Co dzisiaj zepsułem

Trochę stali, kabelków, gumek ... i motocykl gotowy
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Co dzisiaj zepsułem

Post autor: grad74 »

Tuonela pisze:Miało być pięknie i po okolicy , a wyszło jak zwykle :smile:
O jak ślicznie, no to teraz masz "oponę z kolcami" :lol:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
ant6
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 849
Rejestracja: 17.03.2013, 20:10
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co dzisiaj zepsułem

Post autor: ant6 »

przy dzisiejszych wojażach po trawie,błocku, koleinach ... gleba :wacko: ... pęknięte lewe lusterko :-( i mój patentowany mrówkowy bolec do owiewki co niby miał ją trzymać ...NIE DAŁ RADY :lanie: i się mu było oderwało a raczej pękło ...wrrrrrrr :thumbsdown:
If nobody hates you, you're doing something wrong
Awatar użytkownika
kaktus
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 97
Rejestracja: 13.09.2010, 08:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: Co dzisiaj zepsułem

Post autor: kaktus »

leszek mrowka pisze:przy dzisiejszych wojażach po trawie,błocku, koleinach ... gleba :wacko: ... pęknięte lewe lusterko :-( i mój patentowany mrówkowy bolec do owiewki co niby miał ją trzymać ...NIE DAŁ RADY :lanie: i się mu było oderwało a raczej pękło ...wrrrrrrr :thumbsdown:
Jeszcze po zimie teren jest trudny, miejsca suche bardzo sypkie, zlecana ostrożność, próbowałem trampkiem moje max w terenie 70km/h nie dałem rady :smile: Nawet na KTMmie i odpowiednich oponach trzeba uważać więcej jak zwykle, przekonaniem się o tym ostatnio zaliczając pięknego dzwona, co ciekawe tanie ochraniacze uratowały moje kolano , dopiero w domu zobaczyłem że są mocno podrapane czymś ostrym :omg: jednak warto odpowiednio się ubierać :smile: .


Właśnie wróciłem z terenu , już jest lepiej, ziemia osiadła po mrozach, byłem z synem on na KTM udało mi się mieć przewagę nad nowicjuszem który zaliczył dzwona w najmniej oczekiwanym miejscu , jednak praktyka robi swoje, niestety musiałem jechać z prędkością kiedy motocykl zaczyna jechać po piasku czyli 50...70 te owiewki stresują :sad:
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Co dzisiaj zepsułem

Post autor: grad74 »

leszek mrowka pisze:przy dzisiejszych wojażach po trawie,błocku, koleinach ... gleba :wacko: ... pęknięte lewe lusterko :-( i mój patentowany mrówkowy bolec do owiewki co niby miał ją trzymać ...NIE DAŁ RADY :lanie: i się mu było oderwało a raczej pękło ...wrrrrrrr :thumbsdown:
Leszek, nie pękaj. Przyjadę , użyjemy rozpuszczalnika :impreza: i naprawimy :lol: . Ja się na razie nastawiam na niedzielę a co go godzin się zdzwonimy , ale bardziej późne popołudnie jeśli łaska :).
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
ant6
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 849
Rejestracja: 17.03.2013, 20:10
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co dzisiaj zepsułem

Post autor: ant6 »

dobra będziemy w kontakcie. Tylko ostatnio mało w domu bywałem i kobieta mi stwierdziła, że jak gdzieś jej nie zabiorę to mogę się przeprowadzić do garażu :ysz: więc coś palnąłem o niedzieli, że może pojedziemy pozwiedzać okolice, ale myślę, że do 18 wrócimy :-). a później heja na motor i :crossy: :crossy: Pasowało by Ci tak o tej? Może ktoś się dołączy? Tylko ja preferuję naukę w terenie :pob:
If nobody hates you, you're doing something wrong
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Co dzisiaj zepsułem

Post autor: grad74 »

Osz.. ja pikole z tymi kobietami... :lol: , ale moja mi to sama mówi i tak czuję że ja się ze swoją też gdzieś będę musiał karnąć bo mi żyć nie da, tylko zobaczymy czy się uda gdzie młodego "na służbę " sprzedać :lol: . Ale nic nie obiecuję bo wiadaomo jak to z dzieciami bywa.
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Co dzisiaj zepsułem

Post autor: grad74 »

Nie mogę się zedytować a nie chcę cytować więc niechlubnie dopisuję. Mam nauczkę żeby nigdy nie stawiać motka "z górki" tylko zawsze pod górkę :thumbsdown: . Dziś bardzo elegancko chciałem wsiąść na takiego motka co stał z górki , zadziałało Newtonowskie prawo powszechnego ciążenia , motek po podniesieniu do pionu sam pojechał do przodu na tyle że złożyła mi się boczna nóżka, ja nie utrzymałem i całkiem ślicznie mi się wyp... lił. Skutek był taki że jak rypnął na bok to kufer zahaczył mi o jakiś pieprzony betonowy klomb i się urwały mocowania, na szczęście te w kuferku a nie na płycie montażowej :mad: :banghead:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
Trol
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 965
Rejestracja: 12.09.2012, 20:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Poland

Re: Co dzisiaj zepsułem

Post autor: Trol »

Dorób porządne z bachy , będziesz miał na wieki :thumbsup:
Jestem Trolem poprawnym .Staram się .Nierzadko .
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Co dzisiaj zepsułem

Post autor: grad74 »

No i czemu sam na to nie wpadłem? :omg: :omg: :omg: A pół wieczoru myślałem :lol: :tongue: . Ale powaga, Trol Dziękuję Ci kolego bo ja już z włóknem kombinowałe ale najprostsze rozwiązania są najlepsze , my kiedyś jednak musimy się spotkać i porozmawiać o techniczych szczegółach :impreza: :lol:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
skarp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 220
Rejestracja: 18.07.2012, 06:54
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Parczew

Re: Co dzisiaj zepsułem

Post autor: skarp »

Przedni hamulec robi robotę. Przy wsiadaniu pasażera na motka też polecam zapodanie przedniego, pomaga w zachowaniu równowagi. Spróbuj a i spadki nie będą straszne.
Suzuki DR 650 SE 1997r. -> Honda XL 650 V 2000r. -> Suzuki DL 650 K7 - > BMW R 1200 GS K25 2005r. Desert Yellow.
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Co dzisiaj zepsułem

Post autor: grad74 »

Ale spadek był taki mały że w życiu bym nie przypuszczał co sie stanie , a najgorsze że się ze mnie jakieś laski śmiały że hej :lol:
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
skarp
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 220
Rejestracja: 18.07.2012, 06:54
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Parczew

Re: Co dzisiaj zepsułem

Post autor: skarp »

No kolego, chyba że brałeś je na żal, to mów wprost, że podryw nie wyszedł ... :grin:
Suzuki DR 650 SE 1997r. -> Honda XL 650 V 2000r. -> Suzuki DL 650 K7 - > BMW R 1200 GS K25 2005r. Desert Yellow.
Awatar użytkownika
Trol
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 965
Rejestracja: 12.09.2012, 20:32
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Poland

Re: Co dzisiaj zepsułem

Post autor: Trol »

grad74 pisze: my kiedyś jednak musimy się spotkać i porozmawiać o techniczych szczegółach :impreza: :lol:
Na jesienny zlot nie dam rady , organizator chyba po złości organizuje go tuż przed naszą , moją i Harrego wyprawą na Krym
ale trzeba by coś wymyśleć w lipcu np. :smile: A może dasz się na Ukrainę namówić :wink:
Jestem Trolem poprawnym .Staram się .Nierzadko .
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Co dzisiaj zepsułem

Post autor: evoluzione »

Zamontowałem licznik rowerowy Sigma BC600 (bezprzewodowy) i nie działa :sad: . Odległość od czujnika jest za duża lub za dużo metalu wokół (producent podaje do 70cm). Czujnik dałem do śruby mocującej błotnik więc max wysoko, a odbiornik na kierownicy zaraz nad półką.
Dzisiaj jeszcze podumam to może coś wymyślę.
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
grad74
swobodny rider
swobodny rider
Posty: 2687
Rejestracja: 23.06.2012, 07:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Siechnice

Re: Co dzisiaj zepsułem

Post autor: grad74 »

Trol pisze:
grad74 pisze: my kiedyś jednak musimy się spotkać i porozmawiać o techniczych szczegółach :impreza: :lol:
Na jesienny zlot nie dam rady , organizator chyba po złości organizuje go tuż przed naszą , moją i Harrego wyprawą na Krym
ale trzeba by coś wymyśleć w lipcu np. :smile: A może dasz się na Ukrainę namówić :wink:
Taaaa.... oczyyyywiiiście ... To byłby mój pierwszy i ostatni wyjazd przed rozwodem :lol: . Nie nie, na razie mam skuteczną "smycz" w domu :wink: . Choć nie powiem że kiedyś się nie "zerwę" :mouthshut: .
Honda TransalpPD10-99r, Honda Revere RC33-96r, Honda Nx125-99r, SHL M11-62r, WSK Garbuska-68r,Skuterek Motobi 50 z Hondowskim silniczkiem ;).

Gdyby Transalp kardan miał, ideałem by się zwał :)
Awatar użytkownika
robii23
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 804
Rejestracja: 02.11.2010, 22:42
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Co dzisiaj zepsułem

Post autor: robii23 »

evoluzione pisze:Zamontowałem licznik rowerowy Sigma BC600 (bezprzewodowy) i nie działa :sad: . Odległość od czujnika jest za duża lub za dużo metalu wokół (producent podaje do 70cm). Czujnik dałem do śruby mocującej błotnik więc max wysoko, a odbiornik na kierownicy zaraz nad półką.
Dzisiaj jeszcze podumam to może coś wymyślę.
To nie to samo bo przewodowe, ale może Ci pomoże. Kolega Boloboy coś takiego wymodził:
http://bernys.ovh.org/technikalia/index ... 20licznika
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Co dzisiaj zepsułem

Post autor: evoluzione »

robii23 pisze:
evoluzione pisze:Zamontowałem licznik rowerowy Sigma BC600 (bezprzewodowy) i nie działa :sad: . Odległość od czujnika jest za duża lub za dużo metalu wokół (producent podaje do 70cm). Czujnik dałem do śruby mocującej błotnik więc max wysoko, a odbiornik na kierownicy zaraz nad półką.
Dzisiaj jeszcze podumam to może coś wymyślę.
To nie to samo bo przewodowe, ale może Ci pomoże. Kolega Boloboy coś takiego wymodził:
http://bernys.ovh.org/technikalia/index ... 20licznika

Problem leży w odległości uchwytu licznika (odbiornika) od czujnika na ladze (nadajnika). W TA jest to prawie te 70cm które za max podaje producent licznika. Ale na brak sygnału wpływa też to, że licznik mocuję pomiędzy mocowaniami kierownicy do półki, a tam pod nim bezpośrednio jest główka ramy, czyli kupa metalu. A dzisiaj dodatkowo po odpaleniu moto okazało się, że częstotliwość na której pracuje bezprzewodowy licznik, jest zbliżona (lub wypada w harmonicznej) częstotliwości pochodzących odukładu zapłonowego i w ten oto sposób pracujący zapłon pięknie "napędza" licznik który jedzie 60km/h na postoju :grin:
To definitywnie przesądziło, iż do moto zamawiam sobie wersję "przewodową", a ten idzie do roweru :smile:
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Awatar użytkownika
KJU
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 454
Rejestracja: 10.04.2013, 09:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Słojczany

Re: Co dzisiaj zepsułem

Post autor: KJU »

W sobotę przy montażu siateczki ochonnej na wentylator, złamałem jeden z zaczepów łączący osłonę liczników i boczek :swieczki: , uważajcie, bo są bardzo delikante (już kilkanaście razy to robiłem, rutyna mnie zgubiła)
Pozdrawiam
życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo co się trafi

http://zamiedzaidalej.blogspot.com/
Awatar użytkownika
kolec
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 74
Rejestracja: 01.10.2011, 23:17
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: NDM

Re: Co dzisiaj zepsułem

Post autor: kolec »

Może nie stracił na tym sam trampek, ale po full serwisie przednich hamulców trzeba było to uczcić i gdzieś na dość wyboistych szuterkach szło trampkowi tak dobrze, że aż się w kufrze centralnym zamek od klapy jakoś zdezintegrował dzięki czemu klapa musiała się otworzyć niczym spoiler w rasowym super-samochodzie i gdzieś sobie poleciał w las nie wytrzymawszy osiągów trampostrzała.
Zauważyłem oczywiście dopiero na parkingu jako, że po nocy śmigałem, ale na szczęście plecak był mocno dociążony łańcuchem i wodą. Jakiś złomiarz się chociaż ucieszy :niewiem: .
Awatar użytkownika
KJU
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 454
Rejestracja: 10.04.2013, 09:51
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Słojczany

Re: Co dzisiaj zepsułem

Post autor: KJU »

Kolejna gleba tym razem w błoto - urwany jeden zaczep boczka i pęknięty plastik. Już coraz mniej boję się zapuszczać w teren i błoto. Zaczyna mi się podobać.
Ps. Przestałem się bać piasku na leśnych drogach.
życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo co się trafi

http://zamiedzaidalej.blogspot.com/
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości