Edytowanie postów

Coś nie działa? Zawartość strony dziwnie wygląda? Daj znać.
Awatar użytkownika
henry
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 3092
Rejestracja: 12.06.2008, 23:12
Lokalizacja: INOWŁÓDZ

Edytowanie postów

Post autor: henry »

Panowie Admini, denerwuje mnie osobiście przepis o niemożności edytowania postów po pięciu, czy sześciu dniach, a dodatkowo utrudnia normalne zarządzanie własnymi postami. W normalnym funkcjonowaniu, korzystaniu z Forum przez forumowicza to nie ma większego znaczenia, ale dla mnie stanowi jakiś problem.
Od jakiegoś czasu, produkuję akcesoria do Trampka i Afryki ( gmole, stelaże ). Co pewien czas, wprowadzam pewne zmiany, usprawnienia, nowe modele.
Zmiany te, chciałbym umieścić w pierwszym poście danego tematu, bo w tym miejscu jest to najbardziej czytelne, przejrzyste.
Kiedy wklejam nowe zdjęcia gdzieś w środku tematu, są one mniej dostępne, ponieważ większość czyta koniec i ew. początek tematu.
Nie chciałbym też zakładać nowych tematów dla nowych modeli gmoli, bo uważam, że wszystko w jednym miejscu jest bardziej czytelne i łatwiej dostępne.
Myślę, że sytuacja na Forum od pewnego czasu jest bardzo stabilna i takie ograniczenie nie ma większego uzasadnienia.
Inna sprawa, że śledząc Forum na bieżąco w sytuacji zagrożenia ( wzrostu napięcia, czy natężenia emocji ) można odpowiednio szybko zareagować.
Na FAT, edytuję posty po roku i nie ma z tym problemu.
Bardzo proszę Wysoką Radę o pozytywne rozpatrzenie mojego podania. :thanks:
GMOLE DO XL 600 i XL 700 i Afryki ... robię
504894578
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: Edytowanie postów

Post autor: Neno »

Ja się tylko przyłączę, delikatnie ale poprę inicjatywę zmian ;)
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Edytowanie postów

Post autor: maju »

henry pisze:denerwuje mnie osobiście przepis o niemożności edytowania postów po pięciu, czy sześciu dniach [...] W normalnym funkcjonowaniu, korzystaniu z Forum przez forumowicza to nie ma większego znaczenia, ale dla mnie [producenta, ogłoszeniodawcę] stanowi jakiś problem.
1.
Z punktu widzenia osoby która coś ogłasza na stałe, masz całkowitą rację - pierwszy post mówi wszystko i dobrze jest edytować właśnie jego a nie pisać gdzieś dalej o zmianach.

2.
Z punktu widzenia spójności całego forum nie jest dobrze aby każdy mógł edytować swoje posty po dowolnie długim czasie.
Sprzyja to najogólniej mówiąc "zacieraniu śladów" w skutek czego cierpi również spójność całych tematów.
Mieliśmy już takie przypadki gdzie całe tematy zostały pozmieniane ( wyedytowane posty jednego użytkownika na puste) i w ostatecznej formie całe wątki stały się nieczytelne i niezrozumiałe.
Takich sytuacji nigdy nie da się przewidzieć aby jak to napisałeś:
w sytuacji zagrożenia ( wzrostu napięcia, czy natężenia emocji ) można odpowiednio szybko zareagować
Przecież nikt z moderatorów nie będzie się bawił w analizę psychologiczną wszystkich użytkowników i ich nastrojów z elementami wróżenia przyszłości.


Obecne możliwości techniczne są takie:
#
Jest możliwość włączenia czasu edycji swoich postów (w minutach), obecnie jest to wartość 10080 (7 dni).
Maksymalny czas jest ograniczony ilością liczb (5sztuk) czyli 99999 (prawie 70 dni), lub całkowity brak limitu.
#
Jest możliwość włączenia/wyłączenia edycji poszczególnym grupom (klubowicze, zarejestrowani...) w poszczególnych forach.


Mając do dyspozycji tylko kombinację tych dwóch ustawień nie za bardzo da się zaspokoić interesy obu stron (punkt 1 i 2).

Można np wyłączyć edycję dla "czarnych" i zostawić dla "zielonych" ale to spowoduje inne.. niepokoje społeczne (a dodatkowo nadal nie bezie spełniony warunek punku nr 2)
Zresztą możliwość edycji, przez chociażby najkrótszy okres czasu, jest potrzebna - aby poprawić np zwykłą literówkę w swoim poście.


Henry - to o czym piszesz ma sens i się tym zgadzam. Gdyby była taka możliwość to bym bardzo chętnie tak ustawił.
Już kombinowałem aby można było edytować dział "lokalne oferty" przez nieokreślony okres czas - to by załatwiło sprawę.
A przy okazji: to do "lokalnych ofert" powinieneś się przenieść z ogłoszeniem - będzie bardziej czytelne.

Na tą chwilę nie da się więc tego tak ustawić aby pogodzić oba punkty (1 i 2), a mając do wyboru dobro całego forum albo.. kilku osób muszę wybrać to pierwsze.

Być może sytuacja w przyszłości się zmieni.
Chodzi mi po głowie aktualizacja forum do nowszej wersji - może tam będzie więcej opcji wyboru.
Z jednej strony powinno się aktualizować forum, ale z drugiej skoro chodzi stabilnie...
Dodatkowo po aktualizacji trochę się zmieni - obecna wersja jest ostatnia z serii gdzie jest stosowane takie a nie inne nazewnictwo tematów i innych.
Konserwatywna część użytkowników będzie znowu narzekała (po cichu?), że trzeba się od nowa "uczyć" forum.
Słyszałem też o modułach które umożliwiają zmianę tylko pierwszego posta w swoim temacie (to by załatwiło sprawę) ale ciężko o takie do starszej wersji forum - chociaż tak na szybko znalazłem tylko do jeszcze starszej wersji, więc też się nie nadaje.

Tak więc sprawa jest rozwojowa, szansa jest, jestem za.

Na tą chwilę mogę tylko zaproponować zgłaszanie postów (ikona z wykrzyknikiem po prawej na górze postu) wymagających edycji z opisem co trzeba zmienić.
Awatar użytkownika
maju
Admin
Admin
Posty: 1374
Rejestracja: 01.06.2008, 16:13
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Edytowanie postów

Post autor: maju »

Trochę powalczyłem i jest szansa na rozwiązanie problemu.
Potrzebuję jednak przeprowadzić testy na realnych wpisach.

Widzę to tak:
Henry, podaj mi linka do całego, istniejącego tematu w którym sprzedajesz.
Przeniosę go do "lokalnych ogłoszeń", potestuję co trzeba i dam znać jak to będzie ustawione.
Jak już go przeniosę to zerknij co możesz edytować a co nie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości