Szyba turystyczna

Montaż i demontaż elementów jak: panele boczne, czacha, owiewki, szyby, kanapy, deflektory, lusterka, osłony goleni, błotniki, naklejki, zegary i linki.
Awatar użytkownika
Monia
wiejski tuningowiec
wiejski tuningowiec
Posty: 93
Rejestracja: 14.10.2013, 22:11
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Monia »

To faktycznie masz pecha, skoro nie pasuje.
Po drugie zareklamuj, lepiej stracić 20 ni 150 zagadaj z gościem i wymień sobie na inną.
Ja jak kupowałam swoją w zeszłym roku u Lostera, to mi gość wyraźnie powiedział, że szyba będzie pasowała pod warunkiem, że trampek nie miał żadnej "przygody parkingowej". Brałam wtedy w ciemno, ale na szczęście się udało.
"Nie piję jak prowadzę... za dużo się rozlewa"
Awatar użytkownika
evoluzione
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 913
Rejestracja: 23.08.2012, 22:24
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Kurów

Re: Szyba turystyczna

Post autor: evoluzione »

deadamf pisze:
Monia pisze:A Trampek był bity ?
Jednak szyba mocowana jest do plastikowej czaszy z przodu ona się raczej łamie a nie wygina, dlatego też nie wiem czy ma to jakieś znaczenie. Czasza cała to szyba powinna pasować.
Dokładnie, bo stelaż czaszy/zegarów przesunąłby całość szyby i haczyła by np. o kierownicę.
Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że o ile w trampkach nie miałem z tym problemów o tyle szyba za 150zł zakupiona do małego Varadero tez miała zupełnie inne wygięcie i śruby nie do końca pasowały, olałem temat reklamacji, zaryzykowałem i skręciłem to wszystko na siłę i nic złego się nie stało. Spokojnie wytrzymało sezon i myślę, że nowy właściciel też ją ma. Wbrew pozorom jest to dość elastyczny materiał (widzę to podczas jazdy na moim TA jak się mijam z ciężarówkami) i takie siłowe skręcenie powoduje nawet zaletę jaką jest większą sztywność całego układu czacha/szyba.
A "szpara" to kwestia estetyczna, jeśli ci przeszkadza to reklamuj może trafisz bardziej udaną sztukę, bo wychodzi na to że tolerancję wykonania mają sporą i wchodzimy tu w tzw. "teorię egzemplarza", czyli albo się uda albo nie uda :wink:
Są:
PD10 98 - w najszybszym kolorze :-), PD06 95 - żonki
Była:
XL 125 2001
Masz problem z CB Radiem? - pisz/dzwoń - spróbuję pomóc - http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=68&t=13016
SQ8MXQ
Fizolof
miejski lanser
miejski lanser
Posty: 358
Rejestracja: 25.06.2013, 22:39
Mój motocykl: XL600V

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Fizolof »

deadamf pisze:Cześć
Od dzisiaj mam szybę turystyczną MGG, założona ale jazd próbnych jeszcze nie było.

Jednak już mi się nie podoba bo już z samym montażem był problem, bo szyba jest za mało wygięta w porównaniu do oryginału. Przy montażu trzeba było ją trochę naprężać żeby w ogóle pasowała na otwory i udało się, ale wygląda tak sobie bo z przodu szyby zaraz nad lampą jest wielka dziura, pomiędzy czaszą a szybą a to dlatego, że jest za mało wygięta i nie dolega :(

U was tak samo ? czy ja trafiłem na jakiś nie wypał ?
MGG tak ma, dodatkowo jeszcze się "kładzie" przy prędkościach powyżej 120. Ja tam gdzie stykała się z czaszą dałem taśmę 2-stroną .


O czymś takimiś => http://www.uszczelki-market.pl/tasmy-pi ... d,888.html

nie wiem czy to ta dokładnie, zdjęcie znalezione na szybko w internecie.
Awatar użytkownika
Izabellstudio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 18.08.2014, 13:56
Mój motocykl: XL700V
Lokalizacja: Trzebiatów

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Izabellstudio »

Kilka dni temu do Xl 700 dokupiłem wysoką turystyczną szybę Loster-a. Wykonie bardzo dobre nic się nie kładzie fakt przy 120 sporo idzie na kask ale sprawdzając oryginalną szybę turystyczną Hondy też było to samo, różnica to 300 zł w kieszeni polecam. Przy moim wzroście 178 cm daje rade.
Awatar użytkownika
gajovy
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 03.09.2014, 22:13
Mój motocykl: nie mam motocykla
Lokalizacja: Cisie

Re: Szyba turystyczna

Post autor: gajovy »

Czy ktoś zna takie szybki i jest w stanie powiedzieć co to warte? Mam 192cm wzrostu i planuję do tego jeszcze deflektor dołożyć, tylko chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś zna ten wyrób...

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4688982463
BartRM
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 36
Rejestracja: 11.09.2014, 09:52
Mój motocykl: mam inne moto...
Lokalizacja: Białogard

Re: Szyba turystyczna

Post autor: BartRM »

Witojcie, odgrzebuje temat. Przeczytałem wszystkie odpowiedzi w temacie i nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytania.Czy ktoś was używa szyby turystycznej Loster`a i MGG w TA PD06 ( z telewizorem). Interesuje mnie wysokość jednej i drugiej ewentualnie fotki jak wyglądają na moto. Istotne też jest jak się sprawują. Ja mam 176 cm wzrostu i zależny mi na tym aby nie "huczało". Poruszam się głównie z prędkościami do 100km/h :witch: .Pozdrawiam
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Adampio »

BartRM: poogladaj sobie moje fotki, to jest Loster
Awatar użytkownika
kdf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 26.02.2015, 19:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jarocin

Re: Szyba turystyczna

Post autor: kdf »

Na stronie Lostera masz katalog w PDFie z podanymi wymiarami. Nie wiem jak ta druga ale Lostera bardzo sobie chwalę. Ładnie zrobiona, dopasowana no i nie chwieje się nawet przy 130.
Jeżeli "Oko za oko-ząb za ząb" to dlaczego d..a za pieniądze?
Awatar użytkownika
Lukasv00
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 55
Rejestracja: 30.08.2014, 11:28
Mój motocykl: XL600V

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Lukasv00 »

Też mam lostera i bez deflektora praktycznie się nie rusza pod naporem wiatru.
Dopiero jak dałem pionowy deflektor o wys. 20 cm, to zaczęła drgać.

Jeżeli chcecie w ogóle coś klecić przy deflach, to polecam zobaczyć kilka obrazków z tej strony.
http://thebaggerblog.com/a-review-of-th ... ld-system/
Awatar użytkownika
Ifko
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 66
Rejestracja: 20.06.2015, 23:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gliwice

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Ifko »

Ponieważ dzisiaj popisałem się i potłukłem szybę w moim TA :lanie: a była to szyba turystyczna MGG stoję przed wyborem zakupu kolejnej :cool:
Na chwilę obecna patrząc budżetowo zastanawiam się nad zakupem albo znowu szyby firmy MGG lub Loster, ale znalazłem jeszcze szybę MRA do mojego rocznika 93
http://allegro.pl/szyba-turystyczna-mra ... 99774.html
Co do starej szyby to przy moim wzroście 188cm powietrze waliło mi w szczyt kasku, Jak myślicie czy lepiej kupić budżetowo MGG lub Loster i deflektor jeśli tak to jaki przy moim wzroście. Czy spróbować z szybą MRA :niewiem:
Awatar użytkownika
kdf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 26.02.2015, 19:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jarocin

Re: Szyba turystyczna

Post autor: kdf »

Swojego Lostera z poprzedniego sezonu jesienią zbiłem więc przyszła kolej na następnego. Używałem go z deflektorem "no name" więc zamówiłem cały komplet. Ku mojemy zdziwieniu po zamontowaniu okazało się że niewiele widzę bo mi nowy deflektor zasłaniał widok (zestaw w kolorze ciemny grafit). Po pomiarach wyszło na jaw że nowa szyba jest kilka cm wyższa. Zdjąłem deflektor i jest ok. Nic nie wieje, nic się nie wygina, a deflektor....może się przyda kiedyś.
Jeżeli "Oko za oko-ząb za ząb" to dlaczego d..a za pieniądze?
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Szyba turystyczna

Post autor: HarryLey4x4 »

Ja tylko dodam swoje 3 grosze.
Mając 176 cm wzrostu jestem na granicy konieczności użycia deflektora. Każdy kto jest wyższy myślę ,że deflektor musi brać pod uwagę jeśli chce mieć w miarę spokój za kierownikiem. Co do szyb niskobudżetowych to miałem okazję sie przekonać,że między szybą Givi lub Kappa a szybą za połowę ceny z alledrogo jest subtelna , ale znacząca różnica. Szyby Givi i Kappa mają wyprofilowany koniec szyby (szczytowy brzeg) , który jest lekko podgięty, co powoduje ,że przy moim wzroście i nie używaniu deflektora mamy jeszcze ciszę. Szyby tańsze nie mają tego podgięcia i już jest inaczej.
Moja zeszłoroczna kraksa , zakończona nad Wartą skoszeniem zębami szyby wysokiej Givi , spowodowała ,że zakupiłem szybę tańszą no name na alledrogo. Ponieważ po wydarzeniu jakiś czas nie jeździłem motocyklem, miałem więc przerwę i zapomniałem jak było przed stłuczką. Na późniejszym wyjeździe z zamontowaną szybą tańszą , myślałem,że mój kask doznał jakiejś kontuzji, bo miałem głośniej w kasku niż bywało wcześniej. Doszedłem do tego ,że nowa szyba nie spełnia tych samych parametrów. Obecnie wymieniłem ją na nowo zakupioną Kappę i wszystko wróciło do normy. Gdybym miał z 5 cm więcej to i tak musiałbym dokupić deflektor, ale tak wystarczyła mi zmiana szyby. Pisze to dla przemyślenia zakupów. Deflektor w moim wydaniu trochę jednak przeszkadzałby mi w widoczności.
Awatar użytkownika
kdf
osiedlowy kaskader
osiedlowy kaskader
Posty: 122
Rejestracja: 26.02.2015, 19:22
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Jarocin

Re: Szyba turystyczna

Post autor: kdf »

HarryLey4x4 pisze:Ja tylko dodam swoje 3 grosze.
Mając 176 cm wzrostu jestem na granicy konieczności użycia deflektora. Każdy kto jest wyższy myślę ,że deflektor musi brać pod uwagę jeśli chce mieć w miarę spokój za kierownikiem. Co do szyb niskobudżetowych to miałem okazję sie przekonać,że między szybą Givi lub Kappa a szybą za połowę ceny z alledrogo jest subtelna , ale znacząca różnica. Szyby Givi i Kappa mają wyprofilowany koniec szyby (szczytowy brzeg) , który jest lekko podgięty, co powoduje ,że przy moim wzroście i nie używaniu deflektora mamy jeszcze ciszę. Szyby tańsze nie mają tego podgięcia i już jest inaczej.
Moja zeszłoroczna kraksa , zakończona nad Wartą skoszeniem zębami szyby wysokiej Givi , spowodowała ,że zakupiłem szybę tańszą no name na alledrogo. Ponieważ po wydarzeniu jakiś czas nie jeździłem motocyklem, miałem więc przerwę i zapomniałem jak było przed stłuczką. Na późniejszym wyjeździe z zamontowaną szybą tańszą , myślałem,że mój kask doznał jakiejś kontuzji, bo miałem głośniej w kasku niż bywało wcześniej. Doszedłem do tego ,że nowa szyba nie spełnia tych samych parametrów. Obecnie wymieniłem ją na nowo zakupioną Kappę i wszystko wróciło do normy. Gdybym miał z 5 cm więcej to i tak musiałbym dokupić deflektor, ale tak wystarczyła mi zmiana szyby. Pisze to dla przemyślenia zakupów. Deflektor w moim wydaniu trochę jednak przeszkadzałby mi w widoczności.
Jaką długość ma Twoja szyba na samym środku?
Jeżeli "Oko za oko-ząb za ząb" to dlaczego d..a za pieniądze?
Awatar użytkownika
Ifko
naciągacz linek
naciągacz linek
Posty: 66
Rejestracja: 20.06.2015, 23:10
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Gliwice

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Ifko »

kdf pisze:Swojego Lostera z poprzedniego sezonu jesienią zbiłem więc przyszła kolej na następnego. Używałem go z deflektorem "no name" więc zamówiłem cały komplet. Ku mojemy zdziwieniu po zamontowaniu okazało się że niewiele widzę bo mi nowy deflektor zasłaniał widok (zestaw w kolorze ciemny grafit). Po pomiarach wyszło na jaw że nowa szyba jest kilka cm wyższa. Zdjąłem deflektor i jest ok. Nic nie wieje, nic się nie wygina, a deflektor....może się przyda kiedyś.
Zdecydowałem się na szybę turystyczną Lostera i muszę powiedzieć ze +4cm (52cm długość na środku) w stosunku do poprzedniej szyby robi różnicę na +.
Jak na razie w porównaniu z szybą MGG widzę same plusy, lepsza ochrona przed wiatrem nie tylko na kasku ale i ramionach, szyba jest sztywniejsza, lepiej wyprofilowana i już oklejona uszczelką na obwodzie. Przy montażu nie miałem problemów z spasowaniem jak przy szybie MGG.
Awatar użytkownika
HarryLey4x4
łamacz szprych
łamacz szprych
Posty: 712
Rejestracja: 29.01.2015, 22:45
Mój motocykl: Africa Twin
Lokalizacja: spod Poznania

Re: Szyba turystyczna

Post autor: HarryLey4x4 »

kdf pisze:
HarryLey4x4 pisze:Ja tylko dodam swoje 3 grosze.
Mając 176 cm wzrostu jestem na granicy konieczności użycia deflektora. Każdy kto jest wyższy myślę ,że deflektor musi brać pod uwagę jeśli chce mieć w miarę spokój za kierownikiem. Co do szyb niskobudżetowych to miałem okazję sie przekonać,że między szybą Givi lub Kappa a szybą za połowę ceny z alledrogo jest subtelna , ale znacząca różnica. Szyby Givi i Kappa mają wyprofilowany koniec szyby (szczytowy brzeg) , który jest lekko podgięty, co powoduje ,że przy moim wzroście i nie używaniu deflektora mamy jeszcze ciszę. Szyby tańsze nie mają tego podgięcia i już jest inaczej.
Moja zeszłoroczna kraksa , zakończona nad Wartą skoszeniem zębami szyby wysokiej Givi , spowodowała ,że zakupiłem szybę tańszą no name na alledrogo. Ponieważ po wydarzeniu jakiś czas nie jeździłem motocyklem, miałem więc przerwę i zapomniałem jak było przed stłuczką. Na późniejszym wyjeździe z zamontowaną szybą tańszą , myślałem,że mój kask doznał jakiejś kontuzji, bo miałem głośniej w kasku niż bywało wcześniej. Doszedłem do tego ,że nowa szyba nie spełnia tych samych parametrów. Obecnie wymieniłem ją na nowo zakupioną Kappę i wszystko wróciło do normy. Gdybym miał z 5 cm więcej to i tak musiałbym dokupić deflektor, ale tak wystarczyła mi zmiana szyby. Pisze to dla przemyślenia zakupów. Deflektor w moim wydaniu trochę jednak przeszkadzałby mi w widoczności.
Jaką długość ma Twoja szyba na samym środku?
licząc odkąd ?, bo mam ją zamontowaną jeśli mierzyć tylko widoczną część nad plastikiem znad lampy to 54 cm
Obrazek

A tu na zdjeciach widać różnicę w podgięciu szyby. Dodatkowo teraz widzę,że szyba Kappy jest lekko dłuższa od tej alledrogiej.
Obrazek
klopeczek1
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 30.09.2015, 09:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szyba turystyczna

Post autor: klopeczek1 »

też kupiłem szybę od Looster'a, ale ze względu na mój wzrost 185cm dalej daje mi po kasku i tu się rodzi pytanie jakiej wysokości deflektor zakupić? może ktoś o podobnym wzroście miał ten sam problem? mam dylemat pomiędzy tymi od Dakojak'a, a tymi z FAT od PszemekADV , coś doradzicie?
Awatar użytkownika
Hawk1985
pogłębiacz bieżnika
pogłębiacz bieżnika
Posty: 839
Rejestracja: 21.09.2015, 10:31
Mój motocykl: inne endurowate moto
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Hawk1985 »

klopeczek1 pisze:też kupiłem szybę od Looster'a, ale ze względu na mój wzrost 185cm dalej daje mi po kasku i tu się rodzi pytanie jakiej wysokości deflektor zakupić? może ktoś o podobnym wzroście miał ten sam problem? mam dylemat pomiędzy tymi od Dakojak'a, a tymi z FAT od PszemekADV , coś doradzicie?
Mam 183cm wzrostu szybę Givi (54-55cm liczone od najniższego punktu) i średni deflektor Darkojak (30x14 bez regulacji)
Obrazek
I powiem Ci że nadal dmucha w górę kasku, może wysoki by pomógł ale boje się jak zniesie to szyba. Najlepiej by było pożyczyć od kogoś na testy.

Może trzeba inaczej kombinować i szukać jakieś fikusnej syby takiego typu
Obrazek
Była jakaś z deflektorem (MRA Vario Touring) ale jest niższa niż te wysokie, i chyba uzyskamy to samo co z deflektorem płacąc za nią więcej.

Sam się zastanawiam co zrobić żeby uzyskać ciszę :niewiem:
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
klopeczek1
zgłębiacz wskaźników
zgłębiacz wskaźników
Posty: 43
Rejestracja: 30.09.2015, 09:40
Mój motocykl: XL650V
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szyba turystyczna

Post autor: klopeczek1 »

czyżby nikt inny nie miał tego samego problemu? :swieczki:
Adampio
młody podróżnik
młody podróżnik
Posty: 1945
Rejestracja: 21.10.2012, 17:32
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Warszawa-Środmieście

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Adampio »

W 600tce mam Lostera + wysoki (chyba 17cm) Darkojak i pi mieście jeżdżę z podniesioną szyba kasku. W trasie jak jest porywisty wiatr to się ugina ale bez przesdy. Z tym, że ja jeżdżę góra 120 licznikowo
Awatar użytkownika
Reindeer
wypruwacz wydechów
wypruwacz wydechów
Posty: 1139
Rejestracja: 11.11.2011, 16:48
Mój motocykl: XL600V
Lokalizacja: Wrocław (czasem Krosno)

Re: Szyba turystyczna

Post autor: Reindeer »

klopeczek1 pisze:czyżby nikt inny nie miał tego samego problemu? :swieczki:
Pozostaje przywyknąć, kupić inny kask lub stopery. Jak na mój gust Givi 54 cm + średni deflektor to maksimum. Jak będzie za wysoko to w deszczu / terenie będzie bardzo nieciekawie.
Poza tym bez dmuchania w górę kasku nie miałbyś wentylacji, więc coś za coś..

Jedyne z czym możesz poeksperymentować to kąt deflektora, regulowany dwoma motylkami. Ale to półśrodek. Trampek to nie Goldwing, więc idealnie raczej nie będzie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości