Buty RAINERS Traveler

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Buty RAINERS Traveler

Post autor: Adampio »

Dla mnie te Rainersy maja dwie wady: tylko dwie klamry, ergo wyżej duży rzep (nie lubię) i brak ściągacza u góry
turek
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 417
Rejestracja: 04.10.2013, 12:59
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Buty RAINERS Traveler

Post autor: turek »

Adampio pisze:Dla mnie te Rainersy maja dwie wady: tylko dwie klamry, ergo wyżej duży rzep (nie lubię) i brak ściągacza u góry
racja, ale "kultowe SiDi" maja dokładnie taką samą konstrukcję ;) :grin:
"Vita sine libertate nihil est"
---------------------------------
http://www.art-land.pl
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Buty RAINERS Traveler

Post autor: Adampio »

Nie jeżdżę tak hadrcorowo, żeby wydawać na paputki aż 1/3 kwoty jaką wydałem na motór :lol:
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Buty RAINERS Traveler

Post autor: HarryLey4x4 »

A ja wtrącę tylko swoje 3 grosze i przedrukuję tu wpis z innego wątku

Udało mi się kupić buty Rainers Traveler. Niestety dystrybutor z Nowego Sącza , a na zachodniej połówce Polski nie znalazłem sklepu, który miałby to w ofercie , o pełnej rozmiarówce nie wspomnę. Piszę ten post głównie pod kątem osób , które chciałyby te buty zamawiać przez internet. Ja noszę rozmiar 42,5 / 43. Postanowiłem zamówić pocztą do domu numery 43 i 44, bo przy próbach miary innych modeli obuwia zazwyczaj o jeden numer wypadało większe niż te które noszę na co dzień. Wypadł mi jednak wyjazd w kierunku Krakowa i postanowiłem zajrzeć do sklepu w którym mieli pełną rozmiarówkę. Okazało się ,że na moją nogę wygodnie pasował rozmiar 45 !
Takie też buty zakupiłem. Jest to but najwygodniejszy spośród konkurencji - przynajmniej na mojej nodze. Mierzyłem Rebelhorny Journej,RST Adventure, Sidi (m.in. Adventure, ale też i Armadę i Canion), Vanucci, W2 i nie pamiętam już czy czegoś nie pominąłem.
Nawet jak but leżał w miarę ok, to po zapięciu klamer często odkształcał się ugniatając zazwyczaj gdzieś nad kostką. Najwygodniejsze okazały się jeszcze W2 Adventure, ale czekałem na rozegranie się sprawy Rainersów i te wygrały. Główną ich zaletę przypisuję plastikowej podkładce pod klamrą kostkową (tą na kostce). Dzięki tej podkładce klamra nie wygina ściany buta podczas zginania. Na ten moment pochodziłem w nich trochę po domu. Poza tym,że to raczej nie jest but do baletu, ani pieszych wycieczek, myślę ,że będzie spełniać moje oczekiwania. Niestety trafiła mi się para z jednym butem lekko wyblakłym, bo zapewne stał na wystawce, ale nie szukam butków do sukienki, zatem odpuszczę reklamowanie.

Zaznaczam,że szukam buta do turystyki, a nie do off roadowego taplania. To ,że ma dwie klamry to dla mnie zaleta, duży rzep może nie jest najwygodniejszy, ale nie spotkałem wygodniejszego, But jest dostatecznie szeroki , stopa się nie męczy, a stopień zabezpieczenia kostki, pięty i łydki uważam za wystarczający jak do adventure'a.
Na ten moment mogę polecić. Jak pojeżdżę , to będę mógł się podzielić uwagami.
Awatar użytkownika
radebe
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 22.02.2016, 13:52
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: Buty RAINERS Traveler

Post autor: radebe »

w sobotę pojechałem kupić Sidi Adventure i wyjechałem z Rainers Traveler...choć byłem bardzo nastawiony na SIDI.
Co na plus:
- zdecydowanie wygodniejsze w porównaniu do SIDI. Sidi są w środku w porównaniu do Rainersów "takie surowe". Wadą jednak może być później większe pocenie się stóp
- cena prawie przez pół
Wady:
- brak membrany
- wykończenie wydaje się gorsze, no ale czego oczekiwać za tą cenę. Jak potestuję to napisze coś więcej.

Aha, jak normalnie nosze rozm 42, to w SIDI 43, a Rainersy musiałem kupić 44...

Są to spostrzeżenia "motocyklisty" z praktycznie zerowym doświadczeniem, ale może komuś trochę się przyda taka opinia:)
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Buty RAINERS Traveler

Post autor: HarryLey4x4 »

Przejeździłem cały sezon 2015 w Reinersach i stwierdzam, że są bardzo wygodne. Jedyna wada to w zasadzenie przemakanie podczas dużej ulewy. Tutaj buty tylko z Goretexem mają szansę , a zatem SIDI Adventure. Parę razy leżałem z nogą pod motocyklem i zawsze buty super chroniły nogę. Nigdy nie miałem złego zdarzenia. Polecam.
czarekszo
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 23.07.2015, 15:09
Mój motocykl: XL650V

Re: Buty RAINERS Traveler

Post autor: czarekszo »

I faktycznie trzeba brać dwa numery większe ? Jak noszę 43 to spokojnie zamawiać 45 :swieczki: czy bezpieczniej 44 ?
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Buty RAINERS Traveler

Post autor: HarryLey4x4 »

tak jak pisałem wczesniej...
czarekszo
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 47
Rejestracja: 23.07.2015, 15:09
Mój motocykl: XL650V

Re: Buty RAINERS Traveler

Post autor: czarekszo »

Zamówiłem rozmiar 44. Dzisiaj będę miał. Normalnie mój rozmiar to 43. W razie "w" wymiana. Dam znać jak to u mnie z tą numeracją wyjdzie :thumbsup:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości