Gmole do 650

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Gmole do 650

Post autor: Remi »

Udało mi się skończyc gmole do swojego trampka. Uważam że nie są idealne i super sztywne ale przy w miare delikatnym crash'u uratują plastiki. Pewnie jeśli bym robił następne to by były lepsze ale jak na razie raczej to nie grozi.
Do produkcji użyłem rurki 1/2 cala bezszwowej tzw "gazówki. Około 4,5 metra. Płaskownik 4 mm grubości 4,5 cm szerkości. Jakieś 50 cm.
Giętarka do rur - "samopał" wykonany przez kumpla.

Sposób mocowania zrobiłem identyczny jak w gmolach GIVI i pierwotnie miały byc do nich podobne ale jakos nie wyszło. Mocowane tylko w dwóch punktach: ośka stopki centralnej i mocowanie silnika z przodu ramy.

Chciałem za bardzo chronic plastiki i przez to pociagnąłem je troche za wysoko.
Najgorsze jest to ze wyszły mi niesymetryczne bo w lewy włożyłem więcej inwencji twórczej a z prawym poszedłem na łatwizne. Na szczęście nie da sie jednocześnie patrzec na obie strony.

Po założeniu gmoli motocykl przewracałem na lewa i prawą strone. Fajnie się kładzie i wygodniej podnosi bo gmole działają troche jak kołyska. Przy pochylaniu, kiedy nie można juz utrzymać moto gmole są blisko podłoża i dotykają najpierw dolna mocniejsza czescią a gorny pałąk styka sią z podłożem dopiero gdy motocykl leży całkiem na boku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Gmole do 650

Post autor: Remi »

Przepraszam za marna jakosć zdjęć ale jakos zawsze zapominałem aparatu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
kamikazemario
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 609
Rejestracja: 18.09.2008, 20:10
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: Gmole do 650

Post autor: kamikazemario »

Haha :lol: Widze, że crashtesty w pełni :thumbsup: fajne te gmole, ale tego mocowanie w ośce stopki jeszcze nie widziałem, wydaje mi sie że nie jest to najszczęśliwszy pomysł bo punkt podparcia jest jeszcze bardziej oddalony przez co sztywność zmniejsza się.
CBR 600 F3
Odważni nie żyją wiecznie, lecz zbyt ostrożni nie żyją wcale..
JANUSZ
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 252
Rejestracja: 05.11.2008, 20:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsko

Re: Gmole do 650

Post autor: JANUSZ »

ale tego mocowanie w ośce stopki jeszcze nie widziałem, wydaje mi sie że nie jest to najszczęśliwszy pomysł
Gmole z givi w 650 też są mocowane w ten sposób - właśnie do stopki. :cool:

A co do gmoli te calkiem niezle.- ale z drugiej strony koszt oryginału to coś około 300zł.- Tak wiem wiem satysfakcja z samo wykonanej pracy - BEZCENNA :thumbsup: no i jeszcz na fajerant :impreza: Też czasem lubie coś grzebnąć w warsztacie przy . :crossy:
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Gmole do 650

Post autor: Remi »

JANUSZ pisze:
ale tego mocowanie w ośce stopki jeszcze nie widziałem, wydaje mi sie że nie jest to najszczęśliwszy pomysł
Gmole z givi w 650 też są mocowane w ten sposób - właśnie do stopki. :cool:

A co do gmoli te calkiem niezle.- ale z drugiej strony koszt oryginału to coś około 300zł.- Tak wiem wiem satysfakcja z samo wykonanej pracy - BEZCENNA :thumbsup: no i jeszcz na fajerant :impreza: Też czasem lubie coś grzebnąć w warsztacie przy . :crossy:
Masz w 100% racje. Łączny koszt materiału: rury, płaskownik i farba to 124 zł. Niby zaoszczędzone sporo bo około 200 zł ale tak jak mowisz... satysfakcja ze swoje własne.

Co do mocowania to długo się zastanawiałem ale to było najprostrze, dokładnie takie samo rozwiązanie jak GIVI. W 650 nie ma gdzie sie wkręcic z gmolami. Można do ramy w okolicy wachacza ale to też daleko i trzeba by jakieś obejmy konstruować.
Fryzjer
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 789
Rejestracja: 16.06.2008, 23:43
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gmole do 650

Post autor: Fryzjer »

Wykonanie :thumbsup:
Uważam, że dadzą radę przy wywrotce ochronić to co zakładałeś . W końcu rurka jest grubościenna, są 4 pkt. mocowania=> bo przecież gmole są połączone a sama odległość od owiewek jest znaczna.
Pogratulować fachowej roboty :resp:

p.s. co do symetryczności lewy/prawy to w GIVI u mnie także są nieznaczne różnice :smile: ale mają chronić i jako tako wyglądać :mouthshut:
Ostatnio zmieniony 17.02.2009, 23:27 przez Fryzjer, łącznie zmieniany 1 raz.
Capo RR "Wyzwanie jest dla tych, którzy wyruszają w drogę. Marzenia są dla tych, którzy zostają z tyłu" T.Sabine
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3092
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Re: Gmole do 650

Post autor: henry »

Remi, mogę Ci powiedzieć, rewelacja :thumbsup: super :thumbsup:
Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi, to niech sam spróbuje.
Z symatrią nie jest to takie proste, do tego potrzebna jest matryca a nie giętarka.
Próbowałem swoje robić symetrycznie, ale okazuje się, że punkty mocowania nie są idealnie w osi, więc zawsze będą jakieś rozbieżności.
Najważniejsze- mają skutecznie chronić "kieszeń"
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
ostry
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 3966
Rejestracja: 12.06.2008, 21:52
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: Gmole do 650

Post autor: ostry »

Rzeczywiście w 650 nie pomyśleli o konkretnych miejscach mocowań gmoli. Jeśli chodzi o jakość wykonania, to rzeczywiście fachowo się prezentują, chronić też będą. Może przy mocniejszej glebie na twardą powierzchnię lekko się przygną ale do plastików daleko, a poza tym będzie amortyzacja :grin: no i oczywiście zawsze można odgiąć do pierwotnej postaci :wink: Dobra robota Remi :thumbsup:
PD 06,RD 01,PD 06,PD 06,RD 04,PD 06,PD 10,RD 10,RD 13,PD 06,T7 ...
Awatar użytkownika
Piszczałka
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 328
Rejestracja: 04.08.2008, 23:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ryszki /koło Grójca

Re: Gmole do 650

Post autor: Piszczałka »

Według mnie wyszło fajnie :thumbsup:
Pasują i stylistycznie do wyglądu 650.
Jak się będą sprawdzać to pokaże praktyka życie stwarza różne sytłacje.
WFM M06 S34 - 1964r
WFM M06 S01 - 1959r
Jawa 350 634
Transalp 87r
Awatar użytkownika
grzesieks103
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 20.01.2009, 18:29
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Gmole do 650

Post autor: grzesieks103 »

Jesli chcialoby ci sie zrobic jeszcze jedne takie gmole,to pisze sie na nie.Mnie siepodobaja,daj znac jak sobie przemyslisz sprawe.Pozdrawiam
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Gmole do 650

Post autor: Remi »

grzesieks103 pisze:Jesli chcialoby ci sie zrobic jeszcze jedne takie gmole,to pisze sie na nie.Mnie siepodobaja,daj znac jak sobie przemyslisz sprawe.Pozdrawiam
Na chwile obecną to raczej nie ale kto wie. Gmole givi na alledrogo kosztują ostatnio ponad 400 zł więc z ekonomicznego punktu widzenia to sie nawet opłaca.
Awatar użytkownika
grzesieks103
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 104
Rejestracja: 20.01.2009, 18:29
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Gmole do 650

Post autor: grzesieks103 »

Nie nalegam i nie naciskam,jesli sprawe przemyslisz ,daj tylko znac
Pozdrawiam
nitroMCZ
romeciarz
romeciarz
Posty: 30
Rejestracja: 07.09.2012, 22:48
Mój motocykl: XL650V

Re: Gmole do 650

Post autor: nitroMCZ »

NOWY TEMAT
Witam!
Jest ktoś , kto ma giętarkę i dognie mi element gmoli wdeług mojego wzoru ? Jest to tylko element , taki w ksztaucie podobnym do litery C / U , więc sprawa prosta , wysyłkowo , chyba ,że niedaleko od Kępna (wlkp) . Nie mam teraz kasy na giętarkę a moto rozkopane i chcę to skończyć . Jak by co to na PW lub 601919478 lub nitro.mcz@gmail.com . Zapłacę / odwdzięczę się / odrobię w polu itp....
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości