Wiosenne Roztocze' 2013

Jedziesz gdzieś? Proponujesz spotkanie? Napisz o tym
tomba
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 316
Rejestracja: 07.10.2012, 08:35
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: chełm

Wiosenne Roztocze' 2013

Post autor: tomba »

Pozwoliłem sobie na nowy temat, gdyż rośnie zainteresowanie Roztoczem :thumbsup: A wszystko rozpoczął kamilltee :thanks: tematem ze wspominkami o Rozotoczu i pięknymi fotkami. :resp:
Sorry Kolego naśmieciliśmy w Twoim temacie, za co serdecznie przepraszamy, ale i dziękujemy za taką możliwość :thanks:
Zapraszam zatem Chełm, Krasnystaw, Zamość, Lublin i pozostałe miejscowości... do tego tematu i tu zmawiajmy się na wiosnę. Odpuśćmy w temacie kamillitee. :smile:
Awatar użytkownika
dominiq_liq
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 08.10.2012, 19:45
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Łódź

Re: Wiosenne Roztocze' 2013

Post autor: dominiq_liq »

A jakieś propozycje co do terminu ??
Jak by było turystycznie, to jest bez napinki to może bym się skusił :crossy:
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Wiosenne Roztocze' 2013

Post autor: wilq.bb »

Też mam nadzieję na imprezę bez napinki - pozwiedzać, zobaczyć, przeżyć - lekkim off-ikem :crossy: polatać.
Poza takim odkrywaniem poprzez szwędanie się, koniecznie chce odwiedzić 2 miejsca, które są blisko siebie - jako maniak :pob: Jakuba Wędrowycza ,koniecznie chcę fotkę w Wojsławicach, a dwa to wioska obok skąd mój dziadek pochodził - Rozięcin.
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
tomba
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 316
Rejestracja: 07.10.2012, 08:35
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: chełm

Re: Wiosenne Roztocze' 2013

Post autor: tomba »

Stary !!! dobrze trafiłeś. Przeczytałem wszystkie książki o Jakubie Wędrowyczu - egzorcyście, bimbrowniku, pasożyt społeczny i jego kumplach - Semen, Paczenko i innych.
Byłem tam, Wojsławice, i znam gościa o tamtejszych korzeniach. Część postaci i nazwisk jest prawdziwa !!!.
Ładne strony, górki i pagury i .... Jakubowa "pryta truskawkowa" . Wspomnieć należy, że Jakub jeździł wojennym harlejem z gniazdem karabinu maszynowego :crossy:
Pozdrwawiam


Koledzy żadnego offu, tylko lajcik, no chyba, że ktoś poprowadzi. Ja też chcę zobaczyć umocnienia linii Mołotowa / ok. Lubyczy Królewskie/ , Roztocze i tam XVII - XIX w. cerkiewki, nogi pomoczyć w strumykach na szumach.... Lajcik po czarnym, szuter.
Temat jest luźny , nie ma terminu i nie chcę się jawić jako organizator, gdyż wracam do jazdy motongiem po dłuuuuuuugiej przerwie.
Pogadamy i zobaczymy co z tego wyjdzie. :zabawa:
Awatar użytkownika
kamilltee
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 184
Rejestracja: 09.03.2012, 11:02
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Wiosenne Roztocze' 2013

Post autor: kamilltee »

śledze temat
mam jeszcze do zobaczenia schron UPA i kilka rzeczy w rezerwacie m.in Monastyr - ale to już raczej rowerem

jeśli będziecie 16.06 w okolicy Bełżca zajrzyjcie do pomnika pomordowanych z pociągu przez UPA, i zmówcie "Wieczny odpoczynek"

co do samych "bunkrów" - większość stoi po polach i jest zakrzaczona... dobrze wybierzcie co chcecie zobaczyć, bo większości się po prostu nie da

(ps. jestem wielkim miłośnikiem bunkrów i fortyfikacji - jakby ktoś planował tego typu wypad to chętnie doradzę lub się przyłączę)
jest XTZ 750 ST - Desert Rat - dla znajomych Paproch
Super Tenere - legenda Dakaru
http://passion4travel.pl/index.php/cate ... motocykle/
Awatar użytkownika
dominiq_liq
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 08.10.2012, 19:45
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Łódź

Re: Wiosenne Roztocze' 2013

Post autor: dominiq_liq »

O to to :thumbsup:
Bunkry, kaplice, świątynie i opuszczone wsie. Także ludzie, u których "bida aż piszczy" sa bardziej przyjaźni dla obierzyświatów.
Nie chciałbym się "wtrącąć" do wyjazdów kolegów za granicę, ale jako osobnik zakochany w rodzinnym kraju (bez polityki) chcialbym oznajmić, że mamy wieeele do zwiedzenia na polskich terenach (wliczając w to tereny przygraniczne).
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Wiosenne Roztocze' 2013

Post autor: wilq.bb »

Dominiq zgadzam się z Tobą w 100% - miałem na tyle szczęścia, że powłóczyłem się troszkę po Europie (dalej to tylko Maroko), a swojego kraju nie znam - Ściana Wschodnia, Kaszuby to dla mnie tereny zupełnie dziewicze (stąd m.in mój plan tydzień jechać na zlot i tydzień z niego wracać - tak, żeby swój kraj poznać). Świetną sprawą pomocną przy poznawaniu okolicy jest zwiedzanie wg geocache-ów. Lubię szukać skrzyneczek, które są w ciekawych miejscach (a jest takich sporo).
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
dominiq_liq
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 08.10.2012, 19:45
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Łódź

Re: Wiosenne Roztocze' 2013

Post autor: dominiq_liq »

Co do terminu to jest taki długi weekend 1-5 maj.
To jest jesdna z propozycji. Wtedy bez stresów mamy 3 pełne dni na włóczenie się :drinking: :crossy: :impreza: :zabawa:
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Wiosenne Roztocze' 2013

Post autor: wilq.bb »

U mnie majowy weekend musi byc podzielony między dziewczynę i kochankę. Z racji, że moja luba nie trawi 2 kołek (ale na szczęście nie dostanie urlopu na cały weekend :grin: ) więc plan mam taki - kobietą max 4 dni - pozostałe 3 z kochanką, czyli :crossy: - muszę tylko dowiedzieć się jak moja lepsza połowa urlop dostanie...
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
dominiq_liq
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 08.10.2012, 19:45
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Łódź

Re: Wiosenne Roztocze' 2013

Post autor: dominiq_liq »

Moze jakieś inne propozycje co do terminu ??
Awatar użytkownika
teo
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 370
Rejestracja: 14.06.2011, 09:36
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Siedlce

Re: Wiosenne Roztocze' 2013

Post autor: teo »

dominiq_liq pisze:Moze jakieś inne propozycje co do terminu ??
Przydałyby się, bo z długi weekend to dla mnie czas przygotowania do komuni mojego młodego, w teżchętnie wyskoczyłbym w te rejony, chociaż na troche, najlepiej z kimś kto ma pojęcie co warto zobaczyć.
tomba
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 316
Rejestracja: 07.10.2012, 08:35
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: chełm

Re: Wiosenne Roztocze' 2013

Post autor: tomba »

Co do terminu, to nie ma żadnych ustaleń. Bardziej pogoda wskaże czas. 2-3 dni to może być zwykły, może dzień dłuższy weekend - z czwartkiem.
Będę chciał /próbnie/ wyruszyć wcześniej, ale razem zawsze i chętnie razem pojadę.
Kamilltee :thanks: za odzew. Liczę na Ciebie, dzięki Twoim podpowiedziom, inspiracjom, mam namierzone bunkry i schrony. One są skupione na niezbyt wielkim terenie.
Wiele z nich /foto/ obejrzałem w Panoramio a część widać w prost na geoportalu. Mam wątpliwości cd. tych w lesie, w trójkącie Rudki-Gruzk-Huta Lubycka. Środkowy schron GO12 - N: 50st. 18' 31,76 i E: 23 st. 27' 08.33''. Nie widać ich w lesie na mapach, ale poszukać trzeba, bo zdjęcia są w necie. Warunek na zwiedzanie jest prosty - wczesna wiosna, przed bujną roślinnością, później mijasz obiekt o klika metrów.
Może pomożesz ułożyć trasę do zwiedzania /kolejność/ cerkwi- miejscowości. Mam spisane do zwiedzenia cerkwie i cmentarzyska, wszystko w zasięgu kilkudziesięciu km.
Z drugiej strony kilka dni w terenie, to na ciepłe noce, więc może część zobaczyć te w polach tj. k. Dębów i na prawo od Teniatysk - Mostów Małych.
Wszystko jest do dogadania.
Trzeba skleić to kolejno na trasę:
Czartowe pole  pod Hamernią , rzeka szumy, Ruiny papierni zamojskich
Józefów - kościół w Józefowie, synagoga, kamieniołom - trochę offu dla chętnych
Susiec – drewniany młyn, Morskie Oko – staw
Zwierzyniec – kościółek na wodzie, stawy Echo z dzikimi konikami polskimi do dziś w stanie wolnym!
Bełżec – cerkiew z bali przeniesiona 1838r. z Lipska do Bełżca po spalonej z 1756r.
Niemstów – Cerkiew z 1912r
Stare Dzikowo – wieś Cewków - drewniana cerkiew z 1844r.
Chotylub – drewniana cerkiew greckokatolicka z 1888r.
Siedliska – murowana po raz trzeci cerkiew - pierwsza z 1470
Hrebenne – drewniana cerkiew z 1700r., przebudowa 1882, 2010 remont
Jarczów – cerkiew unicka drewniana z 1755r.
Kniazie - murowana cerkiew pw. św. Paraskawelii pochodzi z 1785r. /kopuła/ i przycerkiewny cmentarz
Kornie – cerkiew murowana 1910r. na miejscu drewnianej z 1776 pozostała drewniana dzwonnica.
Kowalówka – (Żuków) ok. 5 km od Nowego Lublińca – drewniana cerkiew z 1767r. Z murowaną dzwonnicą na 5 dzwonów
Moszczanica – drewniana cerkiew z 1713r. i dzwonnica drewniana z 1890r.
Machów Stary – murowana cerkiew z 1910r i cmentarz prawosławny,
Narol – Krupiec – murowana cerkiew z 1899r. na miejscu drewnianej z 1701r. Wygląd wnętrza jak tajemne miejsce spotkań masonerii, Wykorzystana obecnie na lokalne przedstawienia teatralne.
Ułazów – 9 km od Moszczenicy jest drewniana cerkiew greckokatolicka pw. Sw, Dimitra
Wola Wielka - Cerkiew grekokatolicka pw. Opieki NMP z 1775-6 r. Z bali drewnianych z drewn. dzwonnicą, zobaczyć 100m w kier. Horyńca jest cmentarz, ze specyficznymi krzyżami bruśnieńskimi. znane w Europie.
Żurawce – murowana cerkiew z 1912r, w miejscu drewnianej sprzed 1596r. 1596 – 1945 greckokatolicka
Wólka Żmijowska – cerkiew drewniana
Osuchy – cmentarz wojenny odnowiony na trasie Józefów – Łukowa
GPS N; 50 24' 12,76 '' E; 22 57' 53,17''
Werchrata - cerkiew i gdzieś blisko Klasztor Bazylianów w Monastyrze N 50 15; 28.30'' E23 28' 08, 11''
Awatar użytkownika
dominiq_liq
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 08.10.2012, 19:45
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Łódź

Re: Wiosenne Roztocze' 2013

Post autor: dominiq_liq »

Ja, :crossy: z centrum Polski liczę wszystkiego 4 dni co najmniej. Dojazd do Was to 5/6 godzin a ja na urlopie nie lubię się spinać.
Twój plan jest bardzo dobry. mozna uzupełnić o kikla dodatkowych punktów opowiązkowych ale to już z tego wychodzi 3 dni jazdy.
Jeszcze urlopu nie mam ustalonego więc do dzieła z tym terminem
Awatar użytkownika
wilq.bb
Kontroler
Kontroler
Posty: 2673
Rejestracja: 27.08.2012, 08:41
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Wiosenne Roztocze' 2013

Post autor: wilq.bb »

Tomba pełen szacun :thanks: za listę. jak chodzi o mnie to weekend od czwartku to no problem, a z Krakowa dojadę 4 godzinki - czyli nawet praca w czwartek i ogień wchodzi w grę - o ile nie będzie to zaraz po wielkanocy bo ciekawa ekskursja się kroji :grin:
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas
Jako dżentelmen upijam się po 18-stej.
Awatar użytkownika
mirek81
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 162
Rejestracja: 04.03.2009, 17:19
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Chełm

Re: Wiosenne Roztocze' 2013

Post autor: mirek81 »

tomba - nadajesz się na kierownika.... takich ludzi nam trzeba... :resp:
Będę dokładnie śledził temat, nie chce już się określać i potem rezygnować.
Trasa jak najbardziej mi pasuje. Musimy jakoś się spotkać i :drinking:
emtomek
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 124
Rejestracja: 26.03.2012, 17:39
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: Wiosenne Roztocze' 2013

Post autor: emtomek »

Pewnie i ja wyskocze :)
tomba
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 316
Rejestracja: 07.10.2012, 08:35
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: chełm

Re: Wiosenne Roztocze' 2013

Post autor: tomba »

Przerabiam całą trasę i już jestem na finiszu /niedziela w kompie/. Wszystko będzie poukładane. Cała trasa ok. 400km robiąc kółko. Ale piękne do obejrzenia obiekty przed nami, same perełki.
Jak będzie gotowe to się odezwę. Musimy jakoś trasę podzielić lub żywioł.
Bunkry głównie w polach a schrony w lasach. Na to trzeba więcej czasu, ale dogadamy się. :impreza: :drinking: Jak wszędzie trafimy?! a jak nie :drinking:
Jak noclegi tj. schroniska czy namioty u babci pod płotem, nieopodal rzeczki? :zabawa: :drinking: :zabawa: :kolejka: :zabawa:
I tak będzie fajnie. Pozdrawiam Krasny...
tomba
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 316
Rejestracja: 07.10.2012, 08:35
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: chełm

Re: Wiosenne Roztocze' 2013

Post autor: tomba »

Co do terminu, jest mi obojętne, jak pasuje większości.
Coś wspólnie uradzimy :wacko:
Awatar użytkownika
dominiq_liq
dwusuwowy rider
dwusuwowy rider
Posty: 192
Rejestracja: 08.10.2012, 19:45
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Łódź

Re: Wiosenne Roztocze' 2013

Post autor: dominiq_liq »

Ja się dostosuję do noclegów. Dla mnie może być schronisko lub namiot, jak bedzie zimno to :drinking: do poduszki.
Co do terminu to proszę o wcześniejsze ustalenie bo za chwilę w pracy powiedzą mi :fuck:
Co do tras uważam, że Twoje założenia są bardzo dobre. Trasa bardzo fajnie jak jest zaplanowana ale ... myslę, że jak cos ominiemy lub dodatkowo zobaczymy (wszystko wyjdzie w praniu, zależy ile osób bedzie i jaka pogoda się trafi) to nic złego się nie stanie.
Będę głosował za Twoimi pomysłami bo widzę, że logistycznie jesteś zaj...ście przygotowany :resp:
tomba
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 316
Rejestracja: 07.10.2012, 08:35
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: chełm

Re: Wiosenne Roztocze' 2013

Post autor: tomba »

Dzięki Ddominiq_liq, ale nie przesadzaj. Po prostu jest co oglądać a przy okazji :witch: i :zabawa: i :impreza:
Po prostu naładować akumulatory. Dobrze byłoby trafić pogodę, bo inaczej :lanie: . Możemy wstępnie wstępnie założyć pierwszy tydzień maja 1-5. 2.05 to czwartek. jeden dzień wolnego i mamy 5 dni :witch: . Myślę, że 3 dni to będą potrzebne żeby trochę objechać. Mapkę trasy już mam. Z Chełma to na okrągło ok. 400km.

Trasa - Wiosenne Roztocze'2013

1.Chełm – podziemia kredowe z XIIIw. Cerkiew, kościoły
2.Depułtycze – Lotnisko;
3.Żdżanne – kościół;
4.Siennica Różana - Dworek z parkiem, stawy;
5.Wólka Kaśniczyńska – cmentarz prawosławny i cerkiew;
6.Skierbieszów – kościół zbudowany z ruin zamku,
7.Zamość. Tu można się spotkać – dla kolegów spoza woj. lubelskiego

1.Zwierzyniec – kościółek na wodzie, stawy Echo z dziko żyjącymi konikami polskimi
2.Guciów – Muzeum etnograficzne
3.Józefów - kościół w Józefowie, synagoga, na południe kamieniołomy, można przez Długi Kąt asfaltem lub dalej drogą leśną - gruntową do
4.Czartowe P ole  /jest schonisko/ rzeka Sopot, szumy
5.Osuchy - Cmentarz wojenny po restauracji
6.Moszczanica – Drewniana przepiękna cerkiew z roku 1713 !
7.Stary Dzików – Ruiny Cerkiewne z lat 1724-1873 !
8.Ułazów – Drewniana piękna cerkiew z roku 1835 !
9.Kowalówka – cerkiew z 1767r i piękan dzwonica na 5 dzwonów wzór meksykański
10.Nowe Brusno miejsce prod krzyży bruśnieńskich i schrony linii Mołotowa
GPS

11.Werchrata – Kściół, tajemnicze ruiny klastoru z XIIIw. Cmentarz żołnierzy niem- austryjacki i rosyjskich 1915r. Stoi też pomnik Upa - 62 zabitych przez NKWD w 1945r.
12.Prusie – Drewniana cerkiew z 1887r. blaszanym dachem
13.Siedliska – Odbudowywana trzykrotnie cerkiew, obok dzwonnica drewniana starsza, kapliczka św, Huberta i kapliczka na wodzie
14.Hrebenne – przepiękna cerkiew drewniana 1685r. ! Przebudowna w1882r.
14.Kornie – Cerkiew 1910r., dzwonnica z 1776r.
15.Machnów Stary – Cerkiew 1910r.
16.Jarczów – przepiękna drewniana piętrowa cerkiew z bali /parter/ i gontu. 1755 – perelka !!
17.Żurawce – Okazała cerkiew murowana z 1912r. owstała w miejscu starej z 1596r.
18.Lubycza Królewska – Dzwonnica drewniana przeniesiona z pobliskich teniatysk

Bunkry i schrony Linii Mołotowa z czasów II wojny światowej.
wg map: I rejon - okolice Kniazie, Dęby, Wereszczyzna, Gruszka i II rejon okolice Tenistyska
Schrony w lesie niewidoczne w geoportalu GPS

19.Kniazie – nietypowa okrągła cerkiew w lasku, przepiękny obiekt z zawaloną kopułą. murowana cerkiew w lesie pw. św. Paraskawelii pochodzi z 1785r i przycerkiewny cmentarz, szukać nieopodal. Cerkiew - GPS: N: 50st. 20' 11,85'' i E: 23st. 29'44,24''
20.Bełżec – Niemiecki obóz zagłady. Zamordowano i spalono ok. 600 tyś. ofiar, Polaków ok.1500.
Od 1940 roku istnał obóz pracy, miejscowa ludność żydowska 0,5mln. Pracowała przy obronnych budowlach granicznych linii Ottona. Wschodnia Galicja włączona do Generalnej Guberni. W1942r. Wyniszczano głównie żydów, cyganów, Cerkiew z bali przeniesiona 1838r. z Lipska do Bełżca po spalonej z 1756r.
21.Narol Krupiec /przez Narol Wieś/ - murowana cerkiew z 1899 na miejscu drewnianej z 1701r. Wygląd wnętrza jak miejsce spotkań masonerii, Wykorzystana na lokalne przedstawienia teatralne!
Rzeka Tanew – szumy
22.Susiec – /przez Oseredek – muzeum pożarnictwa/ drewniany młyn, Morskie Oko – staw

Tak to wygląda w kolejności, ale wszystko do uzgodnienia.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość