Triumph Tiger Explorer

Dzięki Transalpowi nabrałeś doświadczenia i chcesz zrobić następny krok w motocyklowej przygodzie?
Tu znajdziesz kącik poświęcony innym jednośladom.
Awatar użytkownika
Bosy
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 95
Rejestracja: 11.04.2012, 14:45
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zlotoryja
Kontakt:

Re: Triumph Tiger Explorer

Post autor: Bosy »

Pierwsze foty :grin:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gratulacje ! Piękny sprzęt. Kupiłeś w jakieś promocji cenowej ?
Zaczęła się wyprzedaż posezonowa to skorzystałem :grin: Dokładnie taki był plan. Wyrwałem go za 39 000 zł brutto + dodatki. Razem całość kosztowała mnie 42 700 zł. Dodatkowo wziąłem: osłona silnika aluminiowa, osłona aluminiowa chłodnicy, grzane manety oxforda, gmole silnika, immobiliser + alarm, przedłużenie błotnika i tankpad.
Tak wogóle to przeszedłeś sporą metamorfozę. Początkowo celowałeś w dużego Explorera a ostatecznie kupiłeś mniejszego.
Oba te Tigery różnią się od siebie dość znacznie nie tylko ceną i wyposażeniem ale też własnościami i chyba grupą docelową.
Miał być duży ale odstraszyła mnie jego waga. On jest ogromny. Jak się do niego przysiadłem to stwierdziłem, że to nie dla mnie. Tiger 800 ma wystarczającą moc i jest lżejszy, a do tego tańszy o jakieś 16 000 zł. Poza tym lubię od czasu do czasu zjechać z asfaltu więc duży tygrys raczej by się nie nadał. Niby w 2013 ma wyjść wersja XC ale jakoś nie wyobrażam sobie takim klocem w teren wjechać. Z pierwszych wrażeń to mały Tygrysek i tak ma ogromną moc. Będę musiał się przestawić po Trampku :ysz:
Gratuluje i... niestety zazdraszczam. Może na zlot wiosenny podjedziesz zaprezentować maszynę?
Tyle razy się wybierałem i jakoś zawsze coś wypadało. Może tym razem się uda. Jeszcze nigdy nie byłem na mazurach :grin: Jak tylko czas pozwoli to chętnie podjadę zaprezentować maszynę :grin:
Ostatnio zmieniony 10.12.2012, 11:49 przez ostry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Scalenie postów . Gratuluję maszyny:)
Domy z drewna- domy energooszczędne, z bali, szkieletowe.
Awatar użytkownika
zaczekaj
przycierający rafki
przycierający rafki
Posty: 1198
Rejestracja: 28.03.2011, 20:40
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Triumph Tiger Explorer

Post autor: zaczekaj »

Nie no, piękny ten tygrysek :wub:
Bosy pisze:Tyle razy się wybierałem i jakoś zawsze coś wypadało. Może tym razem się uda. Jeszcze nigdy nie byłem na mazurach Jak tylko czas pozwoli to chętnie podjadę zaprezentować maszynę
No oby oby :grin:
Z życiem jest jak z motocyklem. Jak masz mało oleju to daleko nie zajedziesz...

https://www.facebook.com/zaczekajnamotorze

Tramp600, crf300Rally, swm300rs, xt660r
Awatar użytkownika
arthec
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 117
Rejestracja: 17.02.2012, 17:14
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Krakow

Re: Triumph Tiger Explorer

Post autor: arthec »

Kraszotka!

Gdyby finanse pozwalaly to to bylby wlasnie moj wybor. Tylko jakies ogumienie troszke inne bym pewnie wybral :)
wojs
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 657
Rejestracja: 15.06.2008, 19:45
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Warszawa/Gdansk

Re: Triumph Tiger Explorer

Post autor: wojs »

No widze ze park Tygryskow sie powieksza ;)

Praca silnika jest bardzo specyficzna ... gwizd .... masz filtr powietrza K&N ?

Gratuluje !
--
pozdrawiam
Wojtek

BYL : TA XL600V
JEST : Triumph Tiger 955i
Awatar użytkownika
Bosy
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 95
Rejestracja: 11.04.2012, 14:45
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zlotoryja
Kontakt:

Re: Triumph Tiger Explorer

Post autor: Bosy »

Gdyby finanse pozwalaly to to bylby wlasnie moj wybor. Tylko jakies ogumienie troszke inne bym pewnie wybral :)
Ogumienie takie dają w standardzie. Na razie musi zostać :sad: Wypłukałem się z kasy :swieczki: Teraz na wyjazd jakiś trzeba uzbierać :grin:
Praca silnika jest bardzo specyficzna ... gwizd .... masz filtr powietrza K&N ?
Silnik faktycznie bardzo specyficznie pracuje. Powiedziałbym, że dosłownie gwiżdże. A filtr to nie mam pojęcia jaki jest :niewiem: Taki jak w standardzie montują, a jaki to jest to nie wiem :pob:
Domy z drewna- domy energooszczędne, z bali, szkieletowe.
Awatar użytkownika
pomidor84
romeciarz
romeciarz
Posty: 29
Rejestracja: 21.08.2011, 20:26
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Triumph Tiger Explorer

Post autor: pomidor84 »

Gratulacje!!!
Sprzęt prezentuje się zacnie, oby wiernie i bezawaryjnie Ci służył. Jak założyłeś wątek, ucieszyłem się jak dziecko, gdy przy awatarze dostrzegłem napis: Złotoryja. Miałem nadzieje, że jak śniegi się trochę rozejdą to może uda się z bliska przyjrzeć maszynie i ewentualnie przymierzyć (od pewnego czasu sprzęt ten chodził mi po głowie, ale nie było okazji się przysiąść) - w końcu z mojej Jeleniej Dziury nie jest tak daleko :smile:
Niestety, po informacji, że przy Twoim wzroście, kontakt butów z nawierzchnią jest "niepewny", już wiem że mój Trampi jest niezagrożony (moje 170 cm i krótkie nóżki nie wróżą przy wyższej maszynie niczego dobrego) i na małego Tygrysa będę mógł tylko popatrzeć :wink:
Raz jeszcze gratuluje i życzę Ci wielu pozytywnych wrażeń w towarzystwie tego "niemałego" jednak tygrysa.
Pozdrawiam,
Pomidor
Awatar użytkownika
bathory
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 635
Rejestracja: 20.12.2011, 15:48
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Triumph Tiger Explorer

Post autor: bathory »

Zacny sprzęt w bardzo słusznym kolorze :thumbsup:
Awatar użytkownika
Cambriel
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 914
Rejestracja: 29.03.2012, 20:37
Mój motocykl: XL600V

Re: Triumph Tiger Explorer

Post autor: Cambriel »

Twój Św. Mikołaj to jakiś poważny gość.
Myślałem sobie, przydało by się coś wokół komina :egh: , przyniósł szalik. :lol:
Mam bliżej od pomidor84 i troszeczkę dłuższe nóżki, to może pozwolisz szybciej popatrzeć i potargać Tygryska za grzywe, no oczywiście po zaczekaj. :grin:
Test: Cambriel


Nie sztuką jest bycie jednym z 72, sztuką jest bycie jednym z 12, mistrz może być tylko jeden.
mirkoslawski
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 2269
Rejestracja: 28.08.2009, 11:16
Mój motocykl: nie mam już TA
Lokalizacja: Kielce

Re: Triumph Tiger Explorer

Post autor: mirkoslawski »

Ja Cię - dokładnie taki chcę - i kolor, i w ogóle :punk: Tylko u mnie będą kostki :grin: Jeszcze raz graty - zacna machina :resp:
Awatar użytkownika
Bosy
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 95
Rejestracja: 11.04.2012, 14:45
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zlotoryja
Kontakt:

Re: Triumph Tiger Explorer

Post autor: Bosy »

pomidor84 pisze:Gratulacje!!!
Sprzęt prezentuje się zacnie, oby wiernie i bezawaryjnie Ci służył. Jak założyłeś wątek, ucieszyłem się jak dziecko, gdy przy awatarze dostrzegłem napis: Złotoryja. Miałem nadzieje, że jak śniegi się trochę rozejdą to może uda się z bliska przyjrzeć maszynie i ewentualnie przymierzyć (od pewnego czasu sprzęt ten chodził mi po głowie, ale nie było okazji się przysiąść) - w końcu z mojej Jeleniej Dziury nie jest tak daleko :smile:
Niestety, po informacji, że przy Twoim wzroście, kontakt butów z nawierzchnią jest "niepewny", już wiem że mój Trampi jest niezagrożony (moje 170 cm i krótkie nóżki nie wróżą przy wyższej maszynie niczego dobrego) i na małego Tygrysa będę mógł tylko popatrzeć :wink:
Raz jeszcze gratuluje i życzę Ci wielu pozytywnych wrażeń w towarzystwie tego "niemałego" jednak tygrysa.
Pozdrawiam,
Pomidor
Zapraszam. Przymierzyć się można. Jak na drugi dzień się do niego przysiadłem to już jakiś mniejszy się wydawał :pob: Pewnie trochę pojeżdżę i znowu stwierdzę, że mały jest :grin:
Cambriel pisze:Twój Św. Mikołaj to jakiś poważny gość.
Myślałem sobie, przydało by się coś wokół komina :egh: , przyniósł szalik. :lol:
Mam bliżej od pomidor84 i troszeczkę dłuższe nóżki, to może pozwolisz szybciej popatrzeć i potargać Tygryska za grzywe, no oczywiście po zaczekaj. :grin:
Tyle lat z rzędu skarpetki przynosił, więc w końcu porządny list napisałem i tygryska dostałem :ok: Chyba grzeczny byłem :grin: Zapraszam na oględziny a jak trochę pogoda odpuści to pewnie i cosik pośmigamy :crossy:
mirkoslawski pisze:Ja Cię - dokładnie taki chcę - i kolor, i w ogóle :punk: Tylko u mnie będą kostki :grin: Jeszcze raz graty - zacna machina :resp:
Opony na razie szosowe. Na kostkach mam Yamaha XT 600 i to w zupełności do patrolowania pobliskich lasów wystarcza :tongue: Tygrys na razie na drogi będzie. Pewnie po roku mi przejdzie i pojedzie gdzieś w las :crossy: Tak poza tym to księgowa (czyt. plecaczek) by mnie zabiła jakbym od razu kostki założył i w błoto pojechał :whip:
Domy z drewna- domy energooszczędne, z bali, szkieletowe.
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Triumph Tiger Explorer

Post autor: Daniel 87 »

Kurza Du.a i nie kupiłeś go u mnie???? :)
Jako że zajmuję się nowymi motocyklami możecie śmiało walić z zapytaniami dot. nowych motocykli. Sprzedaję głównie motocykle BMW ale w salonie mam też ducati, triumpha harasa yamahę i jeszcze coś się znajdzie.

Możecie śmiało pytać, lepiej na maila niż na forum bo ostatnio rzadko bywam.

wydaje mi się że podobnie jak misiek testujący te motocykle mogę wiele opowiedzieć o większości współczesnych motocykli marek które wymieniłem. Głównie motocykle typu Enduro lub turystyki. Oczywiście power cruiserami nie pogardzę, czopki natomiast mnie brzydzą :)



Niestety jeśli ktoś lubi spokojną charakterystykę silnika i płynnie oddawaną moc to nie triumph ani Yamaha. Triumph 800 ma silnik żywcem wyjęty z motocykla sportowego Speed Triple, więc wydaje mi się ze jest to mało motocykl enduro, ma też za długie przełożenia skrzyni biegów i potrzebuje wysokich obrotów. Raczej na szosę i codzienne wypady na moto. Podobnie zachowuje się 1200. Jeśli szukacie motocykla który wchodzi na gumę i wali 170 na 3 biegu to tylko ta marka.

Jeśli poszukujecie motocykla palącego równie sporo jak Explorer jest Yamaha ST. Moto generalnie przy zróżnicowanej jeździe palą około 8-8,5 litra na100km. Yamaha jest bardziej przyjazna dla użytkownika niż triumph. oddaje moc łagodniej ale dalej czegoś jej brakuje.

i ostatnia sztuka najczęściej porównywana z tymi dwoma motocyklami to R1200GS, jest to motocykl bardzo przyjazny dla użytkownika, oddający delikatnie moc, dysponującym sporym momentem z najniższych prędkośći obrotowych. Motocykl pali ok 5,5-6,5 litra na 100km. Spore wyposażenie które oferuje producent pomaga nam skonfigurować motocykl typowo pod nasze potrzeby. Od komputera przez kontrolę trakcji aż po elektronicznie regulowane zawieszenie ESA. Oczywiście powiecie że najdroższy motocykl z tych wszystkich. Owszem tak jest ale za to spróbujcie doliczyć do motocykli konkurencyjnych te akcesoria które proponuje BMW a wyjdzie Wam bardzo zbliżona wartość. Dalej BMW pozostaje najbardziej enduro ze wszystkich turystyczno terenowych motocykli dostępnych na rynku nowych pojazdów.
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
wilczek
szorujący kolanami
szorujący kolanami
Posty: 1831
Rejestracja: 05.03.2012, 13:45
Mój motocykl: inne endurowate moto

Re: Triumph Tiger Explorer

Post autor: wilczek »

Daniel , zboczku biemdabliu jeden :lol: rozpetasz 3wojne forumowa. Lepiej :mouthshut: z pochwalami niemieckiej propagandy moto :haha: a swoją ścieżka , niby skąd Klubowicze maja wiedzieć, ze pracujesz dla....( reklamy nie bedzie :tongue: bo zniżki małe ) ? Nie dopieszczasz Nas info i "okazjami"... :smile: :wink:
Awatar użytkownika
FSO
emzeciarz agroturysta
emzeciarz agroturysta
Posty: 260
Rejestracja: 04.05.2011, 18:55
Mój motocykl: nie mam jeszcze TA
Kontakt:

Re: Triumph Tiger Explorer

Post autor: FSO »

Piękna maszyna :crossy: :ok:
Awatar użytkownika
Bosy
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 95
Rejestracja: 11.04.2012, 14:45
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Zlotoryja
Kontakt:

Re: Triumph Tiger Explorer

Post autor: Bosy »

Kurza Du.a i nie kupiłeś go u mnie???? :)
Jako że zajmuję się nowymi motocyklami możecie śmiało walić z zapytaniami dot. nowych motocykli. Sprzedaję głównie motocykle BMW ale w salonie mam też ducati, triumpha harasa yamahę i jeszcze coś się znajdzie.
Jakbym wiedział to na pewno bym cię męczył. Wcześniej pytałem o Explorera to mogłeś delikatnie zasugerować, że chętnie mi go sprzedasz :lanie:
Niestety jeśli ktoś lubi spokojną charakterystykę silnika i płynnie oddawaną moc to nie triumph ani Yamaha. Triumph 800 ma silnik żywcem wyjęty z motocykla sportowego Speed Triple, więc wydaje mi się ze jest to mało motocykl enduro, ma też za długie przełożenia skrzyni biegów i potrzebuje wysokich obrotów. Raczej na szosę i codzienne wypady na moto. Podobnie zachowuje się 1200. Jeśli szukacie motocykla który wchodzi na gumę i wali 170 na 3 biegu to tylko ta marka.
Masz rację z tym silnikiem sportowym. Takie same odnoszę wrażenie. Czytając jeden z testów ktoś napisał, że Triumph w terenie działa zero jedynkowo. Albo od razu mocno albo nic. Ale prawda jest taka, że jakbym chciał kupić moto do enduro to nie kupiłbym nowego sprzętu tylko szukał bym używanego. Moto będzie w 95% jeździć po czarnym w dalekie trasy. Mając na myśli, że lubię zjechać z asfaltu to w tym przypadku mam na myśli lekki szuter. Generalnie ma to być moto, które ma jeździć po czarnym i mieć możliwość zjechać na szuter. I mam nadzieję, że Triumph się nada.

Jak pisałem wcześniej do jazdy po mocniejszych terenach mam Yamaha XT 600 3TB z 91 r. Kupiłem go za niecałe 10% wartości Triumpha a radocha jak u dziecka :crossy: :ok: Jakby ktoś szukał moto do enduro (nie hard enduro) to polecam w 100% :ok: I tutaj mały offtopic: nie chce mi cholerstwo odpalić po dłuższym postoju. Wydaje mi się, że coś z gaźnikiem. Jakby ktoś z okolicy znał jakąś złotą rączkę to proszę o namiary :thanks:
i ostatnia sztuka najczęściej porównywana z tymi dwoma motocyklami to R1200GS, jest to motocykl bardzo przyjazny dla użytkownika, oddający delikatnie moc, dysponującym sporym momentem z najniższych prędkośći obrotowych. Motocykl pali ok 5,5-6,5 litra na 100km. Spore wyposażenie które oferuje producent pomaga nam skonfigurować motocykl typowo pod nasze potrzeby. Od komputera przez kontrolę trakcji aż po elektronicznie regulowane zawieszenie ESA. Oczywiście powiecie że najdroższy motocykl z tych wszystkich. Owszem tak jest ale za to spróbujcie doliczyć do motocykli konkurencyjnych te akcesoria które proponuje BMW a wyjdzie Wam bardzo zbliżona wartość. Dalej BMW pozostaje najbardziej enduro ze wszystkich turystyczno terenowych motocykli dostępnych na rynku nowych pojazdów.
GS`y są wszędzie. Jak przejedziesz się latem w dolomity to masz wrażenie, że gdzieś niedaleko jest zlot tych motocykli. Ten moto jest tak doskonały, że aż nie jest dla mnie :pob:
Domy z drewna- domy energooszczędne, z bali, szkieletowe.
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Triumph Tiger Explorer

Post autor: Daniel 87 »

GS`y są wszędzie. Jak przejedziesz się latem w dolomity to masz wrażenie, że gdzieś niedaleko jest zlot tych motocykli. Ten moto jest tak doskonały, że aż nie jest dla mnie :pob:
Masz rację ale tylko dlatego że Włosi wolą jeździć na BMW niż na rodzimych markach.
BMW długo pracowało nad serią GS i jak widać udało się :)
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
Awatar użytkownika
MADRAFi
pałujący w lesie
pałujący w lesie
Posty: 1382
Rejestracja: 27.07.2011, 19:06
Mój motocykl: BMW GS
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)

Re: Triumph Tiger Explorer

Post autor: MADRAFi »

ech Buli Buli, jakbym wiedzial to tez bym uderzyl do ciebie po wycene :) No ale nic, moze za to drogo odkupisz nasze motki za pare lat :D
Awatar użytkownika
Daniel 87
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 874
Rejestracja: 19.06.2008, 13:30
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Triumph Tiger Explorer

Post autor: Daniel 87 »

jak jeszcze będę pracował przy motocyklach to kto wie :)
Dla przyjaciół Buli

Sklep Motocyklowy "Twój Motocykl"- Zapraszam
Konstantynów Łódzki

886 474 474 od 10-18 tej.


obecnie BMW R100 Cafe Racer zbudowany na bazie R100RS 1980r
Junak M10 1961r
MZ ES250/2 1969
Jawa 353 1961r
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość