garmin - mapa topo PL 2011

Rastry? Wektory? Orto? Topo? Skąd brać, jak korzystać?
Awatar użytkownika
C-360
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 03.04.2013, 18:47
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WPR - Pruszków

garmin - mapa topo PL 2011

Post autor: C-360 »

Witam i od razu pytam, czy ktoś miał przyjemność używać mapyTopo PL 2011 w Garminie?
Oczywiście chodzi o użycie poza czarnym asfaltem i głównymi drogami, tzn wpadając w las czy drogami przez pola, można wklepać cel i śmiało jechać?
Z mojej nokii E71 zrobiłem wspomagacz podróżny z Garminem XT ale jeszcze nie testowałem w "plenerze".

Pozrawiam
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: garmin - mapa topo PL 2011

Post autor: wilq.bb »

czemu z komercyjnych korzystasz - poleceam ump pc PL - za free a nie powiem - dokładośc zajebiaszcza jest :ok: testowane na rowerze,moto, auto, z buta i w kajaku.
Do pobrania z:
http://ump.waw.pl/
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Next22
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1224
Rejestracja: 24.08.2009, 15:35
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: POLICHNO

Re: garmin - mapa topo PL 2011

Post autor: Next22 »

To polecam zainstalować sobie na kompa program MapSurce i pobawić się mapami wytyczyć sobie drogę. Zobaczysz wtedy jak wyznacza.
Przejrzysz szczegółowość map i gotową zaplanowaną trase wyślesz do noki

Mi mapy garmina nie przypadły do gustu. Dziwnie wyliczał trasę :smile: Ale ja jestem nauczony AM i IG8
Wszystko dobre ale Trampek najlepszy :)
Awatar użytkownika
C-360
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 03.04.2013, 18:47
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WPR - Pruszków

Re: garmin - mapa topo PL 2011

Post autor: C-360 »

Hmm, komercyjna czy nie, generalnie chodzi mi o użyteczność.
Dzieki za opinię że UMP jest dobra, mam ją też ale testowaną w aucie - przy włączonej większej szczegółowości strasznie telefonik mi zamula.
Dlatego ię o topo pytam.
Może inaczej która w zadupiastym terenie będzie się sprawdzać najlepiej?
UMP jest chyba uzależniona od userów którzy nanoszą swoje dane więc Polska może mieć białe plamy.

Pzdr
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: garmin - mapa topo PL 2011

Post autor: wilq.bb »

Dokładność UMP jest wg mnie co najmniej zadowalająca - korzystałem na Opolszczyźnie, Kielecczyźnie, w wszystkich Beskidach, na jurze i byłem kontent.
Przy czym ja działam na urządzeniu Garmina Extrex Venture i powoli myślę nad przesiadką na Viste albo 60 CSx
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
C-360
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 03.04.2013, 18:47
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WPR - Pruszków

Re: garmin - mapa topo PL 2011

Post autor: C-360 »

Next22 pisze:To polecam zainstalować sobie na kompa program MapSurce i pobawić się mapami wytyczyć sobie drogę. Zobaczysz wtedy jak wyznacza.
Przejrzysz szczegółowość map i gotową zaplanowaną trase wyślesz do noki

Mi mapy garmina nie przypadły do gustu. Dziwnie wyliczał trasę :smile: Ale ja jestem nauczony AM i IG8
Mapsource potestuję, dzieki.
AM to chyba na główne drogi bo lasów i pól to chyba nie obejmuje?
Garmin jaki jest taki jest ale ma pomagać mapie książkowej a nie ją zastępować ;-) Chociaż ma plusa bo praktycznie na wszystkim chodzi.
Awatar użytkownika
C-360
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 03.04.2013, 18:47
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WPR - Pruszków

Re: garmin - mapa topo PL 2011

Post autor: C-360 »

wilq.bb pisze:Dokładność UMP jest wg mnie co najmniej zadowalająca - korzystałem na Opolszczyźnie, Kielecczyźnie, w wszystkich Beskidach, na jurze i byłem kontent.
Przy czym ja działam na urządzeniu Garmina Extrex Venture i powoli myślę nad przesiadką na Viste albo 60 CSx
Kolega MADRAFi na BMce ma chyba coś fajnego o czym piszesz?

jak śnieg będzie poniżej felgi to zatestuję UMP, zatesyuję Topo a w międzyczasie zassam Mapsource i się pobawię.

Dzięki
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: garmin - mapa topo PL 2011

Post autor: MADRAFi »

Montana 600 :) fajny sprzet.
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: garmin - mapa topo PL 2011

Post autor: wilq.bb »

Montana to już wyższa pólka ale jest fajna jest. Jak wspomniałem taką 60scx bym przytulił - ale też mocno trzymają cenę. W przypadku sprzętów garmina naprawdę płacisz za jakość.
Moj extrex zaliczył parę lotów koszących - włącznie z "dachowaniem" przez kierownice (do której był zapięty i stanowił na pewno punktu obrotu - co widać po szybce, powstała mała ryska), na barbórkowym wyścigu kajakowym był pięknie oblodzony i gdyby nie fakt, że ma tylko 24mb wbudowanej pamięci bez możliwości rozbudowy to nie zmieniałbym go.
Przy czym ta pamięć w zupełności wystarcza np do załadowania 3-4 map (wielkości województwa, trochę POI i jeszcze jest miejsce, żeby ślad w wyjazdu zapisać.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
C-360
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 03.04.2013, 18:47
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WPR - Pruszków

Re: garmin - mapa topo PL 2011

Post autor: C-360 »

MADRAFi pisze:Montana 600 :) fajny sprzet.
O tak Montana ;-) najwyższa półka z tego co widzę a moja nokia to taki old school.
MARDAFi a co masz w tej montanie skoro to Garmin? Kiedyś bym chętnie to cudo obejrzał i dotknął w sumie mieszkasz tam gdzie ja mieszkałem 20 lat, Ursus rulez.
Myślę mocno o zmianie moto i lepsza nawi na bezdroża mocno mnie interesuje.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
C-360
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 03.04.2013, 18:47
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: WPR - Pruszków

Re: garmin - mapa topo PL 2011

Post autor: C-360 »

wilq.bb pisze:Montana to już wyższa pólka ale jest fajna jest. Jak wspomniałem taką 60scx bym przytulił - ale też mocno trzymają cenę. W przypadku sprzętów garmina naprawdę płacisz za jakość.
Moj extrex zaliczył parę lotów koszących - włącznie z "dachowaniem" przez kierownice (do której był zapięty i stanowił na pewno punktu obrotu - co widać po szybce, powstała mała ryska), na barbórkowym wyścigu kajakowym był pięknie oblodzony i gdyby nie fakt, że ma tylko 24mb wbudowanej pamięci bez możliwości rozbudowy to nie zmieniałbym go.
Przy czym ta pamięć w zupełności wystarcza np do załadowania 3-4 map (wielkości województwa, trochę POI i jeszcze jest miejsce, żeby ślad w wyjazdu zapisać.
A jakie 3-4 mapy ładujesz? UMP? Wycinki?
i Ile taka mapa "waży"?
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: garmin - mapa topo PL 2011

Post autor: Thorin »

Potwierdzam jakość Garminów, modeli do wyboru jest znacznie więcej niż wymienione powyżej, ale cenowo szału nie ma ;-) Generalnie polecam nowsze modele, z możliwością wstawiania własnych rastrów w postaci KMZ np z Google Earth. Nowe softy Garmina przewidują też takie opcje prowadzenia, jak enduro czy MTB.
Mapy: od roku jeżdżę na mapie Azymutu PL Topo (http://garminwpolsce.pl/o-mapie/) i jest rewelacyjna. Darmowa UMP jest OK, ale ma bardzo zróżnicowane pokrycie w zależności od regionu Polski. Podkarpacie wypada blado. Gdyby ktoś chciał się bardzo spierać to mogę wrzucić zrzuty ekranowe.
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: garmin - mapa topo PL 2011

Post autor: Neno »

Thorin pisze: Nowe softy Garmina przewidują też takie opcje prowadzenia, jak enduro czy MTB.
Hmm a znasz jakąś bezpieczną wersję dla 62S ?
Tak, żeby po zainstalowaniu Garmin stanął na nogi a nie zawisnął na wieki... ;)
Z góry dzięki!
Awatar użytkownika
Thorin
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 677
Rejestracja: 31.10.2008, 11:16
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Przeworsk

Re: garmin - mapa topo PL 2011

Post autor: Thorin »

Neno pisze:Hmm a znasz jakąś bezpieczną wersję dla 62S ?
Mam Oregona, więc tematu 62'ki nie zgłębiałem. W Oregonie nie zauważyłem jakichś sensacji po instalacji nowego softu. Na garniaku szukałeś?
Lista zmian softu 62'ki http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=1 ... 62#p144133
Tu http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=1 ... &start=270 piszą, że najnowszy 4.80 wiesza się "tylko" przy przeglądaniu jpg :lol: To chyba w miarę OK? :wink:
Dodam jeszcze, że tryb ATV/enduro naprawdę prowadzi na manowce, unika asfaltu za wszelką cenę. Czasem, robi to naprawdę na siłę.
Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
Neno
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2484
Rejestracja: 15.03.2010, 18:37
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zambrów

Re: garmin - mapa topo PL 2011

Post autor: Neno »

Thorin pisze:
Neno pisze:Hmm a znasz jakąś bezpieczną wersję dla 62S ?
Mam Oregona, więc tematu 62'ki nie zgłębiałem. W Oregonie nie zauważyłem jakichś sensacji po instalacji nowego softu. Na garniaku szukałeś?
Lista zmian softu 62'ki http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=1 ... 62#p144133
Tu http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=1 ... &start=270 piszą, że najnowszy 4.80 wiesza się "tylko" przy przeglądaniu jpg :lol: To chyba w miarę OK? :wink: \
Słąbo się znam ale mój model chyba jpg nie obsługuje - nie mam wbudowanego aparatu, więc powinno być ok. Ale racja, przed zabiegiem postudiuję garniaka, Dzięki !
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: garmin - mapa topo PL 2011

Post autor: Adampio »

Panowie, pomóżcie niekumatemu.
Dostałem Garmina 60cs, zainstalowalem MapSource-a (6.16.3, pod XP SP3) sciagnalem mapę z UMP i... kiszka :sad:
MapS. nie widzi plików .img, a jak mu się takowy zaladuje na sile to pyszczy, że niewłaściowy format. Doczytalem w sieci, że wersja 6.16.3 wymaga łatania i podmieniłem plik .exe ale nadal tak samo. :sad:
O co chodzi? :omg: :omg:
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: garmin - mapa topo PL 2011

Post autor: wilq.bb »

Jak dociągnąłeś UMP poprawnie to nic nie musisz otwierać - o ile wybierzesz zestaw map - na gore w lewym rogu (pod menu plik, edycja,znajdz) - masz menu rozwijalne i tam powinno być dostępne UMP-pcPL.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: garmin - mapa topo PL 2011

Post autor: Adampio »

@willq.bb: jedyne co ma związek z UMP to w górnym wierszu "dodatki>--->zarządzaj mapami" gdzie pojawia sie "UMP-pcPL og 07Apr13 4.99 Niezablokowane..." i jedyne co można wtedy zrobic to kliknąć "zamknij" :sad: :sad:
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: garmin - mapa topo PL 2011

Post autor: wilq.bb »

Za jakaś godzinkę , góra pięć będę przy kompie z Mapsourcem to zrobić Ci screenhoty co poustawiać - mam wersje 6.16.3.

Edyta:

Sprawdź czy masz mapę wczytaną (tak jak w oznaczonym miejscu)

https://docs.google.com/file/d/0ByCvgbt ... sp=sharing
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: garmin - mapa topo PL 2011

Post autor: Adampio »

wilq.bb pisze:Sprawdź czy masz mapę wczytaną (tak jak w oznaczonym miejscu)
https://docs.google.com/file/d/0ByCvgbt ... sp=sharing
Gugla mam podpiętego pod inne konto i poprosiłem o udostępnienie
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości