Bielizna termoaktywna

Kurtki, kaski, buty, ochraniacze itp.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5554
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Bielizna termoaktywna

Post autor: wojtekk »

Jest do kupienia cieplejsza bielizna Extremus Thermo-Dry® - na Grouponie. 89 pln za komplet!

http://www.groupon.pl/deals/warszawa/In ... _282&a=397
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Bielizna termoaktywna

Post autor: Reindeer »

wojtekk pisze:Jest do kupienia cieplejsza bielizna Extremus Thermo-Dry® - na Grouponie. 89 pln za komplet!

http://www.groupon.pl/deals/warszawa/In ... _282&a=397
Tylko, że sprzedający mija się z prawdą pisząc o rabacie 53% i oszczędności 101 zł. Komplet na grouponie kosztuje 100,60 przy odbiorze w paczkomacie i 109 zł przy dostawie kurierem. Tymczasem na allegro ta sama bielizna jest za 107 zł przy wysyłce poleconym http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=9349401 i rzekomo jest to też przecena, ale z ceny 169 zł.
Żeby nie było, nie podważam wartości towaru, bo nie mam pojęcia ile naprawdę jest wart, ale chciałbym tylko pokazać że to nie jest aż taka okazja żeby się na nią od razu rzucać.
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5554
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Bielizna termoaktywna

Post autor: wojtekk »

Reindeer pisze:
wojtekk pisze:Jest do kupienia cieplejsza bielizna Extremus Thermo-Dry® - na Grouponie. 89 pln za komplet!

http://www.groupon.pl/deals/warszawa/In ... _282&a=397
Tylko, że sprzedający mija się z prawdą pisząc o rabacie 53% i oszczędności 101 zł. Komplet na grouponie kosztuje 100,60 przy odbiorze w paczkomacie i 109 zł przy dostawie kurierem. Tymczasem na allegro ta sama bielizna jest za 107 zł przy wysyłce poleconym http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=9349401 i rzekomo jest to też przecena, ale z ceny 169 zł.
Żeby nie było, nie podważam wartości towaru, bo nie mam pojęcia ile naprawdę jest wart, ale chciałbym tylko pokazać że to nie jest aż taka okazja żeby się na nią od razu rzucać.
O! Super, że podrzuciłeś! Ja też nie mam w tym żadnego interesu. Sam nie kupuję. Tak dałem znać w temacie, bo może by się komuś nadało.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Bielizna termoaktywna

Post autor: Reindeer »

wojtekk pisze:
Reindeer pisze:
wojtekk pisze:Jest do kupienia cieplejsza bielizna Extremus Thermo-Dry® - na Grouponie. 89 pln za komplet!

http://www.groupon.pl/deals/warszawa/In ... _282&a=397
Tylko, że sprzedający mija się z prawdą pisząc o rabacie 53% i oszczędności 101 zł. Komplet na grouponie kosztuje 100,60 przy odbiorze w paczkomacie i 109 zł przy dostawie kurierem. Tymczasem na allegro ta sama bielizna jest za 107 zł przy wysyłce poleconym http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=9349401 i rzekomo jest to też przecena, ale z ceny 169 zł.
Żeby nie było, nie podważam wartości towaru, bo nie mam pojęcia ile naprawdę jest wart, ale chciałbym tylko pokazać że to nie jest aż taka okazja żeby się na nią od razu rzucać.
O! Super, że podrzuciłeś! Ja też nie mam w tym żadnego interesu. Sam nie kupuję. Tak dałem znać w temacie, bo może by się komuś nadało.
Oj, nawet nie pomyślałem, że mógłbyś w tym mieć jakiś interes :) Po prostu już trochę temu zauważyłem, że dużo grouponów to naprawdę obniżka o kilka złotych, albo i czasem towar z groupona jest droższy jak z allegro.
tdm900
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 194
Rejestracja: 12.02.2011, 21:43
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Bielizna termoaktywna

Post autor: tdm900 »

Używam tego typu gadżetów od kilku lat i przez ten czas zgromadziłem trochę spostrzeżeń w temacie bielizny termoaktywnej. Niedawno napisałem obszerny artykuł opisujący różne rodzaje bielizny motocyklowej, termoaktywnej, termoizolacyjnej i innej.

Kogo interesuje ten temat i chciałby sobie poczytać więcej na ten temat zanim coś wybierze zapraszam do zapoznania się z artykułem który znajdziecie tu: http://www.globtroter.pila.pl/index.php ... &Itemid=11.
xv535->tdm900->dl650A->xl650v->dl650xt->gotwayMSX->gotwayMonster
Awatar użytkownika
falco
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5544
Rejestracja: 06.04.2010, 16:06
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: K-J

Re: Bielizna termoaktywna

Post autor: falco »

Pingwin pisze:Mam taka,sprawdzone -POLECAM
http://www.tchibo.pl/Meska-bielizna-spo ... 08696.html
Wracając do tematu, to zajrzałem do Outleta gdzie dorwałem zestaw bielizny za 4 dyszki!! :thumbsup:
Jeszcze raz dziękuję za cynk!
Pozdr! falco
...nie ma boga i Motóra...


Czas Diabła... oto Łezka...
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Bielizna termoaktywna

Post autor: Pingwin »

Będzie Pan zadowolony :thumbsup:
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
Pingwin
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 561
Rejestracja: 06.12.2008, 00:10
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Nysa/Reykjavik

Re: Bielizna termoaktywna

Post autor: Pingwin »

Pany,odgrzeję kotleta i jeszcze raz polecę tą bieliznę. W tym roku znowu na 2-tygodniowym wypadzie sprawdziła się wyśmienicie :thumbsup: Za 4 dyszki macie komplet :wink: http://www.tchibo.pl/meska-bielizna-spo ... 08696.html
Dawniej gdziala
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Bielizna termoaktywna

Post autor: Reindeer »

Jeszcze latem kupiłem na próbę termoaktywne bokserki Hornhill i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę. Płaskie szwy nie odciskały się na ciele, materiał oddychał i dało się w nich spokojnie jeździć nawet w upale.
rox
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 83
Rejestracja: 07.11.2013, 15:03
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: Żory

Re: Bielizna termoaktywna

Post autor: rox »

tdm900 pisze:Używam tego typu gadżetów od kilku lat i przez ten czas zgromadziłem trochę spostrzeżeń w temacie bielizny termoaktywnej. Niedawno napisałem obszerny artykuł opisujący różne rodzaje bielizny motocyklowej, termoaktywnej, termoizolacyjnej i innej.

Kogo interesuje ten temat i chciałby sobie poczytać więcej na ten temat zanim coś wybierze zapraszam do zapoznania się z artykułem który znajdziecie tu: http://www.globtroter.pila.pl/index.php ... &Itemid=11.

tego właśnie szukałem ....świetny artykuł który na pewno mi pomoże....pozdrawiam
tdm900
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 194
Rejestracja: 12.02.2011, 21:43
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Bielizna termoaktywna

Post autor: tdm900 »

hejka,
jakby ktoś chciał sobie poczytać więcej w tym temacie to napisałem ostatnio test praktyczny zestawu termoaktywnej bielizny polskiej firmy Redline. Produkt jest o tyle ciekawy, że zawiera w sobie materiał rodem ze skafandrów kosmicznych i został stworzony specjalnie na motocykl, a nie "do wszystkiego" jak inne podobne.
Artykuł dostępny tutaj: http://www.globtroter.pila.pl/index.php ... &Itemid=11
xv535->tdm900->dl650A->xl650v->dl650xt->gotwayMSX->gotwayMonster
harins
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 259
Rejestracja: 25.11.2014, 21:29
Mój motocykl: XL650V

Re: Bielizna termoaktywna

Post autor: harins »

Fajne i przydatne artykuły :smile: Niektóre produkty używałem i potwierdzę dobrą jakość koszulek Crivit - używam je na rower, ale też i na motocykl.Bielizna Redline w opisie wygląda fajnie, ale cena nie przekonuje do zakupu.
tdm900
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 194
Rejestracja: 12.02.2011, 21:43
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Bielizna termoaktywna

Post autor: tdm900 »

a'propos bielizny motocyklowej - zrobilem niedawno obszerną aktualizację artykułu na ten temat, możecie sobie zajrzeć są tam nowe produkty. Teraz jest sezon wyprzedaży i letnią bieliznę sportową można kupić trochę taniej.

Na motocykl latem budżetowe modele tak samo dają radę, a jak się pocisz to nawet lepiej coś 100% sztucznego niż z takie dodatkiem bawełny. Co inego jak jest zimno, naturalna wełna kosztuje i tego nie ma za bardzo jak ominąć.
xv535->tdm900->dl650A->xl650v->dl650xt->gotwayMSX->gotwayMonster
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Bielizna termoaktywna

Post autor: Adampio »

Ja w upały pod kurtke wkładam podkoszulkę z uczciwej bawełny, a w zalinkowanym artykule sugeruje się bielizne z długim rękawem/nogawkami :swieczki:
Naprawde da sie w czymś takim wytrzymać nie gnając na złamanie karku?
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5554
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Bielizna termoaktywna

Post autor: wojtekk »

Bawełna na pot i moto… Hm…. wolę pełen syntetyk odprowadzający pot. By nie mieć nic mokrego przy ciele.

I tak - właśnie pełne rękawy i nogawki. Nie tylko daje to odprowadzenie potu, ale i zachowuje świeżość kurtki/spodni/butów.
Ostatnio zmieniony 12.02.2015, 19:11 przez wojtekk, łącznie zmieniany 1 raz.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
tdm900
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 194
Rejestracja: 12.02.2011, 21:43
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Bielizna termoaktywna

Post autor: tdm900 »

Czy da się wytrzymać w tym jak jest gorąco? Najlepiej sam sprawdź i wtedy się wypowiesz. Spróbuj znaleźć biegacza, kolarza albo innego sportowca, narażonego na przewianie i przegrzanie organizmu, który po spróbowaniu produktów termoaktywnych nadal trenuje w bawełnie...
xv535->tdm900->dl650A->xl650v->dl650xt->gotwayMSX->gotwayMonster
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Bielizna termoaktywna

Post autor: wilczek »

Odpowiednio do temp dobrana bielizna syntetyczna-termoaktywna, to podstawa. Podobnie jak długi rękaw termoaktywki latem . Faktem jest, ze coolant chlodzi. Najlepsze doświadczenia chłodzące mam z koszulkami z Lidka i od Neno, a ocieplające od brubecka. Latem, pod letnią kurtkę japońską zakładam długi rękaw termoaktywny i jest o niebo lepiej niż w krótkim tiszercie klubowym- niby termoaktywnym. Podobnie z kalesonami, pod motocyklowe jeensy latem. Do kasku tez zakładam latem czepek termo. Bawełna ... W pieluchach z tetry dla niemowląt, z alergią się sprawdza :wink:
Awatar użytkownika
jacekj
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 208
Rejestracja: 17.01.2011, 05:21
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Re: Bielizna termoaktywna

Post autor: jacekj »

Ciagnąc wątek dalej zapytam, czy ktoś ma doświadczenia z odzieżą Brubeck Extreme Merino ?
Ma doskonałe recenzje producenta i sprzedających....
R1200 GS LC ADV [jest]
Honda VFR 1200 X
Honda XL700 V
Yamaha WR 250 R
Honda CBR 1000 RR
Kawasaki KLV1000
Kawasaki KLR 650
Yamaha DT125
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Bielizna termoaktywna

Post autor: wilczek »

Ocieplające brubecki są bardzo dobre w proporcji do ceny. Warto, i dadzą radę , jesli zimą tylko w nich nie pójdziesz w Himalaje :wink:
tdm900
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 194
Rejestracja: 12.02.2011, 21:43
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Bielizna termoaktywna

Post autor: tdm900 »

jacekj pisze:Ciagnąc wątek dalej zapytam, czy ktoś ma doświadczenia z odzieżą Brubeck Extreme Merino ?
Ma doskonałe recenzje producenta i sprzedających....
ja mam, pisałem o nich o tym w materiale do którego link masz powyżej :)
Drogie ale dobre, kompresyjna, duży udział wełny 67% i w miarę grube (jak na bieliznę). Nie polecam za to wersji cienkiej 20%, na lato ok ale na zimno odpada. Jeśli już to albo extreme albo nic. Niestety z czasem wełna się zbija i trochę spadają właściwości ocieplające, aczkolwiek i tak nadal jest dobrze. Jak poczekasz do lata to pewnie załapiesz się na jakies wyprzedaże.
Ale....jakby założyć porządny wełniany swetr to też będzie dobrze, tylko pod kurtką z wpiętymi podpinkami raczej ciasno. Ogólnie z tymi produktami nie tyle chodzi o markę ale z czego to jest konkretnie wykonane.
xv535->tdm900->dl650A->xl650v->dl650xt->gotwayMSX->gotwayMonster
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości