Od jakiego przewodu/wiązki jest ta wtyczka?

Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, moduły CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.
Awatar użytkownika
gasior56
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 53
Rejestracja: 23.10.2012, 17:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdańsk

Od jakiego przewodu/wiązki jest ta wtyczka?

Post autor: gasior56 »

Witam

Jak widać na zdjęciu. Bezpiecznik chyba opalił mi wtyczkę od przekaźnika rozrusznika. Działo się tak chyba w momencie kiedy miałem zwarcie na przewodach od stacyjki i bezpieczniki w przekaźniku padały jak muchy (problem zażegnany). Chciałbym wymienić owy przekaźnik oraz wtyczkę lub cały przewód, który się w niego wpina. Moje pytanie brzmi co to za przewód i z czym on jest połączony? Czy wychodzi z rozrusznika? Muszę zrobić z tym porządek bo jak widać oba elementy są w fatalnym stanie. Może ktoś ma na sprzedaż te dwie części w rozsądnej cenie?

Obrazek

Dziękuje za wszelką pomoc i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Od jakiego przewodu/wiązki jest ta wtyczka?

Post autor: evoluzione »

Jak do jutra wieczorem nikt ci nie podpowie to wyślij mi na sms swojego maila to ci wyślę schemat do twojego TA, masz 87r tak?
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
gasior56
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 53
Rejestracja: 23.10.2012, 17:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Od jakiego przewodu/wiązki jest ta wtyczka?

Post autor: gasior56 »

Super. Zgadza się, jest to rocznik 87'. Zaczekajmy może ktoś się zlituje i odpowie na moje prawdopodobnie banalne pytanie. Jeśli nie, odezwę się na PW. Dzięki z góry za pomoc.
Awatar użytkownika
pawelt33
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 22.07.2014, 22:32
Mój motocykl: XL600V

Re: Od jakiego przewodu/wiązki jest ta wtyczka?

Post autor: pawelt33 »

Nie jestem do końca pewny tego co napiszę, wiec lepiej sprawdź na schemacie, ale jeśli dobrze pamiętam to jest to wiązka która idzie do stacyjki, jest tam główny przewód plusowy który od stacyjki daje prąd na przełącznik startera. Miałem kiedyś taka przygode: pewnego dnia zaczęła świrować elektryka w moto, kontrolka luzu raz świeciła, raz nie, motocykl gasł po skreceniu kierownicy, ale nie zawsze, bezpieczniki upalalo i różne takie hece- okazało się ze ogranicznik skrętu przyszczypnal wiązkę przewodów od prawego przełącznika, najpierw uszkodził lekko tylko kilka przewodów a na koniec spowodował zware taka ze upalilo właśnie przekaźnik rozrusznika, nawet ten bezpiecznik przy nim nie zareagował, jego nie spalilo tylko cewkę przekaźnika. Jest to o tyle ważna kostka że jeżeli któryś styk nie będzie miał dobrego połączenia to stracisz prąd w całym moto.
Awatar użytkownika
gasior56
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 53
Rejestracja: 23.10.2012, 17:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Od jakiego przewodu/wiązki jest ta wtyczka?

Post autor: gasior56 »

Dokładnie miałem to samo. Ogranicznik skrętu pokiereszował przewód od stacyjki i kręcąc kierownicą w prawo następowało zwarcie i zgon elektryki motocykla:). Manewr ten palił bezpiecznik 30 w przekaźniku rozrusznika i chyba "nadpalał" wtyczkę o której mowa (tak domniemam).
Awatar użytkownika
KLOSZ
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 340
Rejestracja: 09.10.2012, 14:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa -> Łódź
Kontakt:

Re: Od jakiego przewodu/wiązki jest ta wtyczka?

Post autor: KLOSZ »

Dokladnie tak sie zdarza. To jest złączka przy głównym bezpieczniku. Ida przez nia przewody z głównym plusem do stacyjki (czerwony), plus z regulatora (czerwono-biały), przewód od przycisku rozrusznika (żółto-czerwony) i przewód od czujnika sprzęgła i stopki bocznej (zielono-czerwony).

W wiekszosci, o ile nie we wszystkich rocznikach Trampkow szescsetek ten element instalacji byl identyczny.

Przejrzyj wiazke w okolicach glowki ramy, a jesli dysponujesz miernikiem, to odepnij kostke od stacyjki, nie zapinaj tej nadpalonej i sprawdz miernikiem ustawionym na piszczek, czy przy merdaniu kierownica nie masz w jakims momencie zwarcia do masy.
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.
Awatar użytkownika
gasior56
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 53
Rejestracja: 23.10.2012, 17:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Od jakiego przewodu/wiązki jest ta wtyczka?

Post autor: gasior56 »

Ale ze zwarciem przy kierownicy już sobie poradziłem. Zlokalizowałem przetarcie na przewodzie od stacyjki, przelutowałem, zaizolowałem, zabezpieczyłem dodatkowo korpusem i wszystko jest ok. Nie mam już problemu z padaniem bezpiecznika, motocykl startuje jak należy i elektryka działa. Chciałbym tylko wymienić przekaźnik rozrusznika i nadpaloną wtyczkę. Nie wiem od czego ona jest więc nawet nie wiem o co pytać i czego szukać:)
Awatar użytkownika
KLOSZ
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 340
Rejestracja: 09.10.2012, 14:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa -> Łódź
Kontakt:

Re: Od jakiego przewodu/wiązki jest ta wtyczka?

Post autor: KLOSZ »

No to ja tym razem czegos nie rozumiem. Musisz wymienic jak zrozumialem przekaznik rozrusznika, gniazdo bezpiecznika glownego i wtyczke z tym gniazdem powiazaną, tak?
Jesli chodzi o wtyczke (pokrywke bezpiecznika z wtyczką) to raczej rozejrzalbym sie na allegro za wiązka do trampka 600. Tam bedziesz mial taka wtyczke do przelozenia, a wiazki sa w cenach 20-50 pln, wiec maly wydatek (pewnie w cenie samej wtyczki w ASO ;) ).
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.
Awatar użytkownika
gasior56
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 53
Rejestracja: 23.10.2012, 17:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Od jakiego przewodu/wiązki jest ta wtyczka?

Post autor: gasior56 »

Zgadza się. Chciałbym wymienić przekaźnik rozrusznika i gniazdo bezpiecznika głównego (choć myślałem, że ten przekaźnik i gniazdo bezpiecznika to jeden zintegrowany element) i dodatkowo wtyczkę, która jest z nimi połączona. Tak jak napisałeś :). Jeśli chodzi o poszukiwania wiązki z wtyczką to spodziewałem się, że ktoś mi dokładnie powie co to za wiązka (jakie elementy łączy) gdyż wiązek jest kilka w całej instalacji. Chyba, że miałeś na myśli zakup wszystkich wiązek (całej instalacji) no to wtedy na pewno znajdę to czego szukam :). Pozdrawiam
Awatar użytkownika
KLOSZ
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 340
Rejestracja: 09.10.2012, 14:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa -> Łódź
Kontakt:

Re: Od jakiego przewodu/wiązki jest ta wtyczka?

Post autor: KLOSZ »

Jesli mnie oczy nie myla, to tu masz wiazke razem z gniazdem bezpiecznika glownego za cale 47 zlotych juz z przesylka. Zerknij:

http://allegro.pl/wiazka-instalacja-ele ... 19975.html

Tu nastepna, ale bez gniazda bezpiecznika - tylko wtyczka jest (ta różowa):
http://allegro.pl/honda-xl-600-transalp ... 54920.html

Bralbym te pierwszą :)
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.
Awatar użytkownika
gasior56
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 53
Rejestracja: 23.10.2012, 17:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Od jakiego przewodu/wiązki jest ta wtyczka?

Post autor: gasior56 »

Tak to ten element z pierwszego linka:

Obrazek

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
KLOSZ
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 340
Rejestracja: 09.10.2012, 14:04
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa -> Łódź
Kontakt:

Re: Od jakiego przewodu/wiązki jest ta wtyczka?

Post autor: KLOSZ »

Tak wlasnie. Powodzenia w walce z drutem!
Zdrowko
KLOSZ
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
"Jestem ZA, dopóki mi się podoba" - ® KLOSZ ™
Masz kłopot z elektryką motocyklową? Nie wiesz jak coś zrobić? Napisz, może potrafię Ci pomóc.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości