prędkościomierz

Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki.
Awatar użytkownika
Driverd2
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1673
Rejestracja: 16.12.2009, 17:30
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: prędkościomierz

Post autor: Driverd2 »

Drwal pisze:Dodam tylko ,że urwałem dwie szpilki po przekątnej. Urwanie szpilek jest na poziomie płytki i nie wystaje nawet milimetr gwintu ,żeby nakręcić coś innego. Czy coś się da z tym zrobić? czy jest możliwość zakupu nowych szpilek? czy jazda na dwóch szpilkach jest bezpieczna?
Nie wiem czemu ale priva nie da się do ciebie wysłać, więc powiem tutaj, poszukaj na forum bo to już gdzieś było opisane z tego co pamiętam.

Ot proszę bardzo:
http://www.forum.transalpclub.pl/viewto ... lki#p72942
Cynciu
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1285
Rejestracja: 07.03.2010, 20:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: prędkościomierz

Post autor: Cynciu »

Drwal pisze:Dodam tylko ,że urwałem dwie szpilki po przekątnej. Urwanie szpilek jest na poziomie płytki i nie wystaje nawet milimetr gwintu ,żeby nakręcić coś innego. Czy coś się da z tym zrobić? czy jest możliwość zakupu nowych szpilek? czy jazda na dwóch szpilkach jest bezpieczna?
Skoro Pan Honda wymyślił cztery szpile, to dwie musisz wymienić.
Spróbuj po rozkręceniu wykręcić je żabką . Jak się nie da, podjedź do mechanika. Przyłoży większą nakrętkę, spawnie magiem i wykręcisz kluczem.
Wlóczęga: człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..
[ Julian Tuwim ]
krzysimirn
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 778
Rejestracja: 03.05.2010, 11:05
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wyszków

Re: prędkościomierz

Post autor: krzysimirn »

może komuś pomoże kiedyś rozwiązanie mojego problemu - opisałem go powyżej w tym temacie - okazało się że wymiana linki prędkościomierza na nową rozwiązała problem - przynajmniej na razie a przejechałem dopiero 300 km od tego momentu. Jak się coś zmieni lub stan utrzyma po większym przebiegu to poinformuję.
Drwal
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 92
Rejestracja: 13.06.2010, 08:51
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: prędkościomierz

Post autor: Drwal »

Niestety , problem istnieje nadal. Mam wymienionego ślimaka, wymieniłem linkę i dalej nic, tzn, przez chwilę kręci i wnet przestaje. Co może być istotne- czyszcząc cały zestaw zauważyłem ,że pod slimakiem nie było żadnych podkładek. Teraz nie działa, podkładek dalej nie ma. Czy ich brak może być tego przyczyną? czy są one aż tak ważne ? ( pewnie tak , ale pytam,bo chcę wiedzieć jaką mam szansę na sprawne działanie, jeżeli zamówię i zamontuje podkładki pod ślimaka )
13.05.2011
Odpowiem sam sobie. Podkładki musza być. Wczoraj jeszcze raz wszystko odkręciłem , umyłem w nafcie, założyłem podkładki od Hondy, nasmarowałem , zmontowałem i ... działa :ok:
Drwal
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 92
Rejestracja: 13.06.2010, 08:51
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Olsztyn

Re: prędkościomierz

Post autor: Drwal »

Działa do dziś. Nic nie poprawiałem od tamtej pory
tierman
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 23.06.2014, 20:00
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Działoszyn / Warszawa
Kontakt:

Re: prędkościomierz

Post autor: tierman »

Skoro odgrzebałeś temat - jaką temperaturę ma Twój ślimak po np 10 - 50 km jazdy z prędkościami 50 - 130 km/h ?
W weekend grzebałem przy kołach i wymieniłem łożyska wraz z simmering'ami. Nie wiem jak było wcześniej, ale gdy dziś jeździłem, to wkładałem paluchy w okolice łożysk, sprawdzałem, czy aby się któreś nie grzeje za mocno, po dotknięciu obudowy napędu licznika mogłem przytrzymać niej palce jakieś 2 sek. po czym zaczynało parzyć.

Jak jest u Was z temperaturą ślimaka po jeździe?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości