Czy ktoś zna się na drzwiach wejściowych? (wymiana/zakup)

poza dwoma kółkami
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Czy ktoś zna się na drzwiach wejściowych? (wymiana/zakup)

Post autor: wojtekk »

Jak w temacie. Wygląda na to, że muszę wymienić drzwi wejściowe u mnie w mieszkaniu. Czy jest na forum ktoś, kto:
a) się na tym zna?
i/albo
b) handluje (Warszawa)? (zawsze lepiej dać zarobić klubowiczowi)?

Mieszkam w bloku. Majątku nie mam, więc nie muszą być to drzwi do sejfu. Wyważania drzwi przez brygady szturmowe też nie przewiduję. Coś solidnego na lata i w miarę dobrze zabezpieczonego. Wygodnego (jeżeli jest takie pojęcie? - może waga/zawiasy?).

Ad.a)
Na co zwracać uwagę przy wyborze oferty? W co na pewno warto zainwestować, a w co nie? Może jest jakaś dobra marka (ale np. wchodząca na rynek?) w niższej cenie? A może jakieś rozwiązanie na pewno warto kupić mimo wyższej ceny?

Ad.b) Chyba jasne :)

Ktoś / coś doradzi? :)

Thank you from the mountain! :)
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Czy ktoś zna się na drzwiach wejściowych? (wymiana/zakup

Post autor: Adampio »

Nie handluje, ale uczestnicze w remoncie generalnym mieszkania po zmarlym czlonku rodziny. Teraz jest marny czas na takie zakupy bo po sezonie na murowanie jet okres wyposazania stanu surowego i potrafi byc kolejka.sprawdz, czy masz jakis typowy rozmiar i zdecyduj czy chcesz wymienic drzwi z futryna czy da rade samoo skrzydlo. Elegnckie i wygodne sa drzwi Gerda, za co oklo 2000 zl. Znam co najmniej dwoje takich drzwi zastepujacych drewniane z lat 50tych. Roznica kolosalna
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Czy ktoś zna się na drzwiach wejściowych? (wymiana/zakup

Post autor: grad74 »

A ja też jak rok temu wstawiałem drzwi do domu to się zastanawiałem nd Gerdą, ale po zastanowieniu i obejrzeniu kilku modeli t marketach budowlanych stwierdziłem że nie będę przepłacał za samą nazwę. Na allegro kupiłem drzwi stalowe "lakierowane na drewniano" (wiadomo o c chodzi) z zamkami typu europejskiego ( na to należy zwrócić uwagę) , ocieplone wygłuszone , zamykaj się jak drzwi w kasie pancernej (czyli gładko i bezszelestnie) i jestem z nich bardzo zadowolny . Za komplet czyli: drzwi o wymiarze 100 x 200 cm z ościeżnicą, kołki do montowania w ścianie ( do du...py - do wymiany od zaraz bo za miękkie) i alarm (dostałem w prezencie) zapłaciłem z przesyłką coś około 900zł. Drzwi zamontowałem z tatuśkiem sam w 2 godziny bez żadnej filozofii. Ważna przy drzwiach jest grubość blachy ( conajmniej 0,7 mm skrzydło i co najmniej 1,2 mm ościeżnica) i to żeby zamki były w standarcie europejskim a nie jakimś CHRL. Można też kupić w marketach drzwi innych polskich producentów i o wiele tańsze niż Gerda. Poza tym jak się zamemu dokupuje zamki to też lepiej kupić takie których bębenki jak najmniej wystają z płaszczyzny drzwi (złodziejowi wystarczy 2 mm żeby chwycić je dobrej klasy "francuzem" przełamać wkładkę na pół niezależnie jaka by ona dobra nie była i wchodzi jak do siebie, a trwa to 30 sekund na wkłądkę :cool: ) Ważne są zyldy żeby były mocowane do płaszczyzny drzwi na przelotowe śruby "zamkowe" a nie na jakieś gówniane blachowkręty na krzyżaki ( zaproszenie dla włamu) i miały bolce antywyważeniowe przynajmniej przy skrajnych zawiasach ( a nie jeden jak to się ćżsto montuje) . przezd montażem należy dokładnie obejrzeć ościeżnicę i skrzydło pod kątem czy dobrze pasują , oprzeć o ścianę i zamknąć sprawdzając spasowanie ( i nie grzebać bez potrzeby przy regulacji zawiasów bo potem strasznie ciężko prawidłowo je ustawić) Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to dawaj. :)
Ostatnio zmieniony 01.10.2013, 11:00 przez grad74, łącznie zmieniany 1 raz.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Czy ktoś zna się na drzwiach wejściowych? (wymiana/zakup

Post autor: wojtekk »

Dzięki za podpowiedzi. Bardzo pomocne!

Czasu mam sporo bo wymianę planuję na luty / marzec 2013 (muszę nieco dutków uzbierać).

Wymiana z framugą - niestety.
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Czy ktoś zna się na drzwiach wejściowych? (wymiana/zakup

Post autor: grad74 »

nowe drzwi zawsze z framugą, kiedyś były inne typy ościeżnic. Ja kiedyś sam dorabiałem całkowice drewniane drzwi do starej ościeżnicy ale to kłopot i spory koszt. - nie wiele tańszy niż nowe drzwi. Ważne jest dokłądne i staranne "opsikanie" ich pianką trzeba je dobrze zabezpieczyć taśmą i folią malarską i nie ruszać do wyschnięcia żeby ich nie ubrudzić bo potem się tego nie doczyści. a jakim cudem chcesz wymieniać drzwi w marcu 2013??? jesteś w innej strefie czasowej? :lol:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
FSO
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 260
Rejestracja: 04.05.2011, 18:55
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA
Kontakt:

Re: Czy ktoś zna się na drzwiach wejściowych? (wymiana/zakup

Post autor: FSO »

Pablo
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 284
Rejestracja: 13.06.2008, 11:34
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gród Kraka

Re: Czy ktoś zna się na drzwiach wejściowych? (wymiana/zakup

Post autor: Pablo »

Sam też szukam drzwi, choć nie do mieszkania a do domu. Trafiłem na jakimś forum na linka do produkcji chińskich drzwi...

http://www.youtube.com/watch?v=bjctJrFWJU4
Awatar użytkownika
haku
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 681
Rejestracja: 25.03.2010, 23:55
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Smolec

Re: Czy ktoś zna się na drzwiach wejściowych? (wymiana/zakup

Post autor: haku »

Sam jestem po wyborze drzwi. Jeśli szukasz do mieszkania to raczej na 90% skończy się na Gerdzie, przynajmniej tak było u większości znajomych. Majątku nie masz, ale złodziej przekona się o tym jak już wejdzie. Dlatego omijaj szerokim łukiem chińskie drzwi, znam parę przypadków otworzenia ich "otwieraczem do konserw".
Druga sprawa, w mieszkaniu (jeśli to nie parter) złodziej praktycznie wejdzie tylko przez te drzwi, więc dobrze jak by miały wkładki typu C.
Istotne też jest czy masz klatke schodową ciepłą czy zimną.
Wejdź sobie na www.drzwi.pl , tam mają praktycznie całą ofertę na rynku.
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Czy ktoś zna się na drzwiach wejściowych? (wymiana/zakup

Post autor: jedras »

Ja od siebie dodam, że warto aby drzwi miały wkładki różnych systemów, a nie tylko Gerdy. Nauczyłem się tego boleśnie po włamaniu. W chwili obecnej mam zamontowany dodatkowy zamek zupełnie innego typu, ale jak to mawiają "Polak mądry po szkodzie".
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Czy ktoś zna się na drzwiach wejściowych? (wymiana/zakup

Post autor: Adampio »

jedras pisze:mam zamontowany dodatkowy zamek zupełnie innego typu
Typowa Gerda ma dwa zamki: podklamkowy z rozpieraczami i coś typu Yale na wysokości nosa, pełniące rolę zasuwki.
U siebie dodałeś jeszcze trzeci czy wymieniłeś wkładkę w górnym?
mirekm71
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 807
Rejestracja: 12.02.2012, 19:05
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Brzeg

Re: Czy ktoś zna się na drzwiach wejściowych? (wymiana/zakup

Post autor: mirekm71 »

Pablo pisze:Sam też szukam drzwi, choć nie do mieszkania a do domu. Trafiłem na jakimś forum na linka do produkcji chińskich drzwi...

http://www.youtube.com/watch?v=bjctJrFWJU4

Fabryka nie jest imponujaca ale czy cos z tymi drzwiami jest nie tak? Czy w Polsce produkuje sie lepsze drzwi? Czy sa drzwi w cenie >3000 w ktore wloze lom miedzy drzwi a oscieznice i ich nie otworze? Drzwi z filmu to sa drzwi wewnatrzklatkowe za 300-500zl. Otwieraja sie i zamykaja. A wogole to widzial ktos w Polsce fabryke drzwi? :smile:
Kupuje tylko od czarnych takich jak ja.
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Czy ktoś zna się na drzwiach wejściowych? (wymiana/zakup

Post autor: jedras »

Adampio pisze:
jedras pisze:mam zamontowany dodatkowy zamek zupełnie innego typu
Typowa Gerda ma dwa zamki: podklamkowy z rozpieraczami i coś typu Yale na wysokości nosa, pełniące rolę zasuwki.
U siebie dodałeś jeszcze trzeci czy wymieniłeś wkładkę w górnym?
Dodałem trzeci.
wojs
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 657
Rejestracja: 15.06.2008, 19:45
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa/Gdansk

Re: Czy ktoś zna się na drzwiach wejściowych? (wymiana/zakup

Post autor: wojs »

Wojtek .. kupowalem kilka lat temu tutaj : http://www.juwent.waw.pl/kontakt.html ..ale drzwi zewnetrzne.

Po 8 latach niestety delikatnie zaczela sie odklejac okleina.
Jak sie okazalo wada fabryczna.
Mimo tylu lat i uplywu reklamacji, rekojmi ..sa w stanie mi pomoc ponownie oklejajac drzwi, lacznie z transportem do nich i do mnie. Albo oferuja nowe drzwi.

Generalnie ocenilbym ich na 5 w skali 1-6.
--
pozdrawiam
Wojtek

BYL : TA XL600V
JEST : Triumph Tiger 955i
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Czy ktoś zna się na drzwiach wejściowych? (wymiana/zakup

Post autor: robii23 »

Zobacz ofertę PTZ. Kiedyś aspirowali żeby być konkurencją dla Gerdy.
Ja nie kupiłem, ale kuzynka tak i faktycznie to jest jakość Gerdy.
Polecam, ona ma chyba z 6 lat i wciąż wyglądają i działają bez żadnych problemów.
Nie ma sensu ich porównywać z chińczykami.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Czy ktoś zna się na drzwiach wejściowych? (wymiana/zakup

Post autor: grad74 »

mirekm71 pisze:
Pablo pisze:Sam też szukam drzwi, choć nie do mieszkania a do domu. Trafiłem na jakimś forum na linka do produkcji chińskich drzwi...

http://www.youtube.com/watch?v=bjctJrFWJU4

Fabryka nie jest imponujaca ale czy cos z tymi drzwiami jest nie tak? Czy w Polsce produkuje sie lepsze drzwi? Czy sa drzwi w cenie >3000 w ktore wloze lom miedzy drzwi a oscieznice i ich nie otworze? Drzwi z filmu to sa drzwi wewnatrzklatkowe za 300-500zl. Otwieraja sie i zamykaja. A wogole to widzial ktos w Polsce fabryke drzwi? :smile:
takie, które oprą się łomowi to chyba raczej na zamówienie lub samoróbka tak szczelna (małe szczeliny) że nie ma punktu zaczepienia dla łoma.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
wojtekk
oktany w żyłach
oktany w żyłach
Posty: 5549
Rejestracja: 22.08.2009, 13:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Warszawa / Saska Kępa

Re: Czy ktoś zna się na drzwiach wejściowych? (wymiana/zakup

Post autor: wojtekk »

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Były nieocenione. Stanęło na PTZ. Cena niższa od Gerdy a klasa wyżej zabezpieczeń.

Co do różnych zamków w jednych drzwiach - pogadałem z ludźmi z branży. Nie ma znaczenia, czy masz tej samej firmy czy innej. Chodzi o czas. I będzie taki sam by je obejść - niezależnie od tego jakiej będą firmy (tej samej, czy innej).
Były: Transalp 600, Super Tenere XTZ 750, Suzuki DR 650 SE. Jest: PamEla Anderson St1300 PanEuropean
***
Enduro się kulom nie kłania.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości