Terkotanie na trzecim biegu

Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Terkotanie na trzecim biegu

Post autor: Remi »

Niestety moj trampek 650 nie jest aż taki fajny jak miał byc. Spodziewalem sie ze coś bedzie nie halo bo zawsze coś musi byc, nie jest nowy. Jednak nie spodziewałem sie problemu ze skrzynią a już napewno nie takiego. Otóż na trzecim biegu przy niższych obrotach 3-4 tysiące wyraźnie słychac takie dziwne terkotanie. Podobne do tego jak jest łańcuch za mocno naciągnięty i nie smarowany. Tak jakby tryb od 3 był wyrobiony. Wczesniej tego nie słyszałem bo pojawia sie to dopiero przy porządnie nagrzanym silniku. Na innych biegach jest cichutko, zmiana biegów bezszelestnie. Nie mam pojęcia co to moze być. Może był w mieście nejwięcej używany i non stop na trzecim biegu jeździł. Dramatu nie ma ale troche mnie to zmartwiło. Macie jakieś pomysły co to może być?
Awatar użytkownika
slimak@@
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 42
Rejestracja: 24.11.2008, 22:05

Re: Terkotanie na trzecim biegu

Post autor: slimak@@ »

WITAM W MOIM TRAMPKU XL 600V TRYKA JAK WCISNE SPRZĘGŁO NA ZIMNYM SILNIKU CZY TO NORMALNE
Awatar użytkownika
RaF
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 132
Rejestracja: 13.06.2008, 09:00
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Żary

Re: Terkotanie na trzecim biegu

Post autor: RaF »

Remi pisze:Niestety moj trampek 650 nie jest aż taki fajny jak miał byc. Spodziewalem sie ze coś bedzie nie halo bo zawsze coś musi byc, nie jest nowy. Jednak nie spodziewałem sie problemu ze skrzynią a już napewno nie takiego. Otóż na trzecim biegu przy niższych obrotach 3-4 tysiące wyraźnie słychac takie dziwne terkotanie. Podobne do tego jak jest łańcuch za mocno naciągnięty i nie smarowany. Tak jakby tryb od 3 był wyrobiony. Wczesniej tego nie słyszałem bo pojawia sie to dopiero przy porządnie nagrzanym silniku. Na innych biegach jest cichutko, zmiana biegów bezszelestnie. Nie mam pojęcia co to moze być. Może był w mieście nejwięcej używany i non stop na trzecim biegu jeździł. Dramatu nie ma ale troche mnie to zmartwiło. Macie jakieś pomysły co to może być?
Tutaj próbowałem się czegoś dowiedzieć o moim przypadku http://www.transalpclub.pl/forum/viewto ... f=31&t=123 :grin:

Przelatałem z tym dźwiękiem 12800km w tym sezonie, jęczenie się nie pogłębiło, z 2 na 3 wbijam przy prędkości 60km/h, przyzwyczaiłem się i mam to gdzieś :crossy:
Z czasem będziesz słyszał coraz więcej dziwnych dźwięków wydobywających się z twojego Trampiego :wink: :smoke:
"Kto uważa ludzi za stado i ciągle przed nim ucieka, ten musi liczyć się z tym, że to stado dogoni go i weźmie na rogi" /Nietzsche/

A niech mnie chuje biorą na rogi, ja ich pierdole! .™ :>
Awatar użytkownika
mazi
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 310
Rejestracja: 22.06.2008, 18:33
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Terkotanie na trzecim biegu

Post autor: mazi »

Bo to za niskie obroty jak na Trampka. Sprobuj jezdzic miedzy 5 a 6. Wszystko bedzie w porzadku :thumbsup:
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Terkotanie na trzecim biegu

Post autor: Remi »

RaF - troche mnie uspokoiłeś, byłem spokojny ale teraz jestem jeszcze bardziej. Dziwne ze na zimnym silniku jest cicho, tylko jak sie nagrzeje to terkocze. Przy wyzszych obrotach tak tego nie słychać ale myśle ze wtedy silnik to zagłusza. Wiem ze nie musze sie martwic bo miałem honde vfr i nie tak w niej coś stukało a jeździla i pewnie do tej pory jeździ.
Dzięki za pomoc.
B3stia
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1142
Rejestracja: 01.06.2008, 23:11
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Leszno

Re: Terkotanie na trzecim biegu

Post autor: B3stia »

ciepły olej jest rzadszy więc słychać więcej.
Może przy następnej wymianie ciut gęstszy olej.
Awatar użytkownika
Remi
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1073
Rejestracja: 19.09.2008, 17:46
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Terkotanie na trzecim biegu

Post autor: Remi »

B3stia pisze:ciepły olej jest rzadszy więc słychać więcej.
Może przy następnej wymianie ciut gęstszy olej.
Nastepna wymiana szykuje mi się w przyszłym tygodniu.
masz moze jakieś konkretne propozycje co do oleju?
JANUSZ
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 252
Rejestracja: 05.11.2008, 20:32
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Bielsko

Re: Terkotanie na trzecim biegu

Post autor: JANUSZ »

Trudno cos ci doradzić na temat tego terkotania, ja bym jak najprędzej zmienił olej , Ja o ile się nie myle to mam 10W40 napewno Castrola.
Ale nieprzejmuj się zbytnio :ok: glowa do góry moto rzecz nabyta zawsze można naprawić :punk:
B3stia
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1142
Rejestracja: 01.06.2008, 23:11
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Leszno

Re: Terkotanie na trzecim biegu

Post autor: B3stia »

nie wiem jakiego używasz. ile pali oleju ? podaj więcej szczegółów.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości