Wymiana oleju w lagach

Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.
Awatar użytkownika
kamikazemario
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 609
Rejestracja: 18.09.2008, 20:10
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: Wymiana oleju w lagach

Post autor: kamikazemario »

Ciekawa sprawa pompować takie amorki powietrzem... :thumbsup:
CBR 600 F3
Odważni nie żyją wiecznie, lecz zbyt ostrożni nie żyją wcale..
LAPA_PD06
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 18.06.2008, 22:00
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Wymiana oleju w lagach

Post autor: LAPA_PD06 »

trochę jakoś kiepska ale są
Obrazek
i tak
Obrazek
i z boku
Obrazek
i ładną nakrętką :smoke:
Obrazek
Obrazek
i z ciśnieniomierzem trochę się rozmazało ale :lol:
co do kosztów to mnie kosztowało dwa zaworki z jakiejś dętki tylko długie, gwintownik,klej do gwintów i trochę :kolejka: :kolejka: : i działa :smoke:
Transalp 600/650 96R HONDA ST 1100 98R HONDA VARADERO SD02 LIMITED EDITION z prawdą jest jak z dupą ,każdy ma swoją !!!!!!!!
Awatar użytkownika
Thorgal77
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1342
Rejestracja: 20.06.2008, 22:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Hindenburg (Zabrze)

Re: Wymiana oleju w lagach

Post autor: Thorgal77 »

Ciekawa sprawa...NApisz jak sie sprawują...
Jak sie sezon zacznie to pomysle nad tym...
Wymiana uszkodzonych membran gaźnikowych XL600V, XL650, XRV750 RD04, XRV650 RD03 i inne

pancerne mocowania ścienne lub podłogowe do motocykla
viewtopic.php?f=169&t=10135
Częsci motocyklowe
Awatar użytkownika
artek30
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 116
Rejestracja: 12.12.2008, 22:24

Re: Wymiana oleju w lagach

Post autor: artek30 »

kamikazemario pisze:Artek wydzi mi się, że Ty krytykujesz wszystko co ktokolwiek na forum napisze nowego. Tego oleju sam nie wymyśliłem. Tak pisze w Świecie Motocykli w artykule o Transalpie i stąd to wiem.
nie o to chodzi tylko jak chciałem zamówić u kolegi w sklepie więcej oleju kazał mi schudnąć albo kupić nowe sprężyny bo to one sprężynują a nie olej a olej tylko amortyzuje czyli jego ilość ma taka być jak honda przewiduje niewiem on niby tylko 30lat siedzi po 12-15godzin dziennie przy motocyklach
ale tez sie może mylić
Nie prędkość zabija tylko nagłe zatrzymanie...
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana oleju w lagach

Post autor: mr bulwa »

LAPA_PD06 pisze:co do kosztów to mnie kosztowało dwa zaworki z jakiejś dętki tylko długie, gwintownik,klej do gwintów i trochę :kolejka: :kolejka: : i działa :smoke:
...kumpel w Katanie zrobił tak, że amory sprzężone są dodatkowo wężykiem w oplocie dla wyrównywania ciśnienia - zawór jest tylko jeden. Zajebiście się to sprawuje (ma tak zrobiony tył i przód) i też bardzo proste do zrobienia (jeden gwintowany otwór więcej)...
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
LAPA_PD06
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 18.06.2008, 22:00
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Wymiana oleju w lagach

Post autor: LAPA_PD06 »

:tongue: nie działa ten patent na jednym wężyku,kumpel w afri miał tak zrobione.A wyszło to tak że cosik nie tak z zawiechą było i przy pomiarze ciśnienia wyszła różnica na lagach a i tak 2 dziury trzeba robić i tak najprostsze rozwiązania działają najlepiej :ok:
Transalp 600/650 96R HONDA ST 1100 98R HONDA VARADERO SD02 LIMITED EDITION z prawdą jest jak z dupą ,każdy ma swoją !!!!!!!!
Awatar użytkownika
Piszczałka
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 328
Rejestracja: 04.08.2008, 23:09
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Ryszki /koło Grójca

Re: Wymiana oleju w lagach

Post autor: Piszczałka »

LAPA fajnie to zrobiłeś
Ja mam zawieszenie w jawie 350 od Kawasaki 305 i tam jest hydro-pneumatyczne, patent niegłupi nabijam powietrza jak chce( w granicach rozsądku)
Co do jednego wentyla to tak ma kawasaki LTD na obie lagi pompuje się jednym zaworkiem i jest git
WFM M06 S34 - 1964r
WFM M06 S01 - 1959r
Jawa 350 634
Transalp 87r
Awatar użytkownika
kamikazemario
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 609
Rejestracja: 18.09.2008, 20:10
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: Wymiana oleju w lagach

Post autor: kamikazemario »

Czegoś tu nie bardzo jarze.. jeśli to jest niezłe rozwiązanie nabić powietrza do amortyzatorów, które nigdy tego powietrza tam nie miały to dlaczego producent na to nie wpadł??
CBR 600 F3
Odważni nie żyją wiecznie, lecz zbyt ostrożni nie żyją wcale..
LAPA_PD06
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 18.06.2008, 22:00
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Wymiana oleju w lagach

Post autor: LAPA_PD06 »

koszty panie koszty ,trampek nie był wyposażany w ten patent Afryki 3-4 były ale 7 już nie :niewiem: przeniesione fabryki do włoch, to tak jak i z trampkiem czemu do 95 spusty oleju w lagach były a póżniej nie to tak jak z autami teraz tandeta jak cholera :banghead:
a powietrze tam jest tylko w mniejszym stopniu :ok: spręża się ale jest go ciut za mało żeby trampek przestał nurkować jak głupi i szedł po zakrętach jakby ktoś ci wahacz odkręcił :lol: :lol:
Transalp 600/650 96R HONDA ST 1100 98R HONDA VARADERO SD02 LIMITED EDITION z prawdą jest jak z dupą ,każdy ma swoją !!!!!!!!
Awatar użytkownika
jedras
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 648
Rejestracja: 14.07.2008, 21:16
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Maastricht, Netherlands
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w lagach

Post autor: jedras »

LAPA_PD06 pisze:nie bardzo prosta,jak zamontujesz zaworki ,na dole w lagach trochę czarno to widzę :niewiem:
Chodziło mi o to, że mam korki spustowe oleju na dole na lagach, przez co wymiana oleju jest jeszcze prostsza niż autor opisał w temacie. :smile6:
Awatar użytkownika
kondzik
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 59
Rejestracja: 17.08.2008, 12:47
Lokalizacja: Lublin

Re: Wymiana oleju w lagach

Post autor: kondzik »

Brałem pod uwagę dorobienia wentyli w zawiasy, jednak ostatecznie zdecydowałem się na dolanie oleju ( niedawno wymieniłem w lagach). powodem mojej decyzji jest:
1. fakt, że nie każdy przyszły nabywca sprzętu uzna poprawianie fabryki za stosowne.
2. jako że mam kolegę policjanta w drogówce: twierdzi on, że nie fabryczna ingerencja w zawieszenie jest podstawą do zatrzymania dowodu.
Skoro martwi się nie żywią to dlaczego żywi się martwią
LAPA_PD06
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 18.06.2008, 22:00
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Wymiana oleju w lagach

Post autor: LAPA_PD06 »

no to ładnie połowa z nas jeżdzi nielegalnie ,cza się bać z naszymi udziwnieniami,a dolanie oleju to nie przypadkiem ingerencjia :ok: w zawieszenie :lol: :lol: a i raczej nik z naszych smerfuf nawet nie wie co to hanbary :haha:
Transalp 600/650 96R HONDA ST 1100 98R HONDA VARADERO SD02 LIMITED EDITION z prawdą jest jak z dupą ,każdy ma swoją !!!!!!!!
Awatar użytkownika
mr bulwa
czyściciel nagaru
czyściciel nagaru
Posty: 624
Rejestracja: 26.09.2008, 10:44
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana oleju w lagach

Post autor: mr bulwa »

LAPA_PD06 pisze::tongue: nie działa ten patent na jednym wężyku,kumpel w afri miał tak zrobione.A wyszło to tak że cosik nie tak z zawiechą było i przy pomiarze ciśnienia wyszła różnica na lagach a i tak 2 dziury trzeba robić i tak najprostsze rozwiązania działają najlepiej :ok:
...no widzisz a w Katanie zupełnie na odwrót, przy winklach i utwardzonych (napompowanych) amorach, tył wężykował, po dodaniu wężyka idzie jak po sznurku...
A co do pytania Kamikaze dlaczego fabryka tak nie robi... no cóż stopki centralnej też nie dają, a przecież jest to bardzo przydatny element...
_______________________________________________
Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą.
Budda Siddhartha Gautama
BartOwl
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 70
Rejestracja: 08.09.2008, 16:45
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Katowice

Re: Wymiana oleju w lagach

Post autor: BartOwl »

Powiedzcie mi proszę, może to i głupie pytanie, ale w tym wątku piszecie o oleju forkoil 10W, podczas gdy haynes poleca 5W.
Przeglądnąłem to forum i nie widze nigdzie opisu jaki konkretnie olej do zawieszenia i dlaczego właśnie taki.

Mógłby ktoś pokrótce w 3 zdaniach napisać czy lać 5W czy 10W?
BartOwl @ Transalp XL 600V '99
B3stia
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1142
Rejestracja: 01.06.2008, 23:11
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Leszno

Re: Wymiana oleju w lagach

Post autor: B3stia »

Fabrycznie jest 5W jest t rzadki olej przez co teleskopy mocno nurkują podczas hamowania.
Wlewając troszkę gęstszy olej 10W teleskopy zachowują się znacznie lepiej bez ujmy na komforcie jazdy.
Awatar użytkownika
Thorgal77
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1342
Rejestracja: 20.06.2008, 22:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Hindenburg (Zabrze)

Re: Wymiana oleju w lagach

Post autor: Thorgal77 »

LAPA_PD06 pisze:to tak jak i z trampkiem czemu do 95 spusty oleju w lagach były a póżniej nie

hmm niewiem czy dobrze rozumuje... czyli po 95 roku nie montowali spustów oleju w lagach? Mam 99 i mam spusty (koreczki) :hammer:
Wymiana uszkodzonych membran gaźnikowych XL600V, XL650, XRV750 RD04, XRV650 RD03 i inne

pancerne mocowania ścienne lub podłogowe do motocykla
viewtopic.php?f=169&t=10135
Częsci motocyklowe
Awatar użytkownika
Piterek
pyrkający w orzeszku
pyrkający w orzeszku
Posty: 242
Rejestracja: 25.09.2008, 16:49
Lokalizacja: Piotrków Tryb

Re: Wymiana oleju w lagach

Post autor: Piterek »

Hm, mam 96 i spustów już (jeszcze, skoro w 99 są) nie mam... :sad:
a lada chwila będę wymieniał olej w lagach i :dupa: ...
chciałbym umrzeć we śnie jak mój dziadek.... a nie jak jego pasażerowie głośno krzycząc :shock: :shock:
Awatar użytkownika
simi81
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 123
Rejestracja: 22.06.2008, 21:18
Lokalizacja: białystok

Re: Wymiana oleju w lagach

Post autor: simi81 »

Thorgal77 pisze:
LAPA_PD06 pisze:to tak jak i z trampkiem czemu do 95 spusty oleju w lagach były a póżniej nie

hmm niewiem czy dobrze rozumuje... czyli po 95 roku nie montowali spustów oleju w lagach? Mam 99 i mam spusty (koreczki) :hammer:
To jeszcze sprawdź dokładnie jak wygląda rama pod zbiornikiem :pob:
A korki do spuszczania oliwy były do '95 , ale jak ktoś by się uparł to jest tam miejsce, które można nawiercić, nagwintować i wstawić korki.
LAPA_PD06
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 135
Rejestracja: 18.06.2008, 22:00
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Wymiana oleju w lagach

Post autor: LAPA_PD06 »

śruby spustowe można wsadzić tylko jak cosik pójdzie nie tak :hammer: i zacznie cosik sączyć :banghead: a z tą ramą to o :wacko: co kaman,99 może jakaś wersyja jubileuszowa :thumbsup:
Transalp 600/650 96R HONDA ST 1100 98R HONDA VARADERO SD02 LIMITED EDITION z prawdą jest jak z dupą ,każdy ma swoją !!!!!!!!
Awatar użytkownika
Thorgal77
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1342
Rejestracja: 20.06.2008, 22:01
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Hindenburg (Zabrze)

Re: Wymiana oleju w lagach

Post autor: Thorgal77 »

LAPA_PD06 pisze:śruby spustowe można wsadzić tylko jak cosik pójdzie nie tak :hammer: i zacznie cosik sączyć :banghead: a z tą ramą to o :wacko: co kaman,99 może jakaś wersyja jubileuszowa :thumbsup:
Jesli wersje jubileuszowe maja koreczki to w takim razie to wszystko tłumaczy :cup:
Wymiana uszkodzonych membran gaźnikowych XL600V, XL650, XRV750 RD04, XRV650 RD03 i inne

pancerne mocowania ścienne lub podłogowe do motocykla
viewtopic.php?f=169&t=10135
Częsci motocyklowe
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości