Jak motocykl zarejestrować jako motorower ?

motocyklowo
Awatar użytkownika
strzelec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 22.07.2008, 21:41
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lublin

Jak motocykl zarejestrować jako motorower ?

Post autor: strzelec »

Chciałbym zaszczepić moją małżę do motocykli. Planowałem zacząc od YamahyTW ale nie namówię jej na robienie prawka przed. Stąd pytanko :help: jak niektórzy rejestrują 125-ki jako motorowery. Ktoś mi pomoże :thanks:
Awatar użytkownika
Buba20
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 111
Rejestracja: 11.08.2008, 15:41
Lokalizacja: Wieruszów
Kontakt:

Re: Jak motocykl zarejestrować jako motorower ?

Post autor: Buba20 »

można to wykonać w sposób następujący: udać się do rzeczoznawcy i na stacje diagnostyczna by określili ze nie przekracza pojazd 45km/h ale nie radze tego wykonywać ponieważ można nie źle dostać po :lanie: jak wyjdzie na jaw, jeśli dojdzie do wypadku poleci diagnosta i tak po kolei
"Patrz w lusterko, spójrz dwa razy - motocykle są wszędzie"
Awatar użytkownika
Novy
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 144
Rejestracja: 16.07.2008, 19:32
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: De

Re: Jak motocykl zarejestrować jako motorower ?

Post autor: Novy »

Motocykl będzie Ci trudno zarejestrować jako motorower, a raczej będzie to niemożliwe do zrealizowania. Jedyna (wg mnie oczywiście) możliwość to kupienie sqta, zarejestrowanie jako motorower i później kombinowanie z pojemnością.
Albo są takie zblokowane motorki/skuterki. Jak zastosujesz kilka zabiegów to później mają trochę więcej mocy i prędkości. Ale nie licz na duże osiągi :crossy:
Pytaj MIŚKA, może jakiś pomysł podsunie.
NAT w DCT
Awatar użytkownika
Piotrekbroda
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 49
Rejestracja: 03.11.2008, 23:56
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak motocykl zarejestrować jako motorower ?

Post autor: Piotrekbroda »

numer 488604014;(numer 489997071) ;497187015;489164734); to są nr.aukcji dla TWOJEJ ŻONY
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
Piotrekbroda
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 49
Rejestracja: 03.11.2008, 23:56
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak motocykl zarejestrować jako motorower ?

Post autor: Piotrekbroda »

To jest całkiem ładne mato dla kobiety na początek 494999381)
Myślę że jeśli chcesz kupic taką rześbę to tylka na polskich tablicach,
co by bezpośrednio nie obciążało Twojego konta.
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
strzelec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 22.07.2008, 21:41
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak motocykl zarejestrować jako motorower ?

Post autor: strzelec »

dzięki Panowie :thanks:
maciejza
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 118
Rejestracja: 18.06.2008, 18:40
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jak motocykl zarejestrować jako motorower ?

Post autor: maciejza »

jak masz wrodzone szczescie to taki szwindel ma krótkie nogi ...
co do poprzednich aukcji ... dokladajac ok. 1000PLN masz nowa Yamahe YBR125 na wtrysku prosto z saloonu :)

BTW: wlasnie taki motocykl chce kupic na wiosne swojej żonie. Jak bedzie moto w domu to dopiero pojdzie na prawko (tez ma jakies obiekcje zeby zrobić A ;) )
Pozdrowienia z Warmii.
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak motocykl zarejestrować jako motorower ?

Post autor: mr bulwa »

Poza kryterium prędkości (do 45 km/h) jest jeszcze kryterium pojemności silnika do 50 ccm - odróżniające motorower od motocykla. Więc te wszystkie motorki z byczymi naklejkami 125 ccm w razie jakiejkolwiek kontroli powinny mieć je zasłonięte, albo tabliczki znamionowe - co z nimi? Jak policeman będzie miał jakieś wątpliwości to napewno tam luknie...
PZDR
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
Awatar użytkownika
bajrasz
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 462
Rejestracja: 15.06.2008, 14:23
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Re: Jak motocykl zarejestrować jako motorower ?

Post autor: bajrasz »

Jest jeszcze opcja kupienia skutera 50ccm i oddławienie go. Nie bardzo mam pojecie o innych markach,
ale Peugote Elystar, po ściągnięciu zabezpieczeń, kręci się w przedziale 80-90km...dla osoby początkującej, to i tak zbyt wiele.
Dodam jeszcze, że to nie jakiś mały skuterek, ale pełnowymiarowy, czyli obycie z gabarytami + mała waga i opcja odblokowania, to jest to :thumbsup:

Obrazek
pozdrawiam
Bajrasz


http://www.4adv.pl
...Wrocław od zawsze poddaje się ostatni-/Kazik-Mars atakuje/
Fryzjer
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 789
Rejestracja: 16.06.2008, 23:43
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak motocykl zarejestrować jako motorower ?

Post autor: Fryzjer »

To i ja zabiorę zdanie, wg mnie jeśli dopiero zaczyna przygodę to ja bym zakupił motorower Simson. Powodów jest kilka: Zbudowany jest typowo motocyklowo, solidnie-żaden to chińczyk; części są ogólno dostępne i tanie, nie ma zblokowanych do 45km/h wersji a sam wydatek na zakup przyzwoitego egzemplarza nie jest wysoki :smile:
Gdy się przewróci to z łatwością i niewiasta go podniesie :smile: a do jazdy na nim wystarczy znajomość przepisów ruchu drogowego i dowód osobisty :grin:
Capo RR "Wyzwanie jest dla tych, którzy wyruszają w drogę. Marzenia są dla tych, którzy zostają z tyłu" T.Sabine
Awatar użytkownika
strzelec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 22.07.2008, 21:41
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak motocykl zarejestrować jako motorower ?

Post autor: strzelec »

Zacząłem skłaniac się do Hondy SX FIFTY. Fajny skuterek na wysokich kołach. (te koła od taczek wykluczam) więc mozna spoko poza asfaltem (tak myslę) :blush:
W sobotę umówiłam się na oglądanie takiej jednej
Dam Wam znać czy coś z tego wyszło :thumbsup:
Awatar użytkownika
sumik
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 69
Rejestracja: 16.06.2008, 13:20
Lokalizacja: Szczecin/Wrocław

Re: Jak motocykl zarejestrować jako motorower ?

Post autor: sumik »

Fryzjer pisze:To i ja zabiorę zdanie, wg mnie jeśli dopiero zaczyna przygodę to ja bym zakupił motorower Simson. Powodów jest kilka: Zbudowany jest typowo motocyklowo, solidnie-żaden to chińczyk; części są ogólno dostępne i tanie, nie ma zblokowanych do 45km/h wersji a sam wydatek na zakup przyzwoitego egzemplarza nie jest wysoki :smile:
Gdy się przewróci to z łatwością i niewiasta go podniesie :smile: a do jazdy na nim wystarczy znajomość przepisów ruchu drogowego i dowód osobisty :grin:
Mam właśnie zamiar uczyć moją brankę jeździć na simsonie ENDURO [ :punk: ] 70. A sprzęt jest świetny, bo sam się na nim uczyłem jeździć jak miałem 10 lat [wtedy to nawet gume zrywał]. A tak do tematu wracając i powyższego simsona to mam go zarejestrowanego jako motorower i chyba wszystkie 70 są tak rejestrowane. Ale naprawdę świetny sprzęt i w terenie siętym fajnie jeździło :smile:

P.S. co ważne człowiek się uczy jazdy z normalną skrzynią biegów a nie jak ma to miejsce w skuterze z automatem
koko dżambo i naprzód :D !!!
Awatar użytkownika
Piotrekbroda
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 49
Rejestracja: 03.11.2008, 23:56
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak motocykl zarejestrować jako motorower ?

Post autor: Piotrekbroda »

Jeśli chodzi o simsonka to popieram zdanie Fryzjera,jest to naprawdę fajne moto na początek.
A najważniejsze jest to że obsługa jest taka sama jak dużego moto i nie nabiera się złych nawyków. :crossy:
Słyszałem - gdy podczas wypadku udowodnią jakiś przekręt OC i AC wygasają
ps. w przypadku simsonka dok.są legal
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
strzelec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 22.07.2008, 21:41
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak motocykl zarejestrować jako motorower ?

Post autor: strzelec »

strzelec pisze:Zacząłem skłaniac się do Hondy SX FIFTY. W sobotę umówiłam się na oglądanie takiej jednej
Dam Wam znać czy coś z tego wyszło
nic nie wyszło. młody własciciel stwierdził tylko że akurat "wczoraj "zerwał się pasek napędowy i mogę sobie co najwyżej zapalić :haha:
dobrze żę było niedaleczko z miejsca sobotniego pobytu bo z domu zrobiłbym 150 km w jedną strone :dupa:
Tak więc szukam dalej :smoke:
Awatar użytkownika
jacenty
rozmawiający z silnikiem
rozmawiający z silnikiem
Posty: 472
Rejestracja: 15.06.2008, 11:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kłonna k/Odrzywół

Re: Jak motocykl zarejestrować jako motorower ?

Post autor: jacenty »

Mam skutera Malaguti z 2002roku o pojemnosci 150cm zarejestrowany na 50cm. Kupilem go w maju tego roku i w tym ze maju pojechalem nim w bieszczady. W 3 dni zrobilem 2000km. Zapiernicza jak glupi i jest naprawde super. Predkosc max ok 130km/h. Pozniej poznalem chlopakow z naszego klubu (spotkanie na trasie, jechali do kletna). Grupa warszawska i zakochalem sie w trampku tymbardziej, ze belkot dal mi sie bryknac swoja maszyna :smile: . Po tym spotkaniu poszedlem na prawko i kupilem swojego trampka. Skuterem pouczyla sie jezdzic moja zona i teraz tez chce isc na prawko wiec skuter pojdzie w odstawke. Dalem za niego 4000zl i za tyle moge Ci go odsprzedac. Jezeli jestes zainteresowany i masz jakies pytania to dzwon 501 893 552. Wiem jak zarejestrowac wieksza pojemnosc na 50cm ale to juz tylko telefonicznie moge zdradzic :wink:
Mój TRAMPECZEK to cukiereczek :)
Fryzjer
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 789
Rejestracja: 16.06.2008, 23:43
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak motocykl zarejestrować jako motorower ?

Post autor: Fryzjer »

Jacenty ty przekręcie :lanie: :lanie: :lanie: :lol:
Capo RR "Wyzwanie jest dla tych, którzy wyruszają w drogę. Marzenia są dla tych, którzy zostają z tyłu" T.Sabine
Awatar użytkownika
strzelec
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 256
Rejestracja: 22.07.2008, 21:41
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak motocykl zarejestrować jako motorower ?

Post autor: strzelec »

jacenty pisze:Skuterem pouczyla sie jezdzic moja zona i teraz tez chce isc na prawko wiec skuter pojdzie w odstawke. Dalem za niego 4000zl i za tyle moge Ci go odsprzedac. :wink:
dzięki Jacenty za propozycję ale nie będę tyle inwestował w taką wielką niewiadomą :haha: czy jej się spodoba czy za rok ja będę sprzedawał skuter za 4 koła. :bija: :mouthshut:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 0 gości