duńczyk
Pojeździj-FB
Pojeździj
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości